صفحه 54 از 59 نخستنخست ... 4 44 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 531 تا 540 , از مجموع 584
Like Tree639تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

شما ميتونيد 60 دی يا 70 دی کنون بگيريد + 18-135 اس تی ام قيمت دقيق ايران رو نميدونم اما حدود بودجه شما در ميآد
    از نيکون هم دی 7100 + 18-105

اگر قرار نيست به زودی بودجه اي واسه خريد لنز های ديگه بزاريد به نظر من بهتره بدنه پايين تر بگيريد + 50 1.8 / 50 1.4 برای عکاسی بيرون از اتليه
    msh2200 و shadi_r تشکر می‌کنند.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

با سلام قصد خرید دوربین d610 با لنز 24-120 f4 را دارم.
    سوالم اینه ایا این دوربین رو دوستان برای اتلیه و محیط بیرون (باغ و...)مناسب میدونن چون اگه اشتباه نکنم مثلا اقای ارش عاشوری ؟ یک جا گفتن که d800 داشتن و کمی ته رنگ سبز داره که مجبور شده بود فایو دی بخرن یا مثلا دی ۸۰۰ برا عکس نیاز به سه پایه داشت و باز مثلا دی ۶۰۰ نشت داشت و باز بعضی ها مشکل باتری داشت و...
    خلاصه دوستان این دوربین را مناسب از هر لحاظ میدونن؟؟؟؟؟؟
    و لنز هم ایا لنز مناسبی از لحاظ شارپنس و کیفیت هست یا باید ۲۴-۱۰۵ بخرم؟
    خلاصه دوستان تجربیاتشون را برام بگن
    و اینه دی ۶۱۰ مدل وای فای داره یا نه؟
    خوشبختم؛ تو با منی، لبخندتو از من نگیر
    عشق من؛ تا با همیم دلشورۀ رفتن نگیر

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

ضمنا قیمت حدودی لنز دوربین را هم به من بدهید تا با قیمتی که گرفتم مقایسه کنم ببینم بالاست یا مناسب
    خوشبختم؛ تو با منی، لبخندتو از من نگیر
    عشق من؛ تا با همیم دلشورۀ رفتن نگیر

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط samiraa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تازه واردم میخواستم بدونم دوربین canon 5D mark 3 خوبه برای کار آتلیه ای
    من تازه میخوام کار عکاسی رو شروع کنم البته بی تجربه ی بی تجربه نیستم اما دنبال یه کلاس خوبم چون کار با DSLR خیلی بلد نیستم کارای دانشگاهیمو با Canon S5 انجام دادم و نظر اساتیدم مثبت بود
    خوشحال میشم اگر راجب خرید این دوربین و لنز منو راهنمایی کنید

دوست عزیز من خودم همین دوربین mark iii رو دارم نمیتونم بهش ایرادی بگیرم مخصوصا با نقاط فوکوس عالیش این دوربین کار شما رو خیلی بیش از نیازتون راه میندازه ولی باید برای کار آتلیه به فکر لنز خوب باشید که تقریبا باید هم قیمت خود دوربین پول لنز بدید البته برای کار حرفه ای پرتره و مدلینگ اگر تجربه کار با slr ندارید بهتره این همه هزینه نکنید میتونید با دو یا سه رده پایین تر کار کنید تا تکنیک ها و آموزش ها درست رو ببینید کادر بندی ترکیب بندی وایت بالانس و.... اینا رو بابد در ست یاد بگیرید و اینکه شما دوربین گرون بخری ضامن کار خوب نیست چون این دوربین ها کاملا دستی تنظیم میشن و شما انتظار نداشته باشید که اتوماتیک براتون عکس های عالی بگیره
    Mahdi.A.Tabar، davood و shafaf تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    قطعا سوال من بارها اینجا تکرار شده اما راستش از خوندن تمام پست ها به جواب قطعی نرسیدم . خلاصه مشکل من از این قراره :
    من می خوام کار عکاسی حرفه ای داخل استدیو ( پرتره ، مدلینگ و اگر امکانش باشه صنعتی و تبلیغاتی... ) رو شروع کنم و قطعا قصد عکاسی اجتماعی یا منظره رو ندارم . برای این ماجرا من حدود 5 میلیون پول نقد دارم . اما نگرانم خیلی زود دوربین های این مدل کارم رو راه نندازند ( یا اینکه سفارش دهنده دوربین بهتری رو بخواد ) . برای همین فکر کردم می تونم حدود هشت میلیون دیگه وام بگیرم و در مجموع با حدود 12 میلیون دوربین و لنز رو بخرم . حالا سوالم از شما عزیزان اینه که کدوم یکی از این دو راه رو پیشنهاد می دید ؟ و برای هر راه چه دوربین و لنزی رو انتخاب می کنید .
    ممنون از صبر و راهنماییتون

كاربر جديد ArtFan آواتار ها
    تشکر کرده
    24

سلام
    بنده علاقه مند به عکاسی بخصوص عکاسی مدل و منظره هستم هیچ پیش زمینه عکاسی ندارم ولی میخوام شروع کنم و ادامه بدم

برای شروع چه دوربینی بگیرم بهتره میخوام چه در محیط بسته و چه فضای باز کیفیت عکسها بالا باشه. SLR یا DSLR؟ Nikon یا Canon؟
    چند تا مدل پیشنهاد بدید دوستان حرفه ای ممنون میشم.
    siosha تشکر می‌کند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط ArtFan نمایش پست ها
    سلام
    بنده علاقه مند به عکاسی بخصوص عکاسی مدل و منظره هستم هیچ پیش زمینه عکاسی ندارم ولی میخوام شروع کنم و ادامه بدم

برای شروع چه دوربینی بگیرم بهتره میخوام چه در محیط بسته و چه فضای باز کیفیت عکسها بالا باشه. SLR یا DSLR؟ Nikon یا Canon؟
    چند تا مدل پیشنهاد بدید دوستان حرفه ای ممنون میشم.
    سلام
    خوشامد میگم بهتون
    محبت کنید سوالتونو تو این قسمت مطرح کنید
    راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام به همه میدونم این سوال خیلی تکراریه و خیلی تا حالا پرسیده شده ! ولی چاره ندارم منم باید بپرسم
    من واسه کار استدیو و بیرون میخوام یه دوربین با لنز مناسب بگیرم تو استدیو مشکل فاصله و فضا ندارم .
    توی بدنه بادی 5 دی مارک 3 رو انتخاب کردم و قطعیه . حالا تو لنزا حسابی گیج شدم !...
    بین سه تا لنز 24-105 با اف 4 /// لنز 24-70 ورژن دو با اف 2.8 /// لنز 70-200 با اف 2.8
    لنز 24-105 که بصورت کیت هم داره عرضه میشه و قیمت به نسبت مناسبی هم داره
    ولی لنز 24.70 با قیمت تقریبا دو برابر و بدون وجود لرزشگیر هم که میترسم بیرون از استودیو و روی دست اذیت کنه واقعا این تفاوت قیمتی که داره توی کار هم مشخصه ؟ ( واقعا واسه بیرون یه استاپ دیاف از 4 به 2.8 ارزش خرید این لنز رو بالا میبره ؟انصافا از بچه های که داشتن شارپنس تصویر این لنز اینقد با 24-105 تفاوت داره ؟
    حالا لنز 70-200 هم که فک میکنم داستان دوباره عوض میشه و من حسابی گیج میشم چون یه جورایی همین اتفاقا واسه اونم حاکمه ...
    بهر حال من هم داخل استدیو کار میکنم و هم تو باغ و خارج از آتلیه . از کودک و فشن و تمام قد و کلوز آپ هم کلا عکس میگیرم در ضمن امکانش هست کلیپ اسپرت هم باهاش بگیرم ( این گزینه در اولویت نیس ولی اگه اونم دخالت بدید تو انتخاب که خیلی بهتر میشه )
    در مورد بودجه هم که باید بگم پول بادی 5 دی رو کنار گذاششتم حالا میمونه بحث لنز فک کنم نهایتش بتونم یکی از دو لنز گرون قیمت رو بگیرم چون باید واسه تجیزات دیگه هم سرمایه م رو در نظر بگیرم . حالا به این فک میکنم که بیام این 24-105 رو بگیرم و رو بقیه تجهیزات سرمایه بزارم رو فلاش های پرتابل و بقیه لوازم یا این تفاوت چند میلیونی رو قبول کنم و یکی از اون دو لنز 70-200 یا 24-70 رو بگیرم بنظرتون ؟ ببینید اینم در نهایت بگم اگه واقعا ارزش خریدن داشته باشه شاید با قرض و قوله بشه مثلا دو لنز خرید .... اونوقت پیشنهادتون چیه ؟
    واسه فلاشم لطفا یه کمک بکنید سه تا فلاش باید بگیرم آیا فقط یکیشون پرتابل باشه واسه بیرون کافیه یا باید همشون رو پرتابل بگیرم ؟

ببخشد زیاد شد سوالام و پیشاپیش ممنون از جواباتون

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط مارتیا نمایش پست ها
    سلام به همه میدونم این سوال خیلی تکراریه و خیلی تا حالا پرسیده شده ! ولی چاره ندارم منم باید بپرسم
    من واسه کار استدیو و بیرون میخوام یه دوربین با لنز مناسب بگیرم تو استدیو مشکل فاصله و فضا ندارم .
    توی بدنه بادی 5 دی مارک 3 رو انتخاب کردم و قطعیه . حالا تو لنزا حسابی گیج شدم !...
    بین سه تا لنز 24-105 با اف 4 /// لنز 24-70 ورژن دو با اف 2.8 /// لنز 70-200 با اف 2.8
    لنز 24-105 که بصورت کیت هم داره عرضه میشه و قیمت به نسبت مناسبی هم داره
    ولی لنز 24.70 با قیمت تقریبا دو برابر و بدون وجود لرزشگیر هم که میترسم بیرون از استودیو و روی دست اذیت کنه واقعا این تفاوت قیمتی که داره توی کار هم مشخصه ؟ ( واقعا واسه بیرون یه استاپ دیاف از 4 به 2.8 ارزش خرید این لنز رو بالا میبره ؟انصافا از بچه های که داشتن شارپنس تصویر این لنز اینقد با 24-105 تفاوت داره ؟
    حالا لنز 70-200 هم که فک میکنم داستان دوباره عوض میشه و من حسابی گیج میشم چون یه جورایی همین اتفاقا واسه اونم حاکمه ...
    بهر حال من هم داخل استدیو کار میکنم و هم تو باغ و خارج از آتلیه . از کودک و فشن و تمام قد و کلوز آپ هم کلا عکس میگیرم در ضمن امکانش هست کلیپ اسپرت هم باهاش بگیرم ( این گزینه در اولویت نیس ولی اگه اونم دخالت بدید تو انتخاب که خیلی بهتر میشه )
    در مورد بودجه هم که باید بگم پول بادی 5 دی رو کنار گذاششتم حالا میمونه بحث لنز فک کنم نهایتش بتونم یکی از دو لنز گرون قیمت رو بگیرم چون باید واسه تجیزات دیگه هم سرمایه م رو در نظر بگیرم . حالا به این فک میکنم که بیام این 24-105 رو بگیرم و رو بقیه تجهیزات سرمایه بزارم رو فلاش های پرتابل و بقیه لوازم یا این تفاوت چند میلیونی رو قبول کنم و یکی از اون دو لنز 70-200 یا 24-70 رو بگیرم بنظرتون ؟ ببینید اینم در نهایت بگم اگه واقعا ارزش خریدن داشته باشه شاید با قرض و قوله بشه مثلا دو لنز خرید .... اونوقت پیشنهادتون چیه ؟
    واسه فلاشم لطفا یه کمک بکنید سه تا فلاش باید بگیرم آیا فقط یکیشون پرتابل باشه واسه بیرون کافیه یا باید همشون رو پرتابل بگیرم ؟

ببخشد زیاد شد سوالام و پیشاپیش ممنون از جواباتون
    با سلام.
    اگر میتونید هزینه کنید که فکر 24-105 هم نکنید.(چون میتونید هزینه کنید وگرنه 24-105 لنز خوبیه)
    چون عکاسی اوت دور میکنید که با 24-70 یه مقدار سخت میشه اما از طرفی هم اگر فقط 70-200 رو داشته باشید سوژه نزدیک رو از دست میدید.هرچند که عکاسای خوبی رو میشناسم که کار حرفه ای پرتره میکنند و فقط با 70-200 کار میکنند.اما برا شما که میخوایید کلوز آپ داشته باشید واقعا ایده آله.
    مطمئنا 24-70 در پرتره و مخصوصا پرتره های بسته به 70-200 نمیرسه.
    اما درباره کلیپ اسپرت باید بگم که عموما به اولترا واید نیاز داره و حتی 24-70 هم نمیتونه پاسخگوی این سبک کار باشه.
    اما نمیدونم در مارک 3 چی دیدید که انقدر روش تاکید میکنید.
    نه نیاز به بافر دارید نه به سرعت بالا نه با توجه به عکاسیتون به استفاده با ایزوی بالا و نه تمام برتری های 5D مارک 3 که نسبت به 6D داره.البته هرکی یه نظری داره و درسته که شما میتونید هزینه کنید اما نه خرج مازاد.
    به جای تفاوت 5دی و 6دی میتونید یه 24-70 هم بخرید.
    که بادی 6دی و دو لنز 24-70 2.8 ii و 70-200 2.8 میشه مجموعه ای ایده آل.
    و نه اینکه چون خودم یکی از بادی هام 6D باشه دارم ازش تعریف میکنم.مارک 3 نخریدم چون هرچند عکاسی نجومی هم میکنم اما با توجه به نیازهایی که در عکاسی عمومی از جمله عکاسی مورد بحث میبینم نیازی به هزینه مازاد ندیدم.َ
    البته باز هم خودتون مختارید.
    یا علی.
    مارتیا و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط ghost dog نمایش پست ها
    سلام دوستان
    قطعا سوال من بارها اینجا تکرار شده اما راستش از خوندن تمام پست ها به جواب قطعی نرسیدم . خلاصه مشکل من از این قراره :
    من می خوام کار عکاسی حرفه ای داخل استدیو ( پرتره ، مدلینگ و اگر امکانش باشه صنعتی و تبلیغاتی... ) رو شروع کنم و قطعا قصد عکاسی اجتماعی یا منظره رو ندارم . برای این ماجرا من حدود 5 میلیون پول نقد دارم . اما نگرانم خیلی زود دوربین های این مدل کارم رو راه نندازند ( یا اینکه سفارش دهنده دوربین بهتری رو بخواد ) . برای همین فکر کردم می تونم حدود هشت میلیون دیگه وام بگیرم و در مجموع با حدود 12 میلیون دوربین و لنز رو بخرم . حالا سوالم از شما عزیزان اینه که کدوم یکی از این دو راه رو پیشنهاد می دید ؟ و برای هر راه چه دوربین و لنزی رو انتخاب می کنید .
    ممنون از صبر و راهنماییتون
    D7100 + 50 + 18-140 لنز ماکرو و کیت 300 حدود 6 میلیون میشود جمع کرد

صفحه 54 از 59 نخستنخست ... 4 44 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... آخرینآخرین