صفحه 3 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 74
Like Tree90تشکر

موضوع: لنز مناسب عکاسی نجومی

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

18-55 لنز با کیفیتی نیست ! جهت کارهای نجومی با کیفیت نیاز به لنزهای پرایم سریع داریم ... اگر نیاز به لنز واید ندارد ، 50mm , 85 mm کنون به خوبی پاسخگوی نیاز شماست ...
    m.a.i تشکر می‌کند.
    instagram
    محمدهادی نوری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5119

از پاسخ شما دوستان عزیز سپاسگذارم

اما نمیدونم چرا همیشه باید دو نظر مخالف داشته باشیم

بحث اصلی
    من به لنز واید احتیاج دارم ، یعنی در اصل به این لنز در این بازه از فاصله کانونی علاقه دارم
    بنایراین رنج های بالای 30 فکر نکنم مناسب کار من باشه
    و اگر سوالی در مورد لنزهای تله مطرح کردم فقط برای اطلاعات عمومی بود که دوستان راهنمایی مناسبی رو داشتن و از ایشان سپاسگذارم
    اما جای بحث بیشتری رو میطلبید

من هنوز جواب خودم رو نگرفتم
    اساتید حرفه عکاسی نجومی بشتابید . . .

كاربر همراه mohammad bagher آواتار ها
    تشکر کرده
    164

سلام ، دوستان عزیز بین 11-16 توکینا و 14 سامیانگ کدوم رو پیشنهاد میدید؟ ، چرا؟ ، و آیا کسی هست که با 11-16 کار کرده باشه؟ ، آیا توکینا برند قابل اعتمادی هست؟

كاربر همراه itsa_fineday آواتار ها
    تشکر کرده
    505

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad bagher نمایش پست ها
    سلام ، دوستان عزیز بین 11-16 توکینا و 14 سامیانگ کدوم رو پیشنهاد میدید؟ ، چرا؟ ، و آیا کسی هست که با 11-16 کار کرده باشه؟ ، آیا توکینا برند قابل اعتمادی هست؟
    دوست عزیز من لنز 14 سامینگ را دارم و خیلی خیلی ازش راضیم ... نمونه عکس ها هم در تاپیک عکاسی شب و نجوم هست ... خیلی لنز خوبیه ... حدود 6 ماهی میشه که گرفتمش و از وقتی که گرفتمش بقیه لنزام که لنز های خوبی هم هستن ( 200-70 اف 2.8 و 70-24 اف 2.8 ) رو عملا کنار گذاشتم ... اول برای اسمان شب گرفتمش و بعد وجود چنین لنزی منو به عکاسی مناظر علاقه مند کرد و کلا به محدوده واید اشتیاق پیدا کردم ... ( الان میخوام فیش ای بگبرم )
    ابتدا فکر میکردم فکوس و دیاف دستی برام مشکل بوجود میاره ولی بعد از یه مدت خیلی لذت بخش شد ... البته تو این بازه از فاصله 3 متری با اف 5.6 دیگه تقریبا همه چی تو فکوسه مگر برای فواصل خیلی نزدیک و خیلی دور باید فکوس بگیری ... این لنز کیفیت ساخت خیلی خوبی هم داره و چون از مرجع رسمی ارائه میشه دارای گارانتی و بیمه 1 ساله هم هست ... من خودم موقع خرید به دفتر شرکت رفتم و لنزو اونجا همه جوره امتحان کردم ... من به توکینا دسترسی نداشتم و باهاش هم اشنا نیستم ولی از بین 14 و 24-12 سیگما اینو انتخاب کردم .. قیمت خیلی مناسبی هم داره ... به شما هم پیشنهاد میکنم یه سر به دفتر شرکت برو و با لنز قبل از خرید کار کن . بازم امری بود در خدمتم
    mohammad-reza، fariborz.nz و mohammad bagher تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mohammad bagher آواتار ها
    تشکر کرده
    164

نقل قول نوشته اصلی توسط itsa_fineday نمایش پست ها
    دوست عزیز من لنز 14 سامینگ را دارم و خیلی خیلی ازش راضیم ... نمونه عکس ها هم در تاپیک عکاسی شب و نجوم هست ... خیلی لنز خوبیه ... حدود 6 ماهی میشه که گرفتمش و از وقتی که گرفتمش بقیه لنزام که لنز های خوبی هم هستن ( 200-70 اف 2.8 و 70-24 اف 2.8 ) رو عملا کنار گذاشتم ... اول برای اسمان شب گرفتمش و بعد وجود چنین لنزی منو به عکاسی مناظر علاقه مند کرد و کلا به محدوده واید اشتیاق پیدا کردم ... ( الان میخوام فیش ای بگبرم )
    ابتدا فکر میکردم فکوس و دیاف دستی برام مشکل بوجود میاره ولی بعد از یه مدت خیلی لذت بخش شد ... البته تو این بازه از فاصله 3 متری با اف 5.6 دیگه تقریبا همه چی تو فکوسه مگر برای فواصل خیلی نزدیک و خیلی دور باید فکوس بگیری ... این لنز کیفیت ساخت خیلی خوبی هم داره و چون از مرجع رسمی ارائه میشه دارای گارانتی و بیمه 1 ساله هم هست ... من خودم موقع خرید به دفتر شرکت رفتم و لنزو اونجا همه جوره امتحان کردم ... من به توکینا دسترسی نداشتم و باهاش هم اشنا نیستم ولی از بین 14 و 24-12 سیگما اینو انتخاب کردم .. قیمت خیلی مناسبی هم داره ... به شما هم پیشنهاد میکنم یه سر به دفتر شرکت برو و با لنز قبل از خرید کار کن . بازم امری بود در خدمتم
    خیلی خیلی ممنونم ازتون ، حتما میرم و تست میکنم ، تنها چیزی که دلم رو زده همین دستی بودن فکوسشه ، ممنونم ازتون
    itsa_fineday تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad bagher نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنونم ازتون ، حتما میرم و تست میکنم ، تنها چیزی که دلم رو زده همین دستی بودن فکوسشه ، ممنونم ازتون
    با توجه به مطلبی که فرمودید و فقط محض اطلاع خدمت شما عرض کنم
    حتما اطلاع دارید که دیافراگم هم بوسیله رینگ و بصورت دستی تنظیم می شود!
    mohammad bagher تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

قابل توجه دوستانی که میخوان لنز مناسب عکاسی نجوم بخرن ( صرفا جهت اطلاع ) :
    گویا تا دو هفته آینده لنز م م 16 سامیانگ، با قیمت براوردی و تقریبی 1900000 تومن توسط نمایندگی این شرکت در ایران به بازار وارد میشه. سایت این شرکت مدعی هست که این لنز، عنوان سریعترین لنز جهان در رده م م 16 از آن خودش کرده. با توجه به f 2 ، گویا لنز خوبیه برای عکاسی نجوم، که قابلیت فوکوس اتو نداره و لرزشگیر هم نداره. البته برای این نوع عکاسی من فکر نمیکنم خیلی مهم باشه.
    لینک معرفی این لنز
    در کنار قیمت مناسب، یک ایراد بزرگ داره که فقط رو دروبین های کراپ دار قابل استفاده هست ( همین ایرادش، باعث شد همچنان انتخاب خودم، م م14 سامیانگ باشه )
    اگه از دوستان و اساتید عزیز، در مورد مشخصات فنی و ایرادات و برتری های این لنز، برامون مطلبی بنویسه سپاسگذارشم.
    درود
    پ.ن: مدیران محترم فروم، چون نمیدونستم ایجاد یک تاپیک جدید برای معرفی این محصول، لازم هست یا نه، اینجا صرفا جهت اطلاع عنوان کردم. در صورت اشتباه در انتخاب تاپیک، عذرخواهی بنده رو پذیرا باشید
    MahBaz و itsa_fineday تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    قابل توجه دوستانی که میخوان لنز مناسب عکاسی نجوم بخرن ( صرفا جهت اطلاع ) :
    گویا تا دو هفته آینده لنز م م 16 سامیانگ، با قیمت براوردی و تقریبی 1900000 تومن توسط نمایندگی این شرکت در ایران به بازار وارد میشه. سایت این شرکت مدعی هست که این لنز، عنوان سریعترین لنز جهان در رده م م 16 از آن خودش کرده. با توجه به f 2 ، گویا لنز خوبیه برای عکاسی نجوم، که قابلیت فوکوس اتو نداره و لرزشگیر هم نداره. البته برای این نوع عکاسی من فکر نمیکنم خیلی مهم باشه.
    لینک معرفی این لنز
    در کنار قیمت مناسب، یک ایراد بزرگ داره که فقط رو دروبین های کراپ دار قابل استفاده هست ( همین ایرادش، باعث شد همچنان انتخاب خودم، م م14 سامیانگ باشه )
    اگه از دوستان و اساتید عزیز، در مورد مشخصات فنی و ایرادات و برتری های این لنز، برامون مطلبی بنویسه سپاسگذارشم.
    درود
    پ.ن: مدیران محترم فروم، چون نمیدونستم ایجاد یک تاپیک جدید برای معرفی این محصول، لازم هست یا نه، اینجا صرفا جهت اطلاع عنوان کردم. در صورت اشتباه در انتخاب تاپیک، عذرخواهی بنده رو پذیرا باشید
    حالا سوال اینجاست که با توجه به فرمول 500 نوردهی به مدت 21 ثانیه با این لنز در 16 میلیمتر با دیافراگم 2 بهتر اجرام رو ثبت میکنه یا نوردهی به مدت 30 ثانیه با لنز 11-16 توکینا در 11 میلیمتر با دیافراگم 2.8 ؟ (مدت 21 و 30 ثانیه که گفتم برای ثبت نقطه ای ستاره ها و جلوگیری از ایجاد رد ستاره هست)
    amir.komeily تشکر می‌کند.
    مهدی

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    حالا سوال اینجاست که با توجه به فرمول 500 نوردهی به مدت 21 ثانیه با این لنز در 16 میلیمتر با دیافراگم 2 بهتر اجرام رو ثبت میکنه یا نوردهی به مدت 30 ثانیه با لنز 11-16 توکینا در 11 میلیمتر با دیافراگم 2.8 ؟ (مدت 21 و 30 ثانیه که گفتم برای ثبت نقطه ای ستاره ها و جلوگیری از ایجاد رد ستاره هست)
    پس به این مقایسه، لنز م م 14 سامیانگ هم اضافه می کنیم تا دوستان نظرشون چی باشه. من برای داشتن حق انتخاب بیشتر در لنزها در این شاخه، این لنز معرفی کردم که همچنان منتظرم دوستان ایرادات این لنز بگن بلکه اطلاعاتمون بیشتر بشه.
    من متوجه 500 نوردهی نشدم. اگه هدف ثبت نقطه ای ستارگان هست، این 500 نوردهی برای چیه. ( شرمنده که متوجه منظورتون نشدم جناب بیداری بزرگوار )
    سپاس

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    پس به این مقایسه، لنز م م 14 سامیانگ هم اضافه می کنیم تا دوستان نظرشون چی باشه. من برای داشتن حق انتخاب بیشتر در لنزها در این شاخه، این لنز معرفی کردم که همچنان منتظرم دوستان ایرادات این لنز بگن بلکه اطلاعاتمون بیشتر بشه.
    من متوجه 500 نوردهی نشدم. اگه هدف ثبت نقطه ای ستارگان هست، این 500 نوردهی برای چیه. ( شرمنده که متوجه منظورتون نشدم جناب بیداری بزرگوار )
    سپاس
    16 سامیانگ در کراپ دار نیکون با ضریب 1.5 معادل 24 ، و 11 میلیمتر در لنز 11-16 و در کراپدار نیکون معادل 16.5 هست ، برای اینکه به دلیل حرکت زمین رد ستاره ها نیوفته باید از فرمول 500 استفاده کنیم تا ستاره ها نقطه ای ثبت شوند به این شکل که مثلا 500 را تقسیم بر 24 کنیم که دقیقا میشه 20.83 ثانیه که مدت مجاز نوردهی برای ثبت نقطه ای ستاره هست و یا 500 تقسیم بر 16.5 که میشه 30.30 ثانیه ... . با توجه به اینکه هر چه نوردهی به سنسور بیشتر باشه اجرام بیشتری ثبت میشن پس یکی از فاکتور های ما میزان نوردهی هست که در این زمینه 11-16 رو میتونیم 10 ثانیه بیشتر از 16 سامیانگ نوردهی کنیم با این تفاوت که دیافراگم سامیانگ 2 و توکینا2.8 هست ......

حال سوال اینجاست که 10 ثانیه نوردهی بیشتر با دیافراگم 2.8 ثبت بهتری رو به ارمغان میاره یا 10 ثانیه نوردهی کمتر با دیافراگم 2 ؟ (ممنون میشم دوستان جواب بدن)
    msh2200 و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    مهدی

صفحه 3 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین