صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 39
Like Tree19تشکر

موضوع: راهنمایی در مورد خرید پرینتر اسکنر یا 3 کاره یا 4 کاره!!

كاربر جديد Ma3ouD آواتار ها
    تشکر کرده
    12

Question راهنمایی در مورد خرید پرینتر اسکنر یا 3 کاره یا 4 کاره!!

سلام به همه دوستان عزیز.
    من یک 3 کاره EPSON دارم که انداختمش کنار.یک سال پسش خریدم.
    کارتریجش 70 تومن!!!
    دنبال که پرینتر و اسکنر خوب میگردم.
    یک پرینتر میخوام که دیگه تا حد ممکن از شر شارژ کارتریج راحت بشم.
    تا 300 تومن هم میتونم هزینه کنم.
    البته جفتش یعنی با اسکنر 300 تومن.
    برای استفاده تو خونه میخوام.به طور خیلی معمولی عکس بزنم,نوشته پرینت بگیرم,کوپی کنم...
    خودم مد نظرم HP 3050 بود که 4 کاره هست و فکس هم داره و لیزری هست...
    یکی از دوستان به من گفت لیزری کیفیتش پایین تر از جوهر افشان هست.
    حالا شما دوستان منو راهنمایی کنید.
    چی بگیرم که با موارد مد نظر من مطابقت داشته باشه؟
    ممنون از همه...

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: راهنمایی در مورد خرید پرینتر اسکنر یا 3 کاره یا 4 کاره!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Ma3ouD نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز.
    من یک 3 کاره EPSON دارم که انداختمش کنار.یک سال پسش خریدم.
    کارتریجش 70 تومن!!!
    دنبال که پرینتر و اسکنر خوب میگردم.
    یک پرینتر میخوام که دیگه تا حد ممکن از شر شارژ کارتریج راحت بشم.
    تا 300 تومن هم میتونم هزینه کنم.
    البته جفتش یعنی با اسکنر 300 تومن.
    برای استفاده تو خونه میخوام.به طور خیلی معمولی عکس بزنم,نوشته پرینت بگیرم,کوپی کنم...
    خودم مد نظرم HP 3050 بود که 4 کاره هست و فکس هم داره و لیزری هست...
    یکی از دوستان به من گفت لیزری کیفیتش پایین تر از جوهر افشان هست.
    حالا شما دوستان منو راهنمایی کنید.
    چی بگیرم که با موارد مد نظر من مطابقت داشته باشه؟
    ممنون از همه...
    اول اینکه چرا چند کاره؟ سه کاره و 4 کاره و 10 کاره؟

اگر یک اسکنر خوب و یک پرینتر خوب تهیه کنید به صرفه تر و حرفه ای تر نیست؟

اگر هر کدام مشکلی برایشان پیش امد مجبور نیستند آن یکی را هم دور بیاندازید!

اصولا چند کاره ها را به کسی توصیه نمی کنم ، زیرا پول هدر دادن هستند.هرکدام یک ضعفی دارند.

سعی کنید یک اسکنر خوب و ارزان و کارا تهیه کنید.البته اگر واقعا به اسکنر نیاز دارید.حدود 60 تا 120 هزار تومان بودجه نیاز است.کانن و اپسون پیشنهاد می شود.

بعد اینکه پرینتر های رنگی لیزری نمی توانند خروجی عکس به شما بدهند!یعنی خروجی آنها را به هیچ وجه نمی توانید با جوهر افشان ها ( که در برخی موارد حتی از دستگاه های لابراتوآر چاپ عکس هم خروجی بهتری دارند ) مقایسه کنید.

اگر عکس بر روی کاغذ های سنگین چاپ میکنید و کیفیت عکس برایتان مهم است فقط جوهر افشان ها خواسته شما را برطرف می کنند.

لیزری های رنگی برای چاپ صفحات وب ، سربرگ ، نامه ها و متون تایپی ، پایان نامه ، و اصولات کارهای پر تیراژ و اغلب سیاه و سفید و دارای اندکی صفحات رنگی که کیفیت زیادی مد نظر نباشد مناسب است.

یک مزیت لیزری ها این است که اگر یک سال هم کار نکنند بعد از روشن شدن باز هم اماده کار هستند و مشکلی ندارد.کارتریج هایشان به صورت اصلی هر کدام حدود 50 تا 70 هزار تومان است ( اغلب 4 رنگ : مشکی ، زرد ، آبی و قرمز ) قیمت دارند ولی با حدود 20 تا 30 تومان شارژ می شوند .برای شارژ از پودر دستگاه هیا فتوکپی رنگی استفاده می کنند.با هر بار شارژ حدود 1500 تا 2000 صفحه مشکلی و یا 1000 صفحه رنگی می زنند.

جوهز افشان ها را باید به طور مدام هر هفته یک بار روشن کرد و یک خروجی گرفت تا مشکلی برای هد و احیانا خشک شدن جوهر پیش نیاید.

قیمت کارتریج های مدلی های جدید بین 4 تا 15 هزار تومان برای هر رنگ است.اغلب 4 رنگ و یا 6 رنگ هستند (معمولی ها ) اگر قصد شارژ کردن داشته باشید باید یک مخزن جوهر تهیه کنید که حدود 80 هزار تومان است.

هر کارتریج اورجینال حدود 100 تا 120 صفحه رنگی و سیاه و سفید ( به صورت ترکیبی ) میزنند.

اگر از مخزن استفاده کنید هر لیتر جوهر حدود 45 هزار تومان است و هر 100 سی سی حدود 8 هزار تومان( برای هر رنگ )

با هر 100 سی سی احتمالا 300 تا 350 و شاید 400 برگ پرینت می توانید انجام دهید.

اما هیچ تضمینی هم نیست که هد دستگاه بعد از مدتی خشک نشود!!!

هر دستگاه ها اغلب حدود 65% قیمت کل دستگاه ارزش دارد.

دستگاه هایی دیده ام که بیش از 10000 برگ زده اند و با یکی دو سرویس باز هم در حال کار هستند/

دستگاه هایی هم وجود دارد که حدود 1000 صفحه پرینت کرده اند و هد به دیار باقی رفته است ( اصول نگهداری جوهر افشان ها بسیار سخت است )

خلاصه باید دید نیاز شما چیست؟؟؟؟
    amirnaderi، Ma3ouD و armin-nas تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    12

اول اینکه چرا چند کاره؟ سه کاره و 4 کاره و 10 کاره؟

اگر یک اسکنر خوب و یک پرینتر خوب تهیه کنید به صرفه تر و حرفه ای تر نیست؟

اگر هر کدام مشکلی برایشان پیش امد مجبور نیستند آن یکی را هم دور بیاندازید!

اصولا چند کاره ها را به کسی توصیه نمی کنم ، زیرا پول هدر دادن هستند.هرکدام یک ضعفی دارند.

سعی کنید یک اسکنر خوب و ارزان و کارا تهیه کنید.البته اگر واقعا به اسکنر نیاز دارید.حدود 60 تا 120 هزار تومان بودجه نیاز است.کانن و اپسون پیشنهاد می شود.

بعد اینکه پرینتر های رنگی لیزری نمی توانند خروجی عکس به شما بدهند!یعنی خروجی آنها را به هیچ وجه نمی توانید با جوهر افشان ها ( که در برخی موارد حتی از دستگاه های لابراتوآر چاپ عکس هم خروجی بهتری دارند ) مقایسه کنید.

اگر عکس بر روی کاغذ های سنگین چاپ میکنید و کیفیت عکس برایتان مهم است فقط جوهر افشان ها خواسته شما را برطرف می کنند.

لیزری های رنگی برای چاپ صفحات وب ، سربرگ ، نامه ها و متون تایپی ، پایان نامه ، و اصولات کارهای پر تیراژ و اغلب سیاه و سفید و دارای اندکی صفحات رنگی که کیفیت زیادی مد نظر نباشد مناسب است.

یک مزیت لیزری ها این است که اگر یک سال هم کار نکنند بعد از روشن شدن باز هم اماده کار هستند و مشکلی ندارد.کارتریج هایشان به صورت اصلی هر کدام حدود 50 تا 70 هزار تومان است ( اغلب 4 رنگ : مشکی ، زرد ، آبی و قرمز ) قیمت دارند ولی با حدود 20 تا 30 تومان شارژ می شوند .برای شارژ از پودر دستگاه هیا فتوکپی رنگی استفاده می کنند.با هر بار شارژ حدود 1500 تا 2000 صفحه مشکلی و یا 1000 صفحه رنگی می زنند.

جوهز افشان ها را باید به طور مدام هر هفته یک بار روشن کرد و یک خروجی گرفت تا مشکلی برای هد و احیانا خشک شدن جوهر پیش نیاید.

قیمت کارتریج های مدلی های جدید بین 4 تا 15 هزار تومان برای هر رنگ است.اغلب 4 رنگ و یا 6 رنگ هستند (معمولی ها ) اگر قصد شارژ کردن داشته باشید باید یک مخزن جوهر تهیه کنید که حدود 80 هزار تومان است.

هر کارتریج اورجینال حدود 100 تا 120 صفحه رنگی و سیاه و سفید ( به صورت ترکیبی ) میزنند.

اگر از مخزن استفاده کنید هر لیتر جوهر حدود 45 هزار تومان است و هر 100 سی سی حدود 8 هزار تومان( برای هر رنگ )

با هر 100 سی سی احتمالا 300 تا 350 و شاید 400 برگ پرینت می توانید انجام دهید.

اما هیچ تضمینی هم نیست که هد دستگاه بعد از مدتی خشک نشود!!!

هر دستگاه ها اغلب حدود 65% قیمت کل دستگاه ارزش دارد.

دستگاه هایی دیده ام که بیش از 10000 برگ زده اند و با یکی دو سرویس باز هم در حال کار هستند/

دستگاه هایی هم وجود دارد که حدود 1000 صفحه پرینت کرده اند و هد به دیار باقی رفته است ( اصول نگهداری جوهر افشان ها بسیار سخت است )

خلاصه باید دید نیاز شما چیست؟؟؟؟
    ممنون دوست عزیزم از راهنمایی کاملت.
    اما من شنیده بودم که برای داشتن پرینتر لیزری رنگی در مواردی به مجوز نیاز است(به دلیل کیفیت بسیار بالای چاپ تصاویر!)
    چند سال پیش هم یکی از دوستان 2 هزار تومنی چاپ زده بود که اصلا معلوم نمی شد این تقلبی هست!
    (یک وقت سوتفاهم نشه در امر.من می خوام کگیفیت رو مثال بزنم.فکر بد نکنید...(!) )
    مگر لیزرس رنگس چقدر کیفیتش پایین تر از جوهر افشان هست؟
    سال پیش در نمایشگاه شرکت پیمان سرویس یک دستگاهی ارائه کرده بود برای پرینتر های HP رنگی جوهر افشان که تا 95% در کارتریخ صرفه جویی می کرد!!
    با حرف شما کاملا موافق هستم که اسکنر و پرینتر جدا بگیرم.
    ببین دوست عزیز من پرینتر را در حد خانگی می خوام و برای چا| حرفه ای عکس لازم ندارم.در حدی باشه که کیفیتش خوب باشه و عکسی که باهاش چاپ می زنم چشم نواز باشه.
    مصرف کارتریج هم می خوام بسیار کم باشه.(مثل همین شرکت که 95% صرفه جویی می کنه)شما چیزی از این دستگاه نمی دونید؟
    با تشکر فراوان...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام بر دوستان

من با نظر آقای قبادی موافقم. چرا چند کاره؟ 2 دستگاه مجزای خوب بگیرید خیلی بهتره.
    من خودم از چاپگر Canon PIXMA iP4500 استفادخ می کنم. خیلی عالیه. تا A4 می تونید باهاش چاپ کنید.
    از نظر چاپ کیفیت خیلی خوبی داره و مصرف جوهرش هم خیلی کمه.
    Kaveh Ghobadi و Ma3ouD تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 6D
    --------------------
    Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM, Canon EF 80-200mm f/4.5-5.6 II, Canon Ef 50mm f/1.8II

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

Exclamation پاسخ: راهنمایی در مورد خرید پرینتر اسکنر یا 3 کاره یا 4 کاره!!

دوست عزیز یک پیشنهاد شما اگه برای کار می خواهید می توانید r290 اپسون بگیری که با باکش (تانک) من قیمت کردم 150 و یک اسکنر 440 کنون اونهم 85 جمعش می شه 235 شما چند کاره خوب مثل p610 یا بلاتر کنون هم بخری کم کم 230 رو باید بدی تازه وقتی تک تک داری هر موقع مشکلی پیش بیاد فقط یکی رو از دست میدی نه همه دستگاه رو باهم
    مدل های پایین 3 کاره مثل اچ پی کیفیت لازم رو ندارند مخصوصا تو اسکن که واقع کیفیت ندارند
    Kaveh Ghobadi و Ma3ouD تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Afshin55 نمایش پست ها
    سلام بر دوستان

من با نظر آقای قبادی موافقم. چرا چند کاره؟ 2 دستگاه مجزای خوب بگیرید خیلی بهتره.
    من خودم از چاپگر Canon PIXMA iP4500 استفادخ می کنم. خیلی عالیه. تا A4 می تونید باهاش چاپ کنید.
    از نظر چاپ کیفیت خیلی خوبی داره و مصرف جوهرش هم خیلی کمه.
    سلام دوست من.
    Canon مثل HP با عوض کردن کارتریج هدش هم عوض میشه؟
    من در مورد Canon هیچ اطلاعاتی ندارم!
    چند خریدی؟
    کارتریج های Canon شارژ میشه؟
    هر شارژ چقدر هزینه داره؟

تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط xman_a نمایش پست ها
    دوست عزیز یک پیشنهاد شما اگه برای کار می خواهید می توانید r290 اپسون بگیری که با باکش (تانک) من قیمت کردم 150 و یک اسکنر 440 کنون اونهم 85 جمعش می شه 235 شما چند کاره خوب مثل p610 یا بلاتر کنون هم بخری کم کم 230 رو باید بدی تازه وقتی تک تک داری هر موقع مشکلی پیش بیاد فقط یکی رو از دست میدی نه همه دستگاه رو باهم
    مدل های پایین 3 کاره مثل اچ پی کیفیت لازم رو ندارند مخصوصا تو اسکن که واقع کیفیت ندارند
    اپسون که داشتم واقعا مصرفش زیاد بود!!
    اصلا از پرینترم هیچ خیری ندیدم!!
    شارژ نمی شه کارتریجش!
    جریان ایم مخزن های رنگی چی هست؟
    کسی چیزی میدونه؟

تشکر کرده
    1417

Thumbs up پاسخ: راهنمایی در مورد خرید پرینتر اسکنر یا 3 کاره یا 4 کاره!!

نه کنون هد جودا از جوهر
    جوهر کنو تا سری 6 بدون ای سی (کیت) و قابل شارژ بودن
    اما الان سری 8 ای سی داره حجم هر جوهر در هر قطر 2 یا 1 پیکو لیتر می باشه
    جوهر های جدید 13 میل می باشن می شه شارژ کرد ولی قیمت توموم شده در اونها خوبه اگه اصلی بگیری برات هم می صرف هم عمر هد میر بالا
    اگه شارژ می خوای اپسون بگیر و تانک ببند
    تان چیز سختی نیت یک مخزن 200 میل که با شیلنگ به کارتریج می خوره
    احتمالا از جوهر غیر استاندارد استفاده می کنی من با 13 میل کنون حدود 100 a4 و 360 4*6 با کیفیت استاندارد چاپ کردم تازه 5 تا CD و 20 تا 13*18 هم چاپ کردم 3 تا هم موقع خرید تست گرفتم پرینتر من MP610 کارتریچ5 تا 12.500 تومنی 13 میل می خوره ببین می صرفه یا نه یک عدد هم ip 3300 هم دارم که شارژ می کنم و باید بگم واسم مفت تموم می شه
    Ma3ouD تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12

احتمالا از جوهر غیر استاندارد استفاده می کنی
    نه والا...
    من خودم بچه مشهدم.کارتریجم که تموم شد چون در مشهد نبود از تهران سفارش دادم.
    ماله خود اپسون بود!
    دوستان من سوالم اینه که آیا پرینتر لیزری رنگی کیفیتش پایین تر از جوهر افشان هست؟!
    آخه شنیدم پرینتر لیزری رنگی خیلی کم(خیلی کم) نیاز به شارژ پیدا میکنه,برای همین می خوام لیزری بگیرم!
    کیفیتش مثل همین اپسون خودم(cx4300)باشه من رازی هستم...

تشکر کرده
    1417

Exclamation پاسخ: راهنمایی در مورد خرید پرینتر اسکنر یا 3 کاره یا 4 کاره!!

خیلی کم نه اما با تراکم 5% کارتریج رنگی حدود 2000 میزنه اما اگه مطالعه ای در تاپیک های قبلی انجام بدید می بینید پرینتر لیزری بدرد عکس نمی خوره
    و مشکل بعدی این هست که در کارتریچ های جدید یک چیپ ست (ای سی یا کیت) گذاشتن که درام لیف به شما میده( عمر مفید)و شما تقریباهر بار شارژ باید این ای سی رو هم عوض کنید
    در حال حاضر قیمت این کیت 8000 تومان و قیت شارژ 20 هزار تومان در خ ایران شهر می باشد و قیمت شرکتی هم برای کنون و اچ پی 76 هزار تومان می باشد
    در ضمن البته شاید بی ربط باشه کارتریج ها بر عکس چیزی که همه فکر می کنن در دمای نزدیک به صفر درجه کار نمی کنه و این یک بار برای خود من مشکل ساز شد و مجبور شدم ببرم گارانتی
    Ma3ouD تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین