صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21
Like Tree80تشکر

موضوع: هشدار، گران نخرید!

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: هشدار، گران نخرید!

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhosain نمایش پست ها
    ضمن تشکر از کلیه دوستان به خاطر اهمیت دادن به این بحث، میخوام بگم اگه همین خریداران خاص که فرمودید فقط یه مدت کوتاه دوری از محبوب را تحمل کنند و یه حالت تحریم خرید ایجاد کنند، فروشندگان هم مجبور می شوند که قواعد صحیح تجارت را از همتایان خارجی خود یاد بگیرند. (کمی انقلابی;))
    البته این رو هم میدونم که ما ایرانیا در همفکری و کارای جمعی چقدر قوی هستیم
    والله امیر عزیز...

مگر احیانا چند نفر از دوستان فروم قصد دارند در آینده نزدیک ( مثلا 3 ماه آینده ) خرید کنند؟

نهایتا 5 نفر...

اما یک سری به بازار و مشتریان این فروشگاه ها بزنید.روزانه حداقل 20 دوربین می فروشند ( هر کدام و تازه آن کوچک هایشان )

پس تحریم ما نمی تواند زیاد موثر باشد.
    Ali Shadi، Amir Tavakoli، Christ Melikian و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

یه دوستی می گفت: امن ترین راه، ارزانترین راه، مطمئن و ... ترین راه، اینه که آشنایی از کشور های خارجی جنس رو براتون بیاره. در ضمن باید عرض کنم که کشور هایی مثل سوئد که مالیات خیلی بالایی نسبت به جنس دارن، وقتی از کشور خارجش می کنین، مالیات رو بر می گردونه. پس هیچ مشکلی نیست. حتی تو گمرک هم راه اگه جنس رو از بسته بندی در بیارین و ادعا کنین که برای مصرف خودمه، هیچ مبلغ اضافه ای هم لازم نیست خرج کنین.
    اصلان نورقاسمی

كاربر همراه fartow آواتار ها
    تشکر کرده
    1432

نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها
    یه دوستی می گفت: امن ترین راه، ارزانترین راه، مطمئن و ... ترین راه، اینه که آشنایی از کشور های خارجی جنس رو براتون بیاره. در ضمن باید عرض کنم که کشور هایی مثل سوئد که مالیات خیلی بالایی نسبت به جنس دارن، وقتی از کشور خارجش می کنین، مالیات رو بر می گردونه. پس هیچ مشکلی نیست. حتی تو گمرک هم راه اگه جنس رو از بسته بندی در بیارین و ادعا کنین که برای مصرف خودمه، هیچ مبلغ اضافه ای هم لازم نیست خرج کنین.
    فرمایش شما تا حدودی درست است. زیرا که به ساکنین آن کشورها و ساکنین (افرادی که در آنجا سکونت دارند و نه توریستها) کشورهای اروپا مشترک این برگشت مالیات تعلق نمیگیرد. حال اگر کسی برای بازدید (توریست) به کشورهای اروپا برود و بتواند خریدی انجام دهد چون با گذرنامه ایرانی است میتواند درصد کمی از مالیات را پس بگیرد که نهایتا گمان نکنم چشم گیر و قابل توجه باشد. ولی گفته این دوست که امن تر و مطمئن تر است را قبول دارم زیرا مشکل تقلبی بودن و یا دوباره بازسازی شده بودن اجناس از میان برداشته میشود.

خود من تلاش میکنم که خریدهایم را در زمان سفرم انجام دهم چون خیالم آسوده تر است.

كاربر همراه Amirhosain آواتار ها
    تشکر کرده
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط fartow نمایش پست ها
    فرمایش شما تا حدودی درست است. زیرا که به ساکنین آن کشورها و ساکنین (افرادی که در آنجا سکونت دارند و نه توریستها) کشورهای اروپا مشترک این برگشت مالیات تعلق نمیگیرد. حال اگر کسی برای بازدید (توریست) به کشورهای اروپا برود و بتواند خریدی انجام دهد چون با گذرنامه ایرانی است میتواند درصد کمی از مالیات را پس بگیرد که نهایتا گمان نکنم چشم گیر و قابل توجه باشد. ولی گفته این دوست که امن تر و مطمئن تر است را قبول دارم زیرا مشکل تقلبی بودن و یا دوباره بازسازی شده بودن اجناس از میان برداشته میشود.

خود من تلاش میکنم که خریدهایم را در زمان سفرم انجام دهم چون خیالم آسوده تر است.
    من حدود یک ماه پیش سفر کاری به آلمان داشتم، توی تمام فاکتورهای خرید، قیمت هر جنس برابر قیمت خالص آن به اضاضه %19 مالیات ذکر شده بود که توی هر فروشگاهی که بالای 25 یورو خرید داشتیم، فرم Tax Free رو پر کردیم و توی فرودگاه پس از ایستادن در صف مربوطه، %11 مالیات رو پس دادن.
    یعنی هر تبعه خارج از اتحادیه اروپا %8 مالیات خرید می پردازد و هر تبعه اتحادیه اروپا %19 (لااقل در مورد آلمان)
    خوش به حال خودمون که پس دادن تو کارمون نیست و معلوم نیست چقدر مالیات میدیم و این مالیات کجا میره! :biggrin:
    Kaveh Ghobadi، M.vatandoost، partow و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kiuna آواتار ها
    تشکر کرده
    218

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhosain نمایش پست ها
    من حدود یک ماه پیش سفر کاری به آلمان داشتم، توی تمام فاکتورهای خرید، قیمت هر جنس برابر قیمت خالص آن به اضاضه %19 مالیات ذکر شده بود که توی هر فروشگاهی که بالای 25 یورو خرید داشتیم، فرم Tax Free رو پر کردیم و توی فرودگاه پس از ایستادن در صف مربوطه، %11 مالیات رو پس دادن.
    یعنی هر تبعه خارج از اتحادیه اروپا %8 مالیات خرید می پردازد و هر تبعه اتحادیه اروپا %19 (لااقل در مورد آلمان)
    خوش به حال خودمون که پس دادن تو کارمون نیست و معلوم نیست چقدر مالیات میدیم و این مالیات کجا میره! :biggrin:
    پس یعنی اگه یه المانی که بخواد بیاد مثلا جنسی رو بخره و بیاره ایران نمی تونه از این تخفیف استفاده کنه درسته ؟
    این فروم ارزونی مدیرش که عقده های مدیریتیش رو بتونه خالی کنه

تشکر کرده
    1432

نقل قول نوشته اصلی توسط kiuna نمایش پست ها
    پس یعنی اگه یه المانی که بخواد بیاد مثلا جنسی رو بخره و بیاره ایران نمی تونه از این تخفیف استفاده کنه درسته ؟
    کاملا درسته. نه تنها آلمانی بلکه سوئدی و دانمارکی و ... تمام کشورهای عضو اروپای مشترک. و برای ایرانیها و دیگر توریستها همانگونه که دوستمان Amirhosain گفتند همه مالیات پرداختی پس داده نمیشود بلکه از روی یک شابلون این مالیات پس داده میشود که درصدی کمتر از مالیات پرداختی است.
    M.vatandoost، kiuna و amirmirza تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

در مورد هزينه هاي واردات قانوني و مشكلات موجود با جناب وطن دوست موافقم (بخصوص كه اين اواخر مشكل انتقال ارز و واسطه گري مربوطه هم كار واردات رو خيلي سخت تر و هزينه بر تر كرده)
    شايد معيار كمترين قيمت ، معيار خيلي مناسبي نباشه ، چون مطمئنا هيچ ارزوني بي دليل نيست ، (همونطور كه اين مسئله در مورد 40D هاي ارزون قيمت بازار و مشكل سريالشون توي فروم مشخص شد)، با اين وجود در برخي از برند ها اختلاف خيلي فاحشي ديده ميشه ( براي مثال تو برند پاناسونيك تفاوت قيمت ميانگين FZ18 با يازار داخلي به 50% هم ميرسه 280$ & 420T ).
    لازم به ذكره تو كشورهاي همسايه شمالي هم وضعيت بهتر از اينجا نيست ، من تو سفر سال پيشم به آذربايجان و تركيه قيمت ها رو 20 تا 25% بالاتر از قيمتهاي داخلي ديدم.
    البته به نظر ميرسه بعد از سال نو ميلادي كاهشي در قيمتهاي جهاني(بخصوص دروربينهاي تازه واردي مثل D90) ديده خواهد شد ، اگه ضرورتي وجود نداشته باشه فكر ميكنم انتظار يكي دو ماهه بد نباشه.
    Amirhosain، M.vatandoost، fartow و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

كاربر همراه kiuna آواتار ها
    تشکر کرده
    218

نقل قول نوشته اصلی توسط fartow نمایش پست ها
    کاملا درسته. نه تنها آلمانی بلکه سوئدی و دانمارکی و ... تمام کشورهای عضو اروپای مشترک. و برای ایرانیها و دیگر توریستها همانگونه که دوستمان Amirhosain گفتند همه مالیات پرداختی پس داده نمیشود بلکه از روی یک شابلون این مالیات پس داده میشود که درصدی کمتر از مالیات پرداختی است.
    از پاسختون ممنونم اما یه موردی که می خواستم بدونم برای کسی که 2 تابعیت رو داره چطوریه ؟
    یعنی ایرانی که مقیم هست و اونجا زندگی میکنه و فقط به قصد مسافرت به ایران میاد
    اما هم پاس ایرانی داره هم المانی
    fartow تشکر می‌کند.
    این فروم ارزونی مدیرش که عقده های مدیریتیش رو بتونه خالی کنه

تشکر کرده
    1432

نقل قول نوشته اصلی توسط kiuna نمایش پست ها
    از پاسختون ممنونم اما یه موردی که می خواستم بدونم برای کسی که 2 تابعیت رو داره چطوریه ؟
    یعنی ایرانی که مقیم هست و اونجا زندگی میکنه و فقط به قصد مسافرت به ایران میاد
    اما هم پاس ایرانی داره هم المانی
    خواهش میکنم. چون من خودم همین وضعیت را دارم میدونم که این کسر کردن مالیات شامل حال این افراد نمیشود چون در آن کشور شما تبعه اروپا هستید و چون در گذرنامه ایرانی روادید یا اجازه اقامت آلمان را ندارید (چون تبعه آلمان دیگه روادید نمیخوان برای کشور خودشان ) بنابراین توریست به شمار نمی آیید. اگر هم گذرنامه ایرانی را نشان دهید زمان پس گرفتن این مالیات از شما خواسته میشه که روادید یا مدارک ورود به آلمان یا کشور دیگر اروپای مشترک را نشان دهید.

چون نمیخوام تاپیک را از بحت اصلی خودش منحرف کنم خواهش میکنم اگر بازهم در این موارد پرسشی دارید از پیام خصوصی بهره گیری کنید. با سپاس.

كاربر همراه Amirhosain آواتار ها
    تشکر کرده
    49

پنجشنبه 28 آذر در پایتخت از نمایندگی سونی آخرین لیست قیمت SLR ها رو گرفتم. قیمت مدلهای A300، A200 و A350 با دلار تقریباً 1300 تومن و A700 با دلار تقریباً 1500 تومن محاسبه میشه!!!
    تازه فروشنده میگفت که از امروز (شنبه 30 آذر) قیمت بعضی تجهیزات جانبی (مثل فلاش و ...) سونی تا دوبرابر افزایش خواهد یافت!!!
    قیمتها رو از اینجا میتونید ببینید.
    البته نمیدونم چرا قیمت دلاری A700 هم با اینکه نسبت به مدلهای مشابه خودش Canon 50D و Nikon D90 خیلی امکانات کمتری داره (مثلاً A/D 12Bit و مگاپیکسل کمتر نسبن به 50D و نداشتن قابلیت فیلمبرداری نسبت به D90 و نداشتن Live View و Status Panel نسبت به هر دو)، اینقدر بالاست؟
    ویرایش توسط Amirhosain : Saturday 20 December 2008 در ساعت 13:02
    amirmirza تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین