نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
Like Tree2تشکر
  • 1 Post By farid_nasiri
  • 1 Post By farid_nasiri

موضوع: فرق این 3ccd ها با حرفه ای ها چیه؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

پیش فرض فرق این 3ccd ها با حرفه ای ها چیه؟

سلام
    من قبلا از یکی از دوستان که کار دوربین کرده بود شنیده بودم که برای کار های نیمه حرفه ای و ساخت فیلم های مستند به دلیل محدودیت که نمیتونند HD بخرن میان 3ccd میخرن و برای کارهاشون هم کیفیت خوبی داره
    این دوربین رو هم خریده بودن(Panasonic NV MD10000) . به غیر از شکایت از محدوده رنج لنزش از بقیه چیزهاش راضی بود
    دیروز که داشتم یه گشتی میزدم چشم به این مینی دیوی افتاد ((Panasonic NV-GS330

• سه حس‌گر 6/1 اینچی 800.000 پیکسلی نوع CCD
    • زوم اپتیکال 10 برابر
    • زوم دیجیتال 10- 700 برابر
    • لرزش‌گیر اپتیکال تصویر
    • عکس‌های 3.1 مگاپیکسلی (4:3) با رزولوشن 1512×2048 پیکسلی و 2:4 پیکسلی (16:9) با رزولوشن 1152×2048 پیکسلی
    • کابل A/V
    • وزن: 450 گرم

میخواستم سوال کنم که فرق این 3ccd که این مینی دیوی با قیمت ۴۸۰ تا داره با اون دوربینه دوشی چیه؟

کیفیت تصویرش چه طوریه؟

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

پیش فرض پاسخ: فرق این 3ccd ها با حرفه ای ها چیه؟

دوست من كلاس اين مدل ها با هم متفاوت هستند
    اما 3ccd بودن دليل بر كيفيت بهتر سنسور نيست مهم تر از همه برند سازنده تاريخ ساخت و نوع تكنولوژي به كار رفته مهم ترين فاكتور ها هستند .

اما براي مقايسه MD1000 يك دوربين در رده متوسط براي فيلم برداري در نور كم مناسب تر. مد ;manual كه نياز ها شما را نسبت به قيمت برطرف ميكند.
    Gs330 يك دوربين خانگي با كيفيت خوب در نور روز اما در نور كم زياد جالب توجه نيست. لرزشگير ارزشمند البته به عكسهايش زياد اعتماد نكنيد و در آخر ظاهري زيبا تر حجم خيلي كم نسبت به MD1000 .
    پويا رحيم زاده

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

خیلی ممنون
    اما اگر 3ccd بودن ملاک کیفیت تصویر نیست . میشه یک دوربین خانگی معرفی کنید و فاکتور هایی رو هم که گفتید در اون دوربین توضیح بدید

در مورد md1000 من میدونم که کلاس این دوربین ها با هم متفاوته . من فقط خواستم حسگر توش و تکنوالژی ثبت تصویر رو مقایسه کنم. وگرنه که فرق زیاده بین این دو ( از جمله صدا برداری و ...)

باز هم ممنون

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

یک : اینکه دوستان گفته اند به خاطر گران بودن HD نمیخرند به جایش از 3CCD استفاده میکنند نادرسته چون در HD ابعاد هر فریم شما 1920*1080 پیکسله اما در بهترین حالت DV شما 720*576 خواهید داشت.

دو : همانطور که میدونید وظیفه CCD یا نسخه جدیدتر آن CMOS تبدیل سیگنال نوری به الکتریکیه. در دوربینهای 3CCD هر CCD مسئول تبدیل الکتریکی یکی از رنگهای RGB میشه اما در سیستمهای تک CCD فقط یک CCD باید مسئولیت هر سه رنگ رو به عهده بگیره نتیجه اینکه قدرت تفکیک رنگ 3CCD بالاتره .

سوم: اون دوربین دوشی هر کداک از CCD هاش دو برابر بزرگتر از مدل خانگی هست در نتیجه جذب نور بیشتری انجام میده و در نور کم تصاویر کم نویز تر و شفافتری ارائه میده.

چهارم : تدوین HD به یه سیستم احتیاج داره هوار تومن پولشه DV رو با PC های معمول امروزی هم میشه تدوین کرد.
    علت سنگینی HD هم اینه که به فرمت MPEG2 روی TAPE ذخیره میشه . در واقع هنگام کپچر شما فایلی خواهید داشت از نوع MPEG2 و پسوند TS
    arash_janzade تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

فکر کنم حق با شماست
    فقط اینکه کیفیت این مینی دیوی خانگی توی نور کم چطوره؟ راضی کننده هست؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

قابل قبوله!
    مراجعه کنید به
    http://www.camcorderinfo.com/content...der-Review.htm
    arash_janzade تشکر می‌کند.
    D610 vs 6D vs D750