صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
Like Tree34تشکر

موضوع: لنز جدید Sigma 24-70mm F2.8 EX DG HSM

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

پیش فرض لنز جدید Sigma 24-70mm F2.8 EX DG HSM

البته تقریبا یک ماه از معرفی این لنز می گذرد. مشخصات بارز این لنز جدید و البته کوچک سیگما:

- اندازه کوچک در مقایسه با لنز قبلی 70-24
    - روکش چند لایه جهت کاهش خطاهای نوری ناشی از برخورد نور با سطح لنز
    - شیشه LED (پراکندگی نوری فوق العاده کم)، دو عنصر شیشه ای SLD و سه عدسی آسفریکال، اصلاح انواع خطاهای نوری را ممکن می سازد.
    - عملکرد نوری عالی، در تمامی محدوده ی زوم تضمین شده است.
    - دارا بودن HSM: فوکوس سریع، دقیق و بی صدا و در عین حال فعال بودن دائمی فوکوس دستی
    - حداقل فاصله فوکوس 35 سانتیمتر، بیشتری نسبت بزرگنمایی 1:5.3
    - دیافراگم 9 تیغه ای گرد: بلور جذاب

این لنز به همراه کیف و سرپوش (هود) گلبرگی ارائه می شود و با دوربین های سیگما، کنون، نیکون*، پنتاکس* و سونی* سازگار است.

* اگر بدنه دوربین HSM را پشتیبانی نکند، فوکوس خودکار امکان پذیر نخواهد بود.
    Minoosepehr، Kourosh Kahal، Jesmi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    صادق طاهری

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

پیش فرض پاسخ: لنز جدید Sigma 24-70mm F2.8 EX DG HSM

سلام.

من یه مدتی که دنبال یک لنز mid range zoom می‌گردم. یه گزینه‌ای که وجود داره لنز جدید ۲۴-۷۰ مم HSM سیگما هست که مدتهاست دنبال دیدن سمپل‌ها و رویو هاش می‌گردم. قیمتش حدود ۹۰۰ دلار هست.

یه رویو که امروز خوندم، به نظرم جالب اومد و گفتم شاید دوستان دیگه‌ای هم باشن که علاقمند باشن اینو بخونند. ایرادش اینه که با مترجم گوگل ترجمه شده اما آدم دستگیرش میشه که چی‌ میخواد بگه. در واقع مقایسهٔ بین این لنز و همتای نیکونی شه . به نظر میاد واسه افرادی مثل من که پول ۲۴-۷۰ نیکون رو ندارند، لنز ارزشمندی باشه. اگه از دوستان کسی‌ هست که بیشتر در مورد این لنز میدونه، خواهش می‌کنم که دونسته هاش رو اینجا بذاره که استفاده کنیم.
    Minoosepehr و mreza1001 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا 2ch.blogfa آواتار ها
    تشکر کرده
    138

دوستان کسی از قیمت و احیانا کیفیت این لنز خبر داره ؟؟؟ برای ماونت کنون ؟ ممنون میشم ...

آقای jebrahim لینک جالبی بود ، به نظرم عکسهاش عالی بود ...
    jebrahim تشکر می‌کند.
    gear : look & feel
    MY DSLR GEAR : NIKON D90kit 18-105 VR + NIkkor85mmF/1.8

كاربر همراه odesa آواتار ها
    تشکر کرده
    133

HSM این لنز برای دوربین های کنون(1000D) هم کاربرد داره و یا فقط در نیکون عمل میکنه؟

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط odesa نمایش پست ها
    HSM این لنز برای دوربین های کنون(1000D) هم کاربرد داره و یا فقط در نیکون عمل میکنه؟
    سلام

خیر، محدودیتی برای برند یا مدل خاص وجود ندارد.
    odesa تشکر می‌کند.
    .

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط odesa نمایش پست ها
    بله قطعا کار میکنه چون هیچ کدوم از دوربینهای کنون موتور فکوس روی بدنه ندارند و اگر موتور فکوس hsm لنز هم کار نکنه دیگه امکان فکوس اوتوماتیک نخواهد بود.
    odesa تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

رویوی SLR Gear

کد:
    http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1236/cat/31
    Conclusion
    Depending on what you're looking for, the Sigma 24-70mm ƒ/2.8 is a good lens - especially if you're looking to save money. While it doesn't provide the same corner-to-corner sharpness wide open (and even stopped down, to some degree), it performs extremely well on sub-frame cameras, though the resulting effective focal length is of questionable usefulness (38-112mm Canon, 36-105mm others).

So, the lens has its issues when used wide open: pronounced corner softness and chromatic aberration in the corners, as well as intense corner shading. If you'll be using this lens stopped down, these issues are less of a concern, but if you need excellent performance in any of these areas at ƒ/2.8, you may want to invest in more expensive glass.

در دیافراگمهای باز (که اغلب خریداران, چنین لنزهایی را برای همان موضوع انتخاب میکنند) مشکل سافتنس و CA و ویگنتینگ در کناره ها وجود دارد!

به نظرم انتخاب تامرون 75-28 با قیمتی نصف قیمت این لنز شاید گزینه بهتری باشد (با توجه به اینکه کیفیت تصویر این دو لنز شبیه به هم ارزیابی شده).

NASSIRI4080، A_Maddah، Amir Tavakoli و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

قیمتش حدود ۹۰۰ دلار هست.

هر جوری حساب میکنم گرونه. افش که خیلی باز نیست تازه تو 8/2 لبه هاش سافتی داره.

قیمت لنز های نیکون رو نمی دونم اما لابد لنز های نیکون و کنون یه حکمتی داره گرونیش سیگما مید رنج 900 $ ؟؟؟
    محمد رضا میلانی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    هر جوری حساب میکنم گرونه. افش که خیلی باز نیست تازه تو 8/2 لبه هاش سافتی داره.

قیمت لنز های نیکون رو نمی دونم اما لابد لنز های نیکون و کنون یه حکمتی داره گرونیش سیگما مید رنج 900 $ ؟؟؟
    جناب میلانی عزیز
    این بنده خدا دیگه اف اش چقدر باز باشه تا شما رضایت بدین ;) (شوخی می کنم ناراحت نشین)
    تو برند سیگما و کنون و نیکون که لنز زوم با دیافراگم باز تر از 2.8 نمی شناسم. در مورد این لنز و سافت بودنش در ریویویی که وحید خان گذاشته بودند یه احتمال هم این هست که اون لنزی که باهاش تست رو انجام داده بودند خوب نبوده. لنز های سیگما همیشه به این ایراد معروف بودند که نمونه های مختلفش کیفیتهای متفاوتی دارن و نسخه به نسخه ممکنه تفاوت های زیادی داشته باشند.

به هر حال ابن لنز هنوز خیلی عمومیت پیدا نکرده و خیلی دقیق نمیشه در موردش قضاوت کرد. بعضی ها عقیده دارن که نسخه قدیمیش بهتره بعضی های دیگه ادعا می کنن که از 24-70 کنن هم سره.

قیمت 24-70 های کنون و سونی و نیکون حدود 2 برابر قیمت این لنز هست.
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

والا من خودم دوست دارم یک لنز مید رنج خوب داشته باشم. (البته برام اولویت نیست) همینطور که فرمودین:

لنز های سیگما همیشه به این ایراد معروف بودند که نمونه های مختلفش کیفیتهای متفاوتی دارن و نسخه به نسخه ممکنه تفاوت های زیادی داشته باشند.
    و این باعث میشه آدم دست و دلش بلرزه. اف 8/2 خوبه به شرطی که آدم برای استفاده خیالش راحت باشه.

وقتی قیمت از 500$ میره بالاتر من به فکر لنز های دیگه میفتم. شاید یک لنز پرایم از برند خود دوربینم با اف بازتر که تازه استاپ داون شدش میشه 8/2 . و قید این زوم متوسط رو می زنم.
    jebrahim تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین