صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 38 , از مجموع 38
Like Tree65تشکر

موضوع: هم ارز كانن 40 دی در سری دوربینهای نیکون چه مدلی است ؟

كاربر آشنا majid-ms آواتار ها
    تشکر کرده
    497

پیش فرض پاسخ: هم ارز كانن 40 دی در سری دوربینهای نیکون چه مدلی است ؟

:
    نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    دوست من
    در مورد اون هاله رنگي كه فرموديد، جزو انحرافات اپتيك لنز هست به نام Chromatic Abrasion يا همون CA كه ارتباطي به بدنه دوربين پيدا نمي كنه و در تمامي لنزها اين انحراف وجود داره...اما در سطوح مختلف.
    در مورد اون نقاط سفيد...اين ايراد مختص اين بدنه نيست و در ايزوهاي بالا در همه دوربينها ديده مي شن. فراموش نكنيد كه داريد در مورد ايزوهاي بالاي 800 صحبت مي كنيد.
    ضمنا...اگر قابليتهاي اين بدنه فوق العاده، در مقايسه با نقيصه هايي مثل اين، براي شما ارزش پرداخت نداره، به پيشنهادات قبلي بنده (كه با علم به همين موضوع مطرح شده بود)، جدي تر فكر كنيد و پول خود را دور نريزيد تا دچار سكته قلبي بي مورد هم نشويد.:::big grin:::
    اميدوارم از صراحت كلام من، دلگير نشده باشيد.
    فعلا...
    ----------------------------
    جناب نعمت اللهی ؛
    سلام و با تشکر . نظر شمادر مورد نقاط سفید کاملا" صحیح است و من پس از تهیه چند نمونه از چند دوربینهای دیگر در ایزو های بالا متوجه این مطلب شدم ، ( البته کم وزیارد دارند ) بهرحال من فکر نمیکنم حتی ایزوی 800 هم برایم چندان کاربرد داشته باشد ،شاید بعلت شغلی که داشته ام در این موارد حساسیت دارم ....اما انحراف کروماتیک مسئله لنز به تنهایی نیست البته لنز جدید کانن ( 200-18 ) واقعا" بد عمل کرده است و دوربینی مثل دی 50 را در این مورد تقریبا" تبدیل به اس 5 میکند در سایت دی پرویو در گالری دی 50 تصویری از یک اتوبوس وجود دارد انرا ببینید متوجه میشوید مخصوصا" بالای تصویر
    - در دی 50 تنظیمی جهت این مشکل لنزها وجود دارد که نشان میدهد قبلا" این اشکال پیش بینی میشده اما گویا زیاد موء ثر نیست ؟
    ....... من فکر میکنم نظر شما در مورد تهیه دوربین ارزانتر و در عوض تهیه لوازم بهتر عاقلانه تر است چون در عمل بسیاری از امکانات این دوربینها برای اکثر افراد از جمله من بی استفاده میباشد یا حداقل آن اندازه که لوازم بهتر مخصوصا" لنز مرغوبتر اهمیت دارد مهم نیستند . لطفا" دوستان کمی هم در مورد لنزهایی که بهترین و بیشترین کاربرد را جهت این دوربینها دارد را نیز معرفی فرمایند البته فعلا" نظر من روی دی 40 بیشتر است ضمنا" اگر امکان داشت بوسیله پیام خصوصی محلی که شما از آن دوربین تهیه نموده و از آنها راضی بودید را نیز به من معرفی کنید زیرا مشکلترین قسمت کار باقی مانده ! بر آمدن از پس فروشندگان .:cool: .... در تهران
    از راهنماییهای خوب شما متشکرم و امیدوارم ادامه داشته باشد .
    ( ضمنا" در مورد قلبم تقریبا" جدی گفتم البته نه به خاطرمادیات :::big grin::: )
    با تشکر
    --------------
    جناب کسری تشکر از لینک خوب شما کاش زودتر راهنمایی میفرمودید .سایت بسیار مفیدی است .متشکرم

-------------
    جناب حسینی ما گویا ( یول داش ) هستیم شما هنوز دوربین مورد علاقه تان را تهیه نکرده اید ؟ از کمکهای شما هم متشکرم تصاویر و راهنماییهای ارزنده ای فرمودید . تشکر
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Kasra.H و rezafh تشکر می‌کنند.
    مجید اسماعیلی
    Canon EOS 40D / EF-s 15-85 IS USM / EF-S 18-55 IS / EF-S 55-250 IS
    / Speedlite 430EX II / LowPro 200AW

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

Lightbulb پاسخ: هم ارز كانن 40 دی در سری دوربینهای نیکون چه مدلی است ؟

سلام
    پس 40دي تصويب شد ؟
    دوربين بسيار خوبيست و قيمت بسيار بهتري دارد نسبت به امكاناتي كه دارد و نسبت به ساير برندها بهترين گزينه است ( بنظر من)
    وا اما سخت ترين بخش كار : انتخاب لنز
    كاش كمي توضيح ميداديد كه از چي ميخواهيد عكس بگيريد ؟!
    من در مورد خودم به اين نتايج رسيدم كه يك لنز اولترا وايد - يك لنز زوم - و يك لنز تله زوم نياز دارم
    البته قصد خريد همه اونها رو باهم ندارم و براي شروع يا يك لنز زوم و يا يك اولترا وايد انتخاب خواهم كرد
    انتخابهاي فعلي من :

اولترا وايد :
    Sigma AF 10-20mm f/4-5.6 HSM EX DC
    قيمت حدود 500 هزار تومان

زوم :
    Canon EF 24-105mm f/4 USM L IS
    قيمت حدود يك ميليون

تله زوم :
    Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 USM L IS
    قيمت حدود يك و نيم ميليون

در مورد شارپنس كه اين سه لنز عملكرد خيلي خوب تا عالي دارند
    در مورد ديستوريشن هم عملكرد خوب تا عالي
    در مورد Vignetting معمولا در فاصله كانوني كم ( لنزهاي وايد ) بيشتر است .
    در مورد CA بطور ميانگين در لنز 10-20 و 24-105 كمتر از يك پيكسل هست كه در حالت هاي تله كم مي شود
    ( CA در لنز 18-200 كانن از 1 پيكسل تا حدود 2.5 پيكسل هست و در اس5 فكر كنم حتي بيشتر از اين مقدار ! )

در مورد لنز زوم من 2 انتخاب ديگه هم دارم كه لنزهاي خوبي هستند و هنوز انتخاب قطعي انجام ندادم
    Sigma AF 18-125mm f/3.5-5.6 DC
    قيمت حدود 250 هزار تومان
    Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 USM IS
    قيمت حدود 480 هزار تومان
    اين دو لنز هم با توجه به قيمتي كه دارند لنزهاي واقعا خوبي هستند از نظر كيفيت عكسهاي خيلي خوبي رو ارايه ميدن و از نظر كيفي تقريبا با هم مساوي هستن فقط اينكه لنز كانن لرزشگير داره

ضمنا ، فكر كنم شما هم فيلتر تهيه كنيد . اگر جواب مثبت باشه همينجا در مورد فيلتر ها هم انتخابهايي رو انجام بديم :::big grin:::

توضيحات اضافي در :
    کد:
    http://www.photozone.de/canon-eos
    فقط نميدونم چرا اين تاپيك شده تاپيك سه نفره !!!!
    چرا با تجربه تر ها اينجا نظر نميدن ؟ و ماي بي تجربه رو كمك نميكنن ؟!!!
    با تشكر و با آرزوي موفقيت
    heiran و majid-ms تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

خوب
    ظاهرا رسيديم سر مبحث پيچيده تر انتخاب لنز! واقعا انتخاب بدنه، كار راحت تري هست!
    من فكر مي كنم، كه شما حداقل به يك جنرال زوم متوسط الي خوب احتياج داريد.
    بعدا با توجه به نوع عكاسي و سطح بودجه، مي تونيد لنزهاي ديگه اي هم انتخاب كنيد.
    علاوه بر اين، بايد توجه داشته باشيد كه در اين رده دوربينها، اصولا فلاشهاي سرخود، نسبت به شبه SLRها ضعيف تر هستند...يعني اصولا براي عكاسي با نور دهي مناسب در محيطهاي داخلي، شما نياز به يك فلاش اكسترنال هم خواهيد داشت كه با داشتن اين وسيله، واقعا از عكاسي لذت خواهيد برد.
    در مورد لنز جنرال زوم، پيشنهاد من، در كمال تعجب (!) 55-18 نسخه IS هست كه واقعا از لحاظ كيفيت تصوير، نسبت به لنزي همچون 85-17 IS بسيار بهتر هست.
    من اصولا چون از جنرال زوم، در عكاسيهاي خانوادگي استفاده مي كنم، اهميت زيادي براي كيفيت ساخت و اپتيكشون قائل نيستم كه البته لنز بالا، از لحاظ اپتيك، واقعا قابل توجه هست.
    باز هم توصيه مي كنم كه براي بررسي كيفيت لنزها به اين سايت مراجعه كنيد و خودتون تحقيق كنيد.
    اگر مايل بوديد ،در مورد لنزهاي با استفاده خاص (مثل پرتره، منظره، ماكرو و ...) با توجه به نوع مصرف و علاقه تون هم بحث كنيم، بفرماييد.
    ولي توصيه من اينه كه خريد اول (يعني بدنه + لنز اوليه) رو انجام بديد و بعد در مورد بقيه لوازم جانبي فكر كنيد.
    فعلا...
    majid-ms تشکر می‌کند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

تشکر کرده
    497

Question پاسخ: هم ارز كانن 40 دی در سری دوربینهای نیکون چه مدلی است ؟

باسلام
    جناب نعمت اللهی و آقای حسینی عزیز دقیقا" درست می فرمائید ، چون نسبت به بودجه و سلیقه هر شخص تقریبا" 2 تا 3 بدنه مورد نظر قرار میگیرد و مشخصات تقریبا" قابل درک است ... و لی لنزها ، هم بسیار شبیه هم، و هم پیچیده تر و غیر ملموس ترند و با یک دهم اعشار بالا یا پائین در مشخصات آنها کلی تفاوت قیمت پیدا میکنند که بعضی وقتها تعجب آور است ! .
    بهرحال من با کمی بررسی و البته در نظر گرفتن وضع مالی خود 2 انتخاب دارم لطفا" اگر اشتباه میکنم راهنمایی بفرمایید و همچنین به نظر شما کدام یک بهتر است ؟ .. :

1 - کانن 40 دی و لنز کیت EF 28-135 IS در مرحله اول که فکر میکنم تا مدتی برایم کافی باشد سپس با توجه به تجربه ای که از آن کسب میکنم لنز بعدی را انتخاب میکنم ( البته فلاش و فیلتر هم بسته به نیاز م به مرور تهیه میکنم ).

2 -همان 40 دی به اضافه لنز Canon EF18-55 IS که گویاحدود 200.000 تومان است و همراه یا بعد از آن چون قیمت ریالی دومی را نمیدانم ولی در سایت آمازون 250 دلار ثبت شده بود و آنهم Canon EF-S 55-250 IS /f 4-5.6
    است .
    البته تقریبا" 40 دی حتمی است اما من هنوز نیکون دی 90 را از نزدیک ندیده ام اگر به احتمال کم آنرا تهیه کنم دقیقا" همین انتخا بها را در مورد آنهم دارم ولی با مارک nikor البته در اینصورت لنز دوم لرزه گیر نخواهد داشت .
    از شما دوستان و دیگر اساتید چنانچه لطف کنند در اینمورد سریعتر راهنمایی کنند ممنون میشوم چون مثل معروفی میگوید: در تهران پول در آوردن راحت اما نگهداری آن سخت است .

با تشکر فراوان
    مجید اسماعیلی

تشکر کرده
    497

Smile پاسخ: هم ارز كانن 40 دی در سری دوربینهای نیکون چه مدلی است ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    سلام

.
    .
    .
    فقط نميدونم چرا اين تاپيك شده تاپيك سه نفره !!!!
    چرا با تجربه تر ها اينجا نظر نميدن ؟ و ماي بي تجربه رو كمك نميكنن ؟!!!
    با تشكر و با آرزوي موفقيت
    --------------------------------
    جناب حسینی بالاخره ما هم با تجربه خواهیم شد .
    خوب اساتید تا بحال چندین بار این مطالب را در اینجا یا جاهای دیگر مطرح و بحث نموده اند . .. تقریبا" هر از چندی که دوربین جدیدی به بازار میآید یا اشخاصی مانند من تصمیم به خریددوربین میگیرند این موارد از نو مطرح میشود . ولی بهر حال بهتر است که اگر انسان میتواند به دیگران یاری کند حتی با چند جمله دوستانه .

علم یکی از ( آنهائیست ) است که با بخشیدن آن زیاد تر میشود . :::big grin:::
    rezafh تشکر می‌کند.
    مجید اسماعیلی

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط majid-ms نمایش پست ها
    --------------------------------
    جناب حسینی بالاخره ما هم با تجربه خواهیم شد .
    خوب اساتید تا بحال چندین بار این مطالب را در اینجا یا جاهای دیگر مطرح و بحث نموده اند . .. تقریبا" هر از چندی که دوربین جدیدی به بازار میآید یا اشخاصی مانند من تصمیم به خریددوربین میگیرند این موارد از نو مطرح میشود . ولی بهر حال بهتر است که اگر انسان میتواند به دیگران یاری کند حتی با چند جمله دوستانه .

علم یکی از ( آنهائیست ) است که با بخشیدن آن زیاد تر میشود

. :::big grin:::
    سلام بر شما دوست خوب: نه به اسم اساتید بلکه برای ازدیاد علم :)

اگر درصدی به فیلمبرداری ( با تمام موارد خاص آن روی این سنسورها ) نیاز دارید D90 دوربین مورد نظر شماست این تاپیک را مرور بفرمایید

Nikon D90

هر چه در مورد دوربین D90 تا به الان گفته شده در آن تاپیک هست

50D که بنوعی آپگرید 40D بحساب می آید با توجه به افزایش قیمت نسبت به 40D یک سری امکانات به آن اضافه شده که کارخانه پول آنرا از شما میگیرد باید دید آیا شما راضی به پرداخت این تفاوت خواهید بود یا خیر ( در پست های قبلی همین تاپیک به این موارد اشاره شد.

هم ارز كانن 40 دی در سری دوربینهای نیکون چه مدلی است ؟

اگر به 40D متمایل هستید پیش از خرید این تاپیک را یک مروری بفرمایید

شماره سريال هاي مخدوش و مشكوك

پیشنهاد میدهم ظاهر این دوربین ها را از نزدیک ببینید شاید در انتخابتان تاثیرگذار باشد. در این صورت به این تاپیک یک نگاهی بیاندازید

تا چه حد به ظاهر تجهيزات اهميت مي دهيد

در صورتی ممکن است بین انتخاب برندها ( صرف نظر از نیاز واقعیتان ) دو دل شوید. در آنصورت این تاپیک را هم یک نگاهی بیاندازید

كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

اما بطور کل دوربین هایی در این رده آنقدر بهم نزدیک شده اند که برتری یکی بر دیگری بطور مطلق محسوس نیست.
    شاید در این رده ها بد نباشد از جهتی دیگر به حل این معادله ساده بپردازید. لنز! درسته پیدا کردن لنزهایی مناسب با توجه به هزینه هایی که میتوانید پرداخت کنید در هر برندی و سپس انتخاب دوربین در این صورت این تاپیک را بخوانید

انتخاب دوربین بر اساس لنز

اگر به این نتیجه رسیدید خواند این تاپیک ها هم با توجه به هزینه شما توصیه پذیر است

راهنمایی برای خرید لنز Walk Around

لنزهای با ارزش

این تاپیک دوم بنظرم خواندن یک دور کامل آن بد نیست

خوب یک مورد قبل از مطالعه در مورد دو لینک قبل یک نگاهی به این تاپیک داشته باشید

باید‌ها و شایدها و نبایدها در انتخاب لنز

در مورد استفاده از دوربین هایی اینچنین حتما میبایست در این موارد حداقل ها را بدانید...

پردازش و تبديل فايلهاي Raw

واقعیت اینست دوستان فاروم نظرشان را میدهند شاید بارها هم گفته اند و با ( حداقل ) شناختی که از دوستان دارم میدانم اکثرا باور دارند که انتخاب نهایی را شما انجام میدهید (( و این شما هستید که بهتر از هر کسی میدانید انتخابتان چیست این باور اکثر دوستان فاروم است )) اما با علم به این موضوع باز هم اطلاعات خوبی را در اختیار دوستان قرار میدهند......

حال اگر باز هم دو دل بودید این پست آخر شاید راهگشا باشد

نظر ریچمن

امیدوارم مفید فایده باشد

ارادتمند شما دوست خوب
    nmroshan، Persian، A_Maddah و 25 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

سلام
    با تشكر از آقاي قشقايي

من هم يك سايت براي دوستان معرفي ميكنم
    سايتي با 43 مقاله در مورد عكاسي ديجيتال ، دوربينها ، لنزها و حتي نرم افزارهاي ويرايش ديجيتال كه بنظر من مقالات اين سايت ، از بهترين مقالاتي هست كه وجود داره و ارزش حتي چند بار خوندن رو دارند .
    كامل و بي نقص و بدون جانبداري و ...

کد:
    http://www.cambridgeincolour.com/tutorials.htm
    هر كسي نبينه ، از دستش رفته :::big grin:::
    usef، majidsaadat، sm2005nl و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

تشکر کرده
    497

سلام
    باتشکر از دوستان عزیز .

جناب قشقایی از بابت راهنمائیهای ارزنده شما کمال تشکر را دارم ، موضوع شماره سریال دوربینها بهترین راهنمایی در بهترین زمان بود .

با بهترین آرزوها - مجید اسماعیلی

---------------------------------------

جناب حسینی از شما هم متشکرم ، شما نفرمودید دوربین تهیه کردید یا خیر ؟ :confused:

با تشکر - مجید اسماعیلی
    rezafh تشکر می‌کند.
    مجید اسماعیلی

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4