صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18
Like Tree27تشکر

موضوع: دفترچه فارسی NIKON D300

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: دفترچه فارسی NIKON D300

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam نمایش پست ها
    دفترچه فارسی را اخیرا شرکت نورنگار آماده کرده و به قیمت 7 هزار تومان میفروشد. حدود 250 صفحه است
    مدتی است میخواستم این بحث را مطرح کنم اما دو دل بودم. دوستان عزیز ما در ایران زندگی میکنیم با مشکلات خاص مربوط به قانون حمایت از مولفین. به هزار دلیل موجه و ناموجه کتابها و نرم افزارهای خارجی را دانلود میکنیم که شاید با توجه با حجم بزرگ بازار جهانی لطمه چندانی به تولید کننده اثر وارد نمیشود. فکر میکنم درامد متوسط ما در ایران هم اجازه خرید فوتوشاپ و کتاب چند صد دلاری و .... به ما نمیدهد. به هر حال جهان سوم و توسعه نایافته است و هزار مشکل.
    اما یک لحظه خودمان را جای مترجم و ناشری که راهنمای چند صد صفحه ای یک دوربین را ترجمه کرده بگذاریم. حداقل کار چند ماه است تا یک کتاب بسیار ساده و کوچک ترجمه شود و هزاران مشکل تا به چاپ و پخش برسد. فکر کنید مترجم هم یکی مثل من و شماست ایا راضی میشویم که دسترنج و زحمت چند ماهه یک نفر را به سادگی ندیده بگیریم و مزد کار او را نپرداخته از کار او استفاده کنیم. ایا این ناشر و مترجم انگیزه ای به ادامه این کار خواهد داشت ایا حاضر است وقت و سرمایه اش را یرای کارهای بعدی هدر دهد؟ ایا تیراژ قابل تصور برای فروش دفترچه یک دوربین چند نسخه است؟ به نظر من به زحمت به چند صد برسد. اگر تیراژ 10 هزاری بود و 100 نفر هم کپی غیر مجاز را دانلود میکردند حرفی نبود اما ما به سادگی بخش بزرگی از دسترنج مترجم و ناشر را نا دیده میگیریم. خواهشم این است که حداقل قبل از کپی غیر مجاز کارهای وطنی کمی خودمان را جای صاحب اثر بگذاریم و یک لحظه خودمان را در حال ان فشار کاری و بیداری و قسط و اجاره و..... بگذاریم و امید به اینکه به فرض مترجم محترم از این اثر سودی نصیبش میشود. فکر نمیکنم در ایران مترجم ثروتمند داشته باشیم. معروفترین و شناخته شده ترینشان هم دارای یک زندگی بسیار ساده بوده و هستند.
    فکر نمیکنم 7 هزار تومان برای کسی که چند میلیون برای تجهیزاتش پرداخته رقم بزرگی باشد اما چند صدتا از این 7 هزار تومان ها میتواند کار یک مترجم را تحت تاثیر قرار دهد.
    bfarahanchi، A_Maddah، comando2705 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

جناب غفاری عزیز
    لینک دانلود کتاب راهنما که نمی بینم.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

با سلام

امیدوارم منظورتان من نبوده باشد چون من چیزی رو برای دانلود گذاشتم که شرکت نیکو نگرش اشانتیون میداد به خریداران دوربین. این دفتر چه پولی نبود. دوستان خواستند من هم گذاشتم ، یک اخطار هم دریافت کردم. ( فکر نمی کردم گذاشتمن لینک معنی خاصی بدهد! هنوز هم نفهمیدم! مهم هم نیست.)

موفق باشید انوش
    Ali Reza Aslani تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

بنده منظورم هیچیک از دوستان نبود به خاطر اینکه هنوز کسی لینک دانلود را نگذاشته است. در مورد اخطار هم هم ربطی به نوع لینک ندارد فکر میکنم به خاطر عدم رعایت در تگ گذاشتن لینک باشد.
    بحث در تگ گذاشتن و علت ان بارها مطرح شده که وارد ان نمیشوم.
    ان چیزی که من گفتم یک مسئله کلی بود که بنده میخواستم در هر تاپیکی که امکان طرح ان پیش بیاید مطرح کنم.
    مثل اینکه به جای اینکه در خصوص درست و غلط بودن انچه گفتم بحث شود داستان جور دیگری شد.
    partow و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

اگر اشتباه نکنم خود نیکو نگرش یا شرکت های دیگه(به عنوان نمونه) به مترجم در قبال قیمت توافقی سفارش ترجمه میدن و این ترجمه ها را راهی برای تبلیغات و فروش خودشون به حساب میارن.
    Persian و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام ببخشید لینکش کجاس؟!

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط seyedali نمایش پست ها
    سلام ببخشید لینکش کجاس؟!
    عزیزجان لینکی هم اگربوده تاکنون به ملکوت پیوسته بعداز6سال! سایردوربینهای نیکون چندان فرق معنادارای ندارندبا این دوربین از نظر عملکردمنوها وجای دکمه ها.میتوانید از سایر دوربینهای نیکون کمک بگیرید.ازقدیمی ها فکرمیکنم d7000 پیداشود.لینکش یا کتابش!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

ای داد من فکر کردم این تایپیک در مورد دفترچه راهنمای d5300 هستش

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    عزیزجان لینکی هم اگربوده تاکنون به ملکوت پیوسته بعداز6سال! سایردوربینهای نیکون چندان فرق معنادارای ندارندبا این دوربین از نظر عملکردمنوها وجای دکمه ها.میتوانید از سایر دوربینهای نیکون کمک بگیرید.ازقدیمی ها فکرمیکنم d7000 پیداشود.لینکش یا کتابش!

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2