صفحه 80 از 80 نخستنخست ... 30 70 76 77 78 79 80
نمایش نتایج : از شماره 791 تا 799 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    مقایسه و معیار درست میخواهید بروید نتایج سایت dxo را برای دو لنز بررسی کنید. هد شات را با چه فاصله کانونی میگیرید شارپنس را در همان رنج را از همان داده ها مقایسه کنید. البته بماند که برای هد شات فاصله کانونی نمونه نیکونی خیلی کمتر از 200 است! باور ندارید؟ یک سرچی در اینترنت بزنید نمونه عکسهای قهوه خونه ای و غیر قهوه خونه ایش زیادست. انتظار ندارید هر کسی که از روی لطف، راهنمایی یا ... وقتی حرفی زد نتیجه تمام تحقیقات و مطالب خوانده و شنیده را بیاید برای شما اینجا لیست کند؟! اینجا کسی بیکار نیستند شما را spoon feeding کند.
    حداقل وقتی از دیگران انتظار دلیل و مدرک دارید خودتان هم از این بحثهای و مقایسه های بی منطق و قهوه خونه ای پرهیز کنید.
    دوست عزیز یه بار بنده از شما خواهش کردم با من بحث نکنید؟ خاطرتون نیست؟ عرض کردم اگر جایی من پست شمارو کوت کردم و سوالی کردم و شما جواب دادید مشکل از بنده است ولی من از یه کاربر دیگه در مورد مطلبی نوشتن سوال کردم مرجعش کجاست! شما با قصد و غرض قبلی وارد بحث میشید و پست منو کوت میکنید و مدام هم دنبال جبران مافات تاپیک هسلبلد هستید و منم اینقدر ساده نیستم از یه سوراخ چند بار گزیده بشم! من تا زمانی که کسی دید منفی نسبت به نوشته من داره نمیتونه طرف رو قانع کنم و منطقی هم نیست مدام با شما بحث کنم. شاید منم همین دید منفی رو به نوشته شما دارم و شما بنویسید ماست سیاه ائه من فضر کنم سفیده! قصد من این نیست با رویه قبلی جواب کسی رو بدم چون الان پستهای قبلی رو خوندم و شاید هم لحن من مناسب انتقاد از بقیه نبود و حرف مدیریت فروم در این مورد درسته ولی به هیچ عنوان هم نمیتونم جبهه گرفتن و سیاه نمایی رو قبال پست های ساده خودم تحمل کنم! اگر قرار من تغییر رویه بدم و شما با این روش ادامه بدید بازم من خواهش دارم پست بنده حقیر رو که برای کس دیگه با منطور دیگه ای زدم کوت نفرمایید.
    Amin.Zallaghi و Amirhoseingh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

سلام دوستان
    راستش يك سوال واسم پيش اومد الان كه بحث لنز بين كنون و نيكون شد رفتم توي سايت dxomark و مقايسه اين ٣ تا لنز رو گرفتم كه البته كنون خيلي بهتر بود همانطور كه در اين عكس مشاهده ميشود
    image.jpg
    اما سوال واسم پيش اومد اونم اينه كه آيا اختلاف پيكسل بين دوربين ها تاثير داره توي اين نتيجه !؟ روي اين دوربين ها كنون امتياز بيشتري بدسا آورده !؟
    چون وقتي دوربين ها رو عوض كردم و بين مارك ٣ و دي ٦١٠ كه تقريبا يك رزلوشن دارن نتيجه به اين صورت بود
    image.jpg
    و نيكون امتياز بالاتري كسب كرد ه اما كنون شارپنس بيشتري داره
    وقتي بين دوربين هاي كراپ مقايسه كردم نتيجه به اين صورت بود
    image.jpg
    اينجا يك سوال برام پيش اومد اونم اينه كه اگر كسي بخواد پرتره كار كنه با توجه به نوع دوربين مد نظرش و سطح دوربينش خروجيش بين نيكون و كنون متفاوته و در سطح حرفه اي كنون بهتر اما در باقي نيكون بهتر البته در كراپ تقريبا يكسانند. ( اينم جاببه تامرون هم خيلي خوب امتياز گرفته)
    ببخشيد اگر آف تاپيك شد چون بحث لنز پرتره اينجا بود اينو مطرح كردم

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    راستش يك سوال واسم پيش اومد الان كه بحث لنز بين كنون و نيكون شد رفتم توي سايت dxomark و مقايسه اين ٣ تا لنز رو گرفتم كه البته كنون خيلي بهتر بود همانطور كه در اين عكس مشاهده ميشود
    image.jpg
    اما سوال واسم پيش اومد اونم اينه كه آيا اختلاف پيكسل بين دوربين ها تاثير داره توي اين نتيجه !؟ روي اين دوربين ها كنون امتياز بيشتري بدسا آورده !؟
    چون وقتي دوربين ها رو عوض كردم و بين مارك ٣ و دي ٦١٠ كه تقريبا يك رزلوشن دارن نتيجه به اين صورت بود
    image.jpg
    و نيكون امتياز بالاتري كسب كرد ه اما كنون شارپنس بيشتري داره
    وقتي بين دوربين هاي كراپ مقايسه كردم نتيجه به اين صورت بود
    image.jpg
    اينجا يك سوال برام پيش اومد اونم اينه كه اگر كسي بخواد پرتره كار كنه با توجه به نوع دوربين مد نظرش و سطح دوربينش خروجيش بين نيكون و كنون متفاوته و در سطح حرفه اي كنون بهتر اما در باقي نيكون بهتر البته در كراپ تقريبا يكسانند. ( اينم جاببه تامرون هم خيلي خوب امتياز گرفته)
    ببخشيد اگر آف تاپيك شد چون بحث لنز پرتره اينجا بود اينو مطرح كردم
    مشکل نیکون شارپ بودن نیست هر سه تای این لنزها برای کاری که ساخته شده اند به اندازه کافی شارپ هستند. مشکل focus breathing لنز نیکونه که ممکنه برای شاتهای نزدیک مشکل ایجاد کنه. ولی بچه ها در مورد همین هم اغراق می کنند چون برای هد شات هم شما از 1.5 متری عکس نمی گیرید.

دلیلش هم انتخاب مکانیزم فوکوس لنزه که در مقاله به همراه مزایا و معایبش تشریح شده.
    Telephoto Zoom Lenses with Donders-type Afocal System, by P. Toscani
    Rax، Mehrdad-PL، کوروش و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

سلام دوستان
    برادر شما قیمت رو ملاک قرار ندادید! نمیشه بدنه 4تومنی رو 8تومنی قیاس بزنید! در ضمن این اعداد و ارقام بیشتر روی یه فوکال خاص متمرکزه! شاید روی 200 این اعداد بسمت خاصی بره که نتایج خیلی متفاوتی بده ! بقول شما همین تمرون از خود کنونم بهتره! در هر حال هیچوقت این اختلاف ها اینقدر نیستن که یه سورس خارجی بیاد بگه فلان برند رو اصلا نخرید و کلا بدرد اینکار نمیخوره! پرتره شارپنس ذاتی خیلی زیادی لازم نداره! هد شات کمی متفاوته ولی بازم اکثر این لنزها در حد خوبی از شارپنس هستند!

واسه دیدن مقدار عملی افت شارپنس روی 200 میلیمتر این تست DPR:
    https://www.dpreview.com/reviews/can...s-usm-ii-c16/5
    حدود 20% روی بازترین دیاف افت شارپنس خواهید داشت. نیکونم همینقدر تقریبا! ولی روی دیافراگم های کمی بسته تر نیکون افت کمتری داره!

بازم میگم این اعداد و ارقام از کافی هم بالاترن! اگر نبودند 99% کسایی که مارک3 دارند فردا صبح 5DSR خریداری میکردن چون اختلاف رزلوشن رو خودتون دید که چقدر زیاده! پس منطقی اینه که نسل دوم 70-200 هر دو برند و حتی سونی 70-200 سری E (که تازه از 70-200 سری G هم به نظر پایینتره ) لنزهای خیلی خوبی هستند و بالاتر از نیاز بهترین عکساهای روی کره زمینند! من خودم به شخصه بهترین لنز 200 میلیمتر ممکن رو داشتم (minolta 200/2.8 HSS ) و خیلی هم ارزون خریده بودم و نوک سوزنی اون حد شارپنس نه بکارم امد و نه جایی اثر خاصی ازش دیدم و بحث روی 5% کمتر و بیشتر بودن رزولوشن واقعا دردی از کسی دوا نمیکنه!
    kiavash، کوروش، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط Rax نمایش پست ها
    برادر شما قیمت رو ملاک قرار ندادید! نمیشه بدنه 4تومنی رو 8تومنی قیاس بزنید! در ضمن این اعداد و ارقام بیشتر روی یه فوکال خاص متمرکزه! شاید روی 200 این اعداد بسمت خاصی بره که نتایج خیلی متفاوتی بده ! بقول شما همین تمرون از خود کنونم بهتره! در هر حال هیچوقت این اختلاف ها اینقدر نیستن که یه سورس خارجی بیاد بگه فلان برند رو اصلا نخرید و کلا بدرد اینکار نمیخوره! پرتره شارپنس ذاتی خیلی زیادی لازم نداره! هد شات کمی متفاوته ولی بازم اکثر این لنزها در حد خوبی از شارپنس هستند!

واسه دیدن مقدار عملی افت شارپنس روی 200 میلیمتر این تست DPR:
    https://www.dpreview.com/reviews/can...s-usm-ii-c16/5
    حدود 20% روی بازترین دیاف افت شارپنس خواهید داشت. نیکونم همینقدر تقریبا! ولی روی دیافراگم های کمی بسته تر نیکون افت کمتری داره!

بازم میگم این اعداد و ارقام از کافی هم بالاترن! اگر نبودند 99% کسایی که مارک3 دارند فردا صبح 5DSR خریداری میکردن چون اختلاف رزلوشن رو خودتون دید که چقدر زیاده! پس منطقی اینه که نسل دوم 70-200 هر دو برند و حتی سونی 70-200 سری E (که تازه از 70-200 سری G هم به نظر پایینتره ) لنزهای خیلی خوبی هستند و بالاتر از نیاز بهترین عکساهای روی کره زمینند! من خودم به شخصه بهترین لنز 200 میلیمتر ممکن رو داشتم (minolta 200/2.8 HSS ) و خیلی هم ارزون خریده بودم و نوک سوزنی اون حد شارپنس نه بکارم امد و نه جایی اثر خاصی ازش دیدم و بحث روی 5% کمتر و بیشتر بودن رزولوشن واقعا دردی از کسی دوا نمیکنه!
    من راستش منظورم اين بود كه براي پرتره آپشن هاي موجود از هر برند جوابگو هستن اين كه نيكون بهتره يا كنون حرف هاي جالبي نيستن مثلا همين فوجي رو كاغذ به درد نميخوره اما خروجي خيلي خوبي داره
    *يه چيزي بگم بخندي داداش من خودم روي d5100 نيكون ٢٤مم اف ١.٤ اشتم و اخيرا فروختم و ميخوام دوربين جديد بخرم با اينكه ٦ برابر قيمت بادي بود اما واقعا خوب بود عكسهاش و اگر دوربينم فكوس خوبتري داشت و يكم عملكرد نويز بهتري داشت همين را نگه ميداشتم.
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

دوست عزیز یه بار بنده از شما خواهش کردم با من بحث نکنید؟ خاطرتون نیست؟ عرض کردم اگر جایی من پست شمارو کوت کردم و سوالی کردم و شما جواب دادید مشکل از بنده است ولی من از یه کاربر دیگه در مورد مطلبی نوشتن سوال کردم مرجعش کجاست! شما با قصد و غرض قبلی وارد بحث میشید و پست منو کوت میکنید و مدام هم دنبال جبران مافات تاپیک هسلبلد هستید و منم اینقدر ساده نیستم از یه سوراخ چند بار گزیده بشم! من تا زمانی که کسی دید منفی نسبت به نوشته من داره نمیتونه طرف رو قانع کنم و منطقی هم نیست مدام با شما بحث کنم. شاید منم همین دید منفی رو به نوشته شما دارم و شما بنویسید ماست سیاه ائه من فضر کنم سفیده! قصد من این نیست با رویه قبلی جواب کسی رو بدم چون الان پستهای قبلی رو خوندم و شاید هم لحن من مناسب انتقاد از بقیه نبود و حرف مدیریت فروم در این مورد درسته ولی به هیچ عنوان هم نمیتونم جبهه گرفتن و سیاه نمایی رو قبال پست های ساده خودم تحمل کنم! اگر قرار من تغییر رویه بدم و شما با این روش ادامه بدید بازم من خواهش دارم پست بنده حقیر رو که برای کس دیگه با منطور دیگه ای زدم کوت نفرمایید.
    مافات تاپیک هسلباد؟!! کدوم مافات؟ برادر من اصلا یادم نمیاد کدوم کاربرها در بحث شرکت داشتند چه برسه به اینکه یادم باشه کسی از من خواسته جوابشو بدم یا ندم!
    اینجا جای قهر کردن نیست ، کسی هم وظیفه نداره یه لیست بلند تهیه کنه که چه کسانی با اون قهر کردن کیا قهر نیستن و ... که بعد پستهای بعضی را کوت بکند یا نکند
    خدا شاهده دید منفی هم نسبت به کاربری ندارم. در واقع بجز چند نفر مشتری ثابت اینجا که تازگی کمتر از انگشتهای یک دست شده هیچ ذهنیتی نسبت به بقیه ندارم.
    ویرایش توسط m.daneshpayeh : Friday 9 September 2016 در ساعت 06:16
    yaghoobi، M.Nouri، I.Givili و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    چون 200-70 کانن بهتر از 200-70 نیکونه پس کلا کانن بهتره. من به این نمی گم منطق. من با ادبیات آقای rax به هیچ وجه موافق نیستم ولی ادبیات شما هم به هیچ عنوان منطقی و غیر قهوه خانه ای نیست. بیشتر از اونکه اطلاعات به طرف بده به دلیل لحن تمسخر آمیز و حمله به شخص باعث درگیری و ایجاد بحث های بی سر و ته میشه. از Moderator های فروم در تعجبم که بجای کنترل بحث با لایکهای بی مورد به ادامه بحث دامن می زنند.
    اه، گاهی پست زدن در کنار مشغله زندگی و محدودیتهای فضای مجازی در انتقال و درک موضوع کمی کارو سخت میکنه، شاید هم مشکل من هستم که حوصله زیادی ندارم در پست زدن.
    شاید بهتر بود اون جمله رو اینطوری مینوشتم تا بهتر منظورمو برسونم،

برای موضوع مورد بحث پرتره، مزیتهای همون 70-200 کنون به تنهایی یک طرف، مزایا و امکانات کل سیستم نیکون یک طرف دیگه.
    نه اینکه مزایای سیستم نیکون چه در این ژانر یا ژانرهای دیگه دیده نشود ولی فقط با همین یک لنز در این ژانر کفه ترازو به سمت کنون است. وگرنه به طور کلی که نمیشود بین این دو برند نظر داد!

در مورد لحن نوشتن شاید حق با شماست، شاید نه! شاید بعضی وقتها باید به هر پستی با لحن همان پست جواب داد، شاید هم نه!
    K_NMT، nautilus_214، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

من راستش منظورم اين بود كه براي پرتره آپشن هاي موجود از هر برند جوابگو هستن اين كه نيكون بهتره يا كنون حرف هاي جالبي نيستن مثلا همين فوجي رو كاغذ به درد نميخوره اما خروجي خيلي خوبي داره
    *يه چيزي بگم بخندي داداش من خودم روي d5100 نيكون ٢٤مم اف ١.٤ اشتم و اخيرا فروختم و ميخوام دوربين جديد بخرم با اينكه ٦ برابر قيمت بادي بود اما واقعا خوب بود عكسهاش و اگر دوربينم فكوس خوبتري داشت و يكم عملكرد نويز بهتري داشت همين را نگه ميداشتم.
    بالاخره یه ذره اذیت کننده بوده! منتها اینم در تایید همون ماجراست که رزولوشن وبادی همه چیز نیست! در درجه اول عکاس خودش باید کار خودشو بپسنده و راضی باشه! شما راضی بودی و اگر بازخورد بیرونیشم خوب بوده واقعا مشکل دیگه ای وجود نداشته! ولی اینم فراموش نکن شما قصد خرید این ایتم رو نداشتید! لنز رو اگر اشتباه نکنم هدیه گفتید! بحث اینه که کسی الان نمیره این 2قلم رو باهم بخره! و کسی هم تو راهنمایی نمیاد این 2قلم رو باهم پیشنهاد بده! مرز بین استفاده کردن از وسایل موجود و قدرت انتخاب هم باید برای بقیه مشخص باشه! یه موقعی محدودیت قیمت و محدودیت دسترسی به وسایل یه برند خاص مانع از خرید اون برند میشه که برای ما که اینجا نشستیم و نظر میدیم قابل درک نیست!
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    268

بالاخره یه ذره اذیت کننده بوده! منتها اینم در تایید همون ماجراست که رزولوشن وبادی همه چیز نیست! در درجه اول عکاس خودش باید کار خودشو بپسنده و راضی باشه! شما راضی بودی و اگر بازخورد بیرونیشم خوب بوده واقعا مشکل دیگه ای وجود نداشته! ولی اینم فراموش نکن شما قصد خرید این ایتم رو نداشتید! لنز رو اگر اشتباه نکنم هدیه گفتید! بحث اینه که کسی الان نمیره این 2قلم رو باهم بخره! و کسی هم تو راهنمایی نمیاد این 2قلم رو باهم پیشنهاد بده! مرز بین استفاده کردن از وسایل موجود و قدرت انتخاب هم باید برای بقیه مشخص باشه! یه موقعی محدودیت قیمت و محدودیت دسترسی به وسایل یه برند خاص مانع از خرید اون برند میشه که برای ما که اینجا نشستیم و نظر میدیم قابل درک نیست!
    اره هديه بود و خداييش خوب بور اما دوربينم واقعا واسه اون لنز كم بود اما باز خيلي هم بد نبود

صفحه 80 از 80 نخستنخست ... 30 70 76 77 78 79 80