صفحه 1 از 12 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 114
Like Tree251تشکر

موضوع: راهنمایی جهت خرید نورسنج و فلاش متر ...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض راهنمایی جهت خرید نورسنج و فلاش متر ...

دوستان می تونن فرق نورسنج اسپات متر با لایت متر رو به من بگن و اینکه از اسپات متر مدل خوبی رو که تو بازار هست رو معرفی کنن ممنون می شم

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

پیش فرض پاسخ: نورسنج اسپات متر یا لایت متر؟

شايد براي دوستان با تجربه اين موضوعات تکراري و شايد هم پيش پا افتاده باشه(منظورم آسان هستش)
    ولي براي ما آماتور ها جذابه.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

فرقی ندارند، یا درست تر بگم اسپات مترینگ یکی از قابلیت هایی هست که یه لایت-متر بالقوه میتونه داشته باشه. این دقیقا مثل قابلیت اسپات-مترینگ دوربین هاست، بعضی دوربین ها (اعم از فیلم یا دیجیتال) این قابلیت رو دارند بعضی ها ندارند...(مورد اخیرش همین دوربین 30D کنون که بر خلاف نسخه قبلیش، 20D، در الگوریتم نورسنجی اش اسپات-مترینگ هم اضافه شده)
    به همین ترتیب یه نورسنج (یا همون لایت-متر) میتونه اسپات-مترینگ داشته باشه و به عبارت دیگه اسپات-متر هم باشه.
    نورسنج ها ( آنهایی که مستقل از دوربین هستند) انواع مختلفی دارند... مدل های ساده فقط از سوژه(Incident) یا محیط (Ambient) نورسنجی میکنند مثل نورسنج دوربین های آنالوگ خیلی قدیمی (دهه 60-70). مدل های پیشرفته تر هم نور محیط هم نور انعکاسی(Reflected light) رو می سنجن...
    پیشرفته تر لایت-متر هایی هستند که فلاش-متر هم دارند( یعنی با توجه به نور فلاش یا فلاشهای مورد نظر تنظیم میشوند).
    باز لایت متر هایی هسنتد که اسپات مترینگ هم میکنند... باز نورسنج هایی هستند که علاوه بر مشخص کردن درجه دیافراگم و سرعت شاتر، دقیقا اندازه نور رو بر حسب فوت-کندل(Foot-candle) یا لوکس (Lux) درج میکنند(هر یک لوکس فکر کنم برابر نور 1000 شمع یا نور ماه کامل دریک شب صافه)....
    حالا هر نور سنج میتونه یک یا چند یا همه این قابلیت ها رو داشته باشه..
    بعد دیگه...نورسنج هایی هستند که برای کارهای خاص ساخته شدند، مثل نورسنج های مادون قرمز که به طول موج خاصی از نور حساسیت دارند و در عکاسی مادون قرمز بکار میروند....
    Gossen معروفترین و گرونترین نورسنج ها رو تولید میکنه. Sekonic و به خصوص Minoltaی مادرمرده هم نورسنج های خیلی خوبی تولید میکنند(میکردند!؟)
    لایت-متر ها استفادههای خاص دارند و من فکر میکنم نورسنج خود دوربین های امروزی دیجیتال و آنالوگ قطع کوچک نیاز اکثر استفاده کننده ها رو برطرف میکنند.
    لایت متر ها بخصوص در عکاسی با دوربین های قطع بزرگ و قطع متوسط کاربرد دارند، چراکه معمولا دوربینهای قطع بزرگ نورسنج در خودشون ندارند، نور سنج دوربین های قطع متوسط ( در مورد SLR های 6x6،6x4.5،6x7،6x9) -- که در مدلهای خاص منظره یابهای((Viewfinder این دوربین ها نصب هستند -- رو هم باید جداگانه با قیمت خیلی بالا تهیه کرد(مثلا حدود 1800 دلار برای دوربین های سری 500 هاسلبلاد یا 1200 دلار برای یک مامیا 6x7) که شاید خیلی الگوریتم دقیق و پیشرفتهای هم نداشته باشند، برای همین شاید خرید یه لایت متر در این موارد بهتر و مطمئن تر باشه....
    در عکاسی تبلیغاتی، عکاسی مد و بطور کلی عکاسی در آتلیه و استودیو و سایر جاهایی که به نورسنجی دقیق و حساب شده احتیاج هست هم از لایت متر استفاده می کنند...
    اینم یادم رفت، یکی از اصلی ترین کاربردهای لایت متر ها در صنعت سینما و سینماتوگرافی بوده و هست...
    در ایران نمی دونم چه قیمتی دارند و کجا میتونین پیدا کنین، با این حال شاید مرکز تجهیزات حرفه ای تو هفت تیر داشته باشند، میتونین بپرسین...
    maziyarsh، Dejavu، محمد رنجبر و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

شما که دی هفتاد دارید، نه نیاز اسپات متر دارین و نه حتی فلاش متر...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض فلش متر(نوسنج)

کسی اطلاعاتی در مورد فلش متر های سکونیک داره؟ آیا برای عکاسی دیجیتال خوبه؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

پیش فرض پاسخ: فلش متر(نوسنج)

نقل قول نوشته اصلی توسط photojourn نمایش پست ها
    کسی اطلاعاتی در مورد فلش متر های سکونیک داره؟ آیا برای عکاسی دیجیتال خوبه؟
    سلام
    شرکت رنگ سیستم نمایندگی این فلاش مترها است. فلاش متر برای استفاده درآتلیه خوبه ولی بهتر از آن و ارزانتر از آن در عکاسی دیجیتال سعی و خطا است!
    به هر حال اگر موقع عکاسی آتلیه جلوی مشتری بگیرید کلی برای خودش کلاس میباشد.
    ضمناً انواع نور سنج + فلاش متر هم هست.
    فرزام

كاربر جديد WFLD آواتار ها
    تشکر کرده
    6

پیش فرض راهنمایی جهت خرید نورسنج...

با سلام خدمت دوستان عزیز

دقیقا نمیدونستم جای مطرح کردن این سوال اینجا هست یا نه...اما میخواستم دوستان
    جهت خرید یه نورسنج خوب دیجیتالی منو راهنمایی کنند چون دقیقا نمیدونم چه قیمتی
    دارند البته من با مینولتا کار کردم به نظر شما گیر میاد و از کجا میشه خرید؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: راهنمایی جهت خرید نورسنج...

نقل قول نوشته اصلی توسط WFLD نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز

دقیقا نمیدونستم جای مطرح کردن این سوال اینجا هست یا نه...اما میخواستم دوستان
    جهت خرید یه نورسنج خوب دیجیتالی منو راهنمایی کنند چون دقیقا نمیدونم چه قیمتی
    دارند البته من با مینولتا کار کردم به نظر شما گیر میاد و از کجا میشه خرید؟
    در حال حاضر بیشترین و بهترین برندی که در بازار به راحتی یافت می شود و اکثرا در ایران توزیع شده مارک سکونیک است.جدیدا هم مدل های Polaris عرضه شده اند که بنده اطلاع دقیقی از کیفیت و قیمت شان ندارم ( ظاهر جذابی که ندارند )

اما مدل های سکونیک تقریبا متنوع تر و با کیفیت تر هستند و اغلب در ایران به راحتی یافت می شوند.

اول باید دید قصد شما از خرید نورسنج چیست؟

دوم اینکه تا چه حدودی توان پرداخت دارید؟

مدل های سکونیک را در سایت این شرکت می توانید ببینید...

کد HTML:
    http://www.sekonic.com/main/
    A_Maddah، WFLD و mojtaba79 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد WFLD آواتار ها
    تشکر کرده
    6

خیلی ممنون آقای قبادی..
    نورسنج جهت ریپروداکسیون و ماکرو گرافی و ...
    میخواستم بدونم در ایران نمایندگی فروش محصولات سکونیک کجاست وب سایت داره؟؟
    من قبلا با مینولتا کار کردم نورسنج های خیلی خوبی هستند با اینکه قدیمی تر هستند ..

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط WFLD نمایش پست ها
    خیلی ممنون آقای قبادی..
    نورسنج جهت ریپروداکسیون و ماکرو گرافی و ...
    میخواستم بدونم در ایران نمایندگی فروش محصولات سکونیک کجاست وب سایت داره؟؟
    من قبلا با مینولتا کار کردم نورسنج های خیلی خوبی هستند با اینکه قدیمی تر هستند ..
    فکر کنم یک شرکتی بود که سکونیک ها رو وارد می کرد اما دقیقا یادم نیست و فراموش کردم.اما اکثر مغازه های ناصرخسرو ( بخصوص فروشگاه قصر دوربین ) سکونیک ها رو دارند ( اکثر مدل ها ) قسمت سکونیک ها از 140 یا 150 هزار تومان تا 400 هزار تومان برای مدلی های دیجیتال متغیر است.باید ببینید کدام مدل برای شما مناسب است و از نظر کارایی برای شما کافی است.

مدل های مینولتا مدل های بسیار عالی و دقیقی بودند و بسیار منحصر به فرد اما متاسفانه در ایران به سختی یافت می شوند و از هنگامی که مینولتا به سونی واگذار شده مدل جدید عرضه نشده است و فقط همان مدل های سابق احتمالا به صورت دست دوم یافت می شود که به نظرم خرید اش منطقی نیست و بهتر است یکی از مدل های سکونیک را انتخاب کنید که جواب پس داده اند.

این نورسنج پولاریس که جدیدا عرضه شده هم در صورتی که قیمت مناسبی داشته باشد می تواند انتخاب خوبی باشد.در اکثر مجلات خارجی این مدل تبلیغ می شود.
    Persian، A_Maddah و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 1 از 12 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین