صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
Like Tree80تشکر

موضوع: هشدار، گران نخرید!

كاربر همراه Amirhosain آواتار ها
    تشکر کرده
    49

Exclamation هشدار، گران نخرید!

به دنبال رکود و افت شدید قیمتهای جهانی، فروشندگان داخلی به طور مصنوعی قیمتها را بالا نگهداشته اند.
    به عنوان مثال، مدتیه که درصدد خرید نیکون D90 هستم و روند قیمتها رو هم در سایتهای خارجی و هم داخلی دنبال می کنم:

- کمترین قیمت بدنه D90 در سایتهای خارجی: $800
    - کمترین قیمت بدنه D90 در سایتهای داخلی: 1.050.000 تومن!
    - کمترین قیمت لنز 85-16 در سایتهای خارجی: 530$
    - کمترین قیمت لنز 85-16 در سایتهای داخلی: 600.000 تومن!
    - کمترین قیمت فلاش SB900 در سایتهای خارجی: $400
    - کمترین قیمت فلاش SB900 در سایتهای داخلی: 530.000 تومن!

(25 آذر 87)

با توجه به اینکه قیمت دلار هم پایین اومده و به زیر هزار تومن برگشته، کاملاً مشخصه که قیمتها به صورت مصنوعی بالا نگهداشته شده اند.
    بنابراین فعلاً دست نگهداشتم تا با نخریدن مشت محکمی بر دهان گرانفروشان زده باشم!
    پیشنهاد می کنم که شما هم پیش از خرید، تأملی بر قیمتها کنید!
    ویرایش توسط Amirhosain : Monday 15 December 2008 در ساعت 08:59
    Persian، farid_nasiri، farhad44 و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

پیش فرض پاسخ: هشدار، گران نخرید!

تعرفه واردات دوربین دیجیتال به نقل از سایت IT IRAN :

انوشیروانی یکی از این فروشندگان در گفت و گو با آی تی ایران گفت: دوربينهاى عكاسى كامپيوترى تاكنون با تعرفه 40/9006 با تعريف ساير دوربينهاى عكاسى و با حقوق ورودى 10% از كليه گمركات ، ترخيص ميگرديده است كه با توجه به حجم كوچك دوربين به سختى واردكنندگان رسمى را قادر به رقابت با واردكنندگان غيرمجاز ميكرده است.

وی افزود: با توجه به نوع كالا، همين حقوق 10% بسيار زياد و 2 برابر ميزان تعيين شده براى ساير لوازم جانبى كامپيوتر مانند اسكنر و پرينتر بوده است. اخيرا گمرك مهرآباد با در نظر گرفتن تعرفه گمركى 40/8525 كه حقوق ورودى 20% را شامل ميشود باعث 2 برابر شدن هزينه واردكنندگان رسمى اين دوربينها شده است كه اتخاذ اين سياست، امكان رقابت با قاچاقچيان را بسيار مشكل كرده است.

به اعتقاد کارشناسان تعريف كلى تعرفه 8525 دلالت بر دوربينهاى ديجيتالى ميكند كه داده ها را روى نوار و كاست ضبط ميكنند (مانند دوربينهاى ويديويى و دوربينهاى حرفه اى براى ضبط برنامه هاى تلويزيونى) در نتيجه نميتواند در برگيرنده دوربينهاى كامپيوترى ساده و خانگى شود كه فايل داده ها را روى كارتهاى حافظه ضبط و ذخيره ميكنند. ضمنا اين دوربينهاى كامپيوترى هيچگونه توليد كننده داخلى هم ندارند كه اعمال چنين تعرفه بالايى را در جهت حمايت از توليد برايشان توجيه نمايد.

نرخ دلار به نقل از سایت بانک ملی ایران مورخ 25/9/87
    دلار آمريکا
    9965
    کد:
    http://www.bmi.ir/fa/curr.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1
    - کمترین قیمت لنز 85-16 در سایتهای خارجی: 530$
    حال خواهیم داشت : 530*997 = 528.410
    528.410*.10=52.841
    528.410+52.841=581.25

- کمترین قیمت لنز 85-16 در سایتهای داخلی: 600.000 تومن!
    600-581.25=18.75
    پس با این شرایط چنانچه فروشگاهی لنز را همین امروز و با این قیمتها وارد کرده باشد سود فروشنده به قرار زیر خواهد بود.
    18.75/600=0.03
    فکر نمی کنم سود 3 درصد رقم خیلی بالایی باشد. حال اگر وارد کننده محصول را گارانتی هم بکند که حسابش جداست.

موفق باشید.
    Persian، Christ Melikian و Halalzadeh تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

-باید توجه داشت که وارد کننده داخلی دوربینهایش را از خرده فروشی نمیخرد بلکه در سالم ترین شکل ان دوربینهایش را از عمده فروشی های معتبر خریداری میکند که که قیمت ان به میزان محسوسی از قیمت خرده فروشی بیرون از ایران پایین تر است.

- فکر میکنم همه ما شاهد دوربینهای چفت و چول و refurb و ساخته شده برای بازار بورکینافاسو و گینه استوایی در بازار ایران هستیم.
    دفترچه ژاپنی و کارتن سفارشی در چهار راه امین حضور و....

یک سر به دوربین فروشی های پایتخت بزنید چند rebel kiss - rebel xt - rebel xsi و..... میبینید. این نامها هیچ کدام برای بازار خاورمیانه نیستند و نشان از مبدا غیر طبیعی انها دارد.
    واردات مسافری هم یکی از روشهای رایج برای ورود تجهیزات عکاسی است.

چند درصد از وارد کنندگان دوربینها انها را از مبدا درست وارد کرده اند؟ چند نفر از انها به طور قانونی محصولشان را وارد میکنند و به طور کامل تعرفه پرداخت میکنند.

حتی با پذیرفتن پیش فرض های بالا محاسبه سود فروشندگام داخلی با افزودن تعرفه به قیمت خرده فروشی خارج از کشور منطقی نیست.

در انتها کدام فروشنده ای در حال فروش کالا با سود 3 درصد است؟ ایا اصلا چنین بنگاه تجاری امکان وجود دارد؟
    A_Maddah، farhad44، Amir Tavakoli و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    1277

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    -باید توجه داشت که وارد کننده داخلی دوربینهایش را از خرده فروشی نمیخرد بلکه در سالم ترین شکل ان دوربینهایش را از عمده فروشی های معتبر خریداری میکند که که قیمت ان به میزان محسوسی از قیمت خرده فروشی بیرون از ایران پایین تر است.

- فکر میکنم همه ما شاهد دوربینهای چفت و چول و refurb و ساخته شده برای بازار بورکینافاسو و گینه استوایی در بازار ایران هستیم.
    دفترچه ژاپنی و کارتن سفارشی در چهار راه امین حضور و....

یک سر به دوربین فروشی های پایتخت بزنید چند rebel kiss - rebel xt - rebel xsi و..... میبینید. این نامها هیچ کدام برای بازار خاورمیانه نیستند و نشان از مبدا غیر طبیعی انها دارد.
    واردات مسافری هم یکی از روشهای رایج برای ورود تجهیزات عکاسی است.

چند درصد از وارد کنندگان دوربینها انها را از مبدا درست وارد کرده اند؟ چند نفر از انها به طور قانونی محصولشان را وارد میکنند و به طور کامل تعرفه پرداخت میکنند.

حتی با پذیرفتن پیش فرض های بالا محاسبه سود فروشندگام داخلی با افزودن تعرفه به قیمت خرده فروشی خارج از کشور منطقی نیست.

در انتها کدام فروشنده ای در حال فروش کالا با سود 3 درصد است؟ ایا اصلا چنین بنگاه تجاری امکان وجود دارد؟
    با تمام فرمایشات شما موافقم.

اگر با شرایط صحیح واردات صورت گرفته باشد و قیمت هم به قیمت عمده محاسبه شود. دو فاکتور دیگر مورد نظر است:
    اول وارد کننده ای که جنس را به قیمت عمده خریداری کند آن را با سود خود و تعرفه کمرکی جمع زده و به نمایندگی عرضه می کند. حال آنکه خرده بنگاههای عرضه دوربین علاوه بر مالیات سالانه و هزینه های جاری از این پس مالیات بر ارزش افزوده را هم به این ارقام اضافه خواهند کرد. علاوه بر اینها ریز فاکتورهای دیگری نظیر پرداخت حق سالانه نمایندگی در ایران البته اگر سود مبلغ تضمین را کنار بگذاریم همچنین خواب سرمایه و درخواست بازار برای اقلام حرفه ای مثلا فلاشهای حرفه ای که با قیمتی بالا ممکن است فروش آنها در سال به تعداد انگشتان دست هم نرسد. و....
    دوم هزینه گارانتی است که آنهم بحث مفصلی است.

واردات قاچاق و مسافری هم که بحث خود را دارد. هیچوقت اجناس قاچاق را به قیمت ارزانتری نمی فروشند و نباید هم بفروشند و مورد بعدی اینکه ورود غیر قانونی کالا و تخلفات اقتصادی نتیجه مشکلات اقتصادی کشور است که آنهم داستان دیگری دارد که به بحث عکاسی مربوط نمی شود.
    در انتها نتیجه این است که تفاوت قیمت خرده فروشی در ایران و خارج از ایران معادل 12 تا 26 درصد است (طبق اعدادی که دوستمون ذکر کرده اند) . و این رقم با توجه به تمام شرایط بالا بازهم رقمی نیست که بتوان بر آن برچسب گرانفروشی نهاد . به نظر من صبر کردن برای پایین آمدن قیمتها سعی بیهوده است. نمی دانم چقدر موافقید یا مخالف.
    پی نوشت : بنده نه وارد کننده ام نه فروشنده و شغلم هیچ ارتباطی با این حرفه ندارد. این را گفتم تا خدای ناکرده سوء تفاهمی پیش نیاید.
    ویرایش توسط M.vatandoost : Monday 15 December 2008 در ساعت 12:15
    Persian، A_Maddah، Ali Shadi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    49

Lightbulb پاسخ: هشدار، گران نخرید!

نقل قول نوشته اصلی توسط M.vatandoost نمایش پست ها
    در انتها نتیجه این است که تفاوت قیمت خرده فروشی در ایران و خارج از ایران معادل 12 تا 26 درصد است (طبق اعدادی که دوستمون ذکر کرده اند) . و این رقم با توجه به تمام شرایط بالا بازهم رقمی نیست که بتوان بر آن برچسب گرانفروشی نهاد . به نظر من صبر کردن برای پایین آمدن قیمتها سعی بیهوده است. نمی دانم چقدر موافقید یا مخالف.
    پی نوشت : بنده نه وارد کننده ام نه فروشنده و شغلم هیچ ارتباطی با این حرفه ندارد. این را گفتم تا خدای ناکرده سوء تفاهمی پیش نیاید.
    به چهار دلیل با فرمایش شما مخالفم و انتظار رو توصیه میکنم :
    1) ما عمده فروش تجهیزات عکاسی نداریم و هر چه هست، خرده فروش است، چطور برای عمده فروش خارجی که تمام هزینه هایی که شما فرمودید را هم دارد، کاهش قیمت مقدور است، اما برای فروشندگان محترم داخلی مقدور نیست؟ :confused: (نگاهی به قیمتهای جمعه قبل از عید شکرگزاری معروف به Black Friday بیندازید، گریه آور است)
    2) قیمت نفت شدیداً کاهش یافته و بعید نیست که از این هم کمتر شود که همین موضوع از هزینه تولید و قیمت محصولات کاسته است.
    3) همانطور که عرض کردم، به دلیل رکود اقتصاد جهانی، تولید کنندگان مثل کنون (نه کانون) و نیکون و ... مجبور شده اند که برای جلب مشتری، از حاشیه سود خود بکاهند.
    4) رابطه بین قیمتهای آنطرف با اینطرف با ضریب تبدیل ریال به دلار تعریف می شود که آن هم در حال کاهش است.

پس چرا انتظار بیهوده است؟
    kiuna تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پی نوشت بی ربط اما مهم....

البته Spell درست کلمه CANON در فارسی همان است که آفومار استفاده می کند و در نامه نگاری های رسمی و تبلیغات CANON منتشر می شود و آن هم کانن است.
    shabab، M.vatandoost، partow و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    1277

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhosain نمایش پست ها
    تولید کنندگان مثل کنون (نه کانون) و نیکون و ... مجبور شده اند که برای جلب مشتری، از حاشیه سود خود بکاهند.
    سلام دوست من
    اول باید بگویم نظر شما برایم محترم است ولی غیر قابل قبول.
    دوم اینکه بنده کجای عرایضم به اسم شرکت معظم Canon اشاره کردم که شما فکر کردید من آنرا کانون نوشته ام ؟؟؟!!!
    حال آنکه آنها تولید کننده اند و برای کاهش قیمت دو نکته را مد نظر قرار می دهند اول قیمت تمام شده و دوم جذب مشتری اما برای یک فروشنده که احتمالا چند ماه پیش جنس خود را خریداری کرده و تمام پرداختهای خود را انجام داده است کاهش قیمت چه توجیهی می تواند داشته باشد؟
    موفق باشید دوست من.
    partow تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1277

نقل قول نوشته اصلی توسط M.vatandoost نمایش پست ها
    تعرفه واردات دوربین دیجیتال به نقل از سایت IT IRAN :

انوشیروانی یکی از این فروشندگان در گفت و گو با آی تی ایران گفت: دوربينهاى عكاسى كامپيوترى تاكنون با تعرفه 40/9006 با تعريف ساير دوربينهاى عكاسى و با حقوق ورودى 10% از كليه گمركات ، ترخيص ميگرديده است كه با توجه به حجم كوچك دوربين به سختى واردكنندگان رسمى را قادر به رقابت با واردكنندگان غيرمجاز ميكرده است.

وی افزود: با توجه به نوع كالا، همين حقوق 10% بسيار زياد و 2 برابر ميزان تعيين شده براى ساير لوازم جانبى كامپيوتر مانند اسكنر و پرينتر بوده است. اخيرا گمرك مهرآباد با در نظر گرفتن تعرفه گمركى 40/8525 كه حقوق ورودى 20% را شامل ميشود باعث 2 برابر شدن هزينه واردكنندگان رسمى اين دوربينها شده است كه اتخاذ اين سياست، امكان رقابت با قاچاقچيان را بسيار مشكل كرده است.

به اعتقاد کارشناسان تعريف كلى تعرفه 8525 دلالت بر دوربينهاى ديجيتالى ميكند كه داده ها را روى نوار و كاست ضبط ميكنند (مانند دوربينهاى ويديويى و دوربينهاى حرفه اى براى ضبط برنامه هاى تلويزيونى) در نتيجه نميتواند در برگيرنده دوربينهاى كامپيوترى ساده و خانگى شود كه فايل داده ها را روى كارتهاى حافظه ضبط و ذخيره ميكنند. ضمنا اين دوربينهاى كامپيوترى هيچگونه توليد كننده داخلى هم ندارند كه اعمال چنين تعرفه بالايى را در جهت حمايت از توليد برايشان توجيه نمايد.

فکر می کنم منظور شما رو متوجه شدم دوست من اون کلمه تاکنون است و به معنی تا این لحظه است.

كاربر همراه partow آواتار ها
    تشکر کرده
    3722

فكر مي كنم بهتر است از بحث زياد خارج نشويم (در مورد تلفظ و نوشتنCANON)
    جناب وطندوست هم سخن شما تاحدي درست است هم جناب امير حسين ... يادتان باشد كه اقتصاد ايران اندكي با مدل جهاني اقتصاد تفاوت دارد. اما كاهش قيمت ها به هرحال شوك را به بازر ايران وارد خواهد كرد. بنده فروشندگاني را ديده ام كه به علت موج ارزاني مجبور به پايين آوردن قيمت خود و حتي ضرر كردن شده اند.
    اما
    يادمان باشد كه دوربين هاي SLR و دوربين هاي حرفه اي تر آنها مثل D90 و 50D و ... در ايران مشتري خاص دارند (يعني از قاعده دوربين هاي Compact ارزان قيمت و موبايل و قطعات رايانه تا حدودي بيرون هستند)
    خوب با اين اوصاف نبايد انتظار افت شديد قيمت ها را در اين رده را در بازار ايران داشت.
    صبر كردن شما ممكن است به نتيجه برسد ولي به چه قيمتي؟ احتمالا به قيمت 6 ماه دوري از دوربين محبوبتان.

اين صرفا نظر شخصي بنده و حاصل تجربه ام هست و ممكن است هم اشتباه باشد.
    Amirhosain، M.vatandoost و aksavaran تشکر می‌کنند.
    مهدی پرتو
    Canon 50D / 18-55 / 55-250

تشکر کرده
    49

Arrow پاسخ: هشدار، گران نخرید!

نقل قول نوشته اصلی توسط skala نمایش پست ها
    يادمان باشد كه دوربين هاي SLR و دوربين هاي حرفه اي تر آنها مثل D90 و 50D و ... در ايران مشتري خاص دارند (يعني از قاعده دوربين هاي Compact ارزان قيمت و موبايل و قطعات رايانه تا حدودي بيرون هستند)
    خوب با اين اوصاف نبايد انتظار افت شديد قيمت ها را در اين رده را در بازار ايران داشت.
    صبر كردن شما ممكن است به نتيجه برسد ولي به چه قيمتي؟ احتمالا به قيمت 6 ماه دوري از دوربين محبوبتان.
    ضمن تشکر از کلیه دوستان به خاطر اهمیت دادن به این بحث، میخوام بگم اگه همین خریداران خاص که فرمودید فقط یه مدت کوتاه دوری از محبوب را تحمل کنند و یه حالت تحریم خرید ایجاد کنند، فروشندگان هم مجبور می شوند که قواعد صحیح تجارت را از همتایان خارجی خود یاد بگیرند. (کمی انقلابی;))
    البته این رو هم میدونم که ما ایرانیا در همفکری و کارای جمعی چقدر قوی هستیم
    aksavaran تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین