صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
Like Tree12تشکر

موضوع: Sony 16-105mm f/3.5-5.6 DT SAL-16105

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

پیش فرض Sony 16-105mm f/3.5-5.6 DT SAL-16105

با سلام به دوستان عزیز و مخصوصا آقای قبادی
    اطلاعاتی در خصوص لنز 16-105 سونی می خواستم و مقایسه ان با 16-85 نیکون از نظر شارپ و سرعت فکوس و کلا با بدنه a200 هماهنگی خوبی دارد؟ و بیشتر استفاده برای پرتره و خانوادگی و طبیعت می باشد و فعلا تا شش ماه برای خرید لنز دیگه ای هزینه نمی تونم داشته باشم حالا نظر شما چیست ؟لازم به ذکر است که خرید بدنه ارتباط مستقیم با عمل کرد این لنزها دارد چون در هر دو برند می توان یک لنز 18-250در سونی و 18-200 در نیکون داشت و یا مثل بنده این دو لنز را مورد مقایسه قرار داد البته شاید عجیب باشد ولی این بار اینجوری می خواهم بدنه انتخاب کنم و عمل کرد لنزها را ملاک قرار دهم. جناب قبادی منتظر نظرات ناب شما مثل همیشه هستم

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: لنز 16-105 سونی

نقل قول نوشته اصلی توسط raffi نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیز و مخصوصا آقای قبادی
    اطلاعاتی در خصوص لنز 16-105 سونی می خواستم و مقایسه ان با 16-85 نیکون از نظر شارپ و سرعت فکوس و کلا با بدنه a200 هماهنگی خوبی دارد؟ و بیشتر استفاده برای پرتره و خانوادگی و طبیعت می باشد و فعلا تا شش ماه برای خرید لنز دیگه ای هزینه نمی تونم داشته باشم حالا نظر شما چیست ؟لازم به ذکر است که خرید بدنه ارتباط مستقیم با عمل کرد این لنزها دارد چون در هر دو برند می توان یک لنز 18-250در سونی و 18-200 در نیکون داشت و یا مثل بنده این دو لنز را مورد مقایسه قرار داد البته شاید عجیب باشد ولی این بار اینجوری می خواهم بدنه انتخاب کنم و عمل کرد لنزها را ملاک قرار دهم. جناب قبادی منتظر نظرات ناب شما مثل همیشه هستم
    والله 16-105 لنز بدی نیست.رنج بسیار خوبی دارد و کیفیت ساخت اش هم بسیار خوب است (نسبت به قیمت ) اما این لنز قابل مقایسه با 16-85 نیکون نیست.لنز نیکون از نظر اپتیکی یقینا کیفیت بهتری دارد.اگر همرده و هم قیمت با لنز نیکون در برند سونی لنزی را بخواهید باید به سراغ 16-80 سونی زایس بروید که هم کیفیت اپتیکی اش عالی است و هم لنز پدر و مادر داری است و هم بدنه اش یک سر و گردن از بقیه بهتر است.قیمت اش هم حدود 700 است.

اما 16-105 رنج بلندی دارد.کیفیت نسبتا خوبی ( باز هم عرض می کنم نسبت به قیمت پرداختی ) و بدنه محکم.مشکل اش سافت بودن در انتهای رنج و اعوجاج در ابتدای رنج است.اگر یکی دو استاپ دیافراگم را ببندید ( مثلا روی 7.1 ) کیفین اپتیکی اش بسیار قابل قبول است.
    Persian و raffi تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    1142

جناب قبادی واقعا ممنونم
    چون بنده حدود یکماه پیش دوربین دی 80 با کیت و یک لنز عاریه ای دوستم به سرقت رفته مجبورم خیلی محتاتانه انتخاب کنم به همین خاطر هم دارم شاید خلاف جهت آب شنا می کنم و به خاطر مسائل مالی باید یا d60 باa200 بگیرم و یک لنر نسبتا خوب که تا مدتی جواب گو باشد. قیمت این لنز زایس که فرمودین قیمت اکبند است دیگر؟و فکر کنم که تقریبا 30-40 تومن از 16-85 نیکون گرونتره حلا با بدنه a200 هماهنگی خوبی از لحاظ سرعت فکوس و .. دارد ؟ و به نظر شما (البته جاش شاید اینجا نباشد ببخشید) a200 را شما از a100 برتر می دانید یا نه ؟
    باز هم از اینکه وقت گرانبهای خود را صرف جواب دادن به سوالات بنده می کنید واقعا سپاسگذارم

تشکر کرده
    14101

جناب قبادی واقعا ممنونم
    چون بنده حدود یکماه پیش دوربین دی 80 با کیت و یک لنز عاریه ای دوستم به سرقت رفته مجبورم خیلی محتاتانه انتخاب کنم به همین خاطر هم دارم شاید خلاف جهت آب شنا می کنم و به خاطر مسائل مالی باید یا d60 باa200 بگیرم و یک لنر نسبتا خوب که تا مدتی جواب گو باشد. قیمت این لنز زایس که فرمودین قیمت اکبند است دیگر؟و فکر کنم که تقریبا 30-40 تومن از 16-85 نیکون گرونتره حلا با بدنه a200 هماهنگی خوبی از لحاظ سرعت فکوس و .. دارد ؟ و به نظر شما (البته جاش شاید اینجا نباشد ببخشید) a200 را شما از a100 برتر می دانید یا نه ؟
    باز هم از اینکه وقت گرانبهای خود را صرف جواب دادن به سوالات بنده می کنید واقعا سپاسگذارم
    اول اینکه امیدوارم دیگر حادثه بدی برایتان اتفاق نیافتد.

دوم اینکه اگر با لنز کیت دی80 کار کرده اید و آن لنز شما را راضی کرده است یقینا 16-105 هم شما را راضی خواهد کرد و شاید بیشتر از آن به دلتان بنشیند.16-105 اصولا لنز با ارزشی است با قیمت مناسب.

و اما در مورد هماهنگی و هم خوانی 16-80 زایس.این لنز جز بهترین های سونی در نوع DT کراپ دار است و بسیار ارزش.بنده اخرین قیمت را حدود 4 ماه پیش با گارانتی بازرگانی ایران حدود 720 هزار تومان داشتم.قیمت جدیدی ندارم.

این لنز هم از نظر فوکوس و هم از نظر اپتیک بسیار عالی است و با بدنه های سونی کاملا همخوانی دارد.

در مورد اختلاف ا آ100 و آ200 این دو تقریبا یکسان هستند و فقط اختلافات جزیی و اندکی با هم دارند ولی از نظر نویز آ200 بهتر است اما امکانات اندکی ( از جمله دکمه پیش نمایش عمق میدان ) را ندارد که مورد زیاد مهمی نیست.

به نظرم دیگر خرید آ100 زیاد منطقی نیست و باید به فکر مدل های جدید تر باشید حتی اگر بتوانید آ300 و یا آ350 بخرید که بسیار بهتر است.

اگر تمایل داشتید در پیام خصوصی آدرس و شماره یک فروشگاه خوب را برایتان ارسال می کنم.
    raffi تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    1142

با سلام جناب اقای قبادی
    تشکر از لطف جنابعالی بابت پاسخ مفید البته که تمایل دارم و منتظر پیام شما هستم

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

يك رويوي كامل از اين لنز و مقايسه آن با 80-16 :

کد:
    http://newcamerareview.com/sony_dt_16_105mm_f_3_5_5_6_reviewid220.html
    و يك رويوي ديگر:

کد:
    http://www.photozone.de/Reviews/47-sony-alpha-aps-c/384-sony_16105_3556

* به نظرم با توجه به اين رويوها، اصلا" به 700 هزار تومان نمي ارزد!
    raffi تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    1142

وحید جان ممنون از آدرسها
    منظور شما 16-80 به 700 نمی ارزد هست که به نظر من هم همین طور است البته در ایران کدام لنز را می شناسید که به قیمتش بیارزد ؟ و اگر هم بیارزد نسبی است یعنی به نسبت مثلا فلان لنز با فلان قیمت می ارزد درست میگم؟
    حالا داستان این لنز هم همین است البته بنده زیاد موافق حکم صادر کردن این طودی نیستم (حرف خودم را می گم)
    چون تا حالا با این لنز کار نکردم و فقط از روی جداول می گم و شاید در شرایطی خاص ویژگیهای خودش رو این لنز نشان بدهد به هر حال فکر می کنم با تفاوت قیمت این دو لنز بشود مثلا فلاش یا یک لنز دیگه خرید که برای شخص من مفید تر و منطقی تر است تا نظر دوستان چی باشد؟

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

وحید جان ممنون از آدرسها
    منظور شما 16-80 به 700 نمی ارزد هست که به نظر من هم همین طور است البته در ایران کدام لنز را می شناسید که به قیمتش بیارزد ؟ و اگر هم بیارزد نسبی است یعنی به نسبت مثلا فلان لنز با فلان قیمت می ارزد درست میگم؟
    حالا داستان این لنز هم همین است البته بنده زیاد موافق حکم صادر کردن این طودی نیستم (حرف خودم را می گم)
    چون تا حالا با این لنز کار نکردم و فقط از روی جداول می گم و شاید در شرایطی خاص ویژگیهای خودش رو این لنز نشان بدهد به هر حال فکر می کنم با تفاوت قیمت این دو لنز بشود مثلا فلاش یا یک لنز دیگه خرید که برای شخص من مفید تر و منطقی تر است تا نظر دوستان چی باشد؟
    خير، منظورم همان 105-16 بود كه به 700 يا در اصل 730 اصلا" نمي ارزد!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید قدیری راد نمایش پست ها
    خير، منظورم همان 105-16 بود كه به 700 يا در اصل 730 اصلا" نمي ارزد!
    اول اینکه 16-80 واقعا به قیمت لنز ارزشمندی است.تا 750 به نظرم قیمت اش مفت است.یک لنز با برند زایس و با کیفیت اپتیکی خوب به همراه لرزه گیر لنز بسیار خوبی است.

اما...

وحید جان خبر نداری

700 تومان مرد!!!شده 1 میلیون تومان!در چند روز گذشته قیمت لنز های سونی بازرگانی ایران 30% افزایش داشته ( در برخی بیشتر و در برخی ثابت بوده ) حالا فلسفه چیست و از کجا آب می خورد و لنز هایی که قیمت جهانی اش 15% کاهش یافته چرا گران شده پیدا کنید پرتقال فروش محترم را!؟!

اما قیمت فلاش و لوازم جانبی حدود 10% ارزان شده

خلاصه به قیمت 1 میلیون تومان اصلا دورش را خط قرمز گل گلی بکشید!

قیمت جهانی اش دقیقا نصف است.
    Mashhadi Vahid و raffi تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    1142

پیش فرض پاسخ: Sony 16-105mm f/3.5-5.6 DT SAL-16105

سلام
    یعنی می فرمائید قیمت لنز کیت الفا 700 یک میلیون تومان است؟!!!!! جلل خالق

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین