صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31
Like Tree35تشکر

موضوع: راهنمای خرید دوربین برای عکاسی صنعتی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض راهنمای خرید دوربین برای عکاسی صنعتی

با سلام
    بنده هیچ سر رشته ای از عکاسی و دوربین ندارم اما باید برای انجام پروژه ای دوربین خاصی پیدا کنم. این دوربین باید دارای قابلیت های زبر باشد:
    امکان عکسبرداری از اجسامی با ابعاد mm 2*2 تا cm ۲۰*۲۰ - لذا باید بتوان از لنز های متفاوتی استفاده نمود
    امکان انتقال انومانیک تصاویر به کامپیوتر
    امکان کنترل (شات) توسط کامپیوتر
    امکان اتصال لنز های telecentric
    وضوح تصویر ۱ میکرومتر
    با امکان نورپردازی مناسب (وجود هر گونه سایه در تصویر موجب بروز خطاهای محاسباتی می گردد لذا باید کمترین سایه ممکن ایجاد شود)
    امیدوارم با کمک شما عزیزان که به طور حرفه ای در زمینه عکاسی فعالیت دارید و با انواع دوربین ها و تجهیزات جانبی آشنایی دارید بتوانم دوربین مناسب برای این کار را پیدا کنم.
    این دوربین به همراه تجهیزات و مدارات واسطی که برای آن باید طراحی گردد و نیز قطعات مکانیکی مورد ، تصاویری را از شی مورد نظر به کامپیوتر منتقل می سازد تا این تصاویر مورد پردازش قرار گیرند و مشخصات فیزیکی اندازه گیری شده در سایر بخش ها مورد استفاده قرار گیرد.
    در صورت امکان راهنمایی های خود را بطور مستیم به آدرس زیر ارسال نمایید:
    zainalpour@yahoo.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Arrow پاسخ: دوربین دیجیتالی صنعتی

نقل قول نوشته اصلی توسط zainalpour نمایش پست ها
    با سلام
    بنده هیچ سر رشته ای از عکاسی و دوربین ندارم اما باید برای انجام پروژه ای دوربین خاصی پیدا کنم. این دوربین باید دارای قابلیت های زبر باشد:
    امکان عکسبرداری از اجسامی با ابعاد mm 2*2 تا cm ۲۰*۲۰ - لذا باید بتوان از لنز های متفاوتی استفاده نمود
    امکان انتقال انومانیک تصاویر به کامپیوتر
    امکان کنترل (شات) توسط کامپیوتر
    امکان اتصال لنز های telecentric
    وضوح تصویر ۱ میکرومتر
    با امکان نورپردازی مناسب (وجود هر گونه سایه در تصویر موجب بروز خطاهای محاسباتی می گردد لذا باید کمترین سایه ممکن ایجاد شود)
    امیدوارم با کمک شما عزیزان که به طور حرفه ای در زمینه عکاسی فعالیت دارید و با انواع دوربین ها و تجهیزات جانبی آشنایی دارید بتوانم دوربین مناسب برای این کار را پیدا کنم.
    این دوربین به همراه تجهیزات و مدارات واسطی که برای آن باید طراحی گردد و نیز قطعات مکانیکی مورد ، تصاویری را از شی مورد نظر به کامپیوتر منتقل می سازد تا این تصاویر مورد پردازش قرار گیرند و مشخصات فیزیکی اندازه گیری شده در سایر بخش ها مورد استفاده قرار گیرد.
    در صورت امکان راهنمایی های خود را بطور مستیم به آدرس زیر ارسال نمایید:
    zainalpour@yahoo.com
    آقاي زينال پور
    جند تا سوال مطرح است
    1- واقعا بايد دقت يك ميكرومتر وجود داشته باشد حالا اگر يك صدم ميلي متر باشد كارتان را نمي افتد؟
    2- شي مورد نظر 2 ميلي متري تا 200 ميلي متري هميشه براي اندازه گيري اين دقت رو لازم دارد؟
    3- نرم افزار مورد نظر براي استخراج داده ها از تصوير گرفته شده آماده شده يا نه؟
    4- آيا شما به قطعه مورد نظر در شرايط اندازه گيري دسترسي مستقيم نداريد؟ كه مي خواهيد دوربين رو با وسيله مكانيكي سراغش بفرستيد؟ شرايط قطعه را دوربين مي تواند تحمل كند؟(مثلا محيط حاوي گاز اشعه يا...!)
    5- يك قطعه چند ميلي متري بخوبي در زير يك لوپ آزمايشگاهي قابل اندازه گيري است.
    6- چقدر مي توانيد براي اين كار هزينه كنيد بخصوص دقت يك ميكرمتري نياز به ابزار حساس خواهد داشت كه قيمت از حدود 20 الي 30 هزار دلار فراتر خواهد رفت ولي اگر دقت يك صدم ميلي متر كافي باشد با كتر از اين هم قابل انجام است (البته فقط قسمت عكاسيش)
    7- با توجه به آشنائي شما با لينوكس احتمالا نرم افزار را خودتان مي خواهيد تهيه كنيد؟
    8- آمادگي كمك خود را اعلام ميكنم.
    با تشكر
    آذري

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: دوربین دیجیتالی صنعتی

با عرض سلام و خسته نباشید و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در محضر خداوند منان
    از پاسخ سریع و موشکافانه شما بسیار متشکرم
    ۱- در مورد نرم افزار باید عرض کنم نسخه آزمایشی آن آماده است با این تفاوت که این نرم افزار قبلا برای اندازه گیری ابعاد سرامیک هایی در ابعاد cm 2.5*2.5 طراحی شده که ابزار تهیه تصویر اسکنر هایی با دقت بالا می باشد و جوابگوی نیاز های کارخانه تولیدی در جهت تست استاندارد ها و دانه بندی سرامیک ها است(حداکثر دقت مورد نیاز در این پروژه ۵۰ میکرون است). البته این پروژه نیز در صورتی که نیاز باشد تا این نرم افزار در خط تولید هم استفاده شود نیازمند دوربین و یا ابزار های اندازه گیری نوری می باشد.
    ۲- در مرحله پایلوت این پروژه نیز دقت ۵۰ یا ۱۰۰ میکرون قابل قبول است ولی بعلت اینکه نتایج حاصله مبنای سنجش موسسه استاندارد می باشد لذا در مرحله نهایی باید به دقت یک میکرون برسد . در مرحله نهایی هزینه تمام شده برای کارخانه نباید به مرز ۳۰ هزار دلار برسد چون نمونه خارجی این دستگاه با این قیمت وجود دارد .
    ۳- شرایط کاری دوربین شرایط کاملا مطلوب و بدور از هر گونه عامل فرساینده است.(این ابزار در کنترل کیفیت محصول تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد)
    ۴- در مورد آمادگی شما سرور گرامی نیز باید عرض کنم که همکاری و کمک های شما باعث افتخار و دلگرمی بنده می باشد. تنها نکته قابل عرض این است که این پروژه برای آماده شدن و عرضه در بازار زمان نسبتا طولانی را نیاز دارد و بعد از گذشت این مدت به سود دهی خواهد رسید و تا آن زمان نیازمند کار و تلاش جدی و صرف وقت و انرژی می باشد لذا در صورتی که مایل به همکاری باشید لطفا با بنده تماس داشته باشید.
    با تشکر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: دوربین دیجیتالی صنعتی

ببخشید فراموش کردم :
    در مورد لوپ هم باید عرض کنم بعلت اینکه قطعه مورد نظر دارای سطح مسطحی نیست امکان تشخیص دقیق بیشینه و کمینه قطعه در قسمت های مختلف فقط با چشم و دقت انسان وجود ندارد و این کار نیازمند صرف وقت و دقت زیاد است از طرفی فرمول های هندسی خاصی برای شکل های مختلف این قطعات ارایه نشده و سازمان استاندارد فعلا بصورت تقریبی قادر به اندازه گیری این نوع قطعات می باشد، عمده علت نیاز به این ابزار نیز همین نکته می باشد.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Arrow پاسخ: دوربین دیجیتالی صنعتی

پس با اين حساب بايد يكي از دوربين هاي اس ال آر موجود را امتحان كنيد و ببينيد كه آيا نتايج به حد دلخواه شما نزديك است يا نه؟ اگر نزديك بود آن موقع مي توانيد يك دوربين فول فريم بگيريد كه هزينه هم توجيه داشته باشد. در مورد تصوير روي كامپيوتر و كنترل از طريق كامپيوتر هم مشكلي نيست اكثر دوربين هاي جديد اين امكان را در نرم افزار خود دارند و نرم افزار شما فقط بايد اندازه گيري را از تصوير انجام بدهد همچنين شما به لنز هاي با كيفيت ماكرو احتياج خواهيد داشت.
    ضمنا در اين مرحله حتما لازم نيست دوربين بخريد مي توانيد از اينترنت نمونه عكس هر دوربيني را كه خواستيد بگيريد و زوش اندازه گيري ها را تست كنيد
    موفق باشيد
    آذري

كاربر جديد 4ng3l آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض راهنمائی برای خرید دوربین صنعتی

سلام
    ما درگیر پروژه ساخت یک هتل در مشهد هستیم ( پشتیبانی کامپیوتر )
    حالا برای عکس برداری از پروژه نیاز به یک دوربین داریم که نمی دونیم چی بخریم و با چه لنزی و امکاناتی ..
    مشخصات این هستش که پروژه بسیار بزرگ و عظیم هستش ( فک کنم لنز واید لازم باشه ) و شدیدا باید عکاسی در شب کامل و بی نقص باشه چون سه شیفت کار میشه و نصف کارا تو شب انجام میشه ( چون نزدیک حرم هستش و از نظر ترافیکی باید شب باشه )
    بنابراین این موارد رو لازم دارم :
    1 - عکس برداری از یک مساحت بزرگ
    2 - عکس برداری از شب بسیار عالی
    3 - کیفیت بسیار بالا
    در نهایت هم میتونم تا 3 میلیون خرج کنم ..
    من تو این موارد تقریبا هیچی نمی دونم و از آماتور هم پائین ترم پس لطفا کامل و با تمام مشخصات راهنمائی کنید که چه دوربینی با چه لنزی و چه پروژکتوری بخرم ..
    ( در ضمن برای حمل نور بهتره در نظر داشته باشیم که زیاد هم نباید بزرگ باشه که بشه راحت حملش کرد )
    دوستان منتظرم
    با تشکر

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    113

پیش فرض پاسخ: راهنمائی برای خرید دوربین صنعتی

نقل قول نوشته اصلی توسط 4ng3l نمایش پست ها
    سلام
    ما درگیر پروژه ساخت یک هتل در مشهد هستیم ( پشتیبانی کامپیوتر )
    حالا برای عکس برداری از پروژه نیاز به یک دوربین داریم که نمی دونیم چی بخریم و با چه لنزی و امکاناتی ..
    مشخصات این هستش که پروژه بسیار بزرگ و عظیم هستش ( فک کنم لنز واید لازم باشه ) و شدیدا باید عکاسی در شب کامل و بی نقص باشه چون سه شیفت کار میشه و نصف کارا تو شب انجام میشه ( چون نزدیک حرم هستش و از نظر ترافیکی باید شب باشه )
    بنابراین این موارد رو لازم دارم :
    1 - عکس برداری از یک مساحت بزرگ
    2 - عکس برداری از شب بسیار عالی
    3 - کیفیت بسیار بالا
    در نهایت هم میتونم تا 3 میلیون خرج کنم ..
    من تو این موارد تقریبا هیچی نمی دونم و از آماتور هم پائین ترم پس لطفا کامل و با تمام مشخصات راهنمائی کنید که چه دوربینی با چه لنزی و چه پروژکتوری بخرم ..
    ( در ضمن برای حمل نور بهتره در نظر داشته باشیم که زیاد هم نباید بزرگ باشه که بشه راحت حملش کرد )
    دوستان منتظرم
    با تشکر
    مسلما داشتن يه دوربين فول فريم كمك بيشتري ميتونه به شما بكنه به چند دليل:
    1- تصاويري وايدتر
    2- نويز كمتر درشب
    3-كيفيت بالا و ...
    دوربيناي فول فريم زيادي تو بازار هست كه با توجه به محدوده ي هزينه شما من canon 5D MARK II رو پيشنهاد ميدم. حدود 2600 فقط بدنه
    اگه انتخابتون اين دوربين باشه يه لنز وايد با كيفيت از سري L هم ميتونه بعنوان لنز همراهتون مطرح باشه. مثل 16-35 يا 17- 40 يا لنزايي كه براي كاراي خاص معماري وجود دارن مثل سري TS كه البته قيمتشون رو نميدونم. البته خود لنزها بالاي يك ميليون هزينه دارند. ميتونيد از لنزهاي وايد با كيفيت سري EX سيگما يا تامرون هم استفاده كنيد تا به نهايت 3 ميليون برسيد.
    انتخاب بعد هم ميتونه نيكون D700 باشه اما از لحاظ رزولوشن حدود 45 درصد كمتر از دوربين فوق الذكره. اما قيمت كمتري داره حدود 2400. ميتونيد از لنزهاي با كيفيت سري EX سيگمايا تامرون هم استفاده كنيد تا به نهايت 3 ميليون برسيد.
    دوربين 7 دي كانن هم انتخاب خوبيه. كراپداره اما نويز كمي داره و رزولوشن بالايي داره. البته اونوقت بايد يه لنز اولترا وايد بگيريد مثل 10-22 كانن كه جمعا قيمتي معادل 2700 خواهد داشت. اما پروژكتور رو اطلاع ندارم. انشاله دوستان راهنمايي ميكنن.
    Canon 5D MarkIII & Canon 24-105 L IS & Sigma 135 f1.8 & 70-200 f2.8II L IS

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

با سلام

- تصاويري وايدتر
    2- نويز كمتر درشب
    3-كيفيت بالا و ...
    فکر نکنم در شرایط کنونی اینها تفاوت فول فریم با کراپ فاکتور ها باشه

دوست عزیز شما نیاز به دوربین کم نویز و لنز الترا واید دارید و البته عمق میدان کم بکار شما نمیاد
    اگر قصد دوربین فول فریم را دارید 5 ددی مارک 2 با لنز 17-40 و یا 17 تیلت شیفت
    ولی اگر از این هزینه کردن قصد خاصی ندارید دوربینی مانند دی 300 اس و یا دی 300 با لنز 10-24 نیکون خریداری کنید

باید دید محدوده ای که شما میخواهید در آن عکاسی کنید چه قدر محدودیت دارد .شاید یه لنز 17 م م روی دوربین های کراپ دار هم بکار شما بیاید

از کنون هم 40 دی و یا 50 دی با لنز 10-22 پیشنهاد می شود

اگر بار اولتان هست تمام موارد بالا را فراموش کنید و بفکر پیدا کردن عکاس باشید , چون ممکنه در پایان از کارتان راضی نباشید و تمام هزینه ها هدر رود

خوشبختانه در فروم دوستان مشهدی فراوانی و با ایده های خوب فراوانند .

انتخاب Dslr برای عکاسی معماری

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    برای عکاسی از چنین پروژه عظیمی که می فرمایید، بیشتر از ابزار حرفه ای به یک عکاس حرفه ای نیاز دارید. شما اگر بهترین ابزار را داشته باشید ضمانتی ندارد که بهترین کار را ارائه کنید. به نظر من جای خرید دوربین این کار را بسپارید به یک عکاس حرفه ای. البته جسارت من رو ببخشید، من سطح توانایی شما را نمی دانم شاید توان اجرا هم داشته باشید
    yasin-m، Mashhadi Vahid، ajjadesa و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر جديد 4ng3l آواتار ها
    تشکر کرده
    0

Masoud جان من کلا از صحبتهای شما به این نتیجه رسیدم که 2700 خرج میشه ...
    Hamid خان دوستان ما در تهران حاضر نیستن بابت این پروژه به عکاس که بابت 6 ماه 10 میلیون درخواست کرده پول بدن
    kholeno جان من حدودا با یک دوربین آماتور کار کردم و در کل خیلی کم اطلاع دارم
    ولی حرفه ای نه نیستم

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین