صفحه 7 از 25 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 249
Like Tree384تشکر

موضوع: دوربین و لنز مناسب برای عکاسی نجومی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: دوربین و لنز مناسب برای عکاسی نجومی

نقل قول نوشته اصلی توسط A. Mohammadi نمایش پست ها
    آقاي قبادي ممنون به خاطر راهنماييهاي مفيدتون .

به نظرتون تلسكوپ شكستي آپوكروماتيك 72 ، حدودا 400 ميلي متري با F/6 (تقريبي) ، بهتره يا تلسكوپ شكستي آكروماتيك 120 ، 900 ميلي متري با اف 11 ؟ البته از همون مارك ويليام اپتيك و براي عكاسي حيات وحش !

ضمنا راسته كه ميد و سلسترون ورشكست شده اند و چينيها صاحبش شده اند ؟

جناب واحدي پور ، قيمتهاي Spotting Scope مارك زاواروسكي خيلي بالاست. هم دوچشميهاي گراني دارد (بين 900 هزار تا 2 ميليون) و تك چشميهاش هم از 5/1 به بالاست. هر دو نمونه را امتحان كردم و وضوح باورنكردني است. در اين مارك از گاز نيتروژن استفاده مي كنند كه مانع تعريق مي شود. در دوربينهاي minox از گاز بي اثر آرگون استفاده مي شود كه نسبت به زاواروسكي قيمتهاي بهتري دارد. كلا قيمت Spotting Scope هاي ماركهاي لايكا ، نيكون ، زاواروسكي خيلي بالاست و ماركهايي مثل لئوپولد ، بوشنل ، مينوكس قيمتهاي متعادلي دارند.

در مورد استفاده از لنز تله براي عكاسي از ستارگان و ... قبلا نمونه عكسهايي را ديدم كه با لنز 800-300 سيگما و 500 كانن با يك يا چند تله كانورتر در فوكالهاي بيش از 1000 ميلي متر گرفته شده بود .

لينك رو دورباه پيدا كردم ، نمونه عكسها :

کد:
    http://www.pbase.com/liquidstone/moon_shots&page=all
    متاسفانه مدت هاست مید و سلسترون با مشکل مالی درگیر هستند.الان این شرکت ها چند ملیتی اند ( قبلا هم بودند اما الان دیگه سهام دار عمده شان آمریکایی نیستند ) اما قبلا هم که اینطور نبود بیشتر تولیدات در تایوان و مالزی و چین تولید می شد.به جز یک سری اجناس که حتی در ژاپن و آمریکا هم تولید می کردند.اما در کل فرقی از نظر کیفیت ایجاد نشده.حتی سال گذشته قیمت هایشان تا حدود 5 % کاهش داشت.

اما در مورد زاواروسكي !!!

کیه که بدش بیاد اما حیف که مدل های خوب اش گران است و باید دنبال بانکی چیزی بود.اصولا زاواروسكي یکی از بهترین برند های اپتیک است ( ساعت های سفارشی اش هم منحصر به فرد اند در ایران هم نمایندگی دارد هم برای اپتیک و هم ساعت )

اما انتخاب.....

اصولا در تلسکوپ های شکستی صرف نظر از فاصله کانونی آن تلسکوپی که دهانه بازتری دارد یقینا با کیفیت تر و شارپ تر و دارای ویزور روشن تری است.

وقتی هم که هزینه می کنید برای اینچنین اپتیکی به نظرم اگر یک تلسکوپ با فاصله کانونی بلند بخرید بسیار معقول تر است.دیافراگم بسته تر هم با یکی دو استاپ افزایش ایزو جبران می شود ( خدا را شکر که نویز ها دیگر کنترل شده اند )

اما بنده توصیه ام 110 مم است.یا حتی مگزر ...
    A. Mohammadi و Pooyan تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Exclamation بدتر یا بهتر مسئله این است...!ا

سلام

چند تا سوال داشتم اگه جواب بدید ممنون میشم:
    الف- کدوم یکی از دوربین های

Cannon F1 / Cannon AE-1 / Pentax K1000

برای کار آماتور عکاسی نجومی مناسب تره ؟ و کدومشون بهتر توی بازار ایران پیدا میشه ؟ و اگه بخوای پیداش کنی از چه طریقی باید اقدام کنی ؟

و اینکه شما چه دوربینی برای عکاسی آماتور که آنالوگ هم باشه پیشنهاد می کنید ؟

پیروز و املتی باشید

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ: بدتر یا بهتر مسئله این است...!ا

خوب البته pentax k1000 !!!!

از شوخی گذشته هر سه کار شما را راه می اندازند.

AE1 که مثل نقل و نبات تو ناصرخسرو ریخته و در هر مغازه حد اقل 3 تاش هست!

F1 کمتر پیدا می شود و مخصوصاً تمیزش هم کمتر است

K1000 در راسته شرقی و پاساژ گیلان تور موجود است.

چیزی که برای این کار نیاز دارید یک سیم دکلانژور است و یک لنز تله. برای هر کدام تله خوب پیدا کردید همان را بخرید. والبته 3 پایه.

پیشنهاد می کنم همان کنون را بخرید چون لنز هایش ارزانتر است و همه جا هم پیدا می شود.

اگر پنتاکس خواستید بروید پاساژ گیلان تور پشت یکی از ویترین ها چند مدلش هست داخل همان مغازه هم چند لنز تله و تله زوم موجود بود تا چند وقت پیش که من دیدم.
    rezakh تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

پیش فرض پاسخ: بدتر یا بهتر مسئله این است...!ا

سلام،
    A-1 برای عکاسی نجومی مشکل دارد، نمیدونم AE-1 هم همين مشکل را دارد یا نه...
    مشکل از اين قرار است که شاتر طولانی مدت باتری اين دوربین را خالی می کند...

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

مسلما F-1 از اين لحاظ بهترين است. حواستان باشد كه New F-1 نگيريد بلكه F-1 كه قابليت تمام مكانيكي دارد بگيريد. هر چند نمي دانم چرا مي خواهيد با آنالوگ كار كنيد؟
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    167

سلام دوستان

من می خوام یه دوربین تا سقف 1 ملیون بگیرم که واسه عکاسی نجوم هم کاربرد داشته باشه.

راستش من هیچ تجربه ای تو دربین های حرفه ای ندارم و اصلا نمی دونم قابلیت نوردهی چی هست و چه دوربین هایی این قابلیت رو دارن

نظرتون در مورد کانون 500d چیه ایا قابلیت عکاسی نجومی رو داره؟

راستی من یه کانون sx20 دارم ایا با این می شه از قابلیت نور دهیش استفاده کرد؟حتی اگه واسه چند دقیقه هم بشه

ممنون می شم من رو راهنمایی کنید که یه دوربین خوب با قابلیت عکاسی نجومی بگیرم

با تشکر فراوان

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

نقل قول نوشته اصلی توسط sam123 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من می خوام یه دوربین تا سقف 1 ملیون بگیرم که واسه عکاسی نجوم هم کاربرد داشته باشه.

راستش من هیچ تجربه ای تو دربین های حرفه ای ندارم و اصلا نمی دونم قابلیت نوردهی چی هست و چه دوربین هایی این قابلیت رو دارن

نظرتون در مورد کانون 500d چیه ایا قابلیت عکاسی نجومی رو داره؟

راستی من یه کانون sx20 دارم ایا با این می شه از قابلیت نور دهیش استفاده کرد؟حتی اگه واسه چند دقیقه هم بشه

ممنون می شم من رو راهنمایی کنید که یه دوربین خوب با قابلیت عکاسی نجومی بگیرم

با تشکر فراوان
    آيا ابزار نجومي هم داريد؟ بعضي از افراد با استفاده از همين دوربينهاي لايك يا كامپكت هم با كمي ابتكار اونها رو به تلسكوپ متصل ميكنند و تصاويري واقعا خوبي هم مي گيرند مثلا با تركيب 10 فريم 15 ثانيه اي ولي اگر نمي خواهيد از اجرام اعماق آسمان عكاسي كنيد و پهنه آسمان مد نظر شماست باز هم با تركيب عكسها ميشه به يك نتيجه رسيد ابتدا بايد نوع عكاسي كه دنبالشيد رو كمي دقيقتر تشريح كنيد.
    sam123 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    167

نقل قول نوشته اصلی توسط MehdiM نمایش پست ها
    آيا ابزار نجومي هم داريد؟ بعضي از افراد با استفاده از همين دوربينهاي لايك يا كامپكت هم با كمي ابتكار اونها رو به تلسكوپ متصل ميكنند و تصاويري واقعا خوبي هم مي گيرند مثلا با تركيب 10 فريم 15 ثانيه اي ولي اگر نمي خواهيد از اجرام اعماق آسمان عكاسي كنيد و پهنه آسمان مد نظر شماست باز هم با تركيب عكسها ميشه به يك نتيجه رسيد ابتدا بايد نوع عكاسي كه دنبالشيد رو كمي دقيقتر تشريح كنيد.
    با تشکر از پاسخ و راهنمایی شما

راستش من یه دوربین چشمی نجومی دارم که 300 تومن خریدمش ولی فکر نکنم بشه باش کاری کرد یه تلسکوپ هم دارم که زیاد حرفه ای نیست و معمولیه.

راستش من به همه نوع عکاسی در شب علاقه مندم و با دیدن عکسهای دوستان بسیار علاقه مند شدم.

بعنی هم عکاسی از ماه و صور فلکی اگه بشه بارش شهابی و.....

اگه میشه یکم راهنمایی کنید که من با هزینه کم مثلا 1 میلیون تومن می تونم به نتیجه ای برسم؟

ایا منبعی برای آموزش این ابتکاراتی که گفتید وجود داره؟من زیاد سرچ کردم ولی آموزش کامل و دقیقی رو پیدا نکردم که برای مبتدیان باشه.

اگه می شه وسایل مورد نیاز با ذکر نوع آن برای اینکار رو بگید

با تشکر

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

نقل قول نوشته اصلی توسط sam123 نمایش پست ها
    با تشکر از پاسخ و راهنمایی شما

راستش من یه دوربین چشمی نجومی دارم که 300 تومن خریدمش ولی فکر نکنم بشه باش کاری کرد یه تلسکوپ هم دارم که زیاد حرفه ای نیست و معمولیه.

راستش من به همه نوع عکاسی در شب علاقه مندم و با دیدن عکسهای دوستان بسیار علاقه مند شدم.

بعنی هم عکاسی از ماه و صور فلکی اگه بشه بارش شهابی و.....

اگه میشه یکم راهنمایی کنید که من با هزینه کم مثلا 1 میلیون تومن می تونم به نتیجه ای برسم؟

ایا منبعی برای آموزش این ابتکاراتی که گفتید وجود داره؟من زیاد سرچ کردم ولی آموزش کامل و دقیقی رو پیدا نکردم که برای مبتدیان باشه.

اگه می شه وسایل مورد نیاز با ذکر نوع آن برای اینکار رو بگید

با تشکر
    خواهش مي كنم، معمولا براي دوربينها SLR يك رابط مخصوص براي اتصال به تلسكوپ وجود دارد بعضي از افراد كه نمي خواهند براي خريد دوربين جديد هزينه اضافي بكنند از ابتكاراتي براي اتصال دوربين هاي معمولي به تلسكوپ استفاده كرده اند اينجا رو ببينيد:
    کد:
    http://www.cloudynights.com/item.php?item_id=101
    راستش من هم در مورد ساختش چيزي نمي دونم باز هم ميگردم.
    عكاسي از ماه كه با دوربين فعلي تون امكان پذير هست مگر اينكه بخواهيد از جزييات روي سطح هم عكس داشته باشيد كه در اينصورت باز به ابزار نجومي نياز داريد.
    به نظر من قبل از هرگونه هزينه ابتدا يك آسمان تاريك پيدا كنيد كه بتونيد ستاره هاي زيادي با چشم ببينيد بعد نوبت به استفاده از SX20 هست با استفاده از 3 پايه و با نور دهي هاي هم عكسها رو ثبت كنيد بعد مي تونيد صورت هاي فلكي رو انتخاب كنيد و عكس بگيريد شايد بعدش هم بخواهيد از اجرام ديگر عكس بگيريد كه اولين پيشنهاد مي تونه خوشه پروين باشه كه با چشم هم ديده ميشه. فقط دقت داشته باشيد در لينكي كه من بالا نوشتم اگرچه عكسها با يك دوربين معمولي گرفته شده ولي تلسكوپ قوي پشت اين ماجرا هست.
    ولي در مورد ابزارتون ميشه گفت اگر گرون نخريده باشيد ميشه خيلي كار ها با اون انجام داد.امروز يك كتاي دانلود كردم با عنوان: 99 جسمي كه ميشه با يك دوربين دو چشمي ديد، پيشنهاد مي كنم اونرو دانلود كنيد:
    کد:
    http://www.ebook3000.com/Binocular-Highlights--99-Celestial-Sights-for-Binocular-Users_37654.html
    اين روهم پيدا كردم كه بايد بخريد با توجه به دهانه لنز دوربينتون نمي دونم تو ايران هم هست يا نه:
    کد:
    http://www.telescopeadapters.com/digikits.htm
    ویرایش توسط MehdiM : Saturday 5 June 2010 در ساعت 18:55 دلیل: دو خط آخر
    hmirzaei و sam123 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    167

نقل قول نوشته اصلی توسط MehdiM نمایش پست ها
    خواهش مي كنم، معمولا براي دوربينها SLR يك رابط مخصوص براي اتصال به تلسكوپ وجود دارد بعضي از افراد كه نمي خواهند براي خريد دوربين جديد هزينه اضافي بكنند از ابتكاراتي براي اتصال دوربين هاي معمولي به تلسكوپ استفاده كرده اند اينجا رو ببينيد:
    کد:
    http://www.cloudynights.com/item.php?item_id=101
    راستش من هم در مورد ساختش چيزي نمي دونم باز هم ميگردم.
    عكاسي از ماه كه با دوربين فعلي تون امكان پذير هست مگر اينكه بخواهيد از جزييات روي سطح هم عكس داشته باشيد كه در اينصورت باز به ابزار نجومي نياز داريد.
    به نظر من قبل از هرگونه هزينه ابتدا يك آسمان تاريك پيدا كنيد كه بتونيد ستاره هاي زيادي با چشم ببينيد بعد نوبت به استفاده از SX20 هست با استفاده از 3 پايه و با نور دهي هاي هم عكسها رو ثبت كنيد بعد مي تونيد صورت هاي فلكي رو انتخاب كنيد و عكس بگيريد شايد بعدش هم بخواهيد از اجرام ديگر عكس بگيريد كه اولين پيشنهاد مي تونه خوشه پروين باشه كه با چشم هم ديده ميشه. فقط دقت داشته باشيد در لينكي كه من بالا نوشتم اگرچه عكسها با يك دوربين معمولي گرفته شده ولي تلسكوپ قوي پشت اين ماجرا هست.
    ولي در مورد ابزارتون ميشه گفت اگر گرون نخريده باشيد ميشه خيلي كار ها با اون انجام داد.امروز يك كتاي دانلود كردم با عنوان: 99 جسمي كه ميشه با يك دوربين دو چشمي ديد، پيشنهاد مي كنم اونرو دانلود كنيد:
    کد:
    http://www.ebook3000.com/Binocular-Highlights--99-Celestial-Sights-for-Binocular-Users_37654.html
    اين روهم پيدا كردم كه بايد بخريد با توجه به دهانه لنز دوربينتون نمي دونم تو ايران هم هست يا نه:
    کد:
    http://www.telescopeadapters.com/digikits.htm
    بازم ممنونم که سوالات مبتدیانه رو با حوصله پاسخ می دید

پس بهترین کار اینه که اول با دوربین خودم عکس های نجومی بگیرم

راستش رو بخوای من زیاد در مورد نوردهی نمی دونم تا جایی که تحقیق کردم اینه که باید دکمه شات عکس رو تا نیمه بگیرم در این صورت نور دهی انجام می شه درسته یا نه؟!مثلا اگه 1 دقیقه بگیرم می شه 1 دقیقه نوردهی

اگه می شه یکم راهنمایی کنید تا اولین عکس نجومی رو بگیرم

با تشکر

صفحه 7 از 25 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین