صفحه 53 از 80 نخستنخست ... 3 43 49 50 51 52 53 54 55 56 57 63 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 521 تا 530 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

آب پاکی رو ریخت رو دست همه
    اما از شوخی گذشته، هیچ تعبیری بهتر از این نمیشه درباره این قضیه به کار برد.

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

با سلام

دوستان امکانش هست تفاوت های بین دوربین های کنون و نیکون رو بصورت تیتر وار مطرح کنین منظورم کیفیت نیست منظورم نوع سیستم بکار رفته در این دو برنده و اینکه کدوم سیستم نسبت به سیستم دیگه ارجحتره (مثلا کراپ کنون 1.6 هست و نیکون 1.5 که این میتونه یه امتیاز برای نیکون باشه هر چند خیلی ناچیز یا مثلا در سیستم فوکوس که نیکون از لامپ فوکوس استفاده میکنه ولی کنون نمیدونم و............)

اگه دوستان لطف کنن این تفاوت ها رو بیان کنن لطف بزرگی به من و همه کسانی که اولین دوربین dslr شونو میخوان تهیه کنن کردن
    بنده اطلاعات کاملا محدودی دارم

فقط تیتر وار
    ویرایش توسط S_Neyshaburi : Tuesday 27 September 2011 در ساعت 22:07

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1 نمایش پست ها
    با سلام

دوستان امکانش هست تفاوت های بین دوربین های کنون و نیکون رو بصورت تیتر وار مطرح کنین منظورم کیفیت نیست منظورم نوع سیستم بکار رفته در این دو برنده و اینکه کدوم سیستم نسبت به سیستم دیگه ارجحتره (مثلا کراپ کنون 1.6 هست و نیکون 1.5 که این میتونه یه امتیاز برای نیکون باشه هر چند خیلی ناچیز یا مثلا در سیستم فوکوس که نیکون از لامپ فوکوس استفاده میکنه ولی کنون نمیدونم و............)

اگه دوستان لطف کنن این تفاوت ها رو بیان کنن لطف بزرگی به من و همه کسانی که اولین دوربین dslr شونو میخوان تهیه کنن کردن
    بینده اطلاعات کاملا محدودی دارم

فقط تیتر وار

درود

من فکر میکنم متوجه هدف این تاپیک نشدید ،
    تاپیک قصد دارد ثابت کند که آیا فرقی هست یا خیر توهم است ( اساسا موضوع راهنمایی برای خرید نیست)
    اگر هم موضوع جدید وجود داشته باشد مطرح خواهد شد ،
    اما برای آگاهی از تفاوتهای احتمالی که بقدر کفایت به آنها پرداخته شده است
    شروع به مطالعه این تاپیک از صفحه یک بفرمایید تا پاسخ خودتون رو پیدا کنید

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Tuesday 27 September 2011 در ساعت 22:14
    farsad، F.KamranNia، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    یادش بخیر با دوستان کاننی در خانه دور هم جمع بودیم اون روز لنز 50 م م اف 1/8 نیکون رو با کانن 50اف 1/4 و وبعذ کانن 50اف 1/8 مقایسه می کردیم (همون وان شات معروف عامو اسد)بعد من یک شوخی با دوستان کاننی کردم که می گفتم بابا کانن گولتون زده .شرکت کانن یک قوطی رب گوجه رو برداشته و یک عدسی الکی رو ش گذاشته بعد بجای لنز 50 م م به شما کاننی ها فروخته .حالا داستان بردیای عزیز است.بردیا عزیزاز نیکون طوری نوشت که من فکر کردم نیکون یک قوطی برداشته و روش یک سنسور در پیت گذاشته و داده بازار برای عکاسان محترم و گفته بفرمایید اینم دوربین نیکون
    در کل سنسوهای کانن خروجی جذابی ارایه میدهند ,تصور نمیکنم عکاسی جرت کند با بدنه نیکون jpeg عکاسی کنه و مستقیما هم بفرسته برای چاپ(وایت بالنس های پرت و پلا ,کانالهای رنگی هر کدام سازی برای خودشان میزنند ,ثبت جزییات نیز که دیگر جای بحث ندارد
    بردیا جان پس دیگه چی موند؟وایت بالانس پرت و پلا.کانالهای رنگی بیخود . جزئیات که جای بحث نداره.فقط داینامیک رنج موند که اونم فکر کنم یادتون رفت تکلیفش رو روشن کنیدبردیا جان یعنی واقعا عکاسان کاننی جرات می کنند فایل jpeg رو مستقیما بفرستند چاپ؟یعنی فایل های jpeg کانن اینقدر بی نقص هستند که نیاز به هیچ اصلاحی ندارند و می شود مستقیم فرستاد چاپ?کدوم عکاسان منظورتون است؟اگر عکاس خبره ای مثل شما باشد که jpeg نمی گیره .مبتدی و اماتور و غیره که تکلیفشون معلوم است.اینکه شما با نیکون و کانن کار کرده اید شکی نیست ولی باور کنید اگه نخوردیم نان گندم ...........
    باور کنید کلی فایل RAW و jpegاز 5D2و 7Dدارم یادش بخیر با افشین قشقایی با لنز 85 اف 1/2 و 70-200 اف 4 لرزه گیر دارش کلی عکس گرفتم که هنوزم دارم ان هارو. و الیته دی 90 و دی 70 واس و دی 70 و دی 300 هم دارم ولی هیچگاه نشد به این نتیجه برسم که بدنه های که دارم وایت بالانسشان پرت و پلا و ثبت جزئیاتشان ..............است.البته من مثل شما خبره نیستم و رنگاها و وایت بالانس و غیره از دوربین های نیکون را تخصص بررسی نکرده ام و سوادش را هم ندارم ولی این مشکلاتی که شما عنوان کردید ندارم.
    الحمدلله همه دوستان اگاه هستند و می دانند وضعیت سنسور های نیکون و خروجی انها چگونه است وهم اکنون جه جایگاهی دارند.خلاصه رو هم بگم که خدای ناکرده شما از عامو دلخور نشید .
    عامو!! در حال حاضر سنسور ها و بدنه های نیکون و کانن همه خوب هستند و تفاوت بدنه هابنطرم انقدرها نیست که......................
    دوستان شزمنده از اف تاپیک.
    انشالله همیشه شادیتون رو ببینیم
    یا حق
    ویرایش توسط A_Maddah : Friday 18 November 2011 در ساعت 12:31
    Daruosha، reza_Bahman، Kholeno و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

اصولاً این بحث Canon و Nikon و سنسورهایشان یک دور تقریباً باطلی شده که هر از گاهی محل بحث قرار می‌گیرد و آخرش هم، همه برمی‌گردند سر خانۀ اولشان!!!

من می‌دانم منظور آقای سعادت چیست اما جناب بردیا افرادی هم در تقارن با شما نظرات مخالفی دارند که اتفاقاً آن‌ها هم قابل درکند.

خود بنده قطعاً و با اطمینان خاطر خروجی سنسورهای حضرت Canon را به Nikon ترجیح می‌دهم اما این را کاملاً در حیطۀ ذهن خودم می‌دانم و مشکلی نمی‌بینم که دوستانم در موقع ادیت وقت بیشتری صرف کنند تا مشکلات سنسور Nikon را بطرف کنند.

به هر حال این بحث‌ها که به قوطی کبریت منتهی می‌شود نه به سود ماست و نه به صلاح کاربران محترم که برای خرید بدنه تشریف می‌آورند این تاپیک.

خارج از بحث؛ اگر اوضاع خیلی نابسامان باشد و زمان محدود، خروجی JPG دوربین‌های Canon را می‌توان فرستاد چاپ؛ Nikon؟
    shabab، BERLANO، Saadat و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

خارج از بحث؛ اگر اوضاع خیلی نابسامان باشد و زمان محدود، خروجی JPG دوربین‌های Canon را می‌توان فرستاد چاپ؛ Nikon؟
    منظورمان jpg دیفالت است یا اینکه با تمام امکانات تنظیم و در صورت علاقه فتیله شارپنس و کنتراست و saturation و...... را بالا کشیدن یا پایین کشیدن هم این قضیه امکان پذیر نمی شود. اگر تنظیم دیفالت کارخانه است که خوب بحثی نیست که دوربین اس ال ار برای کسی ساخته نشده که نمیتونه چندتا تنظیم ساده را انجام بده. اگر هم با انجام تمام تنظیمات دوربینهای نیکون هم نمیشود از ان jpg مناسب چاپ گرفت که خوب من چون تجربه ای با دوربینهای کنون ندارم که چه خروجی خاصی از انها بیرون میاید نمیتوانم ان را رد یا تایید کنم.
    ویرایش توسط Persian : Friday 18 November 2011 در ساعت 14:45
    Daruosha، a.abdullahian، ashkan 78 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    وحید جان منظورتان jpg دیفالت است یا اینکه با تمام امکانات تنظیم و در صورت علاقه فتیله شارپنس و کنتراست و saturation و...... را بالا کشیدن یا پایین کشیدن هم این قضیه امکان پذیر نمیدانید. اگر تنظیم دیفالت را میگویید که خوب بحثی نیست که دوربین اس ال ار برای کسی ساخته نشده که نمیتونه چندتا تنظیم ساده را انجام بده. اگر هم معتقدید که با انجام تنظیمات دوربینهای نیکون هم نمیشود از ان jpg مناسب چاپ گرفت که خوب من چون تجربه ای با دوربینهای کنون ندارم که چه خروجی خاصی از انها بیرون میاید نمیتوانم نظر شما را رد کنم.

سلام
    آقای غفاریان

چند جایی، در مراسم‌های مختلف (همایش) پیش آمده دیدم عکاس محترم که دوربین Nikon داشته‌اند از دست وایت‌بالانس دوربین شاکی بودند! نه می‌توانستند دستی تنظیم کنند (نورهای هر طرف ساز خودش را می‌زند!) نه فرصت ادیت داشته‌اند. در همان شرایط دوربین‌های Canon معمولاً خطای کمتری داشته‌اند.

در این شرایط مهم نیست دوربین‌های SLR برای چه کسانی ساخته شده‌اند! :)
    .

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

چند جایی، در مراسم‌های مختلف (همایش) پیش آمده دیدم عکاس محترم که دوربین Nikon داشته‌اند از دست وایت‌بالانس دوربین شاکی بودند! نه می‌توانستند دستی تنظیم کنند (نورهای هر طرف ساز خودش را می‌زند!) نه فرصت ادیت داشته‌اند. در همان شرایط دوربین‌های Canon معمولاً خطای کمتری داشته‌اند.
    مشکل به همین وایت بالانس محدود نمیشود
    بنا بر تجربه ای که حقیر با سنسورهای کانن و سونی دارم
    زمانی که با نور کنترل شده ای روبرو هستید مشکلی وجود ندارد(با سنسورهای سونی) زمانی که نور محیط کنترل شده نباشد و به اصطلاح هیستوگرام قطع میشود کانالهای رنگی نیز از کنترل خارج میشوند و هر کدام سازی را برای خود مینوازند و عکاس زمانی به خود می آید و متوجه میشود قسمت عمده وقت خود را صرف تنظیم وایت بالانس ,رفع ته رنگ - ها و تنظیمات رنگ کرده و در آخر هم به این نتیجه میرسد که عکس باید سیاه و سفید باشد
    شاید یکی از دلایل گرایش برخی از دوستان به عکاسی سیاه و سفید همین مورد باشد.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    اصولا برمیگردد به نوع نگاه!

درود بر عامو اسد عزیز
    در اصل مقایسه بنده میان سنسورهای کانن و سونی بوده و نام نیکون این وسط به اشتباه درج شده ,این اشتباه همواره تکرار میشه..

اتفاقا بنده برداشتی کاملا برعکس دارم
    مثل این میمونه ایران خودرو برداشته موتور پیکان را گذاشته رو شاسی مورانو(بی ربط هم نیست از این کارها زیاد میکنن)
    بهترین دلیل آن هم مقایسه قیمتهای alpha900 سونی و D3x نیکون هست هر دو از یک موتور ببخشید حسگر مشترک استفاده میکنند(در آن زمان که بنده قصد خرید آنرا داشتم) قیمت اولی حدود 2.5 میلیون تومان و قیمت دومی چیزی حدود 11 میلیون تومان بود. حالا شما پیدا کنید پرتقال فروش را
    اگر حسگرها مشترک هستند پس این اختلاف قیمت برمیگردد به تفاوتها در کیفیت و امکانات بدنه ها ,پس اینکه نیکون یه قوطی برداشته توش یه سنسور... ,بدین ترتیب رد میشه. (کیفیت بسیار بالا و امکانات عالی بدنه های نیکون بر کسی پوشیده نیست بنده کوچکترین شکی در ین مورد ندارم)
    بنده با هر دو برند عکاسی کردم و کم عکاسی هم نکردم از هر برند بدنه های متعدد و لنزهای متعدد داشتم
    به جرات میتونم بگم حسگرهای کانن نسبت به سونی وایت بالانسهای دقیق تری دارند(هر چند jpeg عکاسی نمیکنم)
    خروجی نهایی سنسورهای کانن قوی تر و غنی تر از سنسورهای سونی می باشد(نیکون را فراموش کنید اصولا در این بحث جایی ندارد)
    این نظر شخصی بنده است(شاید به خاطر این هست که بنده به اختلافها زیاد حساس هستم)
    عامو اسد عزیز اگر خواستید یک فایل راو از d3s و 5DmII برایتان آپلود کنم تا با مقایسه آنها به یکی از بزرگترین واقعیتهای دنیای دیجیتال.....
    درود بر جناب سعادت عزیز

همیشه شناخت در میحط مجازی از کسی نمیتواند شناخت صحیحی باشد و این در مورد شما که از نزدیک افتخار زیارتتان را پیدا کردم کاملا بارز بود
    جناب سعادت دوستی با شخصیت و بسیار آرام و مهربان ، و خیلی بامرام هستند و سر مسائل مربوط به عکاسی وسواس بسیار زیادی هم به خرج میدهند

اما نوع نوشتن شما طوری هست گاهی تصویر ناصحیحی از آنچه که فکر میکنید و می اندیشید ، میتوان از آن برداشت کرد
    این پست آخری شما هم یکی از آنهاست ، چون تا آنجا که در مورد 5dMark II در ملاقاتی که با هم داشتیم صحبت کردیم صحبت از ثبت جزئیات بسیار خوب آن بود به عنوان تنها مزیتش!
    و از قضا از سیلینگ آن ناراضی بودید تا حدی که آنرا با سیلینگ نداشته D90 مقایسه کردید و فرمودید از نظر ورود گرد و غبار به دوربین و نشستن روی سنسور هیچگاه D90 اینطوری نبود.

برای چنین قضاوتهایی هیچگاه نمیتوان فقط با در نظر داشتن یک فاکتور رای به بهترین یا بدترین بودن دوربینی صادر کرد.
    و دیگر اینکه چون شخصا به مگاپیکسل بسیار بالا احتیاج دارید همه چیز را بر اساس نیاز خود امتیاز بندی کنید و مثلا چون نیکون فقط یک دوربین مگاپیسکل بالا دارد که D3x است که چون از سنسور سونی استفاده کرده پس نیکون را کلا از کمپانی های سازنده دوربین که تولید کننده سنسور نیز هستند کنار بگذارید در حالی که هنوز سنسوری وجود ندارد که بتواند با دوربینی در رده d3s که کم نویزی مهمترین فاکتور در آنهاست رقابت کند. همین طور هنوز سنسوری وجود ندارد بتواند از نطر دینامیک رنج و وضعیت نویزی ، مشابه سنسور ساخت نیکون در d700 عمل کند ، چون شخصا مگاپیکسل بیشتری نیاز دارید نباید طوری مطلب بنویسید که از گفته شما بشود برداشت کرد چنین غولهایی اصلا وجود خارجی ندارند

در بدو سخن خود همانطور که فرمودید : برمیگردد به نوع نگاه!

موفق باشید

انوش
    a.abdullahian، ashkan 78، Saadat و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

ضمن تشکر از جناب حسینیان گرامی و دقت بالای ایشان
    بدین ترتیب اشتباه املایی خود را تصحیح میکنم(خودم خودم را نقص کردم با این اشتباه املایی):

10 میلی متر در کراپ دار کادری مشابه 16 میلی متر در فول فریم دارد ولی
    عمق میدان این دو کادر با یکدیگر متفاوت می باشند.

درود بر انوش عزیز
    همانطور که در طی دیدار حظوری نیز صحبت کردیم در امکانات سلینگ و کیفیت بالای بدنه های نیکون شکی وجود ندارد
    همواره معتقد بودم نیکون باید یک تحول اساسی در قسمت سنسور بکند و مطمعنم
    این تغییر و تحول اتفاق خواهد افتاد ,روند فعلی نمیتواند دوام داشته باشد حداقل از نظر بازار به نفع نیکون نخواهد بود
    دل کندن از بدنه های خوش دست و عالی نیکون حتی لنزهای اصیل آن بسیار سخت بود برای من ولی متاسفانه نیکون برای خواسته هایم کافی نبود

با تشکر

صفحه 53 از 80 نخستنخست ... 3 43 49 50 51 52 53 54 55 56 57 63 ... آخرینآخرین