صفحه 53 از 85 نخستنخست ... 3 43 49 50 51 52 53 54 55 56 57 63 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 521 تا 530 , از مجموع 847
Like Tree1155تشکر

موضوع: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش اکسترنال ( هات شو )

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

سلام براي دوربين سوني nex3 cx چه فلشچتري بگيرم كه باش سازگاري داشته باشه ممنون

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    45

نقل قول نوشته اصلی توسط iman ebrahimi نمایش پست ها
    سلام
    کسی از دوستان تجربه کار کردن یا اطلاعاتی در مورد فلاشهای سری st سومیتا داره ؟مثل st200 st300 st400
    یه فروشنده میگفت قدرتش از 1/4 کمتر نمیشه..
    لطفا راهنمایی کنید
    کسی نیست جواب بده؟
    کلا کسی با این فلاشها کار نکرده؟یعنی من اولین نفرم که میخوام بخرم؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    144

قراره یه فلاش 580 یا 430 دست دوم بخرم.یکی از همون مغازه دارهایی که ازش خرید میکنم این فلاش 580 سری دوم دست دوم رو داره.حقیقت چون آماتور هستم و تا حالا اصلا فلاش نبستم به دوربین اطلاعاتی از فلاش ندارم .میخوام کمکم کنید در مورد تست این فلاش.اول اینکه کسی رو ندارم تا باهام بیاد .دوم اینکه نمیخوام فروشنده بدونه که من اطلاعی ندارم چون اگر متوجه بشه میدونید که شاید بخواد سرم کلاه بزاره مثلا مشکل داشته باشه و سوم اینکه چون قطعا حتی نوع سوار کردن اون هم اطلاعی ندارم میخوام از فروشنده بخوام که روی یکی از دوربین های خودش سوار کنه و برام تست بگیره.
    با توجه به توضیحات بالا ممنون میشم کمکم کنید تا بدونم چه چیزهایی رو تست کنه و چه اصطلاخاتی رو بکار ببرم تا طرف فکر نکنه من ناشی هستم تا سرم کلاه بزاره و اینکه نتیجه تست هایی که میگید باید به چه صورت باشه.؟

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

نقل قول نوشته اصلی توسط bijan_darvishi نمایش پست ها
    قراره یه فلاش 580 یا 430 دست دوم بخرم.یکی از همون مغازه دارهایی که ازش خرید میکنم این فلاش 580 سری دوم دست دوم رو داره.حقیقت چون آماتور هستم و تا حالا اصلا فلاش نبستم به دوربین اطلاعاتی از فلاش ندارم .میخوام کمکم کنید در مورد تست این فلاش.اول اینکه کسی رو ندارم تا باهام بیاد .دوم اینکه نمیخوام فروشنده بدونه که من اطلاعی ندارم چون اگر متوجه بشه میدونید که شاید بخواد سرم کلاه بزاره مثلا مشکل داشته باشه و سوم اینکه چون قطعا حتی نوع سوار کردن اون هم اطلاعی ندارم میخوام از فروشنده بخوام که روی یکی از دوربین های خودش سوار کنه و برام تست بگیره.
    با توجه به توضیحات بالا ممنون میشم کمکم کنید تا بدونم چه چیزهایی رو تست کنه و چه اصطلاخاتی رو بکار ببرم تا طرف فکر نکنه من ناشی هستم تا سرم کلاه بزاره و اینکه نتیجه تست هایی که میگید باید به چه صورت باشه.؟
    من 430 دارم، اتفاقا دست دوم هم گرفتمش. در موردش اطلاعات می تونم بهتون بدم.
    کلید خاموش روشنش که مشخصه. باتری توش بذارید، کلید رو بزنید، شروع می کنه به زوزه کشیدن! (EX II صداش کم شده مثل اینکه) اون صدا به خاطر مدار سوییچینگ داخلشه و طبیعیه. حدود 6-7 ثانیه بعد (بسته به نوع باتری و میزان شارژش) سمت چپ پایین چراغ قرمز رنگی روشن میشه (اونی که گرده و بالاش نوشته pilot) که یعنی فلاش شارژ شده. همون چراغ در اصل کلید هم هست. فشارش بدید فلاش شلیک می کنه. بسته به اینکه چقدر قدرت رو انتخاب کرده باشید، فلاش دوباره شروع می کنه به زوزه کشیدن! اگر با تمام قدرت بزنید، همه انرژیش تخلیه میشه و از اول دوباره باید شروع کنه. این تست بخش نورش.
    کلید زوم رو بزنید، روی ال سی دیش شروع می کنه به چشمک زدن. کلید های مثبت و منفی رو بزنید میره رو عددهای متفاوت، و توی خود فلاش رو که نگاه کنید، حس می کنید یه چیزی تکوم میخوره و عقب و جلو میره. این یعنی زومش هم درسته.
    کنار مفصل قابل چرخشش یه کلید داره، اون رو باید بگیرید تا بچرخونیدش. یهو زور و ضرب الکی نکنید که پینش بشکنه بمونه رو دستتون! اولین پله رو هم رد کنه دیگه نمی خواد اون کلید رو بگیرید. کله اش تا بالای بالا میاد، 90 درجه از یه طرف، 180 درجه از طرف دیگه باید بچرخه. وقتی هم سرش چرخیده زوم رفتارش عوض میشه (الان فلاشم همرام نیست، فکر کنم زوم دیگه عمل نمی کرد)
    برای بستنش رو دوربین هم اون مهره ای که زیرش داره تو ناحیه کفشک، اگه تو بالاترین حالت قرار بگیره، فلاش کشویی از پشت دوربین جا میره. بعد اون مهره رو می بندید که دیگه در نیاد. ( فیلم احتمالا تو اینترنت ازش هست، سرچ کنید)
    کلید ست رو هم بگیرید یک ثانیه، باید بتونید با مثبت و منفی قدرت فلاش رو تا 1/64 ببرید توی حالت منوال، و اکسپوژر رو تنظیم کنید تو حالت TTL. منوال که اسمش مشخصه، هرکاری بگید فلاش گوش می کنه. اما تو TTL با دوربین ارتباط داره، و زوم و مقدار قدرتش رو با لنز و دوربینتون خودش هماهنگ می کنه. با کلید مود هم می تونید بین این حالتا برید و بیاید.
    بالای شیشه ی جلوی فلاش هم (جایی که ازش نور میده بیرون!) یه چیزی هست که بکشیدش بیرون به حالت کشویی میاد بیرون و جلوی شیشه اش رو می گیره، بعد هم کشویی برمیگرده سر جاش. وقتی هم می کشیدش بیرون زوم فلاش دیگه تغییر نمی کنه. این واسه حالت خیلی وایده که نور رو خیلی پخش می فرسته.
    اگر دوربینتون هم فرستنده وایرلس داره، می تونید روشنش کنید از تنظیمات داخلی دوربین، فلاش رو به صورت باز از روی دوربین هم شلیک کنید. اگه ایناش سالمه، شیشه جلوی فلاش هم تمیزه و نسوخته، انتخاب خیلی خوبیه.
    amirfox، m.a.i، persian.boy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر همراه Mahdi Sadri آواتار ها
    تشکر کرده
    350

سلام دوستان
    از بین دو فلاش 850ii و 600 کنون برای 7D و لنز 200-70 f2.8 ii و 85-15 و 85 1.2 ii مناسب...
    ای روزگار
    با ما شدی ناسازگار!

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Sadri نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از بین دو فلاش 850ii و 600 کنون برای 7D و لنز 200-70 f2.8 ii و 85-15 و 85 1.2 ii مناسب...
    منظور شما از 850ii دقيقا كدوم فلاش كانن هست ؟ فكر ميكنم 580exii باشه كه 600 فلاش جديدتري هست ...
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام دوستان
    سلام
    به نظر من 580 EX II برای 7D مناسب تر است.600 وایرلس رادیوئی دارد در صورتی که 7D فرستنده نوری دارد (580EXII وایرلس نوری دارد) بنابر این بخش عمده ای از پولی که بابت اختلاف 600 و 580EXII می پردازید بلا استفاده می ماند. اگر مثلاً دوربین 650D داشتید که فرستنده رادیوئی دارد، طبیعتاً 600 انتخاب بهتری می بود.
    persian.boy، iman mehr و Mahdi Sadri تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mahdi Sadri آواتار ها
    تشکر کرده
    350

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من 580 EX II برای 7D مناسب تر است.600 وایرلس رادیوئی دارد در صورتی که 7D فرستنده نوری دارد (580EXII وایرلس نوری دارد) بنابر این بخش عمده ای از پولی که بابت اختلاف 600 و 580EXII می پردازید بلا استفاده می ماند. اگر مثلاً دوربین 650D داشتید که فرستنده رادیوئی دارد، طبیعتاً 600 انتخاب بهتری می بود.
    اگر درست متوجه شده باشم
    اختلاف اساسی این دو فلاش در فرستنده آنها است و با توجه به بدنه دوربین من، گاید نامبر بالاتر ،دامنه زوم بیشتر،منوی راحتتر،ال سی دی بزرگتر و...فلاش 600 در برابر 580ii ارزش اختلاف 400 تا 500 هزار تومانی را ندارد..؟
    دوست عزیز وقتی قدرت فلاشی کمتر از محدوده زوم باشه چه اتفاقی میافته،آیا مشکلی پیش میاد،نهایت زوم فلاش 580ii فکر کنم 105 در حالی که مثلا لنز من 200 ؟
    ویرایش توسط Mahdi Sadri : Thursday 24 January 2013 در ساعت 23:41
    ای روزگار
    با ما شدی ناسازگار!

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

600ex در مقایسه با 580exii :

1-صفحه نمایش بزرگتر ( حدود 30 درصد ) که میتواند طیف بیشتری از نمادها را نشان دهد و همچنین داشتن دو رنگ چراغ سبز و نارنجی با قابلیت تنظیم.
    2- منو تغییر داشته و رابط کاربری ساده تری دارد .
    3- زوم بین 20mm تا 200mm است که کمی بیشتر شده ( 24mm تا 105mm برای 580exii)
    4- یکی از مواردی که در 580 کمی ازار دهنده بوده روش سوییچ بین حالتهای مستر و یا اسلیو و حالت عمومی است که مجبور به نگه داشتن دکمه زوم برای 2 ثانیه برای تغییر بین حالات هستیم ولی در 600 دکمه جداگانه ای برای این منظور قرار داده شده .
    5- امکان ایجاد تنظیمات جداگانه برای 5 گروه همزمان از قبیل قدرت شلیک ، تی تی ال یا منوال و روشن و خاموش بودن .
    6- 600 برای سازگاری با 61 نقطه خودکار فوکوس (کانن EOS-1D X و EOS 5D مارک III) بهبود یافته و شامل فیلتر برای تصحیح رنگ است .

اینها مواردی بود که بجز بحث ارتباط وایرلس که بیان شد در وب دیدم ، در کل با توجه به مطالبی که کاربران مختلف نوشته بودند اکثرا بیشترین تفاوت و یا علت پرداختن پول بیشتر برای 600 را در همان مطلبی میبینند که داریوش چگینی عزیز در چند پست قبل بیان کردند .
    persian.boy، saeed2vfx، Mahdi Sadri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

اگر درست متوجه شده باشم
    اختلاف اساسی این دو فلاش در فرستنده آنها است و با توجه به بدنه دوربین من، گاید نامبر بالاتر ،دامنه زوم بیشتر،منوی راحتتر،ال سی دی بزرگتر و...فلاش 600 در برابر 580ii ارزش اختلاف 400 تا 500 هزار تومانی را ندارد..؟
    دوست عزیز وقتی قدرت فلاشی کمتر از محدوده زوم باشه چه اتفاقی میافته،آیا مشکلی پیش میاد،نهایت زوم فلاش 580ii فکر کنم 105 در حالی که مثلا لنز من 200 ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    اينو فقط به عنوان يادآوري براي كساني مينويسم كه بعدها ممكنه برداشت اشتباه از صحبتهاي منقول فوق داشته باشند.فراموش نكنيم:

-فلاش 600 كانن فرستنده نوري هم دارد. علاوه بر فرستنده راديويي.
    -تا به امروز هيچ بدنه اي از كانن كنترلر وايرلس راديويي داخلي (built in radio commander) نداشته است حتي 5D mark iii
    Persian، persian.boy، saeed2vfx و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 53 از 85 نخستنخست ... 3 43 49 50 51 52 53 54 55 56 57 63 ... آخرینآخرین