صفحه 2 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 114
Like Tree251تشکر

موضوع: راهنمایی جهت خرید نورسنج و فلاش متر ...

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

پیش فرض پاسخ: راهنمایی جهت خرید نورسنج...

کد HTML:
    شركت رنگ سيستم 66420900
    rangsystem@kanoon.net
    `پيشتر ها كه دنبال نور سنج بودم اينا وارد كننده بودند.اين مطلب بخشي از راهنمايي دوست بسيار عزيز و مشتركمان كه در پيام خصوصي محبت كرده بودند در باره نور سنج ها، با اجازه اونو اينجا ميذارم:
    در مورد نورسنج، همانطور که می‌دانید دو نوع Incident Meter را که برای خواندن مستقیم نور تابیده شده کاربرد دارد (و چیزی شبیه توپ پینگ‌پنگ به عنوان Probe در آن عمل می‌کند) و Spot Meter که ویزور دارد و محدوده‌ی مورد نیاز نورسنجی را با استفاده از نور بازتابی می‌بینید و نورسنجی می‌کنید وجود دارد و شما انتخابهای زیادی دارید و 100٪ به کاربرد شما برمی‌گردد، اگر فقط برای منظره می‌خواهید فقط به Sport Meter احتیاج دارید و هرچه هم دامنه‌ی بزرگتری داشته باشد (حتی تا 7 درجه) مشکلی نیست و کار شما را انجام خواهد داد، انواع قدیمی چنین Spot Meterی را در ناصرخسرو و به قیمتی بین 40 تا 70 هزار تومان خواهید یافت. اگر همانطور که برای دوربین فرموده بودید، برای پرتره و منظره می‌خواهید خوب، بهترین حالت خرید یک Incident Meter مجهز به Spot Meter است که قیمتهایی به‌نسبت بالایی دارند. الآن در بازار این Sekonicهای 758 وارد شده‌اند که می‌توانند Recordingهای نورسنجی شما را با USB به کامپیوتر هم بدهند تا بعداً بتوانید روی همه‌ی آنها تصمیم گیری کنید و فکر کنم حدود 400هزار تومان قیمت دارند ولی در تجربه‌ی شخصی من دستگاههای خوبی نیستند یعنی اگر دنبال دقت خیلی زیاد هستید و یا یک جنس عمری می‌خواهید تجربه‌ی شخصی من این است که 758 آن دقت بسیار بسیار بالا را ندارد و حدس هم می‌زنم عمر زیادی نکند. خود من یک L508 دارم که دستگاه بسیار خوبی است
    کد:
    http://www.luminous-landscape.com/tu...s/meters.shtml
    و بی‌نهایت از دقت و کیفیت ساخت آن راضی هستم. این نورسنجهای جدید همه فلاش‌متر هم هستند یعنی قابلیت چکاندن فلاش‌های شما را (یا با سیم یا با Remote) دارند ولی خب، توجه کنید که این بیشتر یک ماجرای Marketing است و برای فروش دستگاه‌ها چون اکثر نورسنج‌ها حتی اگر فلاش را نچکانند حالتی دارند که بعد از فشار دکمه‌ی نورسنج دستگاه منتظر ورود نور شدید می‌شود و بعد نورسنجی می‌کند، یعنی شما دکمه‌ی نورسنج را می‌زنید بعد با فشردن شاتر دوربین یا چکاندن مستقیم فلاش به سوژه نور می‌دهید و نورسنج هم به موقع و در لحظه‌ی تابش فلاش نورسنجی را انجام می‌دهد.
    Amin Zarif، mreza1001، WFLD و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر جديد WFLD آواتار ها
    تشکر کرده
    6

خیلی ممنون آقای محمدی...
    این مدل نورسنجی که فرمودید Sekonic L508 II شرکت رنگ سیستم وارد کرده از لحاظ گارانتی و قیمت مناسبه؟
    شما از این شرکت خرید کردید؟
    من که برای خرید نورسنج دارم ثانیه شماری میکنم!

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

نقل قول نوشته اصلی توسط WFLD نمایش پست ها
    خیلی ممنون آقای محمدی...
    این مدل نورسنجی که فرمودید Sekonic L508 II شرکت رنگ سیستم وارد کرده از لحاظ گارانتی و قیمت مناسبه؟
    شما از این شرکت خرید کردید؟
    من که برای خرید نورسنج دارم ثانیه شماری میکنم!
    دوست عزيز از اون شركت خريد نداشته ام،تنها تلفني خيلي پيشتر صحبتي داشته ايم.
    فردا تلفن كنين بهشون و ته توي قيمت و گارانتي رو دربيارين.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط yasin-m نمایش پست ها
    دوست عزيز از اون شركت خريد نداشته ام،تنها تلفني خيلي پيشتر صحبتي داشته ايم.
    فردا تلفن كنين بهشون و ته توي قيمت و گارانتي رو دربيارين.
    راستش من امروز زنگ زدم مدل Sekonic L508 II رو میگفت 2 ساله تولیدش متوقف شده

وفقت مدل های L308 رو به قیمت 210.000 تومان , L358 رو به قیمت 300.000 تومان و L758 رو 400.000 تومان

من که نا امید شدم فکر کنم دنبال همون مینولتا برم بهتره!!!!!!!!!:(
    yasin-m تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط WFLD نمایش پست ها
    راستش من امروز زنگ زدم مدل Sekonic L508 II رو میگفت 2 ساله تولیدش متوقف شده

وفقت مدل های L308 رو به قیمت 210.000 تومان , L358 رو به قیمت 300.000 تومان و L758 رو 400.000 تومان

من که نا امید شدم فکر کنم دنبال همون مینولتا برم بهتره!!!!!!!!!:(
    دوست عزیز مدل Sekonic L-358 FLASH MASTER کاملا نیازهای شما را برطرف می کند و مدل بسیار خوبی است.از نظر کیفیت هم بسیار عالی است.

از چه نظر این مدل برای شما مناسب نیست؟

http://www.sekonic.com/products/Seko...H%20MASTER.asp

http://www.sekonic.com/products/#

مدل L-308s را هم مقداری گران قیمت داده است.آخرین قیمتی که داشتم 170 هزار تومان بود( نمی دانم گارانتی داشت و یا نه )
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    6

با سلام...
    آقا ما خلاصه این نورسنج رو خریدیم...واقعا شانس خفنی آوردم
    یه مینولتا آکبند یکی از دوستان گیر آورد و ما به قولی نورسنج دار شدیم خدا خیرش بده!!
    واقعا شاهکاره هم نورسنج هم فلاش متر قابل استفاده عکاسی و فیلم برداری قیمت 180,000
    از دست این سکونیک خلاص شدیم...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام به همه
    توي پست هاي قبلي به نورسنج پولاريس اشاره كرده بودين مي خواستم بدونم كسي تا حالا با اين فلاش متر كار كرده ؟كيفيتش نسبت به سكونيك چطوره؟ امروز كه توي اينترنت سرچ كردم نمايندگيش رو توي ايران پيدا كردم اسم سايتش:
    کد:
    www.deedfaraz.com
    مي خواستم دونم اين دو مدلي كه توي سايت هستش بيشتر به كدوم مدل هاي سكونيك نزدبك تره ؟در ضمن مثله اينكه نورسنج هاي پولاريس ژاپني هستش ، نورسنج هاي سكونيك كجايي اند؟
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Saturday 21 February 2009 در ساعت 18:22

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط azm129 نمایش پست ها
    سلام به همه
    توي پست هاي قبلي به نورسنج پولاريس اشاره كرده بودين مي خواستم بدونم كسي تا حالا با اين فلاش متر كار كرده ؟كيفيتش نسبت به سكونيك چطوره؟ امروز كه توي اينترنت سرچ كردم نمايندگيش رو توي ايران پيدا كردم اسم سايتش:
    www.deedfaraz.com

مي خواستم دونم اين دو مدلي كه توي سايت هستش بيشتر به كدوم مدل هاي سكونيك نزدبك تره ؟در ضمن مثله اينكه نورسنج هاي پولاريس ژاپني هستش ، نورسنج هاي سكونيك كجايي اند؟
    زیاد مهم نیست که ژاپنی باشند و یا خیر.

اما هم پولاریس و هم سکونیک اسمی ژاپنی هستند اما اینکه واقعا ساخت کجا هستند خدا داند!اما احتمالا مالزی و چین و ژاپن هستند که مشکلی هم نیست.

فلاش متر های پولاریس سابقا به دلیل قیمت رقابتی تر با سکونیک ها بازار مناسبی داشتند.

از نظر امکانات جانبی و لوازم جانبی به نظرم سکونیک جایگاه بهتری دارد.لوازم جانبی بیشتری هم دارند.

اما این مدل از پولاریس قابل قیاس با L-308S سکونیک است و و از مدل L-358 امکانات کمتری در اختیار شما قرار می دهد.

اما در کل همان کار را با دقت بسیار خوبی انجام می دهد و مشکلی پیش نمی آید.

باید دید که شما چه نیازی دارید؟

اگر صرفا یک فلاش متر خوب برای استفاده در استودیو نیاز دارید با یک قیمت مناسب و امکانات خوب و استفاده آسان یقینا پولاریس انتخاب خوبی است.

اما اگر بیش از اینکه و برای کارهای دقیق تر و حرفه ای تر نیاز به یک فلاش متر قوی با امکان اتصال به PC و ... و قیمت بالا نیاز دارید به نظرم به فکر L-758DR سکونیک باشید.

اما یقینا بنده مدل پولاریس 5 و L-358 انتخاب های خوبی هستند برای یک استودیو خوب....

پی نوشت:

لطفا لینک ها را به صورت مستقیم قرار ندهید.
    Persian، M.vatandoost، fartow و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

ممنون از راهنمايي و ممنون از تذكر!!من توي قوانين خونده بودم كه اسم سايت بايد داخل"تگ code" باشه ولي معنيش رو نفهميده بودم!!
    Amir Mohebi، Kaveh Ghobadi و behnamarena تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    72

من دیروز یک نورسنج gossen sixtomat digital عجله ای روی یک دوربین گرفتم میشه نطرتون رو بدید اگه توی همین قیمت یا پایینتر چیزه بهتر میشه گرفت لطف می کنید بگید؟

صفحه 2 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین