صفحه 12 از 80 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 62 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

نقل قول نوشته اصلی توسط vali15 نمایش پست ها
    در canon 7D گزینه انتخاب نسبت ها اضافه شده که میتوانید نسبت را عوض کنید .
    سلام بر شما دوست خوب:

اطمینان دارید که دوربین 7D گزینه انتخاب نسبت ها را دارد؟ شاید تغییر در " نسبت " ها یا همان Aspect Ratio براحتی روی یک دوربین فرضی امکان پذیر نباشد یا حتی اگر هم این اتفاق بیافتد رد پای مواردی دیگری چون کاهش رزولوشن و مواردی از این دست در میان خواهد بود.

در اینصورت کراپ نرم افزاری هم نتیجه ای مشابه خواهد داشت. و برای همه دوربین ها مصداق روشنی از موضوع خواهد شد. بنظر شما اینگونه نیست؟

سوال در اصل اینست تغییر نسبت از3:2 در 7D به 4:3 به چه صورتیست؟ آیا همان 18 مگاپیکسل خواهد شد یا بگونه ای دیگر؟

البته این احتمال هست که من دقیقا متوجه منظور شما و دوستان نباشم در این خصوص توضیح بیشتری میدهید؟

ممنون

--------------------------------------

اگر اشتباه نکنم Placebos یا گول دارو تاثیر روانی دارویست بر یک فرد فرضی که هیچ اثر طبی ندارد الا تاثیر روانی آن!

حتی گهگاهی محققان مورد نظر در مراحلی که ساخت یک دارو را به پایان میرسانند در محاسبات آماری خود این موضوع را لحاظ کرده تا تاثیر اصلی دارو خود را از تاثیر جنبه روانی این موضوع جدا کنند و ... ( صحبت در این خصوص از حوصله این تاپیک خارج است )

این موارد بالا مثال روشنی از تاثیر روانی بر انسان است یا میتواند باشد.

خوب بر میگردیم به بحث این تاپیک:

بنظرم اگر جدای از مشخصه های دوربین های مختلف که بسته به نیاز میتوانند متفاوت یا نزدیک بهم یا ... باشند. این نکته مهم خواهد بود که علاقه یک استفاده کننده به ابزار به کدام جهت است. المپوس، کانن، نیکون، یا ....

اگر مهم عبور از این مرحله و بررسی عکس باشد، که هست...

بنظرم نه میتوان و نه لازم خواهد بود که علاقه یک شخص فرضی را تغییر داد. چرا که این علاقه به ابزار در بسیاری موارد برای عده ای از استفاده کنندگان ( البته این نکته منفی شاید نباشد بلکه صحبت از تاثیر روانی قضیه خواهد بود ) میتواند در کیفیت کاریشان تاثیر داشته باشد.

اگر فردی تعلق خاطر خاصی به برندی داشته باشد ( بیش از حد معمول یا متعارف ) ، دوربینی بهتر به آن فرد از برند دیگر دهید میتوان حدس زد عکسهای مطلوبی نسبت به دوربین قبلی خود ثبت نکند.

ذکر این موراد شاید دلیل آن باشد که علاقه به ابزار گاهی میتواند ویژگی های مثبت فرضی یک دوربین را بیش از آنچه که باید باشد (یا ارزش آنرا داشته باشد) در نظر یک مصرف کننده به تصویر بکشد ( چیزی که ممکن است در صحبت های دوستان یا خودمان هم دیده شود )

موفق باشید

پ.ن:
    برای من که از از روی علاقه عکاسی میکنم تنها چیزی که مانع از خرید تجهیزاتی به غیر از کانن یا احیانا نیکون خواهد بود اینست که هم از تنوع مطلوب در ایران برخوردار است و دیگر آنکه شاید براحتی نتوانم ابزار دست دوم خود را بفروشم یا پیش از آن نو آنرا خریداری کنم یا همانگونه که دوستان گفتند ارایه مطلوب فروش و خدمات پس از آن.

میتوان حدس زد در ایران لنزی چون 400 اف 2.8 کانن با قیمتی حدود 8.5 میلیون نسبت به لنز 300 اف 2.8 مورد اشاره با قیمتی حدود 7 میلیون، راحت تر خریداری خواهد شد و دست دوم آن آسان تر فروخته خواهد شد.
    Hamid-P، xman_a، Rouzbeh Ehsani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 6319 آواتار ها
    تشکر کرده
    752

نقل قول نوشته اصلی توسط navid.sadat نمایش پست ها
    چون فکر می کنم کار من عکاسی است نه شمردن تعداد لنزهای برندهای مختلف و مجادله بر سر اینکه فلان تکنولوژی را اولین بار چه برندی باب کرده است!! ما بازیکنیم نه داور!
    دوست عزیز این حرف رو نزنید!پس شما هم مثل بنده حرفه ای کار نمی کنید!اتفاقا شمردن لنز های برندی که قرار انتخاب کنیم هم مهم هست.چون بعد از انتخاب برند و خرید بدنه که تازه اول کار هست باید بفکر لنزهای مختلف با کیفیت اپتیک بالا و رنج های کارا برای اهدافمون بود.اونقدری هم باید حساسیت نشون داد که 2 روز دیگه احتیاج به کوچ از برند نباشیم!که مجبور شویم سری لنز هایی که با هزینه های گزاف خریدیم..بدنه..فلاش..به قیمت پایین حراج کنیم و روز از نو..روزی از نو..!چرا؟!چون فلان مارکی که من خریدم تا فلان ایزو ارائه کرده.امروز که من رفتم تو کار عکاسی خبری نیاز به ایزو های بالا دارم!یا نیاز به تله های قوی!یا فول فریم لازم دارم!نویز کم می خوام!سرعت شات در ثانیه بالا میخوام!بیخیال اون چند میلیون هزینه ای که کردم بشم و از اول؟!
    ویرایش توسط 6319 : Wednesday 25 November 2009 در ساعت 17:20
    ARASH II و xman_a تشکر می‌کنند.
    Nikon D80 + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF-S 50mm f/1.4G.............................................. .......................Arvin Azima

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

سلام
    ملا لغت بازي نميخوام دربيارم ولي اون لينك آمار پست 107 مربوط به فقط بازار ژاپن است.
    ... ولي خب از طرفي هم مشت نمونه خروار ميتونه باشه

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط navid.sadat نمایش پست ها
    ...نه از وضعیت بازاریابی و تبلبغات نیکون و کنون خبری داشتم نه از اینکه تعداد لنزهای زویکو چند تااست!! هر زمان هم بفهمم که با مدل X نیکون یا Y کنون یا Z المپوس برای عکاسی راحت تر هستم و عکسهای بهتری خواهم گرفت قطعا به سمتش خواهم رفت چون فکر می کنم کار من عکاسی است نه شمردن تعداد لنزهای برندهای مختلف و مجادله بر سر اینکه فلان تکنولوژی را اولین بار چه برندی باب کرده است!! ما بازیکنیم نه داور!
    با تمام احترامی که برای دوستان قائلم اما باید به صورت قاطع عرض کنم مخالفم!!!
    بله ما بازیکن هستیم و نه داور
    دقیقا به همین خاطره که به ابزار نیاز داریم
    اگر دقت کنید این بازیکن ها هستند که به ابزار ورزشی روز مجهز میشن نه داورها:biggrin:
    اما مسئله ای که دوستان اصلا بهش توجه نمیکنن اینه که اگر ما داریم امروز SLR میخریم هممون میدونیم و بارها گفتیم و شنیدیم که SLR خرج داره این یعنی چی؟
    یعنی شما چه بخوای چه نخوای یه روزی نیاز داری که یه تجهیزاتی رو بخری اون روزه که اهمیت پیدا میکنه که چند تا گزینه برا انتخاب داری
    یه روزی چه بخوای چه نخوای ممکنه [و معمولا برا همه پیش میاد](اگر کاملا تفریحی هم عکاسی بکنن) نیاز پیدا کنی یه چاپ بزگ بزنی اون روز اون چند تا پیکسل نا چیز به اندازه آبرویی که سر اون کار گذاشتی ارزش پیدا میکنن
    من موافقم که برند یک توهمه اما این رو باور دام که این دو تا برند همیشه و هنوز با بقیه فرق دارن

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    میزان فروش دلیل بر کیفیت چیزی نیست خصوصا در ایران . نقل از فرهاد خان (اگر اشتباه نکنم!) : پیکان سالها بالاترین فروش را در ایران داشت. هنوز هم عده ای هستند که می گویند سگ پیکان به سمند و پژو شرف داره!
    دوست عزیز به نظرتون کمی بی انصافی نیست که همچین کارخونه هایی رو با ایرانخـودرو و یا مثلا F6 نیکون رو با پیکان مقایسه کنیم؟(فکر کنم توضیح بیشتر لازم نباشه!)

بر فرض که قبول. چند درصد از جامعه آماری فروم ما حرفه ای هستند؟ تعمیم بدهید به کل جامعه و دنیا . اغلب کابرها آماتور درست و حسابی هم نیستند...
    درسته تو این فروم درصد کمی از افراد دارن با درآمد عکاسی زندگی میکنن پس در مقام کلمه حرفه ای نیستن!
    ولی وقتی میان حدود دو تا 20 برابر قیمت معمول رو برای یه دوربین میپردازن یعنی دارن وارد دنیای جدیدی میشن احساس میکنم شما فکر میکنین چون برای عکاسی کردن و فشار دادن شاتر لازم نیست مثل کشیدن یک نقاشی ابتدایی یا نواختن اولین قطعه ها با یک ساز ماه ها تمرین کنید پس خردن دوربین SLR یه چیزی مثل تعویض پیکان با سمنده اما از نظر در ساده ترین شکلش مثل خریدن یه ماشین رالی ارزون قیمته یا مثال هنریش خریدن یه سازه یا خریدن وسایل نقاشی رنگ روغنه! اگر این جوری به قضیه نگاه کنیم شاید بشه یه چیزایی رو روشن تر ببینیم و در نظر داشته باشین بیشتر هر نوع دوربین عکاسی ما توی خونه ها مداد رگی داریم!!!!!!

بازم چندان دلیل نمیشه. تمام لنز های قدیمی پنتاکس رو به لیست لنز های جدیدش اضافه کنید مطمئنا از 51 خیلی بیشتر است. پس باید فروشش بیشتر باشد !
    بنده تعداد تولیدات جدید که همین امسال و پارسال تولید شدن و هنوز تو بازار موجود هستن رو عرض کردم و گرنه با حساب شما باید اعداد چهار رقمی مینوشتم!!!!!

این بحث ها و جنجال ها مربوط به عده ای عکاس اونور آبی در ساعات بیکاری (و برخی همکاران ایرانیشون در ساعات کاری!) است.
    اگر دوستان ساعات کاریشون رو میان اینجا مسئولش نه این سایته، نه من و نه شما

و حرف آخر:
    - همه محصولات خوبن اما بعضی ها بهترن:biggrin:(جدا میگم)
    - تمام این حرفا برا اینه که حالا که داریم پول خرج میکنیم بهترین رو (با توجه به بودجه) بخریم.
    - بعد از خرید هر چی که باشه دیگه موقع لذت بردنه و نه چونه زدن یا خون دل خوردن!
    ARASH II، BERLANO و Behzad43 تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    شلام
    حمید خان شما متن ارسالی من را بدقت یکبار دیگر بخوانید.قبل از جمله ای که شما بولد کرده اید من کلی در خصوص چرایی این مطلب بولد شده توسط شما نوشتم .نوشتم که چرا این پیشنهاد مناسب نیست.چه از نظر وزنی و چه از نظر کیفیت خروجی و چه از نظر قیمتی ,مورد مقایسه قرار دادم .من هیچگاه نگفتم بخاطر قیمت تنها این پیشنهاد مورد استقبال عکاسان , بخصوص عکاسان حیات وحش قرار نگرفته است.
    حمید عزیز وقتی وارد شاخه عکاسی حیات وحش میشوید بقول معروف باید جیب را بچلانید.همانطور که می دانید شاخه عکاسی حیات وحش بسیار پرهزینه است.
    حمید خان شما می توانید به من بگویی چرا اغلب عکاسان حیات وحش از لنز 500اف 4 کانن استفاده می کنند؟
    مسلما فقط بخاطر شارپنس تنها نیست.یقینادر خرید لنز ,از قیمت و وزن و اپتیک و سرعت فوکوس و .......همه و همه دخیل هستند.
    اصلا بحث تبلیغات واستقبال و حرف مردم عام نیست.
    وقتی من می خواهم بصورت تخصصی عکاسی حیات وحش کنم و بحث 6تا 7 میلیون پول وسط می اید خیلی ساده لوحی است که به هنگام خرید به تبلیغات و حرف مردم عام توجه کنم فکر کنم حداقل کاری که کنم پیش چند آدم آگاه به عکاسی حیات وحش مراجعه کنم حداقل چند ریویو از لنزهای مورد نظرم را در سایتهای معتبر بخوانم حداقل تعدادزیادی از سمپلهای عکس لنز مورد نظرم را ببینم.
    من فکر می کنم در خصوص لنز پیشنهادی مهرداد خان واینکه چرا مناسب نیست به روشنی صحبت کردم ودوست خوبمان آرش عزیز هم در خصوص بدنه اطلاعات کافی را داد.
    حمید جان من هیچگاه نگفتم خوب بودن دلیل بر فروش بیشتر و بالاتر واستقبال مردم است اما به روشنی گفتم چرا پیشنهاد مهرداد عزیز را مناسب نمی دانم .همچنین فکر کنم به روشنی گفتم که چرا لنزی مثل 500اف4 کانن مورداستقبال قرار می گیرد.
    اتفاقا وقتی قرار باشد 6تا7ملیون پول خرج لنز کنم خوب بودن لنز و خوب بودن تمام خصوصیات لنز برایم مهم خواهد شد.بزبان ساده بگویم
    در بین عکاسان حیات وحش کیفیت و اپتیک و لرزه گیر کارا و اف بازتر و سرعت فوکوس و ووووو.... بسیار اهیت دارد واتفاقا خوب بودن لنز سبب خرید بیشتر این لنزها می شود.آیا کسی هست که 6تا7 پول برای لنز بدهد اما خوب و با کیفیت بودن برایش مهم نباشد؟
    کاری ندارد شما نگاه کنید چه تعدا داز عکاسان حیات وحش 500اف 4.5 سیگما دارند و چه تعداد 500اف 4 کانن دارند.چه چیز باعث شده که بیشتر عکاسان از500 کانن استقبال کنند؟
    پایدار باشید
    یا حق
    من متن شما را با دقت خوانده ام و اشاره هم کرده بودم که بحث دلایل شما در مورد لنز کانون درست است و در آخرین پستی که زده ام کاملا این مطلب را نوشته ام.
    بحث بر سر نیکون و کانون و المپوس است، نه یک لنز خاص. بحث سر شناخت برندهاست. قابلیتهای برندهاست. نه اینکه یک لنز خاص. تاپیک را مجددا بخوانید. آقا مهرداد فقط برای نمونه یکی دو نوع لنز مثال زده اند.
    بحث بنده این است، نه بررسی یک لنز.

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها

اما هنگام خرید در دنیای دیجیتال با توجه به سکونت در ایران عزیز خرید Olympus را زیاد مناسب نمی بینم (قیمت، لوازم جانبی، فروش دست دوم ، پشتیبانی و تعمیر و ... )
    بله دقیقا. من هم چون در ایران هستم و دسترسی به خارج کمی دارم، از خرید المپوس صرف نظر کردم. اما کاملا در موردش تحقیق کرده بودم و انتخابم بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    خب نظر دوستانتون در این مورد چیه؟ :biggrin:

- لنزهای زیادی در زویکو (اولمپوس) هستند که مشابه کننی-نیکونی ندارند, مثل 100-35 اف 2 , و لنزهای زیادی هم هستند که مشابه اولمپوسی ندارند, مثل 24-14 نیکون یا 200-70 اف 4 کنن یا 135-50 اف 2.8 پنتاکس, این که چیزی را ثابت نکرد.
    - اغلب لنزهای اولمپوس به قول شما weather sealed هستند.
    - بسیاری از چیزهایی که امروزه روی دوربینهای برندهای دیگر تازه دارد استفاده میشود, اختراع و ابداع اولی بوده! از غبارگیر سنسور گرفته تا لایو ویو و ...

ولی آیا این چیزها باعث میشود که مثلا ً من بروم اولمپوس بگیرم؟
    اگر به یک بازار آزاد دسترسی داشتم و برای تهیه کوچکترین چیزی مجبور نبودم 2 برابر قیمت جهانی را به مثلا ً نمایندگی آن در ایران بپردازم, چرا!

هر بار هم که اولمپوس E3 را دستم میگیرم, برای چند دقیقه بیخیال نویز و ... میشوم و دلم میخواهد همه چیز را بفروشم و آن را بگیرم... ولی فکر 2 روز بعدش را که میکنم منصرف میشوم.

در کل دلایلی مثل اینکه تبلیغات باعث مطرح تر شدن نیکون-کانن شده, یا این که دست فلان عکاس ها دیده شدند و ... را بسیار ساده و سطحی میدانم, همانطور که بنیه مالی و مدیریت درست تر در راس آن شرکتها را بسیار موثرتر میدانم, حالا دلایل فنی بماند.

راستی, بحثهای اخیر این تاپیک مدتی قبل در صفحات اول تاپیک E3 مطرح شده بود, بد نیست اگر نگاهی به آنجا هم بیاندازید:

OLYMPUS-E3
    به عنوان یک دوست پیشنهاد میکنم مطالعاتتان را به تاثیرات تبلیغات بیشتر بکنید.
    برای روشن تر شدن اشاره به گفته علمی و تایید شده دوست خوبمون میکنم که :

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    اگر اشتباه نکنم Placebos یا گول دارو تاثیر روانی دارویست بر یک فرد فرضی که هیچ اثر طبی ندارد الا تاثیر روانی آن!

حتی گهگاهی محققان مورد نظر در مراحلی که ساخت یک دارو را به پایان میرسانند در محاسبات آماری خود این موضوع را لحاظ کرده تا تاثیر اصلی دارو خود را از تاثیر جنبه روانی این موضوع جدا کنند و ... ( صحبت در این خصوص از حوصله این تاپیک خارج است )

این موارد بالا مثال روشنی از تاثیر روانی بر انسان است یا میتواند باشد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    سلام
    ملا لغت بازي نميخوام دربيارم ولي اون لينك آمار پست 107 مربوط به فقط بازار ژاپن است.
    ... ولي خب از طرفي هم مشت نمونه خروار ميتونه باشه
    دقیقا!
    حمید
    6D / 24-70L f2.8 II / 24-105L / 70-200L f2.8 III / 600EX / 430EX II
    parsluxe.com

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

درسته تو این فروم درصد کمی از افراد دارن با درآمد عکاسی زندگی میکنن پس در مقام کلمه حرفه ای نیستن!
    پس هر کس که از عکاسی در آمد داره عکاس حرفه ای محسوب میشه ؟

فکر کنم همینطور پیش بریم انواع تمثیل ها و شباهت ها به دوربین زده بشه و لنز ها رو با شیشه نوشابه پپسی و بدنه دوربین ها را با ........ مطابقت دهند

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    پس هر کس که از عکاسی در آمد داره عکاس حرفه ای محسوب میشه ؟

فکر کنم همینطور پیش بریم انواع تمثیل ها و شباهت ها به دوربین زده بشه و لنز ها رو با شیشه نوشابه پپسی و بدنه دوربین ها را با ........ مطابقت دهند
    لغت "حرفه ای" در مورد فنونی که به خودی خود درآمد زا نیستن یعنی: کسی که داره از باب اون مورد پول در میاره! یعنی حرفه ش اون کاره این با خوب بودن، یا حتی استاد بودن تفاوت داره!
    کسی ممکنه بهترین نقاش مملتش یا حتی عصرش باشه برای مثال آقای فرشچیان بهترین مینیاتوریست معاصر هستند اما چون هیچ اثری رو نمیفروشند حرفه ای محسوب نمیشن!
    حالا شاید دوستان ناراحت بشن اما باید قبول کنیم ایشون استاد هستند، بهترین هستند، رقیبی ندارن، حتی مشابه هم ندارند اما حرفه ای نیستند!
    در عوض همکار بنده یه لیسانس ساده نقاشی داره اما داره کارهاش رو میفروشه اصلا هم ادعای هنرمند بودن نداره اما بهش میگن نقاش حرفه ای
    مثال ها ی دیگه:
    فوتبال حرفه ای
    داوری حرفه ای
    نقاشی حرفه ای
    عکاسی حرفه ای
    BERLANO و 6319 تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام

مهرداد خان چند تا لنز در برند کانن و نیکون موجود هست که در المپوس نیست؟به نظر شما حال صحیح است که بگوییم کانن و نیکون بخاطر همین نبود چند لنز در برند Zuiko خیلی برتر و سرتر از Zuikoاست؟
    قیمتهای لنز های Zuiko به نظر شما چطور است؟
    می خواستم بدانم که آیا Zuiko لنز های م م 400 وم م 500 و 600م م هم دارد؟800م م کانن که دیگر بماند!!!که مثلا من اگر خواستم عکاسی حیات وحش بکنم دستم تو حنا نماند!!!
    مهرداد خان در لینکی که ارائه کردم
    در قسمت Super high grade lenses هنوز قیمت لنز ها را باورم نمی شود.!!!!!گرچه در قیمت بقیه لنز ها هم مورد های زیادی است که تقریبا مشمئزکننده است.
    به نظر من نیکون و کانن برتریهایشان نسبت به این برند و سایر برندها مطلق نیست اما کانن و نیکون برتریهای زیادی دارند که خریدبرند مورد نظر شما را با چالش رو برو می کند.
    سلام
    این قصه سر دراز دارد.
    حمید خان بحث سر یک لنز نیست یک لنز و بدنه را مهرداد خان در پستهای بعدی ارائه کردند و نظر من را خواستند.من از یک لنز نپرسیدم به نوشته من در متن بالا توجه کن گفتم که چندتا لنز بسیار مهم را که اصلا در برند وجود ندارد مورد بعدی هم قیمتهای بالای لنز های المپوس بود
    برای بهتر روشن شدن قضیه به چند لنز زویکو با قیمت های ان توجه کنید حال قیمتها کمی بالا یا پایین هم که باشد باز هم در انتخاب خیلی تاثیر گذار خواهد بود

Zuiko Digital ED
    14-35mm
    F2.0 SWD
    $2299.99
    Zuiko Digital ED
    7-14mm
    F4.0
    $1799.99
    Zuiko Digital ED
    35-100mm
    F2.0
    $2499.99
    Zuiko Digital ED
    90-250mm
    F2.8
    $5999.99
    Zuiko Digital ED
    150mm
    F2.0
    $2499.99
    Zuiko Digital ED
    300mm F2.8
    $6999.99
    کد:
    بحث بر سر نیکون و کانون و المپوس است، نه یک لنز خاص. بحث سر شناخت برندهاست. قابلیتهای برندهاست. نه اینکه یک لنز خاص. تاپیک را مجددا بخوانید. آقا مهرداد فقط برای نمونه یکی دو نوع لنز مثال زده اند.
    بحث بنده این است، نه بررسی یک لنز.
    بله بحث سر یک لنز خاص نیست بحث سر قابلیت برندهاست در پست های قبل هم گفتیم اکنون قابلیتهای بعضی برندها به هم بسیار نزدیک شده اند و دیگر بکار بردن کلمه برتری مطلق در این برندها نه تنها پسندیده نیست بلکه اشتباه هم هست
    یه متن ارسالی خود توجه کنید

کد:
    بر خلاف آن چیزی که بسیاری از دوستان فکر میکنند،برند المپوس، برند بسیار پر استفاده است. تنها دلیل فروش بیشتر کانون و نیکون، بحث تبلیغات آنهاست.
    مثالی میزنم بسیار واضح:
    فرق ویندوز و لینوکس. چه تعداد در ایران و کشورها از لینوکس استفاده میکنند؟ اصلا چه تعداد بلدند یک سی دی ناقابل را در لینوکس از سی دی رام بیرون بیاورند؟
    اما ویندوز! هر بچه ای بلد است با آن کار بکند.
    این درست است که بگوییم لینوکس بد است؟ یا ویندوز برتر است؟
    تبلیغات و قراردادهای مایکروسافت با کارخانجات تولید سخت افزار از عوامل فروش بالای آن است. وگرنه بدانید که سرور مایکروسافت، لینوکس است!!!
    در مورد دوربین بنده خودم قبل از خرید کانون، قصد خرید المپوس را داشتم. برعکس آنچه فکر میکنید، لنزهای آن نسبت به کیفیت و قابلیت ها، بسیار ارزانتر از کانون است. اما بله! تعداد محدود است. و در ایران بسیاری از این لنزها یافت نمیشود.
    اما در اروپا و آمریکا بسیاری از المپوس استفاده میکنند. اما به دلیل تبلیغات اصولی تر و بازاریابی حرفه ای، تعداد خریداران بیشتری به سمت کانون و نیکون رفته اند.
    بحث بازاریابی و شناخت بازار را دوستان مدنظر قرار بدهند
    .

شما علت فروش بیشتر و طرفدار بیشتر نیکون و کانن را در تبلیغات و بازاریابی صحیح میدانید حال آنکه از نظر من چنین نیست و من اینگونه فکر نمی کنم من تبلیغات و بازاریابی را مکمل و قسمتی ازفرایند فروش بیشتر کانن ونیکون می دانم در خصوص تبلیغات وبازار یابی ومثالهای آورده شده دوستان نکات مهم را یاداوری کردند و بحث را ادامه نمی دهم .اما خالی از لطف نیست که نقش اطلاعات عمومی مردم و بخصوص نقش اینترنت را در ارائه اطلاعات هم یادآوری کنیم .در شرایطی که برای خرید یک دوربین کامپکت مردم به نت و سایتها و فرومها تخصصی سر می زنند و نیازهایشان را می گویند و با آگاهی خرید می کنندبه نظر م شایدپسندیده نباشد که بگوییم برای خرید حرفه ای لنز و دوربین خریداران بخاطر تبلیغات و بازاریابی.....به سمت کانن و نیکون روی می اورند.گرچه باز هم یادآور می شود که بازاریابی و تبلیغات صحیح وهمچنین توجه به خواسته مشتریان (تغاضا)نشان دهنده هوش کمپانی می باشد.
    حال چند سئوال
    حمید خان اگر شما می خواستید یک بدنه و یک لنز با حدود تقریبی 2میلیون تومان خریداری کنید ایا خرید شما براساس تبلیغات و حرف مردم عام بود؟
    اگر فاصله کانونی موردنظر شما برای عکاسی از 14مم تا 100مم بوددر برند المپوس چقدر باید هزینه لنز می کردید؟
    به عمد مثال حیات وحش را نزدم !!!

Zuiko Digital ED
    14-35mm
    F2.0 SWD
    $2299.99

Zuiko Digital ED
    35-100mm
    F2.0
    $2499.99
    بفرض که قیمتها کمی هم پایین تر درنظر گرفته شودباز هم ..............
    الحمدلله ما در این فروم تاپیک شایعات و واقعیات داریم قبل از اینکه بدنه ای وارد بازار شود کلی در مورد محصول اینده کمپانی مورد نظر بحث می شود بعد که محصول ان کمپانی به بازار ارائه شد سریع یک تاپیک اختصاصی بخود تخصیص می دهد و مراجعین و علاقه مندان به عکاسی بخصوص حرفه ای ترها تمام نکات فنی دوربین را زیر نظر قرار می دهند و دیگر دوستان بخصوص من بیسواد هم استفاده می کنیم.پرحرفی من را ببخشید
    پایدار باشید
    یا حق
    ARASH II، yaghoobi، Mashhadi Vahid و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

آقای مداح شما سراغ لنزهای گران قیمت رفته اید در صفحه ی پیش هم اشاره کردم که گرانی این لنز ها بی دلیل نیست
    (دیاف باز- سرعت فوکوس- مقاومت آنها و...)

با 1.5 میلیون تومان شما میتونید دو لنز بخرید:
    1 54-14
    2 200-50
    A_Maddah و Hamid-P تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط elend نمایش پست ها
    آقای مداح شما سراغ لنزهای گران قیمت رفته اید در صفحه ی پیش هم اشاره کردم که گرانی این لنز ها بی دلیل نیست
    (دیاف باز- سرعت فوکوس- مقاومت آنها و...)

با 1.5 میلیون تومان شما میتونید دو لنز بخرید:
    1 54-14
    2 200-50
    سلام
    بله بعمد سراغ این لنزها رفتم اگر در خصوص حیات وحش سراغ بدنه و لنز می رفتم خوب همه می دانیم که شاخه ای پر هزینه است و شاید این شبهه ایجاد می شد که من دارم فقط ایراد لنزها در حیات وحش تنها می گیرم .گفتم در رده استفاده حرفه ای , اگر لنز های بسیار خوب در فاصله 14 تا 100مم را بخواهیم داشته باشیم چقدر باید هزینه کنیم ؟
    پایدار باشید
    یا حق
    xman_a تشکر می‌کند.
    اسدالله مداح

صفحه 12 از 80 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 62 ... آخرینآخرین