صفحه 12 از 59 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 584
Like Tree639تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: درخواست راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه

نقل قول نوشته اصلی توسط 7777 نمایش پست ها
    از دوستانی که با مدیوم فرمت در آتلیه کار کردند.
    میخواستم بپرسم فرق یک مدیوم فرمت با یک فول فریم در چیست؟
    منظورم خروجی عکس.
    چند برتری و چند محدودیت دوربین های مدیوم فرمت به نسبت فول فریم ها دارند

1. داینامیک رنج بالاتر
    2. سایز و جزییات بیشتر تصاویر
    3. تصاویر 16 بیتی

معایبی چون
    بسیار گران
    عکاسی پیاپی پایین تر
    فاقد سیستم فوکوس و نورسنج پیشرفته و یا به قولی پیچیده
    وزن بیشتر و ابعاد بزرگتر

دوست عزیز من تابحال با دوربین مدیوم فرمت کار نکردم
    راستش باید دید این سندروم تجهیزات برتر چقدر به کار عکاسی میاد
    شاید نهایت هم یک دوربین DSLR کراپ فاکتور هم خروجی مطلوب را به ما بده
    hite_alireza تشکر می‌کند.

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

پیش فرض پاسخ: درخواست راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    چند برتری و چند محدودیت دوربین های مدیوم فرمت به نسبت فول فریم ها دارند

1. داینامیک رنج بالاتر
    2. سایز و جزییات بیشتر تصاویر
    3. تصاویر 16 بیتی

معایبی چون
    بسیار گران
    عکاسی پیاپی پایین تر
    فاقد سیستم فوکوس و نورسنج پیشرفته و یا به قولی پیچیده
    وزن بیشتر و ابعاد بزرگتر

دوست عزیز من تابحال با دوربین مدیوم فرمت کار نکردم
    راستش باید دید این سندروم تجهیزات برتر چقدر به کار عکاسی میاد
    شاید نهایت هم یک دوربین DSLR کراپ فاکتور هم خروجی مطلوب را به ما بده
    تشکر آقای مرادی.
    امروز رفتم شرکتی که نمایندگی فروش دوربینهای فیزوان و هسلبلاد را در ایران دارد.
    با یک هسلبلاد عکس گرفتم ودر نتیجه:
    سیستم اتو فوکوس به صورت تک نقطه ای.
    خیلی خوش دست.وزنش هم نسبت به قیمتش زیاد اذیت کننده نبود.
    عکاسی کردن باهاش از SLRهای کنون هم آسان تر.
    ولی چیزی که من متوجه شدم وفروشنده هم تایید کرد این بود که عکسها در سایزهای نه چندان بزرگ تفاوت محسوسی با یک 5D MARK2 را ندارد. و برای مشتری شاید عکسهای 5D بهتر هم باشد.
    کیفیت عکساش افسرداه ام کرده.

كاربر آشنا hite_alireza آواتار ها
    تشکر کرده
    294

پیش فرض پاسخ : درخواست راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه

سلام دوستان

راستیتش اگه خدا بخواد قصد راه انداختن استدیو عکاسی ((آتلیه)) دارم و هدفم تا حدودی عکاسی حرفه ایی در این زمینه هست.
    1.تو انتخاب دوربین کمی به شک افتادم بین 7d و 5d مارک 2 :
    الف: با یکی از بچه های این سایت که مشورت کردم دوربین 7d بهم پیشنهاد دادن و نظرم رو روی هزینه بیشتر برای خرید لنز جلب کردند
    ب: با یکی از دوستانی که آتلیه دارند صحبت کردم نظر دادند که اگه زیاد هزینه مهم نیست 5d مارک 2 خریداری کنم

حالا من توی پست های قبلیه بچه ها که خوندم گویا زیاد دوربین تو آتلیه مطرح نیست و اگه من همون کیفیت عکسی که میتونم از 7 دی خارج کنم که خیلی نزدیک به 5دی مارک 2 باشه پس بهتره توی خرید 7دی شک نکنم و پولو پس انداز برای لنز بهتر بکنم ، ولی خوب توی تاپیک 7دی که خوندم متوجه شدم بخاطر سرعت عکاسی پیا پی بالاتر و نقاط فوکوس بیشتر و دقیق تر این دوربین به درد استفاده در زمینه ورزشی و طبیعت حیوانات میخوره....
    که منو 2 به شک کرده، ممنون میشم تو انتخاب دوربین راهنماییم کنید

2.تو انتخاب لنز هم همینطور :
    الف: به گفته همون دوستم که 5d پیشنهاد کرد ، لنز معروف 24-70 پیشنهاد داد برای خرید اول و گفت بعداً... یک لنز 70-200 خریداری کنم ولی دیگه نگفت کدوم 70-200
    ب: ولی خوب از اونجایی که من علاقه زیادی به عکاسی پرتره با کادر بسته و نیم تنه به بالا هستش نظرم روی 70-200 هست ولی حالا باز کدوم 70-200 نمیدونم ، اما طی مطالعه تاپیک ها گویا 2.8 is برای کار من بهتره
    پ:این قسمت پ هم با خوده شما که خودتون نسبت به اون دوربینی که پیشنهاد میدید بهترین لنزو با بهترین قیمت نسبت به کارم بگید

بودجه هم حدود 4ت هست ولی اگه ببینم ارزش داره تو نتیجه ی کارم بیشتر هم میدم....

ممنون میشم دوستان راهنماییم کنند مخصوصاً اگه تا فردا باشه
    چون فردا قصد خریدو دارم
    حتی اگه دوستانی که اطلاعات جزئی در این مورد دارند دریغ نکنند
    بازم ممنون
    ویرایش توسط hite_alireza : Sunday 8 August 2010 در ساعت 21:56

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

یک بار نوشتم پاک شد خلاصه می نویسم:

5دی مارک 2 = 450/1

اگر فضای کافی دارید : 200-70 اف4 آی اس (کیفیتش از اف2.8 سری اول بهتر است سری 2 هم که 650/2 قیمتش است)

اگر فضایتان کوچک است : 70-24

اگر فعلا نمی دانید یا پول کم دارید یا نیاز به تجربه دارید : 105-24

گستره رنگی وسیع یکی از برتری های بی چون و چرای مدیوم فرمت است.

دوربین Pentax 645D به دلیل داشتن نقاط فوکوس متعدد مورد انتقاد برخی مدیوم فرمت کاران قرار گرفته است!

استفاده از مدیوم فرمت نیاز به تجربه بالا و دانش کافی و پول فراوان برای خرید کامپیوتر و مانیتور مناسب، فلاش های مناسب و ... دارد وگرنه نتیجه خودش را نشان نمی دهد.

بحث چاپ و مدیریت رنگ هم که جای خود دارد.
    ویرایش توسط mreza1001 : Monday 9 August 2010 در ساعت 01:15 دلیل: تایپ
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    294

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    یک بار نوشتم پاک شد خلاصه می نویسم:

5دی مارک 2 = 450/1

اگر فضای کافی دارید : 200-70 اف4 آی اس (کیفیتش از اف2.8 سری اول بهتر است سری 2 هم که 650/2 قیمتش است)

اگر فضایتان کوچک است : 70-24

اگر فعلا نمی دانید یا پول کم دارید یا نیاز به تجربه دارید : 105-24

گستره رنگی وسیع یکی از برتری های بی چون و چرای مدیوم فرمت است.

دوربین Pentax 645D به دلیل داشتن نقاط فوکوس متعدد مورد انتقاد برخی مدیوم فرمت کاران قرار گرفته است!

استفاده از مدیوم فرمت نیاز به تجربه بالا و دانش کافی و پول فراوان برای خرید کامپیوتر و مانیتور مناسب، فلاش های مناسب و ... دارد وگرنه نتیجه خودش را نشان نمی دهد.

بحث چاپ و مدیریت رنگ هم که جای خود دارد.
    از پاسخت ممنون محمدرضا جان، در مورد انتخاب لنز بین 70-200 ها نظر شما روی اف 4 ای اس هست نسبت به اف 2.8 ای اس سری اول ، ولی در مورد انتخاب دوربین متوجه نشدم از 5دی مارک 2 = 450/1 ؟؟؟

من خودم یه مقایسه عکس از دوربین k7 پنتاکس و 7d کنون دیدم که از نظر رنگ و کنتراست عکس پنتاکس خیلی دلنشین تر و زنده تر بود
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    250

پیش فرض پاسخ : پاسخ: درخواست راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه

نقل قول نوشته اصلی توسط 7777 نمایش پست ها
    تشکر آقای مرادی.
    امروز رفتم شرکتی که نمایندگی فروش دوربینهای فیزوان و هسلبلاد را در ایران دارد.
    با یک هسلبلاد عکس گرفتم ودر نتیجه:
    سیستم اتو فوکوس به صورت تک نقطه ای.
    خیلی خوش دست.وزنش هم نسبت به قیمتش زیاد اذیت کننده نبود.
    عکاسی کردن باهاش از SLRهای کنون هم آسان تر.
    ولی چیزی که من متوجه شدم وفروشنده هم تایید کرد این بود که عکسها در سایزهای نه چندان بزرگ تفاوت محسوسی با یک 5D MARK2 را ندارد. و برای مشتری شاید عکسهای 5D بهتر هم باشد.
    کیفیت عکساش افسرداه ام کرده.
    یک سوال! فاکتور وزن نسبت به قیمت دیگر چیست؟
    mreza1001 و hite_alireza تشکر می‌کنند.
    حکایت غریبی است، زیستن در این دنیای پلاسیده...

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط hite_alireza نمایش پست ها
    از پاسخت ممنون محمدرضا جان، در مورد انتخاب لنز بین 70-200 ها نظر شما روی اف 4 ای اس هست نسبت به اف 2.8 ای اس سری اول ، ولی در مورد انتخاب دوربین متوجه نشدم از 5دی مارک 2 = 450/1 ؟؟؟

من خودم یه مقایسه عکس از دوربین k7 پنتاکس و 7d کنون دیدم که از نظر رنگ و کنتراست عکس پنتاکس خیلی دلنشین تر و زنده تر بود
    احتمالا نظر ایشان 2450 بوده است. البته قیمت در حد 2380 تقریبا هست.
    در تایید حرف ایشان اف 4 بسیار شارپتر و با ویگنتینگ کمتری نسبت به اف 2.8 هست .
    سایت دیجیتال پیکچر رو اگه برید خروجیهای تمام لنزها رو کنار هم میزاره تا خودتون نظاره کنید.
    mreza1001 و hite_alireza تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    16459

ولی در مورد انتخاب دوربین متوجه نشدم از 5دی مارک 2 = 450/1
    پست های بعد از نیمه شب بنده معروف است و دل خیلی ها را خون کرده! ببخشید بله منظور حدود قیمت بود 2450 (با لوازم اصلی)

بله تاپیکی در باره اینکه کدام 200-70 بهتر است داریم. بنده 200-70 اف4 را یکی از بهترین لنز های موجود می دانم .

اگر منظورتان توصیه برای خرید پنتاکس است . . . اگر نخواهید فول فریمی باشید بله K7 + 135-50 f 2.8* limited بهترین گزینه است.

که نسیت به هم رده ای برند های دیگر فکر کنم ارزانتر هم باشد. قیمت لنز 1280 و هیچ چیز از 200-70 اف 4 کم ندارد.( هر دو استثنایی هستند) رنگ و کنتراست این لنز بسیار عالی است و روی کراپ 1.5 معادل همان 200-70 فول فرم است. قیمت دوربین هم حدود 1450 است گویا. که مجموعاً میشه حدود 2800 برای تکمیل رنج خرید بعدی 50-16 اف 2.8 خواهد بود که اونم 1300 قیمتش است.

البته گزینه های دیگری هم هست که در رنج واید ارزانتر باشد ، اگر پنتاکسی شدید عرض می کنم.
    hite_alireza و nadersharp تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    294

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    پست های بعد از نیمه شب بنده معروف است و دل خیلی ها را خون کرده! ببخشید بله منظور حدود قیمت بود 2450 (با لوازم اصلی)

بله تاپیکی در باره اینکه کدام 200-70 بهتر است داریم. بنده 200-70 اف4 را یکی از بهترین لنز های موجود می دانم .

اگر منظورتان توصیه برای خرید پنتاکس است . . . اگر نخواهید فول فریمی باشید بله K7 + 135-50 f 2.8* limited بهترین گزینه است.

که نسیت به هم رده ای برند های دیگر فکر کنم ارزانتر هم باشد. قیمت لنز 1280 و هیچ چیز از 200-70 اف 4 کم ندارد.( هر دو استثنایی هستند) رنگ و کنتراست این لنز بسیار عالی است و روی کراپ 1.5 معادل همان 200-70 فول فرم است. قیمت دوربین هم حدود 1450 است گویا. که مجموعاً میشه حدود 2800 برای تکمیل رنج خرید بعدی 50-16 اف 2.8 خواهد بود که اونم 1300 قیمتش است.

البته گزینه های دیگری هم هست که در رنج واید ارزانتر باشد ، اگر پنتاکسی شدید عرض می کنم.
    مرسی از دوستان
    امروز به قصد خرید رفتم که هیچ جا موجود نداشت و همه در صورت خرید قطعی سفارش میگرفتن و بعد چند روز....
    قیمتهایی که بهم داده شد از این قرار بود :
    7d کمترین قیمت 1430
    5d کمترین قیمت با گارانتی ایده آل حدود 2480 و با گارانتی نورنگار 2470 که من از یکی شنیدم که اصلاً گارانتی نورنگار مفت نمیارزه ((خوده این شخص قبلاً نمایندگی نورنگار بودن)) حالا میخواستم ببینم درسته یا نه؟؟؟!!
    لنز 70 200 هم از 1.320 قیمت گرفتم تا 1.420ت
    24 70 هم 1550ت

تصمیم گرفتم اگه خدا بخواد برای خرید یه سفر بیام تهران و فعلاً روی انتخاب دوربین بیشتر وقت بزارم

محمدرضا جان در مورد پنتاکس یکم دو دل هستم ، از این نظر که کنون برند عام تری هست و از نظر لنز و تجهیزات خیلی کاملتره ولی در مورد پنتاکس از این نظر اطلاعات خاص چیزی ندارم حتی در مورد گارانتی و تعمیر... اگه همونطور که از کنون خیالم راحته در مورد پنتاکسم باشه در خریدش تردید نمیکنم
    یه نمونه عکس از لنز 50 135 که داخل استادیو گرفته شده دارید ((اگه با k7 باشه که چه بهتر))؟؟؟

به نظر شما فول فریم بودن دوربین داخل استادیو تاثیر زیادی داره؟؟؟
    اگه خودتون بودید بین 7d و 5d mark II و k7 کدومو انتخاب میکردید؟
    میخوام بدونم اگه قراره از نظر کیفیت عکس 7d و 5d با لنز 70 200 یا k7 با لنز 50 135 تا حدوده زیادی که به چشم یک فرد عادی به عنوان مشتری یکسان دیده بشه ، ارزش داره که 7d خریداری کنم و 1 میلیون پس انداز کنم برای لنز 85م م f1.2 یا 16 50((پنتاکس)) یا اینکه نه ارزش داره دوربینه بهتری مثل 5d بخرم که به یه سری دلایل ارزش این هزینه کردنو داره ؟؟!

ببخشید زیاد سوال کردم
    ویرایش توسط hite_alireza : Monday 9 August 2010 در ساعت 18:29
    mreza1001 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    16459

از آخر شروع کنیم!

بله 5دی ارزش هزینه کردن دارد.

اگه خودتون بودید بین 7d و 5d mark II و k7 کدومو انتخاب میکردید؟
    بین مواردی که فرمودید قطعاً 7d را برای کار در استدیو انتخاب نمی کردم. در حال حاضر از K20D+50-135 استفاده می کنم و هنوز نیازی به فول فریم احساس نکرده ام.

ارزش داره که 7d خریداری کنم و 1 میلیون پس انداز کنم برای لنز 85م م f1.2
    به نظر بنده 7دی + 85 مم چندان جالب نیست. اوج هنر نمایی 85 اف 1.2 روی فول فریم و البته در خارج از استدیو است.

کلاً با خرید 7دی برای شرایطی که فرمودید پول امکاناتی را خواهید پرداخت که نیازی بهش ندارید. اگر بنا پس انداز است و روی 7دی فکر می کنید خیر همان K7 را بخرید خیلی بهتر است یا مثلاً D300s

محمدرضا جان در مورد پنتاکس یکم دو دل هستم ، از این نظر که کنون برند عام تری هست و از نظر لنز و تجهیزات خیلی کاملتره ولی در مورد پنتاکس از این نظر اطلاعات خاص چیزی ندارم حتی در مورد گارانتی و تعمیر... اگه همونطور که از کنون خیالم راحته در مورد پنتاکسم باشه در خریدش تردید نمیکنم
    بنده شما را برای خرید پنتاکس تشویق نمی کنم و فرض کردم کنونی هستید فقط چون خودتان مطرح کردید نظرم را گفتم. اما از بابت تعمیرات و خدمات خیالتان راحت. عام تر بودن کنون اگر اهل خرید لوازم و لنز دست دوم و یا خرید و فروش لوازم هستید خیلی به کارتان خواهد آمد. اما اگر منظورتان گارانتی و ... است خیر تفاوتی نمی کند.

از نظر لوازم مثلاً تعداد لنز ... بستگی دارد که شما در چه سطحی کار خواهید کرد. فکر می کنید چند آتلیه در تهران لنز 85 اف 1.2 دارند؟ یا مثلاً 50 اف 1.2 ؟ که نبودش در پنتاکس شما را آزار بدهد. آیا به لنز هایی مانند 400 مم و یا 400-100 و یا 600 مم نیاز خواهید داشت؟ البته پنتاکس هم لنز هایی دارد که سایرین ندارند. آیا درآمد و نیاز شما در حدی هست که پرداخت بهای گران لنز هایی مانند 85 اف 1.2 را توجیه نماید؟ و آیا تفاوتی که با داشتن لنز 50 مم اف 1.2 به جای 50 مم اف 1.4 یا اف1.8 در نتیجه کار شما ایجاد می شود ارزش پرداخت این بها را دارد؟ به این سوال هافارغ از خریدن یا نخریدن پنتاس پاسخ بدهید، تکلیف بسیاری موارد روشن خواهد شد.

یه نمونه عکس از لنز 50 135 که داخل استادیو گرفته شده دارید ((اگه با k7 باشه که چه بهتر))؟؟؟
    با K7 که نه اما با K20D دارم . روی نت پیدا کنید بهتر است چون باید عکس را در ابعاد اصلی بررسی نمایید. اما اگر فکر می کنید مفید است یکی دو عکس در ابعاد اصلی جایی برایتان آپلود کنم و لینکش را بدهم.

میخوام بدونم اگه قراره از نظر کیفیت عکس 7d و 5d با لنز 70 200 یا k7 با لنز 50 135 تا حدوده زیادی که به چشم یک فرد عادی به عنوان مشتری یکسان دیده بشه ، ارزش داره که 7d خریداری کنم و 1 میلیون پس انداز کنم برای لنز 85م م f1.2 یا 16 50((پنتاکس)) یا اینکه نه ارزش داره دوربینه بهتری مثل 5d بخرم که به یه سری دلایل ارزش این هزینه کردنو داره ؟؟!
    توجه کنید که اگر 7D خریدید دیگر اولویت با خرید 200-70 نیست. چون به احتمال خیلی زیاد جا کم خواهید آورد. اگر 7دی خریدید باید به 70-24 یا 105-24 فکر کنید.

حساب K7 جداست چون پنتاکس به جای 200-70 ، 135-50 دارد که همان معادل 200-70 روی فول فریم است. اگر پنتاکسی شدید که با 4 میلیونی که فرمودید هر سه مورد را می شود خرید. (K7+ 50-135 +16-50 )
    Persian، K_NMT، Anoosh-Em و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 12 از 59 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین