صفحه 11 از 80 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

نقل قول نوشته اصلی توسط Rofougaran نمایش پست ها
    ....من ترجیح میدم از برندی دوربین داشته باشم که بتونم گاهی لنز دوستانم رو تست کنم و یا حتی ابزارهامون رو با هم به اشتراک بگذاریم و از عکاسی لذت ببریم و خیلی مسایل دیگه...
    خب نظر دوستانتون در این مورد چیه؟ :biggrin:

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadr نمایش پست ها
    بنده خدمتتون عرض میکنم كه معادل این لنز رو در کانون و نیکون پیدا نمیکنید و البطه این فقط یک مثل بود تا خدمت دوستان بگم كه به هیچ وجهی نمیشه کانون و نیکون رو از لحاظ تکنیکی داری برتری مطلق دونست. تعداد کسانی كه از برند های غیر از کانون و نیکون استفاده میکنن هم کم نیست. توصیه من اینه كه کمی به فروم های خارجیسر بزنین تا مطمئن باشین كه دنیا به این دو برند محدود نمیشه و این دو از لحاظ تکنولوژی هرگز برتری مطلق نسبت به بقیه ندارن!
    البطه تبلیغات این دو شرکت در حدی هست كه تاثیر زیادی رو فروش اونها دارد. این لینک فقط یک مثل از یکی از عکاسان هست و اگه کمی جستجو کنید نمونهای زیادی از کاربران کانون و نیکون رو میبینید كه به سونی، الیمپوس و یا پنتاکس سوییچ میکنن.
    - لنزهای زیادی در زویکو (اولمپوس) هستند که مشابه کننی-نیکونی ندارند, مثل 100-35 اف 2 , و لنزهای زیادی هم هستند که مشابه اولمپوسی ندارند, مثل 24-14 نیکون یا 200-70 اف 4 کنن یا 135-50 اف 2.8 پنتاکس, این که چیزی را ثابت نکرد.
    - اغلب لنزهای اولمپوس به قول شما weather sealed هستند.
    - بسیاری از چیزهایی که امروزه روی دوربینهای برندهای دیگر تازه دارد استفاده میشود, اختراع و ابداع اولی بوده! از غبارگیر سنسور گرفته تا لایو ویو و ...

ولی آیا این چیزها باعث میشود که مثلا ً من بروم اولمپوس بگیرم؟
    اگر به یک بازار آزاد دسترسی داشتم و برای تهیه کوچکترین چیزی مجبور نبودم 2 برابر قیمت جهانی را به مثلا ً نمایندگی آن در ایران بپردازم, چرا!

هر بار هم که اولمپوس E3 را دستم میگیرم, برای چند دقیقه بیخیال نویز و ... میشوم و دلم میخواهد همه چیز را بفروشم و آن را بگیرم... ولی فکر 2 روز بعدش را که میکنم منصرف میشوم.

در کل دلایلی مثل اینکه تبلیغات باعث مطرح تر شدن نیکون-کانن شده, یا این که دست فلان عکاس ها دیده شدند و ... را بسیار ساده و سطحی میدانم, همانطور که بنیه مالی و مدیریت درست تر در راس آن شرکتها را بسیار موثرتر میدانم, حالا دلایل فنی بماند.

راستی, بحثهای اخیر این تاپیک مدتی قبل در صفحات اول تاپیک E3 مطرح شده بود, بد نیست اگر نگاهی به آنجا هم بیاندازید:

OLYMPUS-E3
    Persian، A_Maddah، Anoosh-Em و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا whoami آواتار ها
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها

راستی, بحثهای اخیر این تاپیک مدتی قبل در صفحات اول تاپیک E3 مطرح شده بود, بد نیست اگر نگاهی به آنجا هم بیاندازید:

OLYMPUS-E3
    سلام وحید جان
    با خوندن کل مطالب اینجا و E3! و تاکید عده ای از دوستان در مورد نسبت 4/3 و بهتر بودنش سوالی رو برای من پیش آورده که اگه نسبت 4 به 3 خوبه ! چرا فول فرم اش ساخته نشده!

یعنی مثلا سنسور 36 در 27 ...
    با مراجعه به سنسورهای مدیوم فرمت ها . مشخص شد که نسبت اونها هم 2 به 3 هست
    الان شما ممکنه بگید این نسبت اگه ساخته بشه تمام ساختار لنزها رو میریزه به هم و کلا باید همه چی عوض بشه!

پس دوربینی مثل leica S2
    که واسه اش لنز و تشکیلات از ابتدا طراحی شده چرا نسبت 4 به 3 توش نیست!

یعنی پس این نسبت خوبه یا خوب نیست یا من نمیفهمم !

-----------------------
    محمد جواد زند

كاربر همراه 6319 آواتار ها
    تشکر کرده
    752

من با گذشته کاری ندارم!با آینده هم همینطور.نمیدونیم چی پیش میاد و کی پیشی خواهد گرفت!اما در حال حاظر نیکون و کنون حرف اول رو میزنن!نگاه به 4 تا سیستم که مثلا المپوس به دوربینش اضافه کرده نکنین!عوضش اون دو تا برند دیگه40 تا برتری دارن!اولا سایز سنسور که بالا میره نویز کمتر میشه.از کراپ 5/1 و 6/1 در نویز ناراضی هستیم!پس سنسوری که کراپ 2x بده دیگه چه شود!این غول المپوس چرا قدرت ساخت فول فریم نداره؟این ابرقدرت چرا ایزوی بالا مثل کنون و نیکون ارائه نمیده؟مثل اینکه ماکس ایزو ارائه شده توسط المپوس 3200 هست!سرعت 10-11 فریم تو هر ثانیه ارائه نمیکنه؟نگا میکردم 12 مگا پیکسل بالاترم که نزده!بابا بی خیال!دلتون به چی خوش!از اصل کاریاش که نیاز های اساسی هست کم گذاشته!حالا شما استناد میکنید به چند گرم سبکتر؟!یا چند میل کوچیکتر؟!یا تمیز کننده سنسور؟!به لحاظ تنوع رنج در لنزها هم که جواب مشخصه.جناب مداح هم که با دلیل پاسخ گفتن.خب بحث خدمات و نمایندگی فروش و.. در ایران هم که جوابش معلوم هست.از نظر نویز هم که میدان رو واگذار کرده.با این تکنولوژی امروزش دلم رو به چی خوش کنم المپوس بخرم یا المپوس پیشنهاد بدم؟!
    xman_a و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    Nikon D80 + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF-S 50mm f/1.4G.............................................. .......................Arvin Azima

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط whoami نمایش پست ها
    سلام وحید جان
    با خوندن کل مطالب اینجا و E3! و تاکید عده ای از دوستان در مورد نسبت 4/3 و بهتر بودنش سوالی رو برای من پیش آورده که اگه نسبت 4 به 3 خوبه ! چرا فول فرم اش ساخته نشده!

یعنی مثلا سنسور 36 در 27 ...
    با مراجعه به سنسورهای مدیوم فرمت ها . مشخص شد که نسبت اونها هم 2 به 3 هست
    الان شما ممکنه بگید این نسبت اگه ساخته بشه تمام ساختار لنزها رو میریزه به هم و کلا باید همه چی عوض بشه!

پس دوربینی مثل leica S2
    که واسه اش لنز و تشکیلات از ابتدا طراحی شده چرا نسبت 4 به 3 توش نیست!

یعنی پس این نسبت خوبه یا خوب نیست یا من نمیفهمم !

-----------------------
    محمد جواد زند
    در canon 7D گزینه انتخاب نسبت ها اضافه شده که میتوانید نسبت را عوض کنید .
    ARASH II، A_Maddah، mreza1001 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

بین کنون و نیکون ! اصلاح میکنم بین طرفداران نیکون و کنون ! که جنگ پیش میاد جنگ ابر قدرتها اما وقتی طرفداران دیگر برندها هم اضافه بشوند دیگری چیزی از یک جنگ جهانی کمتر ندارد.

ببینید هیچ برندی احتیاجی به طرفداری ندارد. همه در حال تجارتند و پول میخواهد و هر کسی هم که فکر میکند فلان برند بهتره ،انتخابش میکند. ذکر مشخصات و توضیحات علمی میتونه بسیار مفید و یاری دهنده باشه و روش این سایت هم تا اونجایی که من دیدم همین بوده.

دیگران میتونند نظری متفاوت با ما داشته باشند ، در هر مورد . اما این نباید برای ما آزار دهنده باشه ، ما نباید هیچ اصراری برای اینکه دیگران باید هم نظر ما باشند داشته باشیم.

پس نقل قول کردن مطلب کسی به جهت توضیح علمی و فنی عکاسی میتواند خیلی هم خوب باشد. اما نقل قول کردن هایی که در طی آن داعما به بیان نظر خودمان بپردازیم و سعی بر غلط بودن نظر دیگری داشته باشیم از وجهه سایت علمی و وزین عکاسی دور است.

تاکید میکنم نه کنون ونه نیکون و نه هیچ برند دیگری احتیاج به دفاع کردن ندارند. آنها همانی هستند که واقعا هستند . چه ما به طرفداری از آنها بلند بشویم چه خیر.

از همه اساتیدی هم که در این تاپیک شرکت داشتند
    بخاطر دخالتم در بحث عذر خواهی میکنم

یادمان باشد که ننشینیم تا موقعیت عکاسی خودش پیش بیاید ، ما خودمان میتونیم آنرا پیش بیاورم
    پس دوربین را در دست بگیریم و نگذاریم خاک بخورد سعی کنیم در عکاسی غرق شویم تا در حاشیه آن.

با سپاس

انوش
    ARASH II، yaghoobi، Christ Melikian و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

با سلام
    من یک پیشنهاد دارم بجای ادامه دادن این صحبت ها بیایید هر کدوم دلیل انتخاب برند مورد نظرمون رو بگیم (کارکرد احتیاج شخصی تبلیغات خدمات نویز لنزو ....)اینجوری فکر می کنم هم جذاب تر باشه هم دیگه طرفداری کور کورانه به نظر نیاد بلکه در نظر گرفتن تمام نیاز ها بشه
    من خودم نیکون رو بخاطر پیشنهاد یکی از دوستان در زمان کار صنعتی گرفتم (فلاشش از کنون بهنر بود ، و امکان این رو داشن که برای من از لنزهای قدیمیم استفاده کنم )
    کنون رو زمانی که کار مجلس . نیمه خبر نگاری می کردم(خدماتش خوب بود از گارانتی و سرویس دوره ایش راضی بودم )
    سونی رو بخاطر راحتی کار کرد باهاش و اینکه رنگها رو اشباه شده تر نشون میده و این برای من کمی بهتر انتخاب کردم از لایو ویش هم فوق الآده راضیم فکوس دوربین برای من از دو برند قبلیم بهتر عمل می کنه
    Anoosh-Em، Mehrdad Benabbas و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    همیشه به جلو ، هیچ گاه برنگرد هیچ گاه فرارنکن پس آنگه که پیروز شدی به گذشته بنگر و عزمت پیروزی را در یاب
    http://www.atik-cameras.com http://www.atik.cc http://www.atik-instruments.com

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

بعد از خوندن کل بحث با اجازه دوستان یه جمع بند رو هم من ارائه میدم
    اون چیزی که روشنه اینه که این دو برند حداقل توی چند زمینه با رقبا شون فاصله دارن:
    1- میزان فروش:
    این لینک آمار اشتراک بازار رو طی سال 2008 نشون میده واضحه زمانی که 80% بازار دست دو تا کارخونه ست حتما یه تفاوتی وجود داره حتما باز میخواهید بحث بازاریابی رو مطرح کنید
    این یه حقیقته که: "تبلیغات فقط روی کاربر آماتور تاثیرداره"
    اما مثال عینی: شاید کمترین کانال تلویزیونی(به عنوان گسترده ترین وسیله ارتباط جمعی در حال حاظر) توی جهان رو میتونین پیدا کنین که طی سال(اگه بخش تبلیغات داشته باشه) تیزر های تبلیغاتی سونی رو توی هر رده ای از محصول پخش نکنه! اما نتیجه؟ فقط 8 درصد! این رو با نتایج فروش کمپانی های نیکون، پنتاکس و المپیوس و این که حتی خیلی ها نام این کمپانی ها رو نمیدونن مقایسه کنید! پس تبلیغات مهمه اما برای محصولی که کاربر غیر حرفه ای داره!!! مثال های دیگه: تا به حال دیدین کمپانی لامبورگینی، بوگاتی(خودرو ساز)، سیسکو(تجهیزات شبکه)، اچ تی سی(موبایل) و یا سان(سازنده سخت افزار های سرور) تبلیغات مستمر، دائم و بنیادی انجام بدن؟ چرا؟ چون با کاربر حرفه ای کار میکنن که نمیشه چشم و گوشش رو با اعداد رویایی و پرفرمنس های خیالی پرکرد!

2- پیشرو در تکنولوژی:
    خوب فروش بالا یعنی سود زیاد و پول زیاد یعنی هزینه بالاتر برای تحقیقات پس همیشه بهترین ها و تازه ترین ها اول دسته تو میرسه! البته همیشه استثنا ها وجود دارند.

3-گستردگی لوازم جانبی:
    کمپانی کانن مجموعا چیزی حدود 70 تا لنز + کمپانی نیکون 51 تا ++ و کمپانی المپیوس فقط 24 لنز +++ رو توی سبد خرید خودش جا دادن در مورد سایر لوازم جانبی هم دوستان خودشون میتونن نتایج مشابهی رو بدست بیارن!

در نهایت نظر من اینه که باید یه دوربین متناسب با بوجه ت بخری و حال عکاسی رو ببری ء

نقل قول نوشته اصلی توسط xman_a نمایش پست ها
    من برای یک سری عکس صنعتی از مو با کمک یکی از وستان در سایت با دوربین D200خودم و 450D ایشون عکس گرفتیم که در پست های بعدی حتما میزارم ببینید
    در شرایت مساوی عکس های نیکون خودم بعد از تبدیل به CMYK و چاپ کمتر از 5% اختلاف رنگ با واقعیت داشت اما در کنون نگم بهتر و چیزی در حدود 2 میلیون تومان کار باتله چاپی شب عید رو دست من گذاشت
    به نظر من کنون بیشتر به درد عکاسی در محیطی می خوره که بعدا فقط بخوایم در وب یا نرم افزار استفاده کنیم نه چاپ
    دوستان اگه مخالف این نظر هستن با من تماس بگیرن تا سی دی هر دو طرح رو به صورت خوام و چاپی و نمونه چاپ شده رو براشون ارسال کنم
    با تشکر
    شغل من جوریه که هر هفته شاید هم روزانه به موارد چاپی از نوع RGB که قراره به CMYK تبدیل بشن برخورد میکنم تا به حال نه تو عکسهایی که خودم گرفتم(با کانن) و نه تو عکس های سایر دوستان با سایر برند ها به مشکلی با این وسعت که اینجا بهش اشاره شده بر نخوردم

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid-P نمایش پست ها
    فرق ویندوز و لینوکس. چه تعداد در ایران و کشورها از لینوکس استفاده میکنند؟ اصلا چه تعداد بلدند یک سی دی ناقابل را در لینوکس از سی دی رام بیرون بیاورند؟:biggrin:
    اما ویندوز! هر بچه ای بلد است با آن کار بکند.
    این درست است که بگوییم لینوکس بد است؟ یا ویندوز برتر است؟
    تبلیغات و قراردادهای مایکروسافت با کارخانجات تولید سخت افزار از عوامل فروش بالای آن است. وگرنه بدانید که سرور مایکروسافت، لینوکس است!!!
    در این مورد درست مثل اینه که بگیم شرکت تویوتا داخل کارخونه خودش داره از کامیون های مثلا ساخت بنز یا رنو استفاده میکنه خوب مسلمه لینوکس یکی از قوی ترین سیستم عامل هایی که برای یک سرور میشه پیشنهاد داد و تو این زمینه ویندوز هنوز هم کار تاره تا بهش برسه اما آیا لینوکس اونقدر کاربر پسند طراحی شده که افراد برن به سمتش؟ چطوره که افراد میرن فایر فاکس رو دانلود میکنن و به جای IE (که از اول رو ویندوز هست) از اون استفاده میکنن؟ پس اگر چیزی واقعا با ارزش باشه شعور جمعی بالاخره کشفش میکنه!!!
    Arash، ARASH II، yaghoobi و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

یاد حرفی از کاوه قبادی فقید (البته در فروم!) افتادم که فرمود: این بحث ها و جنجال ها مربوط به عده ای عکاس اونور آبی در ساعات بیکاری (و برخی همکاران ایرانیشون در ساعات کاری!) است.

به جنگ جهانی خوش آمدم نه؟

1- میزان فروش:
    دلیل بر کیفیت چیزی نیست خصوصا در ایران . نقل از فرهاد خان (اگر اشتباه نکنم!) : پیکان سالها بالاترین فروش را در ایران داشت. هنوز هم عده ای هستند که می گویند سگ پیکان به سمند و پژو شرف داره!

تبلیغات فقط روی کاربر آماتور تاثیرداره
    بر فرض که قبول. چند درصد از جامعه آماری فروم ما حرفه ای هستند؟ تعمیم بدهید به کل جامعه و دنیا . اغلب کابرها آماتور درست و حسابی هم نیستند...

2- پیشرو در تکنولوژی:
    هر کمپانی تو یک مواردی پیشرو است. مثلا نیکون تکنولوژی تولید سنسور رو نداره سونی داره نیکونی اپتیک بهتر و سونی ال سی دی بهتر و کنون .... مثلا پنتاکس زودتر از این دوتا گنده فول فریم طراحی کرد اما به بازار نداد.پس بحث پیشرو بودن مطرح نیست.

3-گستردگی لوازم جانبی:

کمپانی کانن مجموعا چیزی حدود 70 تا لنز + کمپانی نیکون 51 تا ++ و کمپانی المپیوس فقط 24 لنز +++ رو توی سبد خرید خودش جا دادن
    بازم چندان دلیل نمیشه. تمام لنز های قدیمی پنتاکس رو به لیست لنز های جدیدش اضافه کنید مطمئنا از 51 خیلی بیشتر است. پس باید فروشش بیشتر باشد !
    : http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=6311
    xman_a و a_pendar تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا Navid Sadat آواتار ها
    تشکر کرده
    670

چند صد قرن پیش! وقتی برای کنکور ورودی دانشگاه درس می خواندم ، معلمی در مدرسه داشتیم که همیشه به ما می گفت : "در زمین بازی فوتبال بازیکن باشید نه داور، اینکه فلان معلم از کدام دانشگاه مدرکش را گرفته یا فلان معلم تستهای استاندارد تری را با شاگردها تمرین می کند و بهمان معلم روش تدریسش استاندارد نیست به شما ربطی ندارد ، وظیفه شما چیز دیگری است " .
    من به شخصه فکر می کنم کار من عکاسی است نه چیز دیگری چه برسد به اثبات برتری تجهیزاتم به کل مردم دنیا .
    روزی که دوربنم را می خریدم معتقد بودم پنتاکس با پولی که من می پردازم مناسب ترین تجهیزات را در اختیار من می گذارد و بس! نه از وضعیت بازاریابی و تبلبغات نیکون و کنون خبری داشتم نه از اینکه تعداد لنزهای زویکو چند تااست!! هر زمان هم بفهمم که با مدل X نیکون یا Y کنون یا Z المپوس برای عکاسی راحت تر هستم و عکسهای بهتری خواهم گرفت قطعا به سمتش خواهم رفت چون فکر می کنم کار من عکاسی است نه شمردن تعداد لنزهای برندهای مختلف و مجادله بر سر اینکه فلان تکنولوژی را اولین بار چه برندی باب کرده است!! ما بازیکنیم نه داور!
    Arash، Amir Mohebi، reza_Bahman و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید سادات
    :::flickr:::

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

دقيقا !

دوساله DSLR خريده ام و به علت كمبود وقت و حال و حوصله و دل و دماغ؛ فقط نزديك 5000 عكس با اين دوربين گرفته ام.

آرزو داشتم وقت و دل و دماغ 16-15 سالگي ام را داشتم و به جايش عوض دوربين فعلي همين دوربيني كه در آواتارم مي بينيد را داشتم (يا هر دوربين ساده ي ديگري) و فقط عكس مي گرفتم و به فكر توهم و واقعيت نبودم.
    NASSIRI4080، Arash، Amir Mohebi و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 11 از 80 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 ... آخرینآخرین