صفحه 55 از 59 نخستنخست ... 5 45 51 52 53 54 55 56 57 58 59 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 541 تا 550 , از مجموع 584
Like Tree639تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    D7100 + 50 + 18-140 لنز ماکرو و کیت 300 حدود 6 میلیون میشود جمع کرد
    نمیدونم چرا siosha عزیز انقدر تاکید بر بادی کراپ دار داره . بابا طرف پول داره بزار فول بگیره حالشو ببره

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط مارتیا نمایش پست ها
    ...تو لنزا حسابی گیج شدم !...
    بین سه تا لنز 24-105 با اف 4 /// لنز 24-70 ورژن دو با اف 2.8 /// لنز 70-200 با اف 2.8
    لنز 24-105 که بصورت کیت هم داره عرضه میشه و قیمت به نسبت مناسبی هم داره
    ولی لنز 24.70 با قیمت تقریبا دو برابر و بدون وجود لرزشگیر هم که میترسم بیرون از استودیو و روی دست اذیت کنه واقعا این تفاوت قیمتی که داره توی کار هم مشخصه ؟ ( واقعا واسه بیرون یه استاپ دیاف از 4 به 2.8 ارزش خرید این لنز رو بالا میبره ؟انصافا از بچه های که داشتن شارپنس تصویر این لنز اینقد با 24-105 تفاوت داره ؟
    حالا لنز 70-200 هم که فک میکنم داستان دوباره عوض میشه و من حسابی گیج میشم چون یه جورایی همین اتفاقا واسه اونم حاکمه ...
    بهر حال من هم داخل استدیو کار میکنم و هم تو باغ و خارج از آتلیه . از کودک و فشن و تمام قد و کلوز آپ هم کلا عکس میگیرم در ضمن امکانش هست کلیپ اسپرت هم باهاش بگیرم ( این گزینه در اولویت نیس ولی اگه اونم دخالت بدید تو انتخاب که خیلی بهتر میشه )
    در مورد بودجه هم که باید بگم پول بادی 5 دی رو کنار گذاششتم حالا میمونه بحث لنز فک کنم نهایتش بتونم یکی از دو لنز گرون قیمت رو بگیرم چون باید واسه تجیزات دیگه هم سرمایه م رو در نظر بگیرم . حالا به این فک میکنم که بیام این 24-105 رو بگیرم و رو بقیه تجهیزات سرمایه بزارم روفلاش های پرتابل و بقیه لوازمیا این تفاوت چند میلیونی رو قبول کنم و یکی از اون دو لنز 70-200 یا 24-70 رو بگیرم بنظرتون ؟ ببینید اینم در نهایت بگم اگه واقعا ارزش خریدن داشته باشه شاید با قرض و قوله بشه مثلا دو لنز خرید .... اونوقت پیشنهادتون چیه ؟
    واسه فلاشم لطفا یه کمک بکنید سه تا فلاش باید بگیرم آیا فقط یکیشون پرتابل باشه واسه بیرون کافیه یا باید همشون رو پرتابل بگیرم ؟

ببخشد زیاد شد سوالام و پیشاپیش ممنون از جواباتون
    سلام
    دوست عزیز مشکل سوال تکراری نیست، مشکل اینجاست که شما خیلی توضیحات دادین ولی در نهایت سوالتون مشخص نیست!
    قسمت های بولد شده را به ترتیب عرض میکنم:
    1. الان شما 2تا از 3 لنز را میخواهید تهیه کنید؟ یا یکی از آنها؟ بودجه را هم اعلام نکردین!
    2. در خوب بودن 24-105 L شکی نیست ولی تا جائی که با لنزهای بهتر مقایسه نکنید. بسیاری از آتلیه ها با همین لنز دارن کار میکنند.
    3. گران بودن 24-70 f2.8 II تنها به روزنه f2.8 ان نیست! و این تنها یکی از فاکتورهای مثبت آن است. ولی کمتر کسی با شرایط شما از این برای پرتره...
    4. 70-200 f2.8II قریب به 1.5 کیلو وزن دارد، به همراه مارک 3 چیزی در حدود 3 کیلوگرم! آیا میتوانید با چنین وزنه ای عکاسی کنید؟
    5. ارزش خرید کاملا نسبی است، اگر شما با هزینه کردن 3 برابر قیمت 24-105 توقع دریافت نتیجه ای 3 برابر دارید، خیر چنین نیست! و شاید بتوان ارزش خرید همان 24-105 را بیشتر دانست! پس اینطور قضاوت نفرمائید. لینک مقایسه (در تمام فوکال ها مقایسه کنید)
    6. در تاپیک مربوطه

بنظرم:
    با توجه به اینکه قصد تهیه فلاش را دارید، و اینکه همیشه شرایط کنترل شده ای احتمالا دارید، حتی برای آوت دور هم چندان به f2.8 نیاز نخواهید داشت(آتلیه که جای خود)
    اگر بودجه را در حدود 7-8 ت در نظر بگیریم من این ترکیب را پیشنهاد میکنم:
    1. EF 24-105 F4.0 L IS USM این لنز در بازه های واید تا نرمال، عملکرد بهتری دارد.
    2. EF 70-200 F4.0 L IS USM این لنز هم بلحاظ شارپنس چیزی از نسخه f2.8 کم ندارد.
    مدتی با این 2 عکاسی کنید و در مرحله بعد حسب نیاز و اینکه بیشتر از چه فوکالی استفاده میکنید، اقدام به تهیه یکی از پرایم های 85، 100، و یا 135 کنید.
    (توجه: لنزهای مذکور با نسخه های stm و یا بدون is اشتباه نشود)

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط AMinAM نمایش پست ها
    اما نمیدونم در مارک 3 چی دیدید که انقدر روش تاکید میکنید...

مارک 3 نخریدم چون هرچند عکاسی نجومی هم میکنم
    1. فکوس
    2. لینک

ارادتمند

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    نمیدونم چرا siosha عزیز انقدر تاکید بر بادی کراپ دار داره . بابا طرف پول داره بزار فول بگیره حالشو ببره
    نمی دانم چرا تاکید به اتلاف هزینه دارید وقتی باری را با وانت می توان حمل کرد چرا اصرار دارید از کامیون استفاده کنید در حالی که در هزینه خرید لنز کلی فکر می کنید
    اینجا فروم تخصصی است اگر قرار بود مانند فروم های خانوادگی راهنمایی کنیم که...
    M.Nouri و ali.hosseini تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز مشکل سوال تکراری نیست، مشکل اینجاست که شما خیلی توضیحات دادین ولی در نهایت سوالتون مشخص نیست!
    قسمت های بولد شده را به ترتیب عرض میکنم:
    1. الان شما 2تا از 3 لنز را میخواهید تهیه کنید؟ یا یکی از آنها؟ بودجه را هم اعلام نکردین!
    2. در خوب بودن 24-105 L شکی نیست ولی تا جائی که با لنزهای بهتر مقایسه نکنید. بسیاری از آتلیه ها با همین لنز دارن کار میکنند.
    3. گران بودن 24-70 f2.8 II تنها به روزنه f2.8 ان نیست! و این تنها یکی از فاکتورهای مثبت آن است. ولی کمتر کسی با شرایط شما از این برای پرتره...
    4. 70-200 f2.8II قریب به 1.5 کیلو وزن دارد، به همراه مارک 3 چیزی در حدود 3 کیلوگرم! آیا میتوانید با چنین وزنه ای عکاسی کنید؟
    5. ارزش خرید کاملا نسبی است، اگر شما با هزینه کردن 3 برابر قیمت 24-105 توقع دریافت نتیجه ای 3 برابر دارید، خیر چنین نیست! و شاید بتوان ارزش خرید همان 24-105 را بیشتر دانست! پس اینطور قضاوت نفرمائید. لینک مقایسه (در تمام فوکال ها مقایسه کنید)
    6. در تاپیک مربوطه

بنظرم:
    با توجه به اینکه قصد تهیه فلاش را دارید، و اینکه همیشه شرایط کنترل شده ای احتمالا دارید، حتی برای آوت دور هم چندان به f2.8 نیاز نخواهید داشت(آتلیه که جای خود)
    اگر بودجه را در حدود 7-8 ت در نظر بگیریم من این ترکیب را پیشنهاد میکنم:
    1. EF 24-105 F4.0 L IS USM این لنز در بازه های واید تا نرمال، عملکرد بهتری دارد.
    2. EF 70-200 F4.0 L IS USM این لنز هم بلحاظ شارپنس چیزی از نسخه f2.8 کم ندارد.
    مدتی با این 2 عکاسی کنید و در مرحله بعد حسب نیاز و اینکه بیشتر از چه فوکالی استفاده میکنید، اقدام به تهیه یکی از پرایم های 85، 100، و یا 135 کنید.
    (توجه: لنزهای مذکور با نسخه های stm و یا بدون is اشتباه نشود)

موفق باشید.

1. فکوس
    2. لینک

ارادتمند
    مچکرم از راهنماییتون
    عرض کنم که همون 7 تا 8 تومنی که فرمودید مد نظرم هست . اینکه یه لنز واسم جواب بده خیلی خیلی بهتره فقط ترسم از اینه که 24-105 به تنهایی نتونه جواب بده بخاطر همین پرسیدم که کدوم لنزا رو ور دارم و یا اینکه دو لنزه باید بشم یا خیر . اون لینکی که دادین رو دیدم مچکرم ازتون تفاوتشون محسوسه . من اگه مطمئن باشم به قول شما بیشتر آتلیه ها از همین 24-105 استفاده می کنن و واقعا خروجی خوبی داره قطعا این همه تردید نداشتم و هزینه اضافه هم تو همچی شرایطی عاقلانه نیس خوب ! اونم به قول شما اگه تفاوت اونقد چشم گیر نباشه که مشتری متوجه نشه ! . فقط چون خودم خیلی ادم حساسی هستم درگیر این قضیه شدم و میخوام کارم بی نقص باشه و کوالیتی خیلی واسم مهمه . پس طبق فرمایشات شما باید خروجی 24-105 کلا حرفه ای و راضی کننده باشه درسته ؟ ( قبول دارم شارپنس و کیفیت مثلا 24-70 بهتره با توجه به اون لینک که گذاشتید ) ولی منطورم اینه که واسه کار ما میشه گفت یه لنز حرفه ای محسوب میشه یا نه ؟ شاید این حرف و مقایسه ای که الان میگم صحیح نباشه ولی میخوام متوجه منظورم بشید ( یعنی مثلا اگه با 24-105 یه شات بگیریم و بیایم با 24-70 یا 70-200 همون شات رو بگیریم و عکسا رو پیش هم بزاریم آیا تفاوت دیده میشه بطرزی که متوجه بشیم در نگاهای اول و یا با کمی دقت ؟ )
    اینکه گفتم سوالم زیاد صحیح نیس بخاطر باز بودت یک استاپ ذیاف 24-70 بود و ....
    خلاصه اگه شما و دوستان مهر تاییید رو 24-105 بزنید منم استفاده میکنم و بیهوده هزیته اضافه نمیکنم و به قول معروف پولامو به یه زخم دیگه میزنم ر

بازم مچکرم که وقت گزاشتین و خوندید مرسی
    راستی متوجه اون کامنت ریپلای نشدم ! گفتین چه اصراری به خرید مارک 3 دارید ....؟ !

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

مچکرم از راهنماییتون
    عرض کنم که همون 7 تا 8 تومنی که فرمودید مد نظرم هست . اینکه یه لنز واسم جواب بده خیلی خیلی بهتره فقط ترسم از اینه که 24-105 به تنهایی نتونه جواب بده بخاطر همین پرسیدم که کدوم لنزا رو ور دارم و یا اینکه دو لنزه باید بشم یا خیر . اون لینکی که دادین رو دیدم مچکرم ازتون تفاوتشون محسوسه . من اگه مطمئن باشم به قول شما بیشتر آتلیه ها از همین 24-105 استفاده می کنن و واقعا خروجی خوبی داره قطعا این همه تردید نداشتم و هزینه اضافه هم تو همچی شرایطی عاقلانه نیس خوب ! اونم به قول شما اگه تفاوت اونقد چشم گیر نباشه که مشتری متوجه نشه ! . فقط چون خودم خیلی ادم حساسی هستم درگیر این قضیه شدم و میخوام کارم بی نقص باشه و کوالیتی خیلی واسم مهمه . پس طبق فرمایشات شما باید خروجی 24-105 کلا حرفه ای و راضی کننده باشه درسته ؟ ( قبول دارم شارپنس و کیفیت مثلا 24-70 بهتره با توجه به اون لینک که گذاشتید ) ولی منطورم اینه که واسه کار ما میشه گفت یه لنز حرفه ای محسوب میشه یا نه ؟ شاید این حرف و مقایسه ای که الان میگم صحیح نباشه ولی میخوام متوجه منظورم بشید ( یعنی مثلا اگه با 24-105 یه شات بگیریم و بیایم با 24-70 یا 70-200 همون شات رو بگیریم و عکسا رو پیش هم بزاریم آیا تفاوت دیده میشه بطرزی که متوجه بشیم در نگاهای اول و یا با کمی دقت ؟ )
    اینکه گفتم سوالم زیاد صحیح نیس بخاطر باز بودت یک استاپ ذیاف 24-70 بود و ....
    خلاصه اگه شما و دوستان مهر تاییید رو 24-105 بزنید منم استفاده میکنم و بیهوده هزیته اضافه نمیکنم و به قول معروف پولامو به یه زخم دیگه میزنم ر

بازم مچکرم که وقت گزاشتین و خوندید مرسی
    راستی متوجه اون کامنت ریپلای نشدم ! گفتین چه اصراری به خرید مارک 3 دارید ....؟ !
    با اینهمه مشکل شما همون 24-105 را روی کراپ یا فول استفاده کنید اگر کسری داشتید بعدا اضافه کنید اینطوری بیشتر گیج میشوید
    فلاش 1 عدد برای بیرون بگیرید باز هم اگر احساس نیاز کردید اضافه کنید ولی برای داخل حداقل3 عدد نیاز است

خروجی و کیفیت این لنز ها بیشتر از نیاز شما است پس درگیر شارپی و این بحث ها نشوید

ترستون اینه که جواب ندهد ؟ وحی منزل نیست خوب بعدا اضافه میکنید ترس ندارد
    مارتیا و S_Mahdi تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

سلام به همه میدونم این سوال خیلی تکراریه و خیلی تا حالا پرسیده شده ! ولی چاره ندارم منم باید بپرسم
    من واسه کار استدیو و بیرون میخوام یه دوربین با لنز مناسب بگیرم تو استدیو مشکل فاصله و فضا ندارم .
    توی بدنه بادی 5 دی مارک 3 رو انتخاب کردم و قطعیه . حالا تو لنزا حسابی گیج شدم !...
    بین سه تا لنز 24-105 با اف 4 /// لنز 24-70 ورژن دو با اف 2.8 /// لنز 70-200 با اف 2.8
    لنز 24-105 که بصورت کیت هم داره عرضه میشه و قیمت به نسبت مناسبی هم داره
    ولی لنز 24.70 با قیمت تقریبا دو برابر و بدون وجود لرزشگیر هم که میترسم بیرون از استودیو و روی دست اذیت کنه واقعا این تفاوت قیمتی که داره توی کار هم مشخصه ؟ ( واقعا واسه بیرون یه استاپ دیاف از 4 به 2.8 ارزش خرید این لنز رو بالا میبره ؟انصافا از بچه های که داشتن شارپنس تصویر این لنز اینقد با 24-105 تفاوت داره ؟
    حالا لنز 70-200 هم که فک میکنم داستان دوباره عوض میشه و من حسابی گیج میشم چون یه جورایی همین اتفاقا واسه اونم حاکمه ...
    بهر حال من هم داخل استدیو کار میکنم و هم تو باغ و خارج از آتلیه . از کودک و فشن و تمام قد و کلوز آپ هم کلا عکس میگیرم در ضمن امکانش هست کلیپ اسپرت هم باهاش بگیرم ( این گزینه در اولویت نیس ولی اگه اونم دخالت بدید تو انتخاب که خیلی بهتر میشه )
    در مورد بودجه هم که باید بگم پول بادی 5 دی رو کنار گذاششتم حالا میمونه بحث لنز فک کنم نهایتش بتونم یکی از دو لنز گرون قیمت رو بگیرم چون باید واسه تجیزات دیگه هم سرمایه م رو در نظر بگیرم . حالا به این فک میکنم که بیام این 24-105 رو بگیرم و رو بقیه تجهیزات سرمایه بزارم رو فلاش های پرتابل و بقیه لوازم یا این تفاوت چند میلیونی رو قبول کنم و یکی از اون دو لنز 70-200 یا 24-70 رو بگیرم بنظرتون ؟ ببینید اینم در نهایت بگم اگه واقعا ارزش خریدن داشته باشه شاید با قرض و قوله بشه مثلا دو لنز خرید .... اونوقت پیشنهادتون چیه ؟
    واسه فلاشم لطفا یه کمک بکنید سه تا فلاش باید بگیرم آیا فقط یکیشون پرتابل باشه واسه بیرون کافیه یا باید همشون رو پرتابل بگیرم ؟

ببخشد زیاد شد سوالام و پیشاپیش ممنون از جواباتون
    در استودیو هیچ تفاوتی خاصی بین این لنزها دیده نمیشه! و بخاطر رنج کاربردیتر 24-105 و قیمتش شاید انتخاب مناسبی باشد. خیلی ها هم ممکن است از این لنز در استودیو استفاده کنند اما در خارج از استودیو برای عکاسی پرتره محیطی تفاوت از زمین تا اسمان است.
    موضوع به شارپنس مربوط نمیشود. اگرچه شارپنس لنزهای 24-70 و 70-200 بالاتر است اما هدف اصلی تهیه این لنزها رسیدن به زمینه محو روی اف نامبر 2.8 است نه شارپس.
    مارتیا، S_Mahdi و yahya.kd تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    نمی دانم چرا تاکید به اتلاف هزینه دارید وقتی باری را با وانت می توان حمل کرد چرا اصرار دارید از کامیون استفاده کنید در حالی که در هزینه خرید لنز کلی فکر می کنید
    اینجا فروم تخصصی است اگر قرار بود مانند فروم های خانوادگی راهنمایی کنیم که...
    عزیز اتلاف هزینه نیست به خدا . کاش این امکان بوجود بیاد تا من و شما یه جا کنار هم بشینیم با دقت تمام سمپل های سایت های dp review . pixelpeeper و ...... در بادی های مختلف و لنز های مختلف در شرایط نوری و تاریکی و ..... بین بدنه ولنز فول و بدنه و لنز کراپ دار بررسی کنیم اون وقت من به شما ثابت میکنم کیفیت و جزئیات در عکسهای گرفته شده با فول فریم خیلی بهتر و بیشتر هست نه اینکه شما میگید یه کم بیشتر نه خیر یه کم نیست خیلی بیشتر از یه کم

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    عزیز اتلاف هزینه نیست به خدا . کاش این امکان بوجود بیاد تا من و شما یه جا کنار هم بشینیم با دقت تمام سمپل های سایت های dp review . pixelpeeper و ...... در بادی های مختلف و لنز های مختلف در شرایط نوری و تاریکی و ..... بین بدنه ولنز فول و بدنه و لنز کراپ دار بررسی کنیم اون وقت من به شما ثابت میکنم کیفیت و جزئیات در عکسهای گرفته شده با فول فریم خیلی بهتر و بیشتر هست نه اینکه شما میگید یه کم بیشتر نه خیر یه کم نیست خیلی بیشتر از یه کم
    این سمپل ها را همه دیده اند و از برتری خروجی فول فریم آگاهند ولی اینکه به کسی با بودجه 4 تا 5 میلیون فول فریم پیشنهاد شود عجیب است. قبلا هم عرض کردم امروز دیگر خروجی فول فریم ها و کراپ دار ها مثل گذشته اختلاف بسیار فاحشی ندارد و باید برای مقدار هزینه عاقلانه تصمیم گرفت. مطمئنا برای آن دوستی که 5 میلیون دارند و بخاطر کیفیت خروجی که می ترسند مناسب نباشد می خواهند خودشان در دردسر وام و ... بیندازند چنین توصیه هایی راهگشا نیست
    amir.komeily، siosha، hossein_ashrafi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه vaid آواتار ها
    تشکر کرده
    223

سلام.
    دوستان عزیز سوالی داشتم. بودجه ی محدودی دارم ماکزیمم 400 اینا، برای استدیو روی دوربین کراپ چه لنزی بگیرم که هم بشه عکس قدی گرفت هم خیلی دیفرم نشه سوژه.
    احتمال بسیار بالا گزینه دست دوم هستش و ایرادی نداره.
    طول فاصله تقریبا 5 6 متر هستش.

پ.ن : احتمالا پیشنهاد دوستان 50مم هستش. اگر بدون فکوس اتوماتش رو بگیرم به مشکل نمیخورم؟
    siosha تشکر می‌کند.

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط vaid نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان عزیز سوالی داشتم. بودجه ی محدودی دارم ماکزیمم 400 اینا، برای استدیو روی دوربین کراپ چه لنزی بگیرم که هم بشه عکس قدی گرفت هم خیلی دیفرم نشه سوژه.
    احتمال بسیار بالا گزینه دست دوم هستش و ایرادی نداره.
    طول فاصله تقریبا 5 6 متر هستش.

پ.ن : احتمالا پیشنهاد دوستان 50مم هستش. اگر بدون فکوس اتوماتش رو بگیرم به مشکل نمیخورم؟
    سلام عزیز.
    تا 400 اگه بخوایید دیگه راهی نمیمونه جز 50 1.8.هرچند 50 در این فضای محدود کمی کار رو سخت میکنه اما تنها راه به نظر میرسه.
    اگر کمی بیشتر میتونستید هزینه کنید و اگر دوربین نیکون دارید 18-50 اف 2.8 سیگما به نظرم لنز بسیار مناسبیه برا آتلیه های کوچیک.
    این لنز بدون مونور فکوسش که مخصوص نیکونه تو رنج 600 تمنه فکر کنم.خودم چند ماهی تیپ 3 کانونش که البته حدود 1100-200 قیمتشه رو استفاده کردم رو کراپ.خیلی لنز خوبی بود و اگر روزی تو این رنج بخوام رو کراپ استفاده کنم مطمئنا تنها انتخابم خواهد بود.
    یا علی.
    vaid تشکر می‌کند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

صفحه 55 از 59 نخستنخست ... 5 45 51 52 53 54 55 56 57 58 59 آخرینآخرین