صفحه 7 از 59 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 584
Like Tree639تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه

كاربر آشنا 2ch.blogfa آواتار ها
    تشکر کرده
    138

پیش فرض پاسخ: چه دوربینی بخرم

نقل قول نوشته اصلی توسط khoddami نمایش پست ها
    سلام.ميخواستم بدونم كه دوربين بايد حتما كنون يا نيكون باشه و اينكه ايا sony h50 , كه ورودي سينك فلاش نداره رو نميشه در آتليه استفاده كرد؟
    برای عکاسی پرسنلی اگر مسئله گرمای استودیو ندارید یا می توانید آنرا حل کنید پیشنهادم به شما دو تا پروؤکتور 500 است که با دو تا پایه و دوتا سافت دست ساز که روی شیدر بسته می شود و دو پیچ تنظیمی (دیمر ) است ، که در هزینه هم صرفه جوئی می شود و در ضمن استحلاک فلاش هم ندارید .

اما با فلاش سر دوربین شما هم می شود فلاشهای دیگر را تریگر کرد البته ممکن است اشکالات جزئی داشته باشد ولی قابل حل است (البته تجربه ای در این زمینه ندارم دوستان با تجربه تر بهتر می دانند )

در کل پیشنهادم برای شما همان دو تا پروژکتور است که با زاویه 45 نسبت به محور دوربین و حدود 1 تا 1.5 متری سوژه پارک می کنید ، اصولا مردم از عکسهایی که نور دوطرف صورت یکسان باشد بیشتر خوششان می آید .
    khoddami تشکر می‌کند.
    gear : look & feel
    MY DSLR GEAR : NIKON D90kit 18-105 VR + NIkkor85mmF/1.8

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

نقل قول نوشته اصلی توسط 2ch.blogfa نمایش پست ها
    برای عکاسی پرسنلی اگر مسئله گرمای استودیو ندارید یا می توانید آنرا حل کنید پیشنهادم به شما دو تا پروؤکتور 500 است که با دو تا پایه و دوتا سافت دست ساز که روی شیدر بسته می شود و دو پیچ تنظیمی (دیمر ) است ، که در هزینه هم صرفه جوئی می شود و در ضمن استحلاک فلاش هم ندارید .

اما با فلاش سر دوربین شما هم می شود فلاشهای دیگر را تریگر کرد البته ممکن است اشکالات جزئی داشته باشد ولی قابل حل است (البته تجربه ای در این زمینه ندارم دوستان با تجربه تر بهتر می دانند )

در کل پیشنهادم برای شما همان دو تا پروژکتور است که با زاویه 45 نسبت به محور دوربین و حدود 1 تا 1.5 متری سوژه پارک می کنید ، اصولا مردم از عکسهایی که نور دوطرف صورت یکسان باشد بیشتر خوششان می آید .
    پروژکتور در صورتی خوب هست که بتونه نوری در طیف 5200k تا 5600k تولید کنه (k به معنی kelvin)، در غیر این صورت این نور به درد عکاسی نمیخوره.

باید بگم که نورهای جدید (continues light) که در پست قبلی گفتم همه از نوع کم مصرف هستن و گرما هم تولید نمی کنند و مخصوص عکاسی هم هستند که نورشون در همین طیف هست. (لامپهای کم مصرفی که در بازار ایران میبینم در طیف 5200k تا 5600k نیستن و معمولا روی جعبه یا خود لامپ هم نوشته شده).

مقالات زیادی پیدا میشه که در مورد نور و واحد kelvin توضیح دادن:

کد:
    http://www.smarterlight.com/category/lighting_tutorials.color_temperature
    http://en.wikipedia.org/wiki/Color_temperature
    http://www.shortcourses.com/images/b1ch2/light.gif
    http://a1phototips.com/red-light-white-light-blue-light

كاربر همراه mr_mohsen_shahidi آواتار ها
    تشکر کرده
    168

پیش فرض پاسخ: راهنمایی برای خرید دوربین برای مغازه

نقل قول نوشته اصلی توسط kurt1763 نمایش پست ها
    سلام به تمام دوستان عزیز
    چه دوربینی برای مغازه بخرم که اولا" تصویر و صدای خوبی از فاصله 2-3 متری داشته باشه ثانیا" روزانه 12 ساعت به صورت متوالی فیلمبرداری کنه و قیمت بالای 200 هزار تومان هم نداشته باشه
    لطف کنید مدل و قیمت رو ذکر کنید
    همچنین لطفا" کپچر مناسب هم با قیمت معرفی کنید
    در ضمن در حال حاضر یک دوربین داره کار میکنه که من میخوام با دوربین جدید همزمان از هر دو تصویر ضبط کنم
    ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز
    دوربین با این مشخصاتی که شما گفتید فقط دورینهای هندی کم هست چون حداقل دوربین های حرفه ای مثل MD1000,MD9000 اگر پیدا بشه حدوداً رقمی دو تا سه برابر این رقمی هست که شما میخواهین هزینه کنین ، ولی تو این حجم کاری من هیچ کدوم رو به شما دوست عزیز توصیه نمی کنم چون میتونه به مرور زمان موجب اشکالات عدیده در هد دستگاه و پائین اومدن کیفیت کار شما مثل ریختگی تصویر بشه که مشکل سازه .
    در مورد کارت کپچر مناسب باید دید که شما میخواین کا رهای HD یا FULL-HD هم ساپرت کنه یا فقط DV کفایت میکنه که در هر دومورد کارت های شرکت CANOPUS رو معرفی میکنم.
    با آرزوی موفقیت برای شما.

كاربر همراه mr_mohsen_shahidi آواتار ها
    تشکر کرده
    168

Question D300 یا D700 ؟

بنام خالق رنگها
    سلام دوستان عزیز
    بنظر شما برای آتلیه عکاسی دوربین D300 بخرم یا D700 .
    از راهنمائیتون ممنونم.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: درخواست راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه

سلام:

اول از همه مشخص کنید برای شما فول فریم با ارنجمنت لنزها نسبت به کراپ 1.5 کدام... تفسیری متناسب با سلیقه و بودجه و نوع کار خواهد داشت؟

بطور خلاصه آنکه تفاوت بین فول فریم و کراپ 1.5 هر کدام لنزهای خاصی را برای شما دیکته خواهد کرد

بنظرم اول تکلیف را با این مورد مشخص کنیم پاسخ هایی که از دوستان خواهید گرفت دقیق تر خواهد بود
    A_Maddah تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    من تازه می خوام کار عکاسی رو شروع کنم خیلی علاقه دارم و می خوام در زمینه عکسهای عروسی کار کنم .یه دوربین نیمه حرفه ای canonS5ISدارم و می خوام با 400 تومن پولی که دارم فلاش بخرم که هم بتونم تو آتلیه ازش استفاده کرد و هم اینکه اگه خواستم برا عکاسی از عروس و داماد به خارج از آتلیه برم ،بتونم ازشون استفاده کنم . تصمیم دارم بعد از اینکه یه مقداری پول از این کار گیرم اومد یه دوربین SLRبخرم.در ضمن اگه امکان داره بگین از کجا می شه فلاش یا لوازم عکاسی رو با خیال راحت از بابت اینکه سرمون کلاه نمیره خرید.ببخشید فلاشی به من معرفی منید که به درد بعدآ که دوربینم هم عوض کردم بخوره.از راهنماییتون ممنون.

كاربر جديد saracoro آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام
    من به کار آتیلیه علاقه زیادی دارم اما تجربه کافی برای خریدن یه دوربین خوب ندارم
    خواستم نیکون P80بخرم اما نمیدونم به درد آتیلیه میخوره یا نه؛اگه نه؛ چه دوربینی بهتره بخرم؟
    البته قیمتش هم مناسب باشه یعنی با خرید لنز و دوربین بیش از 500 هزار تومن نشه.
    اصلا همچین قیمتی گیرم میاد که بخرم؟
    اگه منو راهنمایی کنید بسیار ممنون میشم.

كاربر جديد saracoro آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پس چرا هیچکی منو راهنمایی نمی کنه؟:(
    کم کم دارین نا امیدم می کنین. کرای

كاربر همراه
    تشکر کرده
    52

دوست عزیز
    برای کار آتلیه به هیچ وجه سراغ دوربین‌های کامپکت نرید. شخصا تجربه کرده‌ام.به جز سرعت سینک با فلاش چترها به نظرم مزیت دیگری ندارند. به نظرم می‌تونید یک دوربین DSLR ارزان قیمت به همراه یک لنز کیت بگیرید و بعداسر فرصت یک لنز خوب هم برای دوربین‌تان بخرید. مثلا یک نیکون D40x انتخاب خوبی است.
    همچنین می‌توانید از بخش خرید و فروش تجهیزات در همین فروم دوربین‌های خوبی را پیدا کنید که دوستان برای فروش گذاشته‌اند.
    موفق باشید

كاربر آشنا 2ch.blogfa آواتار ها
    تشکر کرده
    138

نقل قول نوشته اصلی توسط saracoro نمایش پست ها
    سلام
    من به کار آتیلیه علاقه زیادی دارم اما تجربه کافی برای خریدن یه دوربین خوب ندارم
    خواستم نیکون P80بخرم اما نمیدونم به درد آتیلیه میخوره یا نه؛اگه نه؛ چه دوربینی بهتره بخرم؟
    البته قیمتش هم مناسب باشه یعنی با خرید لنز و دوربین بیش از 500 هزار تومن نشه.
    اصلا همچین قیمتی گیرم میاد که بخرم؟
    اگه منو راهنمایی کنید بسیار ممنون میشم.
    با اجازه از بزرگان فروم

دوست من دوربین مورد نظر شما و تمام لایک هایی که فیش ورودی سینک فلاش داشته باشند گزینه های مناسبی برای آتلیه های عکس پرسنلی و حتی حرفه ای هنری هستند ، تمام موارد به خود شما بستگی دارد ، مثلا خود من الان 2 سال با لایک عکاسی حرفه ای می کنم و تازه بدلیل نیازهایم قصد مهاجرت به اس.ال.آر دارم در کل اگر دوربین لایکی با مشخصات مورد نیاز من تولید شود اولین مشتریش خودم هستم !! چرا ؟ چون امکاناتی که دوربینهای لایک در اختیار کاربر می گزارند بسیار خوب و کافی هستند حتی برای بسیاری از این امکانات بر روی اس.ال.آر شما بایستی میلیونها تومان هزینه کنید ...

در کل اگر آتلیه حرفه ای نیست و خصوصا اگر بصورت جدی وارد رقابت کاری نمی خواهید بشوید به نظر من از خرید این لایک های با ارزش که روز به روز هم کاملتر می شوند غافل نشوید ( ترجیحا جدیدترین مدل با بیشترین امکانات را ابتیاع کنید )

موفق باشید :)
    gear : look & feel
    MY DSLR GEAR : NIKON D90kit 18-105 VR + NIkkor85mmF/1.8

صفحه 7 از 59 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 ... آخرینآخرین