صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16
Like Tree2تشکر

موضوع: آيا از دوربينتان راضي هستيد؟

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

پیش فرض A80

به نظر من نمي توان به اين سادگي مقايسه نمود. من نمونه عكسهاي اين دوربين را بصورت دقيق با خيلي از دوربين ها مقايسه كرده ام كه به نظر من خيلي بهتر بوده است. در مورد رنگها بعضي از ماركها مثل سوني در همه محصولاتشان اعم از دوربين هاي عكاسي فيلم برداري و تلويزيون رنگها را تيز تر و شادابتر نشان مي دهند كه واقعي نيست ولي ممكن است به نظر زيباتر بيايد. ولي شركتهايي كه كارشان چندين دهه توليد دوربين عكاسي است بيشتر به نزديك شدن به واقعيت علاقمندند چون تغيير رنگها در حدي كه بعضي دوربين ها انجام مي دهند را براحتي مي توان در كامپيوتر انجام داد و خود اين دوربين ها نيز مدي بنام VIVID دارند که رنگها را زنده و شاداب تر نشان می دهد و می توان به اختیار آن را خاموش یا روشن کرد.
    در مورد شارپ بودن تصوير هم بعضي دوربين ها از شارپ كردن لبه ها در خود دوربين استفاده مي كنند كه به نظر من نبودن آن بهتر است. چون باعث تخت شدن اجسامي مي شود كه پشتشان نور قرار دارد اين حالت را مثلا من در نيكون 4500 كه همانند A80 4 مگاژيكسلي است بوضوح ديده ام. اگر در عكسي نياز به شارپنس لبه ها باشد براحتي در فتوشاپ قابل انجام است (با دقت بيشتر از آنچه كه در دوربين مي تواند انجام شود) ولي اگر شارپنس لبه ها در دوربين انجام شود و مطلوب نباشد برداشتن آن بدون لطمه خوردن به عكس ممكن نيست.
    دو نمونه از عكسهاي آ80 و نيكون 4500 را كه از يك منظره برداشته شده است با هم مقايسه كنيد. من شخصا آ80 را بيشتر مي پسندم:
    A80:
    http://www.steves-digicams.com/2003_...s/IMG_0078.JPG
    http://www.pbase.com/cameras/canon/powershot_a80

Nikon 4500:
    http://www.steves-digicams.com/2002_...s/dscn0045.jpg
    http://www.pbase.com/cameras/nikon/coolpix4500

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام اساتيد.
    من دو سه روزه يه Canon A75 خريدم.مدت زيادي هم درباره خريدن دوربين ديجيتال تحقيق كردم و كلي نمونه عكس هم ديدم تا اينو خريدم البته اونموقع A75 نبود و A70 بود.(كه اين دوتا تفاوت كيفي با هم ندارن و فرقهاشون يك سري تغييرات ظاهري از جمله بزرگتر كردن LCD و چند تا هم تفاوت توي منوهاش هست).
    والا من ازش راضيم فعلا.قبلا هم از اين دوربينهاي اسباب بازي بيخودي چند تايي داشتم (ماركهاي Creative و Mercury).
    البته منم از اونجايي كه دوست عشق عكاسيم سوني V1 داره رنگبندي سوني رو به كانن ترجيح ميدم.البته فراموش نبايد كنيم كه دوربينهاي سوني اي كه لنز Carl Zeiss دارن.و نه دوربينهاي ساده و خانوادگيش كه لنز سوني دارن و رنگهاشون زياد تند و هاله زرد داره.
    بهرحال در مجموع از اين Canon A75 راضيم. :)
    و با آگاهي كامل از قابليتهاش خريدمش.
    اما كاش يكم وضع جيبيم بهتر بود و ميتونستم يه سوني V1 (معروفه به داداش كوچولو F717 :D
    چون تقريبا همه قابلتهاي اونو داره اما هم اندازه Canon A75 هست) بخرم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض s7000

من يك finepixe-s7000دارم كه دركنارش از يك كاننeos300آنالوگ هم استفاده ميكنم.
    در مورد اين سوال بايد بگم كه دوستان اول بگن كه چي تو عكاسي اونا رو ارضا ميكنه و از عكاسي چي مي خوان بعد براساس اون قوت وضعفهاي دوربينشون رو بگن.
    من خودم از اين كه يه سوژه گير بيارم واز زواياي مختلف نگاهش كنم ،روش نورسنجي كنم،
    بخصوص از همه نظر روي عكسم احاطه داشته باشم و... تا موقعي كه توي خونه اگه كامپيوتري
    باشه روش گار كنم واگه آنالوگ باشه ظاهرش كنم تا وقتي كه ميبرمش لابراتوار و با تستهاي
    مختلف چاپش ميكنم : چه قابل عرضه وچه غير مصرف برام لذت بخشه.
    با اين توصيف اين دوربين كه من دارم اگه به دنبال چيزايي كه گفتم باشيد،خوبه.
    البته لازمه كه بگم يه عكاس هر چي هم كه امكانات عاليي در اختيار داشته باشه اگه سليقه
    و ديد خوبي نداشته باشه، از هيچ چي راضي نميشه.

با آرزوي موفقيت وديدن عكسهاي خوب ،با هر امكاناتي از همه شما.
    پوريا
    http://www.pouryacam.com/photo (خواهشا" اینو ببینید)
    Fujifilm FinePix s7000&Canon EOS300V
    لنز: يه وايد 24م م براي ديجيتال و يه 28x200 و يه 50م م
    با f/1.8 براي آنالوگ

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

سلام بر همه دوستان عزيز
    من به تازگي يه دوربين 10 دي كنون خريدم!!! بايد بگم كه تا الان خيلي ازش راضيم... كيفيت تصويرش خيلي خوبه خيلي هم شارپ و پر كنتراست نيست(‌منظورم زياد از حده) با باطريش هم مشكلي ندارم.. البته تو آتليه كار مي كنم! نمي دونم بيرون ببرمش مشكلي پيش مياد يا نه؟ به هرحال خيلي عاليه .... مزايا و معايبش رو هم وقتي بيشتر باهاش دوست شدم! براتون مي نويسم... چون فعلا كار مشتري ها رو به نحو احسن راه مي اندازه!!!

كاربر همراه 2004 آواتار ها
    تشکر کرده
    10

من نيكون coolpix 5400 دارم و خيلي راضي ام. تنها اشكالش ضعف فوكوس در نور كمه.
    بزرگترين امتيازش هم ماكروي يك سانتي متري شه.

از نظر نويز و عمر باتري متوسطه. در لنزش هم جداست و يه كم اعصاب آدمو خورد مي كنه!
    در عوض خيلي خوش دسته...

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    102

من يك Kodak Ls 443 دارم .
    اوايل برام كافي بود ولي الان كم مياره.
    البته براي آماتورها عاليه چون هم ساده اس و هم ارزان ولي يه ذره كه وارد بشي ميبيني خيلي چيزا نداره (البته باز هم در كلاس خودش خوبه).
    كيفيت عكساشم خوبه ولي باطريش بعد از يه مدت زود شارژ خالي ميكنه.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2