صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 38
Like Tree65تشکر

موضوع: هم ارز كانن 40 دی در سری دوربینهای نیکون چه مدلی است ؟

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

پیش فرض پاسخ: هم ارز كانن 40 دی در سری دوربینهای نیکون چه مدلی است ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    در مورد برتريهايي كه دوستان قيد كردند شكي نيست.
    شخصا معتقدم كه 50D در طراحي سنسور، كه موارد زيادي رو از رزولوشن تا رفتار نويزي شامل مي شه، پيشرفت قابل ملاحظه اي داشته و باز هم شخصا، لايو ويو رو در جنس عكاسي SLR، به جز در موارد خاص، كاربردي نمي دونم.
    اما در مورد اختلاف قيمت...بيش از اينهاست!
    اين موضوع هم فراموش نشه، كه در سايز سنسور APS-C، استفاده از رزولوشني مثل 15 مگاپيكسل به معناي واقعي، نياز به لنزهاي با كيفت تري خواهد داشت.
    بدنه 50D در حال حاضر حدود 1400000 فروخته مي شه و اين درحاليست كه بدنه 40D حدود 920000...يعني اختلافي حدود 500000 تومان.
    اينكه اين اختلاف، ارزش پرداخت دارد يا نه، باز هم به عكاس بر ميگرده و پست قبلي من.
    من شخصا مي تونم با اضافه كردن 200000 تومان به اين اختلاف قيمت، لنزهاي خوبي رو پيشنهاد بدم...هر چند كه خود اين رقم هم، كم نيست.
    اين نظر من بود.
    فعلا...
    در تكميل گفته هاي قبلي خودم، فكر مي كنم 450D براي شما انتخاب خوبي باشه.
    با توجه به اينكه امكاناتي نظير لايوويو و سيستم فوكوس مشابه 50D داره و 12 مگاپيكسل رزولوشن.
    از لحاظ تكنولوژي سنسور، 450D كاملا جديد هست و تنها در محدوده ايزو، تا 1600 را پوشش مي ده كه باور كنيد محدوده 1600 تا 12800 كاربرد بسيار محدودي داره كه البته در 50D هم، ايزوهاي 6400 و 12800، بايد با احتياط انتخاب شوند.:cool:
    در عوض، اختلاف قيمت حدود 600 هزار توماني اين دو بدنه، كاملا براي تهيه لوازم جانبي، مناسب و فريبنده خواهد بود!
    به هر حال...به نظر من، به لوازم جانبي هم جدي فكر كنيد...در واقع فرهنگ SLR، يعني لوازم جانبي، اهميت كمتري نسبت به بدنه ندارند! (اگر اهميت بيشتري نداشته باشند!)
    موفق باشيد
    فعلا...
    majid-ms تشکر می‌کند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر آشنا majid-ms آواتار ها
    تشکر کرده
    497

سلام و تشکر از دوستان ؛
    من قبلا" بصورت کاملا" تفننی از هر چیزی عکس میگرفتم ، از حدود 10 -12 سالگی با دوربینهای 126 ساده که فیلم کارتریج میخورد ( البته من بوسیله همان دوربین که روی میکرسکپ کوچکی که داشتم نصب میکردم از نمونه های میکروسکوپی هم عکس میگرفتم ، ولی با زحمت زیاد ) تا الی آ خرین آنها پرکتیکا MTL 5 . چند سالی وقفه افتاد فعلا" کانن پاورشات S5 IS دارم و ممکن است یعنی علاقه و قصد دارم در کلاسهای عکاسی شرکت کنم و سطح معلومات خودم رادر اینمورد افزایش دهم لذا به دوربینی احتیاج دارم که تا مدتی برایم بیشتر از آنکه نیاز داشته باشم داشته باشد و احتیاج به آپگرید نباشد . از آنجا که نویز دوربین فعلی ام ( S5 IS ) شدیدا" " با عرض معذرت " حالم را گرفته ، مسئله نویز برایم مهم است و مگاپیکسل بالاتر هم که ضرر ندارد :::big grin::: .

با تشکر صمیمانه از جناب قشقایی و نعمت الهی گرامی و آقا رضای حسینی عزیز ، منتظر راهنمایی و استفاده از تجربیات شما هستم .
    مجید اسماعیلی
    Canon EOS 40D / EF-s 15-85 IS USM / EF-S 18-55 IS / EF-S 55-250 IS
    / Speedlite 430EX II / LowPro 200AW

تشکر کرده
    497

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    در ادامه ي ذكر برتري هايي كه آقاي قشقايي متذكر شدند :
    1 - سنسور 50 دي در مقايسه با 40دي از طول و عرض 1 م م بزرگتر است !!!:::big grin:::
    2- فلاش كمي قوي تر
    3- نمايشگر خيلي با كيفيت تر
    4- امكان لايو ويو با 3 نوع اتو فكوس
    و برتري هاي ديگر نيز هستند كه بنظر من ارزش پرداخت 300 هزار تومان رو دارند !

از آنجا كه من هم قصد خريد يك Dslr رو در عرض چند ماه آينده دارم و به احتمال خيلي خيلي زياد 50دي رو انتخاب كنم ، خيلي در مورد اين انتخابم تحقيق كرده ام . حتي حدود 1 گيگابايت ، نمونه عكس از اين دوربين دانلود و بررسي و مقايسه كرده ام ، لذا بنظر من اين دوربين يك انتخاب عالي هست و ارزش پرداخت اين پول رو داره .

فقط اگر بتوانيد صبر كنيد تا كمي قيمت پايينتر بياد و شما هم بودجه خودتون رو براي خريد يگ لنز با كيفيت تر ، افزايش دهيد تا از عكسهاي اين دوربين لذت ببريد.
    ضمنا : در انتخاب لنز براي 50دي بايد براي رسيدن به كيفيت مطلوب ، حتما لنز خوبي رو انتخاب كنين چون تراكم پيكسل هاي سنسور اين دوربين زياد هست و بايد لنز ...

(من خودم براي شروع قصد خريد Canon 24-105 F/4 L IS USM رو به همراه 50دي، دارم )
    بنده هم تقریبا" به این نتیجه رسیده ام اما از آنجا که من تعمیر کار الکترونیک هستم فقط در یک مورد کمی شک دارم آنهم سنسور جدید کانن است که گویا فشرده تر شده و من از لحاظ داغ شدن و یا اشکالاتی از این دست .. مایلم کمی صبر کنم . باتشکر .
    مجید اسماعیلی

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

Exclamation پاسخ: هم ارز كانن 40 دی در سری دوربینهای نیکون چه مدلی است ؟

سلام
    فقط در یک مورد کمی شک دارم آنهم سنسور جدید کانن است که گویا فشرده تر شده و من از لحاظ داغ شدن و یا اشکالاتی از این دست ..
    ولي من چنين فكري نميكنم !
    فكر ميكنيد شركتي مثل كانن براي عرضه ي يك دوربين مثل 50دي چقدر وقت گذاشته . يعني مرحله طراحي و توليد كه هيچ ، چه مدت براي تست دوربين در شرايط مختلف وقت گذاشته ؟!!! يقينا بدانيد كه مدت كمي نبوده و اگر چنين مشكلي در اين دوربين وجود داشت ، شايد هيچ وقت اين 50دي عرضه نمي شد !
    در مورد تراكم پيكسلها ي سنسورهاي جديد در دوربينهاي جديد ، هميشه اين حرفها بوده و هميشه هميشه هم بخير گذشته :::big grin:::
    پس بنظر من اصلا نگران اين موضوع نباشيد .
    50دي (4.5MP/cm² pixel density
    450دي (3.7MP/cm² pixel density)
    دوربيني مثل G10 هم سنسوري با اندازه كوچكتر و 15 مگا پيكسل دارد (34 MP/cm² pixel density)
    حتي SX1 با سنسور CMOS و 10 مگا پيكسل دارد و قطعا تراكم پيكسل نيز بيشتر (35 MP/cm² pixel density)
    و اين يعني پيشرفت در تكنولوژي ساخت.
    majid-ms تشکر می‌کند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

تشکر کرده
    497

سلام ، متآسفانه من در تصاویر (کانن 50 دی ) به دومورد برخوردم که بسیار مآیوس کننده بود ::(:confused:
    اولا"- در چند تصویری که مورد دقت بیشتر قرار دادم به اشکالی (که قبلا" در اس 5 هم به آن برخورده بودم ) برخوردم : هاله و نوار رنگی در اطراف نقاط روشنترو درنواحیی از تصویر که دارای کنتراست شدیدتری است دیده میشود .
    - ثانیا" نقاط سفید زیادی تقریبا" در همه جای تصاویری که با ایزوی بالاتر از 800 گرفته شده ( با کمی بزرگنمایی و دقت در نواحی تاریک مشاهده آن آسانتر است ) و یکی از دوستان هم در جایی به آن اشاره کرده بود وجود دارد .
    البته مشکل اول که نام بخصوصی هم دارد و من فراموش کرده ام ممکن است مربوط به لنز باشد ولی من در چند تصویر که با لنزهای مختلفی گرفته شده بود به آن برخوردم از جمله تصویری که با لنز جدید کانن گرفته شده بود ( 200-18 ) اما مورد دوم مطلقا" به لنز بستگی ندارد . . . از دوستان تقا ضا دارم در تصاویری که از این دوربین دارند به این موارد دقت کنند و اگر من اشتباه کرده ام لطفا" تصحیح بفرمایند مخصوصا" آقا رضا که فرموذند تصاویر و نمونه های زیادی از 50 دی در اختیار دارند . . با تشکر
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    مجید اسماعیلی

تشکر کرده
    497

با سلام جناب رضا حسینی اتفاقا" این نقاط سفیدکه در ایزو های بالا مشاهده میشود یکی از مصادیق این مسئله است ، البته امیدوارم اینطور نباشد من که ( با دیدنشان قلبم درد گرفت ) الحمد لله قبل از خرید دوربین پیش آ مد اگر بعد از آن بود حتما" سکته را زده بودم :::big grin::: .
    -----------
    دوربین اس 5 کانن دارای ایزو 80 الی 1600 است اما حتی ایزوی 100 آنهم قابل استفاده نیست و نویز زیادی دارد آیا تکنسینهای کانن این مطلب را ندیده اند ؟! ...

ولی بهر حال دیگر امکانات آن مثلا" کیفییت فیلمبرداری آن باعث شده تا من آنرا نگهدارم .
    ----------
    ( متآسفانه مسئله اقتصادی مهم تراز دیگر مسائل برای صاحبان تکتولوژی شده ) .
    ---------
    منتظر دانستن تجربیات شما و دوستان دیگر هستم . با تشکر
    مجید اسماعیلی

تشکر کرده
    497

Question پاسخ: هم ارز كانن 40 دی در سری دوربینهای نیکون چه مدلی است ؟

لطفا" دوستان نیکون دی 90 را هم در معادلات وارد کنند . من در مورد سنسور از نوع سی ماس مطمئنم که بهتر از سی سی دی است بنابر این فقط این نوع دوربینها را مقایسه و ارزیابی میکنم ... متآسفانه امکان یافتن عکسهایی که دقیقا" در شرایط یکسان با این سه دوربین گرفته شده باشد هنوز برایم وجود نداشته . اگر یافتید لطفا" معرفی فرمائید .
    ......... تشکر
    مجید اسماعیلی

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

نقل قول نوشته اصلی توسط majid-ms نمایش پست ها
    لطفا" دوستان نیکون دی 90 را هم در معادلات وارد کنند . من در مورد سنسور از نوع سی ماس مطمئنم که بهتر از سی سی دی است بنابر این فقط این نوع دوربینها را مقایسه و ارزیابی میکنم ... متآسفانه امکان یافتن عکسهایی که دقیقا" در شرایط یکسان با این سه دوربین گرفته شده باشد هنوز برایم وجود نداشته . اگر یافتید لطفا" معرفی فرمائید .
    ......... تشکر
    سلام
    آقای مجید به این آدرس در لینک زیر بروید و نوع دوربین را انتخاب کنید.تصاویر مشابه را میتوان با ابعاد اصلی مقایسه کرد.
    کد HTML:
    http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
    rezafh و majid-ms تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

اين هم نويز D90 در ايزو هاي 800 تا 6400
    فكر كنم بشه اين عكسها رو با عكسهايي كه در پست شماره 108 تاپيك 50دي ارسال كردم ، مقايسه كرد
    نويز دي 90 كمي كمتر بنظر ميرسه ( مقدار خيلي جزيي) در عوض 50دي در ايزوهاي بالا جزييات رو خوب حفظ ميكنه .

پ ن : اينهم RezaFH-resource:::big grin::: البته با اجازه ي آقاي قشقايي QashQai-resource
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 800.JPG‏ (14.2 کیلو بایت, 30 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 1600.JPG‏ (14.0 کیلو بایت, 22 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 3200.JPG‏ (12.2 کیلو بایت, 19 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 6400.JPG‏ (17.2 کیلو بایت, 23 بازدید)
    majid-ms تشکر می‌کند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط majid-ms نمایش پست ها
    سلام ، متآسفانه من در تصاویر (کانن 50 دی ) به دومورد برخوردم که بسیار مآیوس کننده بود ::(:confused:
    اولا"- در چند تصویری که مورد دقت بیشتر قرار دادم به اشکالی (که قبلا" در اس 5 هم به آن برخورده بودم ) برخوردم : هاله و نوار رنگی در اطراف نقاط روشنترو درنواحیی از تصویر که دارای کنتراست شدیدتری است دیده میشود .
    - ثانیا" نقاط سفید زیادی تقریبا" در همه جای تصاویری که با ایزوی بالاتر از 800 گرفته شده ( با کمی بزرگنمایی و دقت در نواحی تاریک مشاهده آن آسانتر است ) و یکی از دوستان هم در جایی به آن اشاره کرده بود وجود دارد .
    البته مشکل اول که نام بخصوصی هم دارد و من فراموش کرده ام ممکن است مربوط به لنز باشد ولی من در چند تصویر که با لنزهای مختلفی گرفته شده بود به آن برخوردم از جمله تصویری که با لنز جدید کانن گرفته شده بود ( 200-18 ) اما مورد دوم مطلقا" به لنز بستگی ندارد . . . از دوستان تقا ضا دارم در تصاویری که از این دوربین دارند به این موارد دقت کنند و اگر من اشتباه کرده ام لطفا" تصحیح بفرمایند مخصوصا" آقا رضا که فرموذند تصاویر و نمونه های زیادی از 50 دی در اختیار دارند . . با تشکر
    دوست من
    در مورد اون هاله رنگي كه فرموديد، جزو انحرافات اپتيك لنز هست به نام Chromatic Abrasion يا همون CA كه ارتباطي به بدنه دوربين پيدا نمي كنه و در تمامي لنزها اين انحراف وجود داره...اما در سطوح مختلف.
    در مورد اون نقاط سفيد...اين ايراد مختص اين بدنه نيست و در ايزوهاي بالا در همه دوربينها ديده مي شن. فراموش نكنيد كه داريد در مورد ايزوهاي بالاي 800 صحبت مي كنيد.
    ضمنا...اگر قابليتهاي اين بدنه فوق العاده، در مقايسه با نقيصه هايي مثل اين، براي شما ارزش پرداخت نداره، به پيشنهادات قبلي بنده (كه با علم به همين موضوع مطرح شده بود)، جدي تر فكر كنيد و پول خود را دور نريزيد تا دچار سكته قلبي بي مورد هم نشويد.:::big grin:::
    اميدوارم از صراحت كلام من، دلگير نشده باشيد.
    فعلا...
    majid-ms تشکر می‌کند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین