صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 38
Like Tree65تشکر

موضوع: هم ارز كانن 40 دی در سری دوربینهای نیکون چه مدلی است ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Exclamation پاسخ: هم ارز كانن 40 دی در سری دوربینهای نیکون چه مدلی است ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam_703 نمایش پست ها
    حامد جان با حرفهایتان مخالفم......
    D80 را با EOS 400D مقایسه کنید، نه با EOS 40D
    دوست عزیز: لطفا متن اینجانب را یکبار دیگر مطالعه بفرمایید. بنده هیچ یک از این دوربینها را مستقیم با هم مقایسه نکرده ام چون همه با هم کاملا فرق دارند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر آشنا majid-ms آواتار ها
    تشکر کرده
    497

پیش فرض پاسخ: هم ارز كانن 40 دی در سری دوربینهای نیکون چه مدلی است ؟

چرا انواع جدید تر دوربینها کیفیت تصویری پایینتری دارند ؟! :confused:

با تشکر از دوستان و عزیزان ، طبق نظر دوستان جهت انتخاب دوربین به مقایسه نتایج آنها یعنی عکسهای آنها پرداختم ، اینکه کدام را انتخاب کردم بماند ولی در طی این کار به عکسی بر خوردم که باعث تعجب من شد ، عکس نبود گویا خود سوژه کاملا" زنده روی صفحه مونیتور است ... آنهم با یک دوربین که بیش از سه ، چهار سال یا بیشتر از ساختش میگذرد .. ( کانن EOS 10D ) ...
    چرا انواع جدید تر کیفیت تصویری پایینتری دارند ؟:confused::confused:
    مجید اسماعیلی
    Canon EOS 40D / EF-s 15-85 IS USM / EF-S 18-55 IS / EF-S 55-250 IS
    / Speedlite 430EX II / LowPro 200AW

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط majid-ms نمایش پست ها
    چرا انواع جدید تر دوربینها کیفیت تصویری پایینتری دارند ؟! :confused:

با تشکر از دوستان و عزیزان ، طبق نظر دوستان جهت انتخاب دوربین به مقایسه نتایج آنها یعنی عکسهای آنها پرداختم ، اینکه کدام را انتخاب کردم بماند ولی در طی این کار به عکسی بر خوردم که باعث تعجب من شد ، عکس نبود گویا خود سوژه کاملا" زنده روی صفحه مونیتور است ... آنهم با یک دوربین که بیش از سه ، چهار سال یا بیشتر از ساختش میگذرد .. ( کانن EOS 10D ) ...
    چرا انواع جدید تر کیفیت تصویری پایینتری دارند ؟:confused::confused:
    سلام؛
    مقايسه خروجي‌ها توي چه شرايطي؟
    همان طور كه بارها در همين فروم گفته شده مقايسه خروجي دوربينها شرايط زيادي دارد.
    شرايط نوري مشابه
    استفاده از لنزهاي مشابه (يا هم ارز در برندهاي متفاوت)
    سوژه
    زمان عكاسي مشابه
    زاويه مشابه در عكاسي و از همه مهم تر خود عكاس
    majid-ms تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    497

البته من متوجه اینکه کیفییت هر عکس بستگی زیادی به شرایط نوری و عوامل دیگری دارد هستم . و صد البته اینطور که من دریافتم در دوربینهای دیجیتال این مسئله بارز تر است من هم سعی کردم این موارد را لحاظ کنم و نتیجه بگیرم لذا به تصاویری که در شرایط نسبتا" نزدیک به هم گرفته شده توجه کرده ام .:confused:
    مجید اسماعیلی

تشکر کرده
    497

آیا از نظر دوستان و اساتید آیا کانن 50 دی استحقاق پرداخت قیمت بالاتر ( حدود 400.000 تومان ) را نسبت به مدل ماقبل خود یعنی 40 دی را دارد . با تشکر فراوان از راهنمایی شما عزیزان .
    مجید اسماعیلی

تشکر کرده
    497

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام آقای اسماعیلی وقت عالی بخیر: چون به عکاسی علاقه داشتید و با آن آشنایید تاپیک هایی در این زمینه " با چقدر چی بخرم در فاروم هستند " اگر مایل بودید یک نگاهی بیندازید. اطلاعات خوبی را پیدا خواهید کرد. نهایتا نوع عکاسی و بودجه را بفرمایید راهنمایی بهتری از طرف دوستان خواهید داشت.

ارادتمندتان
    سلامجناب قشقایی با تشکر از شما بنده تصمیم به تهیه کانن 40 دی گرفته بودم که سرو کله 50 دی پیدا شد ، بودجه من فعلا" در حد خرید 50 دی البته فعلا" فقط بدنه و یک لنز ارزان حدود 100.000 تومانی برای شروع و انشاءالله لنزها و لوازم بیشتر در آینده نزدیک ، است، خوشحال می شوم نظر شما را بدانم . با تشکر .
    مجید اسماعیلی

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

دوست من
    به يك قسمت سوال آقاي قشقايي عزيز، پاسخ نداديد كه خيلي مهم تر از بودجه هست.
    نوع عكاسي شما حدودا چي خواهد بود؟
    در مهمترين دسته بندي...آيا قرار است به صورت جدي و حرفه اي، از اين كار پول در بياريد؟
    آيا امكانات فوق العاده مثلا 50D، مورد نياز شماست يا صرفا بدليل جديد بودن و خوب بودن بدنه، قصد خريدش رو داريد؟
    در ساده ترين حالت...آيا دوربين رو براي مصرف خانگي و سفرهاي خانوادگي احتياج داريد؟
    قبلا با چه دوربينهايي عكاسي كرده ايد و ميزان انتظاري كه از كارآمدي دوربين جديدتون داريد چي هست؟
    rezafh و majid-ms تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام : با دقت به پیشنهاد آقای نعمت اللهی که حتما میبایست مد نظرتان باشد.......

به سلیقه شخصی ممکن بود 50D را بردارم. نمیدانم تفاوت قیمت این دو دوربین چقدر است یا از کنار این تفاوت قیمت چه لوازمی میتواند خریداری شود. اما 50D یکی از قابلیت هایی که به آن اضافه شده نسبت به 40D این قابلیت

AF adjustment است که بنظرم یک قابلیت ارزشمندی است. تفاوت های 50D با 40D جدای از این مورد یکی در رزولوشن دوربین خواهد بود دیگری در پردازنده DIGIC 4 من به شخصه چون همیشه در فرمت خام ثبت دارم این پردازنده زیاد برایم کارایی ندارد اما افزایش رزولوشن نسبت به 40D برایتان بزرگنمایی یا کراپ معادلی بیشتر از فوکال لنت مورد استفاده روی 40D در سایز 10 مگا پیکسل به ارمغان خواهد آورد..... افزایش ایزو یکی دیگر از محاسن آن خواهد بود( بقیه تفاوت ها در لینک پایین ). در مورد رفتار کلی این دوربین من اطلاعی ندارم ( این دوربین 4 الی 5 ماه دیگر خوبی ها و بدی هایش بهتر نمود خواهد داشت ) اگر چه 40D با توجه به قیمت دوربین بسیار ارزشمندی است ولی بنظرم با تفاوت 300 هزار تومان 50D ارزنده خواهد بود مخصوصا آنکه با این تفاوت لنزی در خور توجه از کنار آن بیرون نمی آید.

کد:
    http://www.dpreview.com/previews/canoneos50d/
    پاینده باشید
    rezafh، heiran و majid-ms تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

Thumbs up پاسخ: هم ارز كانن 40 دی در سری دوربینهای نیکون چه مدلی است ؟

در ادامه ي ذكر برتري هايي كه آقاي قشقايي متذكر شدند :
    1 - سنسور 50 دي در مقايسه با 40دي از طول و عرض 1 م م بزرگتر است !!!:::big grin:::
    2- فلاش كمي قوي تر
    3- نمايشگر خيلي با كيفيت تر
    4- امكان لايو ويو با 3 نوع اتو فكوس
    و برتري هاي ديگر نيز هستند كه بنظر من ارزش پرداخت 300 هزار تومان رو دارند !

از آنجا كه من هم قصد خريد يك Dslr رو در عرض چند ماه آينده دارم و به احتمال خيلي خيلي زياد 50دي رو انتخاب كنم ، خيلي در مورد اين انتخابم تحقيق كرده ام . حتي حدود 1 گيگابايت ، نمونه عكس از اين دوربين دانلود و بررسي و مقايسه كرده ام ، لذا بنظر من اين دوربين يك انتخاب عالي هست و ارزش پرداخت اين پول رو داره .

فقط اگر بتوانيد صبر كنيد تا كمي قيمت پايينتر بياد و شما هم بودجه خودتون رو براي خريد يگ لنز با كيفيت تر ، افزايش دهيد تا از عكسهاي اين دوربين لذت ببريد.
    ضمنا : در انتخاب لنز براي 50دي بايد براي رسيدن به كيفيت مطلوب ، حتما لنز خوبي رو انتخاب كنين چون تراكم پيكسل هاي سنسور اين دوربين زياد هست و بايد لنز ...

(من خودم براي شروع قصد خريد Canon 24-105 F/4 L IS USM رو به همراه 50دي، دارم )
    majid-ms تشکر می‌کند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

در مورد برتريهايي كه دوستان قيد كردند شكي نيست.
    شخصا معتقدم كه 50D در طراحي سنسور، كه موارد زيادي رو از رزولوشن تا رفتار نويزي شامل مي شه، پيشرفت قابل ملاحظه اي داشته و باز هم شخصا، لايو ويو رو در جنس عكاسي SLR، به جز در موارد خاص، كاربردي نمي دونم.
    اما در مورد اختلاف قيمت...بيش از اينهاست!
    اين موضوع هم فراموش نشه، كه در سايز سنسور APS-C، استفاده از رزولوشني مثل 15 مگاپيكسل به معناي واقعي، نياز به لنزهاي با كيفت تري خواهد داشت.
    بدنه 50D در حال حاضر حدود 1400000 فروخته مي شه و اين درحاليست كه بدنه 40D حدود 920000...يعني اختلافي حدود 500000 تومان.
    اينكه اين اختلاف، ارزش پرداخت دارد يا نه، باز هم به عكاس بر ميگرده و پست قبلي من.
    من شخصا مي تونم با اضافه كردن 200000 تومان به اين اختلاف قيمت، لنزهاي خوبي رو پيشنهاد بدم...هر چند كه خود اين رقم هم، كم نيست.
    اين نظر من بود.
    فعلا...
    majid-ms و Danesh1 تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین