صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
Like Tree3تشکر

موضوع: olympus e-410 يا canon 450d

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

پیش فرض olympus e-410 يا canon 450d

البته مي دونم 450d بهتر ولي كل پولم 800 هزار تومان و با توجه به اينكه پولي برار لنز برام نميمونه و olympus دو تا لنز داره و تقريبا نيازي براي خريد لنز نيست كدوم رو بخرم بهتره.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: olympus e-410 يا canon 450d

سلام

از قديم گفته اند خود گويي و خود خندي. عجب مرد هنرمندي :::big grin:::

در واقع شما خودتان جواب خودتان را داده ايد ولي حالا چقدر اين جواب صحيح است عرض مي كنم.

خريد يك دوربين DSLR در واقع فقط يك خريد نيست بلكه بستن قراردادي طولاني مدت مانند يك ازدواج است. با خريد يك دوربين شما با آن برند قراردادي طولاني خواهيد بست و بايد فكر آينده راهم بكنيد و فقط در فكر الان نباشيد.

اگر قرار است در آينده هيچ تجهيزاتي اضافه نكنيد بهتر است اصولا از فكر DSLR بيرون بياييد و به SLR Like ها فكر كنيد . اگر هم آن آينده دور است و فعلا با اين قيمت مي خواهيد با يك تير چند نشان ( بدنه و دو لنز) بزنيد به جاي E410 مي توانيد به Sony A200 هم فكر كنيد. حالا همه مي گن ببين چي شده فرهاد سوني پيشنهاد مي ده !

واقعيتش اينه كه از Live View ي E410 كه اتفاقا جزو بدترين LV ها هم هست كه بگذريم در بقيه ي موارد A200 دوربين بهترو جديدتري نسبت به E410 است .

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

با اين مبلغ ميتوانيد به D60 و 55-18 VR و 200-55 VR هم فكر كنيد.

يا Canon-1000D و 55-18 IS و 250-55 IS ( اين تركيب حدود 900 تومان ميشود).
    FARID تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

با تشكر از راهنمايي هاي اساتيد.........
    اولا بگم من در عكاسي خيلي آماتور هستم ولي علاقه فوق العاده اي دارم و فعلا يك دوربين
    canon power shot A410 دارم :cool: كه درعرض يكسال بيش از 4000 عكس انداختم ( البته به طبيعت هم علاقه دارم و كوهنوردي هم مي كنم آمار بالا رفته ) و به تازگي علاقه مند به عكاسي حرفه اي شدم و با بودجه اي كه گفتم (800) مي خواهم يك دوربين بخرم و با تحقيقاتي كه اين مدت كردم به اين دو گزينه رسيدم و حتي olympus رو بيشتر دوست دارم ولي ظاهرا اشتباه كردم . ولي فكر مي كنم اساتيد هم در مورد olympus كمي كم لطفي كردن چون تا امروز من ازش زياد تعريف شنيده بودم . لطفا گزينه هايي كه مي تونم با اين بودجه داشته باشم مطرح كنيد.

تشکر کرده
    8302

اول اينكه كم لطفيي در كار نيست، ولي بايد شرايط رو هم سنجيد؛ اما اگر واقعا" به اولمپوس علاقه داريد و احتمال خريد و فروش زيادي را در آينده نميدهيد (دوربين و لنز و فلاش...) اولمپوس هم برندي مثل نيكون و كنن است،ولي كمي ضعيفتر. كه براي من و شما مشكلي ايجاد نخواهد كرد.

و دوم اينكه يك SLR را به راحتي A410 نميتوانيد همه جا ببريد و سريع استفاده كنيد و ...

و در آخر: شما قيمت كيت دو لنزي E410 را از كجا گرفتيد؟
    چون كيت دو لنزي E420 را نيكسان آسيا 795 تومان ميدهد!!
    وحيد قديري راد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

در مورد قيمت نمودنم جريانش چه جورياست من ساكن تبريز هستم و از دو مغازه ايي كه هردوش نماينده نيكسان اسياست e410 رو قيمت كردم يكي 795 تومان و يكيش 900 تومان قيمت داده .
    در مورد دوربين هم كم كم به اين نتيجه ميرسم كه slr like بيشتر به دردم ميخوره تا slr .

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

سلام

جسارتا مواردي هم هست كه در اين خصوص بايد عرض كنم .

slr like از خيلي بابتها بهتر و از خيلي بابتها بدتر است.

slrlike به شما ماكرو ميده ( البته ماكرو خيلي كوتاه و نسبتانامرغوب ) كه در خريد 800 توماني slr شما همچين چيزي وجود ندارد و بايد حداقل 300 تومان براي ماكرو خرج كنيد اگر به ماكرو علاقه داريد.
    همين موضوع در مورد تله هم وجود دارد كه با slrlike به تله هاي بلند تر با ضد لرزش دست مي يابيد كه با slr بايد هزينه كنيد.
    liveview كه براي ما غير حرفه ايها خيلي مهم است:::big grin::: در slr به آن شكل وجود ندارد.
    و اينكه با slr كلي چيز ميز بايد با خودت ببري تو طبيعت تا از تمام شرايط بتوني عكس بگيري در حالي كه با slrlike اين مشكل رو نداري.

اما slr به شما دسترسي بلندتري در ايزو ميده و بك گراندهاي بلور تر و كيفيت بهتر
    و البته تجهيزات تخصصي تري هم براي كارهاي تخصصي تر به شما ميده كه بايد در آينده ارتقا بدهيد.

در مورد e410 بايد بگم ضدلرزش ندارد در حالي كه خريد شما اگر سوني a200 باشد يا پنتاكس k10 يا k200 يا gx10 كه من شنيدم با دو لنز تا 650 هم پيدا ميشه البته قبلا ، الان رو نميدونم در اين رده بهتر ميباشد البته كيفيت خروجي خيلي متفاوتي در سطح ماها ندارند.
    خوب اما canon 1000d و نيكون d60 كه ضدلرزش روي لنز دارند دوربينهاي بي نقص و بسيار با كيفيتي هستند و تجهيزات جانبي بسيار فراوان در بازار و حتي دست دوم آنها دست اين و آن پيدا ميشود. و احتمالا اگر بعد از مدتي ديديد كه تجهيز براي شما كافي نيست و جواب توانايي شما رو نميدهد راحت تر فروش ميرود.

من فكر ميكنم دوربين slrlike كه خودتان اشاره كرديد بسيار خوب است بعد از آن canon 1000d به اين دليل لايو ويو هم دارد.
    abaratian تشکر می‌کند.
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)

كاربر آشنا Aramis_312 آواتار ها
    تشکر کرده
    399

نقل قول نوشته اصلی توسط fortran90 نمایش پست ها
    در مورد دوربين هم كم كم به اين نتيجه ميرسم كه slr like بيشتر به دردم ميخوره تا slr .
    دوست عزیز با توجه به اینکه من قبلا چنین اشتباهی را مرتکب شده ام وشدیدا هم پشیمانم
    به شما پیشنهاد می کنم که یک slr بخرید به مرور هر آنچه از لوازمی که به کارتان می آید تهیه بفرمایید.
    این یک نصیحت دوستانه استبه شما اطمینان میدهم که پشیمان نمی شوید.

در ضمن پیشنهاد دوست مشهدی ما هم بسیار خوب و به جاست. (پست سوم)
    حتی می توانید خود دوربین را حالا تهیه کنید و لنز مکملتان را یکی دو ما دیگر. اینطوری از لحاظ روان پزشکی بهتر هم هست که در شوک یک خرید سنگین نمانید.
    .
    .
    .
    در نهایت تصمیم گیرنده شخص شما هستید. تمامی اینها پیشنهاداتی از طرز تفکر ماست که اگر جای شما بودیم با این شرایط چه راهکاری را در پیش می گرفتیم.
    باز هم تکرار میکنم در نهایت تصمیم گیرنده شخص شما هستید!

موفق و سر بلند باشید
    سیّد علی هاشمی نیا
    SONY α7 III + SONY FE 24-105 F/4 G OSS + Godox V860IIS + Godox X1S + Godox AD600BM + Case LOGIC XNSLR-4

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام
    مثل اينكه بهترين گزينه اينكه فعلا يك canon 1000d بخرم و بعدا به فكر تجهيزات ديگه باشم .
    در مورد ضد لرزش هم فكر مي كنم E410 در بدنش ضد لرزش داره .
    با تشكر از راهنمايي هاي تمام دوستان........

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط fortran90 نمایش پست ها
    در مورد ضد لرزش هم فكر مي كنم E410 در بدنش ضد لرزش داره .
    خير! ندارد.

کد:
    http://www.olympus.co.uk/consumer/dslr_E-410.htm
    journalist تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین