صفحه 3 از 13 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 122
Like Tree537تشکر

موضوع: Nikon D3x

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: Nikon D3x

یک موضوع جالب و شاید هم بی ربط...!

توی سمپل های D3x که توسط نیکون معرفی شده نسل جدید 2010 Ford Mustang هم دیده میشه.این نسل هنوز ورود اش قطعی نیست و فقط در شایعات اومده و چند خودرو کانسپت هم در چند نمایشگاه ازش دیده شده.اما جاسوس های صنعتی چند عکس ازش گرفته اند.اما این عکس هایی که توسط نیکون منتشر شد ( با رزلوشن 25مگاپیکسل ) احتمالا ظاهر قطعی این خودرو جنجالی خواهد بود و حضور این دوربین خبر خوبی برای موستانگ بازان عزیز هم هست.قیافه بسیار خشن و وحشی و عضلانی....

از وقتی این سمپل های منتشر شده توی فروم های خودرو خارجی هم در مورد D3x حرف می زنند...!

nmroshan، Arash، FarhadBahramii و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    به به ....

بالاخره این دوربین ارزشمند هم معرفی شد.

یک غول واقعی در دست عکاسان استودیویی!

با تمامی بخش های فرمایشات آرش عزیز کاملا! موافقم.منون آرش عزیز انشالله عید با هم تست اش می کنیم و می رویم سفر!

واقعا دوربین ارزشمندی است از هر جهت که بخواهیم نگاه کنیم شایسته تقدیر است.

بنده قبل از اینکه خروجی این دوربین را ببینم ام می دانم داستان چیست . سنسور یکسان با Sony DSLR-A900 همه چیر را مشخص خواهد کرد.

باز هم اینجا فرق یک کمپانی با سابقه مثل نیکون با سونی که تازه ابتدای راه است مشخص شد.نیکون از این دوربین می تواند 11 شات پیاپی بگیرد به همراه سیستم فوکوس 51 نقطه ای منحصر به فرد

به نظرم قیمت این دوربین کاملا معقول است.هرچند که تا 1000 دلار کاهش خواهد یافت ( روزهای ابتدایی ورود D3 هم قمیت قدری بالا بود اما الان متعادل شده است )

این دوربین نیکون به همراه لنز های نانو و دیگر لنز های خوب نیکون یک خروجی خارق العاده خواهد داشت.

دست سونی هم درد نکند برای تولید این چنین سنسور هایی امیدوارم تا چند سال دیگر سنسور های بیش از 100 مگاپیکسل را در DSLR ها ببینم.

این دوربین به همراه سونی رقیبان سر سختی برای بک های مدیوم فرمت هستند.

كاوه جان،

از قرار سرعت عكاسي پياپي اين دوربين 5 فريم در فرمت FX و 7 فريم در فرمت DX است.

راجع به سنسور هم تا قبل از انتشار خبر رسمي اين دوربين، در فروم ها و سايت ها بين دو شركت كداك و سوني حدس و گمان هايي مطرح بود. من جايي نديدم كه به صورت رسمي توليدكننده اين سنسور را معرفي كرده باشه. ولي به نظرم احتمال سوني قوي تره.در اين صورت، البته بايد ديد نتيجه پروسس نيكون با اين سنسور چگونه خواهد شد. اگر نتيجه بهتري گرفت، بايد بحث پروسس كه قبلاً در فروم مطرح بود جدي تر گرفته بشه.
    Persian، Kaveh Ghobadi، shabab و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak25 نمایش پست ها
    كاوه جان،

از قرار سرعت عكاسي پياپي اين دوربين 5 فريم در فرمت FX و 7 فريم در فرمت DX است.

راجع به سنسور هم تا قبل از انتشار خبر رسمي اين دوربين، در فروم ها و سايت ها بين دو شركت كداك و سوني حدس و گمان هايي مطرح بود. من جايي نديدم كه به صورت رسمي توليدكننده اين سنسور را معرفي كرده باشه. ولي به نظرم احتمال سوني قوي تره.در اين صورت، البته بايد ديد نتيجه پروسس نيكون با اين سنسور چگونه خواهد شد. اگر نتيجه بهتري گرفت، بايد بحث پروسس كه قبلاً در فروم مطرح بود جدي تر گرفته بشه.
    به به.....

بابک عزیز....

از این طرف ها؟؟؟

بابک جان در سونی بودن سنسور اصولا شک نکن!

کداک مدت ها است تکنولوژی CMOS را منسوخ شده اعلام کرده و زیاد به دنبال پیشرفت آن نیست.تمام وقت و توان کداک عزیز صرف CCD هایش بخصوص برای بک های دیجیتال شده است.

در اینجا هم در ابتدای PREVIEW رسما عنوان شده که سنسور با آلفا 900 یکسان است

For its first full-frame digital SLR, Nikon took a balanced approach with a camera that offered excellent overall performance, but didn't significantly raise the bar in resolution. With the D3X, Nikon has made its mark on the high-res full-frame market with 24.5-megapixel resolution -- tying with Sony's flagship Alpha DSLR-A900. (While Sony lists the A900 as having 24.6 megapixels, the final image size is identical to that of Nikon's D3X -- the slight 0.1 megapixel discrepancy coming down to a difference in how the two companies count effective megapixels.) With identical resolution, the difference between these two heavyweights will come down to the remaining feature set of each camera. Meanwhile, in quite a turn of events, Nikon's tradition rival, Canon, is left lagging a fair way behind resolution-wise with its flagship EOS-1Ds Mark III still sitting on 21.1 megapixels
    در مورد سرعت پیاپی بله در فول رزلوشن 5 و در 10مگاپیسکل 7 فریم که باز هم از سونی بیشتر است.بافر بزرگ تری هم دارد.
    Babak25 و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Mastermehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    925

والا من یخورده با سیاست شرکت نیکون مشکل دارم. نمی دونم چرا مدت زمان قابل توجهی طول می کشه تا بخواد دوربینی مشابه رقیبش کنون بده. مثل اینکه شک داره و سعی میکنه قدم اشتباهی بر نداره پس منتظر جواب میمونه.

البته 1ds mkIII و d3x خریداران خاص خودشونو دارن و بایستی دید که کدامین قسمت بازار را مورد هدف قرار داده اند. همونطور که دوستان گفتند خریدارانشون بیشتر اهل مد و فشن و تبلیغات و .... هستند تا اهل خبرنگاری.

به شخصه فکر میکنم اگه قیمت این دوربین 1000 تا 2000 دلار کمتر بود خیلی جذابتر بود.
    ARASH II و Jesmi تشکر می‌کنند.
    مهدی هامیزاد
    Canon 40D, Canon 70-200mm f/4 L IS, Canon 60mm f/2.8 macro, Canon 17-55mm f/2.8 IS
    Lowepro nova 4, Inverse 200 & Primus Aw, Canon RS-80N3, Sigma EF 500 DG Super

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها

هدف اصلی D3x بازار عکاسان مد و فشن است.
    عکاسان صنعتی و عکاسان طبیعت.
    کاملا" موافقم که هدف اصلی نیکون از تولید این دوربین عکاسان مد و فشن و ... هست و از طرفی به موقع این کمبود رزولوشن رو با این دوربین پر کرد ولی مسئله اصلی قیمت هست که بنظر من نباید قیمت 1Ds M3 که مال 1سال و 3ماه پیش هست رو ملاک قیمت این دوربین دونست , درسته که شاید کسانی باشند که هنوز 1dsm3 بخرند ولی با اومدن 5D ii شاید دیگه وقت اون رسیده که کنون هم 1DS رو آپدیت کنه , (بالای 30 مگا پیکسل باتوجه به 50D )
    بنظر من (الان) قیمت این دوربین با 5D II و A900 مقایسه میشه نه با 1DsM3 چون 1DsM3 فروش خودش رو کرده و دیگه مشکلی نیست که 5D II رو انتخاب کنن و سراغ اون نرن .

خب حتما" میفرماید که 5D ii , A900 با D3X توی یه کلاس نیستن . خب درست ولی برای عکاس رده بندی دوربین مهم نیست ,مهم کارایه که با قیمت 2 -3 برابر چه برتری نسبت به 5D II بدست میاره ؟؟؟؟؟؟؟؟(که فکر کنم یه چیزهای رو هم از دست میده )
    جواب این سئوال میتونه قیمت این دوربین رو توجیه کنه (البته تا زمانیکه کنون 1ds رو آپدیت نکرده)
    ME، Mashhadi Vahid، Mastermehdi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

تشکر کرده
    14101

فعلا بحث بر تر ایزو 50 این دوربین است.

طبق گزارش DXOMark ایزوو 200 سونی آلفا 900 حدودا ایزو 151 است و ایزو 100 حدود ایزو 119

بر طبق نظر چند نفر گام ابتدایی ایزو در این دوربین ایزو 80 است که ایزو 50 نامگذاری شده است.

http://www.dxomark.com/index.php/eng...Sony/Alpha-900
    rezafh تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

من نیز با نظر آقای آرش زمانی موافقم، اگر کاربرد این دوربین را بقول آقای Arash در عکاسی مد و صنعتی و طبیعت (بغیر از حیات وحش) بدانیم آنگاه در این کاربرد ها شاید لزومی به استفاده از کلیه ویژه گیهای برتر این دوربین نسبت به 5d mII نباشه فلذا این قیمت در مقایسه با رقبا برای عکاسان زیاد جذاب نخواهد بود ضمن آنکه بایستی پایین اومدن قیمتهای دوربینهای MF رو که در کاربری های فوق الذکر خروجی های بمراتب بهتری دارند را نبایست از نظر دور داشت
    ولی در کل این دوربین nikon رو پس از چند سال مجددا به جایگاهی که در دوربین های آنالوگ داشت بر میگردونه و مطمئنا در چند ماه آتی وضعیت قیمتی آن در مقایسه با رقبا بیشتر مشخص خواهد شد
    ARASH II، mazdak و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    امير رضا برهاني
    http://www.arbphotos.com

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

قیمت کمی بالا است و منظور من از اینکه "باید دید چه کسانی این دوربین رو میخرند" رسیدن به جواب عکاس خبر نگار یا عکاس مد و منظره نبود
    مقصودم پرداخت کننده ای است که برای چنین دوربینی , این مبلغ رو میپردازه اون هم در قیاس با دوربین 2700 دلاری کنون

برای کسی که میخواد به این سطح قدم بذاره پرداخت این اختلاف قیمت حتما باید توجیه داشته باشه
    به هر حال دوربین خوبی است ولی قیمتش منصفانه نیست.
    معمولا قیمت دوربین های نیکون هم در مقایسه با بدنه های کنون خیلی کمتر و دیرتر افت میکنند
    مثل همیشه جواب این مسائل رو زمان به خوبی حل میکنه
    Mastermehdi، rezafh، FoadKhanlar و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    قیمت کمی بالا است و منظور من از اینکه "باید دید چه کسانی این دوربین رو میخرند" رسیدن به جواب عکاس خبر نگار یا عکاس مد و منظره نبود
    مقصودم پرداخت کننده ای است که برای چنین دوربینی , این مبلغ رو میپردازه اون هم در قیاس با دوربین 2700 دلاری کنون

برای کسی که میخواد به این سطح قدم بذاره پرداخت این اختلاف قیمت حتما باید توجیه داشته باشه
    به هر حال دوربین خوبی است ولی قیمتش منصفانه نیست.
    معمولا قیمت دوربین های نیکون هم در مقایسه با بدنه های کنون خیلی کمتر و دیرتر افت میکنند
    مثل همیشه جواب این مسائل رو زمان به خوبی حل میکنه
    یاسر جان...

این موضوع چند عامل داره و نمیشه یک جانبه به قضیه نگاه کرد...

بله برای بنده که برای اولین بار قصد خرید یک دوربین DSLR دارم شاید عامل قیمت بسیار مهم است.شاید در نظر بنده اختلاف مثلا 4 هزار دلاری دو دوربین برایم اصلا قابل درک نباشد

اما!!!

وقتی بنده عکاس حرفه ای( این حرفه ای عکاسانی هستند که برای فروش یک شات شان حداقل 5هزار دلار دستمزد می گیرند !!!)باشم.اختلاف قیمت 10 هزار دلاری هم زیاد برایم ارزشی ندارد.

وقتی بنده یک فشن فتوگرافر مطرح باشم و چندین و چند دوربین D1 و D2X و D3 و حداقل 20 تا 25 لنز بالای 1000 دلاری ( مثل 24-70 و 70-200 و .............. ) داشته باشم به همراه یک ست کامل از فلاش های نیکون و سیستم CLS و ..... چندین و چند وسیله جانبی شارژر ها و باطری های چند صد دلاری و کلی وسیله دیگر اصولا اگر 5D MK 2 هزار دلار هم می بود اصلا به آن فکر نمی کردم و منتظر آپگیرید برند خودم می بودم.

این عکاسان ( شاید هم ابزار بازان ) داخلی و دوستانمان را نبینید که بعد از آمدن یک دوربین به بازار از هر برندی آب از لب و دهانشان جاری می شود و فورا فیلشان یاد هندوستان کرده و دو سه تا لنز را با ضرر های میلیونی می فروشند و دل در گرو برند تازه می بندند!

این ابزار با وجود اینکه یک دوربین است.اما ابزار حرفه ای یک شغل بسیار پر سود و درآمد و حرفه ای است

شغلی که در آن سرمایه ات دوربین نیست فکر و خلاقیت شما است.ابزار شما دوربین است و همیشه به دنبال بهترین ابزار هستید که به بهترین نحو بالاترین کارایی را برای شما داشته باشد.

بلی در نظر خیلی ها می گویند ای آقاااا این دوربین به این قیمت اصلا نمی ارزد.اما همین دوربین پیشاپیش فروش می رود و توسط عده ای خاص ( حرفه ای ها ) خریداری می شود و لذت بسیاری هم نصیبشان می کند.

متاسفانه دوستان فقط از نظر یک فرد که می خواهد دوربین بخرد به موضوع نگاه می کنند نه کسی که این دوربین و قیمت اش احتملا 10%کل تجهیزات دیگرش ارزش دارد.

وقتی فردی یک بک مدیوم را با قیمت مثلا 70 هزار دلار به همراه چند عدد لنز به ارزش 120 هزار دلار میخرد یقینا پرداخت 7 هزار دلار چیز زیاد مهمی نیست.

مهم این است که ما چه می خواهیم و از ابزار بدنبال چه چیزی هستیم.

این ابزار ( D3X ) یک ابزار برای FUN نیست.یک ابزار کاملا PROFESSIONAL است.

فکر کنم اگر از این منظر به موضوع نگاه کنید کاملا راضی خواهید بود.

وقتی که در حال حاضر هنوز هم در برند کانن حرفه ای ها به فکر مارک 3 هستند و اصولا 5دی برایشان بیشتر اسباب بازی است تا ابزار کار و وقتی که انها حاضرند مثلا مارک 4 را با قیمت 9 هزار دلار بخرند زیاد نباشد موضوع را پیچیده دید....
    yasin-m، Minoosepehr، Delbaz و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام یاسر جان
    منم موافقم که D3x گرونه.
    ولی کسانی که این دوربین رو میخرن مطمئنا این اولین دوربینشون نیست.
    مشتریان این دوربین کسانی هستن که از قبل برند نیکون رو انتخاب کردن و تعداد زیادی لنز و لوازم از همین برند دارن.
    و اگه بخوان بخاطر قیمت خوب 5D II تغییر برند بدن ضرر مالی بیشتری نصیبشون خواهد شد.

------------
    ببخشید که پست من و آقای قبادی عزیز همزمان شد.
    زمانی که مشغول تایپ 4 تا خط بالا بودم ، آقای قبادی عزیز بطور مشروح حرف دلمو زدن
    Delbaz، Kaveh Ghobadi، rezafh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 3 از 13 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین