صفحه 15 از 25 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 249
Like Tree384تشکر

موضوع: دوربین و لنز مناسب برای عکاسی نجومی

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.i نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز همیشه همراه
    خسته نباشید

جونم براتون بگه تابستون میخوام دوربینی تهیه کنم تا با اون به عکاسی نجومی بپردازم ( نه عکاسی از اعماق آسمان و یا با تلسکوپ )
    البته قصدم فقط آسمان نیست ؛ به عکاسی از طبیعت و پرتره نیز علاقه دارم
    حالا از شما کمک میخوام تا دوربین خوبی تهیه کنم ( ترجیحا Canon باشه و اگر نشد Nikon )
    البته سقف قیمت به همراه لنز 18-55 و تجهیزات مورد نیاز بشه 1500
    نکته ای رو هم اضافه کنم که میخوام این دوربین از مدل های قدیمی نباشه که نه توی بازار هست و نه میشه دست دوم خوبش رو گیر اورد
    که حتی اگرم باشه به دردسرش نمیارزه

بعدش میخواستم نطرتون رو در مورد دوربین های 60دی و 600دی Canon در عکاسی نجومی بدونم
    آیا این دوربین ها با مقدار پیکسل و اندازه سنسوری که دارن برای این نوع عکاسی مناسب هستند یا خیر

خداییش همیشه موفق باشید
    سلام دوست گرامی

اندازه سنسور که در مدل های 350D تا 7D تقریبا همه یکی هستند و بهترین برای عکاسی با تلسکوپ
    هر چه مگاپیکسل ها زیاد شوند نویز هم در عکاسی بلند مدت خصوصا نجومی ( تاریک ) بالا میرود
    اما با توجه به پیشرفته شدن دوربین های جدیدتر نویز هم کاهش یافته

من ابتدا 50D را پیشنهاد میکنم که برای عکاسی نجومی عالی است و بعد هم 600D
    هم برای عکاسی نجومی و پشت تلسکوپ و هم برای طبیعت

خودم هم 350D و 30D دارم برای عکاسی نجومی که 30 کمترین نویز را دارد با 8 مگاپیکسل
    ویرایش توسط artnature : Sunday 19 June 2011 در ساعت 23:56
    m.a.i تشکر می‌کند.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

كاربر آشنا ahmadmobin آواتار ها
    تشکر کرده
    278

نقل قول نوشته اصلی توسط artnature نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی

اندازه سنسور که در مدل های 350D تا 7D تقریبا همه یکی هستند و بهترین برای عکاسی با تلسکوپ
    هر چه مگاپیکسل ها زیاد شوند نویز هم در عکاسی بلند مدت خصوصا نجومی ( تاریک ) بالا میرود
    اما با توجه به پیشرفته شدن دوربین های جدیدتر نویز هم کاهش یافته

من ابتدا 50D را پیشنهاد میکنم که برای عکاسی نجومی عالی است و بعد هم 600D
    هم برای عکاسی نجومی و پشت تلسکوپ و هم برای طبیعت

خودم هم 350D و 30D دارم برای عکاسی نجومی که 30 کمترین نویز را دارد با 8 مگاپیکسل
    البته من با انتخاب 50d کاملا مخالف هستم و به شما این مدل رادپیشنهاد نمیکنم( نویز زیاد)،انتخاب 550 دی خیلی بهتر از 50دی هست
    M.A.ZEYNALI، Walkman و m.a.i تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا fazlali آواتار ها
    تشکر کرده
    10

دوست عزیز 550 دی کمتر از 50 دی نویز ندارد لا اقل اگر بیشتر نداشته باشد کمتر هم ندارد. برای عکاسی نجومی خودم 350 دی 450 دی 40 دی و 50 دی رو تجربه کردم و به ترتیب اولویت 40 دی 450 دی و 50 دی رو پیشنهاد می کنم که البته با شرایطی که می فرمایید اگر پیدا شود فقط 50 دی را میتوانید در بازار نو بیابید...
    artnature و m.a.i تشکر می‌کنند.
    سعی کن عظمت در نگاه تو باشد ، نه آنچه بدان مینگری

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط fazlali نمایش پست ها
    دوست عزیز 550 دی کمتر از 50 دی نویز ندارد لا اقل اگر بیشتر نداشته باشد کمتر هم ندارد.
    دوستان اگر اشتباه میگم حتما بهم یادآور بشید ولی تا اونجایی که من میدونم شما دارید شدیدا اشتباه میگید
    سنسور 7دی با سنسور 550دی مشترک هستند و سنسور 50دی و 500دی نیز با هم مشترک.
    یعنی در این معادله بر اساس سنسور مشترک داریم :
    7D = 550D & 50D = 500D
    پس وقتی شما میفرمایید 550 بیشتر از 50دی نویز داره یعنی طبق فرمایشات شما داریم : 7دی بیشتر از 500دی نویز داره !!!! البته نمیدونم منظور خاص شما از نویز چیه.منظورتون حجم بیشتر پیکسل ها شاید باشه ...
    Kaveh Ghobadi، M.A.ZEYNALI، lamagra و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

نقل قول نوشته اصلی توسط fazlali نمایش پست ها
    دوست عزیز 550 دی کمتر از 50 دی نویز ندارد لا اقل اگر بیشتر نداشته باشد کمتر هم ندارد. برای عکاسی نجومی خودم 350 دی 450 دی 40 دی و 50 دی رو تجربه کردم و به ترتیب اولویت 40 دی 450 دی و 50 دی رو پیشنهاد می کنم که البته با شرایطی که می فرمایید اگر پیدا شود فقط 50 دی را میتوانید در بازار نو بیابید...
    با سلام:
    جالب اینجاست که خود شما هم 50d را در درده پایین تری قرار داده اید،اما باز تاکید بر آن دارید!
    در مورد 550d تا جایی که من اطلاع دارم رفتار نویزی قابل قبولی دارد( در رده خودش) و من هم به دوستمان خرید 550 را پیشنهاد میدهم ،با اینکار اگر ایشان لوازم جانبی را هم تهیه کنند حدودی هم پس انداز خواهند داشت و در مدت زمان کمی میتوانند برای خرید یک لنز خوب اقدام کنند که با این روند مطمعنا کیفیتی بیشتر از 50d خواهند داشت.

موفق باشید....
    djmehdi_67، m.a.i، Miri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

تشکر کرده
    10

باسلام خدمت دوستان و اساتید عزیز... نظر من به آقای ahmadmobin نزدیک تره.شاید بد منظورم رو رسوندم. دوتا بحث وجود داره : اندازه سنسور و نویزی که در تصویر بوجود میاد...بنده از این رو عرض می کنم که طبق گفته ی سایتهای معتبر زیر برای 50 دی:http://www.dpreview.com/news/0808/08...anoneos50d.aspو سایت کنون برای 550 دی www.canon-europe.com/.../EOS_550D_Specification_Sheet-v1_0_tcm13- 711521.pdf و توضیحات 7دی از سایت روبروhttp://www.dpreview.com/news/0909/09...canoneos7d.asp و در نهایت دوربین 500 دی از این لینک:http://www.dpreview.com/news/0903/09...noneos500d.asp(لطفا هر 4را مشاهده بفرمایید)اندازه سنسور های هر4 دوربین برارند. حال هرچه تعداد پیکسل ها کمتر باشه سنسورها دیرتر از نور اشباع میشن چون قاعدتا بزرگ ترند. در مورد سیستم نویز هم چون با هردو عکاسی کرده ام به نظر من این دو با هم خیلی تفاوت ندارند . البته این نظر شخصی بنده است و ممکن است نادرست باشد. سیستم رفع نویز هم یک سیستم نرم افزاریه که روی خود دوربین وجود داره. درسته که 550 جدید تره ولی فکر نمیکنم تصاویر علی الخصوص اگر چندتا باهم انداخته بشن و بعد روی هم بیفتند نویز زیادی رو بما بدهد چون سیستم افتادن نویز روی عکس عمدتا رندم و عکس های نجومی هم معمولا بیش از یک فریم و با تکنیک های خاص خودش هستنداما برای عکاسی نجومی با توجه به سایز هر دو سنسور که گویا با هم برابرند هرچه تعداد پیکسل ها تا حد معقولی کمتر باشه تصویر نجومی مرغوبیت بهتری داره به شرطی که از نور دهی های طولانی استفاده نشود و... جناب ramink2 خود بنده پیشنهاد 40 دی رو میدم که چون بقول جناب m.a.i به درد سر نبودنش تو بازار نمی ارزه ارجحیت رو به 50 دی دادم. ضمنا اصلا خودم هم به همین دلیل 50 دی گرفتم.البته هر چه دوستان صلاح میدونند پیشنهاد کنند. من تجربه شخصیم رو عرض کردم. خودم هم فعلا 50 دی دارم. اگر اشتباه می کنم اصلاحم بفرمایید.
    ویرایش توسط fazlali : Monday 20 June 2011 در ساعت 18:22 دلیل: جا انداختن برخی از حروف
    m.a.i تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    81

من هم قصد خرید یک بدنه برای اتصال به تلسکوپ را دارم ... نمی دونم خرید 350d عاقلانه هست یا باید به 450d یا 40d فکر کنم ؟ خیلی از عکاسان نجومی با 350d کار کرده اند ... سوالم اینجاست با این دوربین کهنمایش زنده ندارد چگونه می توان به راحتی فوکوس گرفت و حال انکه من با 60d پشت تلسکوپ به راحتی نمی توانم فوکوس بگیرم با اون مانیتور و لایو ویوش !

تشکر کرده
    10

سلام پیشنهاد من قطعا 40دی بین مدل هاب ذکر شده است... البته لایو ویوهم دارد. اما عمدتاخود من از مانیتور برای فوکوس استفاده می کنم.
    hadhoo، mh.noori و citizen6000 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    81

تا بحال فکر میکردم که 450d نسخه اماتوری تر 40d است ! با این حساب اگر سنسور یکی باشد ، در مود RAW فرق در چیست ؟
    citizen6000 تشکر می‌کند.

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

سلام ...

در astropix به دو بدنه 5DII به عنوان بادی فول فریم و 1000D به عنوان بدنه کراپدار اشاره شده که جهت عکاسی نجومی بهترین هستند ...

سوال من هم راجب به توانایی های بدنه هایی مانند 40D در مقابل 1000D در عکاسی نجومی است . ایزوی 1600 40D از1600 در 1000D در

عکاسی نجومی کم نویز تر است ؟

ویژگیهای 40D در مقابل 1000D ارزش دادن پول بیشتر را نیز دارد ؟
    citizen6000 تشکر می‌کند.
    instagram
    محمدهادی نوری

صفحه 15 از 25 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... آخرینآخرین