صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 31
Like Tree35تشکر

موضوع: راهنمای خرید دوربین برای عکاسی صنعتی

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

پیش فرض پاسخ: راهنمائی برای خرید دوربین صنعتی

اولش بگم با توجه به كاربري ايشان جهت تهيه گزارشات كارگاهي و تهيه آلبوم، (كه من براي گزارشات ماهيانه پروژه راهسازي و شرايط عكاسي در روز، از عكس موبايل 2 مگاپيكسلي استفاده مي كردم و براي آلبوم از مجموعه عكس دوربين كامپكت و كلي هم جواب ميداد) ، شايد پيشنهاد من با عنوان تاپيك : "دوربين صنعتي" چندان تناسبي نداشته باشه.
    ايشون فرمودن تا 3 ميليون ميتونن هزينه كنن كه فكر مي كنم بودجه خوبيه و دستشون خيلي بازه.
    پيشنهاد مي كنم با توجه به محيط كارگاهي، 40D يا 50D كنن تهيه كنيد.
    لنز همه كاره 18-200 براي فعاليتهاي روزمره كارگاهي و لنز اولترا وايد براي عكاسي معماري و نماي ساختمان رو پيشنهاد مي كنم.
    بدنه 50D با لنز كيت200-18 حدود 1600 تا 1700 است. با مثلا يك 20-10 سيگما. جمعا ميشه حدود 2200.
    هنوز هم كلي از تنخواه شركت هم باقي خواهد ماند. (حدود 800 تومان) كه اون هم براي فلاش، كيف، مموري، باطري اضافه ، سه پايه و هد، و ... هزينه خواهد شد.
    البته اگر فعاليتهايي در كارگاه داريد كه بسيار دور از دسترس است ماجرا كمي فرق مي كند و طور ديگري بايد هزينه كنيد.
    (همه اش نظر شخصي بود و پيشنهادهاي ديگر هم قابل بررسي است.)
    ویرایش توسط Ali Talebi : Wednesday 11 November 2009 در ساعت 23:29

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

پیش فرض خرید دوربین نیکون با بودجه 2.5 میلیون جهت عکاسی صنعتی

با سلام خدمت همه اساتید
    دوستان من قصد خرید دوربین جهت عکاسی صنعتی وتبلیغاتی دارم با بودجه 2.5 جهت بدنه بیشتر کارم هم با میز نور هستش قبلا از دی 70اس استفاده می کردم حالا قصد بروز کردن بدنه را دارم لطفا در صورت فعالیت در این زمینه لنز خوب هم به من معرفی کنید .
    با تشکر
    D_felfelak و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه navidsohi آواتار ها
    تشکر کرده
    122

نقل قول نوشته اصلی توسط 167711 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه اساتید
    دوستان من قصد خرید دوربین جهت عکاسی صنعتی وتبلیغاتی دارم با بودجه 2.5 جهت بدنه بیشتر کارم هم با میز نور هستش قبلا از دی 70اس استفاده می کردم حالا قصد بروز کردن بدنه را دارم لطفا در صورت فعالیت در این زمینه لنز خوب هم به من معرفی کنید .
    با تشکر
    اگر قصد عکاسی معماری به عنوان بخشی از عکاسی صنعتی را دارید به دنبال دوربین فول فریم (D700) باشید، به دلیل واید تر بودن تصاویر و امکان عکاسی در فضا های محدود. اما اگر در این زمینه قصد فعالیت ندارید و از آنجائیکه عکسهای صنعتی غالبا به دلیل شرایط نوری قابل کنترل نیاز به ایزو های بسیار قوی ندارند و در عوض رزلویشن تصاویر جهت چاپ در ابعاد بزرگ باید بالا باشد، بهتر است دوربین هائی با سنسور APS-C و مگاپیکسل بالا مانند D7000تهیه نمائید. یکی از دلایل ارجهیت سنسورهای APS-C در این زمینه، استفاده از مرکز لنز (که کیفیت اپتیکی بهتری نسبت به کناره ها دارد) میباشد

موفق باشید
    سهی
    167711، hmirzaei، D_felfelak و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط 167711 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه اساتید
    با تشکر
    درود

از آنجایی که شخصا تجربه عکاسی صنعتی را ندارم مسلما دوستانی که چنین تجربه ای دارند نظرشان ارجح تر هست. اما تا رسیدن دوستان و پاسخ به شما جهت دست گرمی خدمت شما عرض کنم با توجه به اینکه نفرمودید آحیانا لنزی یا چیزی از دوربین قبلی به جا مانده است یا خیر پس فکر میکنم نمانده و بودجه شما هم اصلا به دوربین فول فریم نمیرسید ( چون اگر D700 بخرید تمام پولتان فقط بابت بدنه صرف شده) خصوصا اینکه D700 دوازده مگاپیکسل است و اگر لازم شد چاپهایی بزرگتر از 80 سانت داشته باشید مگاپیکسل بیشتر از 12 ارجح تر هست. در واقع شخصا D7000 را به شما توصیه میکنم که 16 مگاپیکسل هست و بسیار جدید است از عمق رنگ و دینامیک رنج بسیار خوب ( بهترین دوربین نیکون تا به این لحظه ) برخوردار هست وضعیت نویزی آن هم خیلی خوب شده تا جایی که نزدیک به D700 شده که البته برای جنس عکاسی شما چندان مهم نیست اما مسلما از این دوربین برای خودتان استفاده های دیگر هم خواهید داشت پس کم نویزی آن هم مفید هست

اگر لازم است از اشیاء ، از نزدیک و با بزرگ نمایی زیاد عکس برداری کنید که جزئیات و دیتیل خوبی هم از آن ثبت گردد من فکر میکنم برای استفاده تخصصی که مد نظرتان است لنز ماکرو 105mm f2.8 VR نیکون که 950 هزار تومان قیمت دارد لازم باشد
    اگر این لنز را به اضافه d7000 که آنهم به صورت لنز کیت تهیه کنید قیمتش 2800 میشود که هم یک مید رنج مناسب خواهید داشت هم به کادر تخصصی لنز 105 دست پیدا میکنید البته باید هزینه های دیگر از قبیل مموری کارت و کیف را هم در نظر داشت

اگر این قیمت برایتان زیاد هست لنز سیگما 105 هم با قیمتی کمتر مناسب هست اگر هم به فاصله کانونی بیشتری احتیاج داشتید ماکرو 150 سیگما هم هست که آن هم ارزانتر هست.

اما اگر قرار است دوربین نیکون تهیه کنید خصوصا با این بودجه من D7000 را به شما توصیه میکنم. اگر هم فکر مکینید لزومی هم ندارد چاپهای بزرگتر از 80 سانت داشته باشید D90 را توصیه میکنم.

البته تهیه نور مناسب برای این نوع عکاسی از اهمیت خاصی برخوردار هست که فکر کنم برای این موضوع مشکلی نداشته باشید. و ابزار لازم را در اختیار دارید

موفق باشید

انوش
    شاهین اکبری، 167711، farzadb2 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

با سلام و تشکر
    تجربه کارکرد با نیکون علت گرایش به انتخاب دوربین نیکون بوده
    سوالی که واسم پیش اومده این فول فریم که کاربردش واسه کجا استفاده میشه کاری که من میخوابم از خوروجی دوربین بگیرم برای فرمتهای چاپی دیجیتال و حتی لارج فرمت برای سایز تابلو وبیلبرد با کیفیت استاندارد ازلحاظ هزینه دوربین و بکی دو لنز تا 4 میلیون درنظر گرفتم .
    نکته دیگه اینکه اگه برای این فرمت کاری کانن بهتر محدودیتی واسم وجود نداره.
    موفق باشید
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام...خسته نباشید
    من قصد خرید دوربین dslr تا سقف 1500000 برای مصارف عکاسی صنعتی و چاپ آن ها برای کاتالوگ و بروشو رادارم.
    عکس هایی که بصورت واید گرفته می شود را نیز می پسندم بنابراین میخواهم سازگاری خوبی با لنزهای واید نیز داشته باشد.
    ترجیحا اگر canon باشد بهتر است به خاطر علاقه شخصی به این برند
    ممنون میشم اگه یک مدل خوب معرفی کنید.
    پیشاپیش متشکرم

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط Soha.Ko نمایش پست ها
    سلام...خسته نباشید
    من قصد خرید دوربین dslr تا سقف 1500000 برای مصارف عکاسی صنعتی و چاپ آن ها برای کاتالوگ و بروشو رادارم.
    عکس هایی که بصورت واید گرفته می شود را نیز می پسندم بنابراین میخواهم سازگاری خوبی با لنزهای واید نیز داشته باشد.
    پیشاپیش متشکرم
    بدون شک 5D جدید بهترین تصویر را می دهد البته برای کار برشور کمی زیاده و به نظر من 810 بهتره ولی خوب ماکروهای کنون بروز تر است

جسارتا 15 میلیون یا 1500
    چون با 1500 همان نیکون 5200 بهترین گزینه است که با لنز ریورس میتوانید استفاده کنید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

مرسی...
    نظرتون درباره 600d چطوره؟؟؟
    گشتی تو نت زدم و به نظرم مدل جدیدتر و قوی تری میومد...نظر شما چیه؟؟؟
    یک و نیم میلیون

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

سلام...خسته نباشید
    پیشاپیش متشکرم
    با توجه به بودجه 1100D تهیه بفرمایید.

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

سلام...خسته نباشید
    پیشاپیش متشکرم
    کنون دوربینی داره که توی بازار زمینش کمه ولی از دیدگاه کیفیت عکس و سنسور از 700 دی بهتره! کنون 100دی هفته پیش 1440 خریداری شد. پیشنهاد میکنم اون رو هم مقایسه کنید. بسیار ویژگیهای خوبی داره
    shafaf تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین