صفحه 3 از 25 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 249
Like Tree384تشکر

موضوع: دوربین و لنز مناسب برای عکاسی نجومی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    197

پیش فرض پاسخ: دوربین مناسب برای عکاسی نجومی

سلام کاوه خان بنده در پست دیگری هم نوشته بودم که از مطالب شما خیلی لذت می برم و پستی که شما در ان حضور دارید حال و هوای دیگری دارد.من حدود 1 ماه است که مطالب این سایت را می خوانم و بر اطلاعاتم می افزایم. سوالی هم برایم پیش امده ان هم این است که وقتی با دیجیتال long expose می کنیم به سنسور نور زیاد میرسد .من از چند نفر شنیدم که موجب ایجاد dust می شود.لطف می فرمایید کمی در این مورد توضیه دهید.و در کل در شب با دیجیتال چه مقدار نورگیری برای سنسور مضر خواهد بود.

این را هم اضافه کنم که من احتمالا غلط های نگارشی زیادی خواهم داشت دلیلش هم این است که مدت بسیار کوتاهی در ایران درس خوندم.به هر حال شرمنده
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    ارمن هاروطونیان Armen Haroutunian
    Nikon D90 18-105mm vr /Nikon 50mm f1.8/Nikon 85mm f1.8/Nikon sb800/Nikon sb700

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Arm2 نمایش پست ها
    سلام کاوه خان بنده در پست دیگری هم نوشته بودم که از مطالب شما خیلی لذت می برم و پستی که شما در ان حضور دارید حال و هوای دیگری دارد.من حدود 1 ماه است که مطالب این سایت را می خوانم و بر اطلاعاتم می افزایم. سوالی هم برایم پیش امده ان هم این است که وقتی با دیجیتال long expose می کنیم به سنسور نور زیاد میرسد .من از چند نفر شنیدم که موجب ایجاد dust می شود.لطف می فرمایید کمی در این مورد توضیه دهید.و در کل در شب با دیجیتال چه مقدار نورگیری برای سنسور مضر خواهد بود.

این را هم اضافه کنم که من احتمالا غلط های نگارشی زیادی خواهم داشت دلیلش هم این است که مدت بسیار کوتاهی در ایران درس خوندم.به هر حال شرمنده
    اول اینکه بسیار سپاسگذارم دوست عزیزم.امیدوارم کمکی باشم برای دوستان عزیز.

در مورد لانگ اکسپوژ!

اگر درست متوجه شده باشم منظرتان از Dust نویز بود

وقتی لانگ اکسپوژ می کنیم یقینا نویز هم خواهیم داشت ( به دلایلی علمی که خارج از بحث ما است ) اما اینکه چگونه این نویز را برطرف کنیم که به عکس و بافت آن اسیب نرسد تقریبا یک هنر است که باید بخوبی با آن آشنا باشید.برای این کار باید از نرم افزار های مختلف استفاده کنیم و بهترین های را انتخاب کنیم

و اما در مورد مضرات نوردهی طولانی مدت.

شخصا با مشکل زیادی مواجه نشده ام با وجود اینکه دوربین های بسیاری را دیده ام که دایما نوردهی طولانی داشته اند بنده مشکلی که حاد باشد در آن ندیده ام.

اما یک سری تجریبات هست که باید بیشتر بر رویشان تحقیق کنیم تا به دلایل علمی اش پی ببرم.

مثلا اگر دوربین دایما در حال لانگ اکسپوژ باشد بعد از مدتی ( مثلا چند سال نه یک سال و دو سال ) حساسیت اسمی دوربین کمتر از حساسیت حقیقی دوربین است.مثلا ایزو 1600 واقعا ایزو 1600 نیست و شاید مثلا 1000 باشد یا یک تجربه است که با یک دوربین داشته ام و وقتی با دوربین های مشابه تست میکردم عکس ها یک استاپ آندر تر می شد که متوجه شدم از حساسیت سنسور است.این دوربین تقریبا هر شب به تلسکوپ وصل بود و نوردهی طولانی مدت را داشت.

مورد دیگر این است که ممکن است سنسور زود تر از میزان حقیقی عمر کند.البته این میزان همیشه بیشتر از مدت زمانی است که از دوربین استفاده می کنیم ( همیشه بسیار زود تر دوربین یا تعویض می شود و یا مشکل دیگری برایش بوجود می آید )

خلاصه شخصا مشکلی با نوردهی طولانی نداشته ام.
    Armen H، SHOT و kiavash تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

منم چند تا سوال داشتم:
    1-آقای قبادی شما چرا 20Da تون رو فروختین؟ (ببخشین آف تاپیک شد)
    2-منم راجع به کمتر شدن حساسیت و عمر سنسور شنیدم... مورد دوم کاملا تایید شده هست ولی اولی رو یه عده رد می کنن. میشه یه دلیل علمی بدین تا مجاب بشم؟
    این رو هم اضافه کنم که برای عمر نسبی بدنه 20Da، یادمه تو یکی از زیر مجموعه های سایت کنن به جای عمر شاتر (که برای معمولیش 50000 شات هست)، مدت زمان نوردهی نوشته بود! بعد ها فهمیدم چرا...
    SHOT تشکر می‌کند.
    اصلان نورقاسمی

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها
    منم چندhttp://www.akkasee.com/forum/newrepl...reply&p=102692 تا سوال داشتم:
    1-آقای قبادی شما چرا 20Da تون رو فروختین؟ (ببخشین آف تاپیک شد)
    2-منم راجع به کمتر شدن حساسیت و عمر سنسور شنیدم... مورد دوم کاملا تایید شده هست ولی اولی رو یه عده رد می کنن. میشه یه دلیل علمی بدین تا مجاب بشم؟
    این رو هم اضافه کنم که برای عمر نسبی بدنه 20Da، یادمه تو یکی از زیر مجموعه های سایت کنن به جای عمر شاتر (که برای معمولیش 50000 شات هست)، مدت زمان نوردهی نوشته بود! بعد ها فهمیدم چرا...
    والله دوربین بسیار بسیار خوبی بود و هست هنوز هم مشابه اش را ندیده ام اولین دوربینی بود که لایو ویو داشت ( البته محدود )

به دلیل اینکه نمی توانستم از آن به عنوان دوربین عادی استفاده کنم آن را به یکی از دوستان عزیزم فروختم و هنوز هم مثل روز اول سالم است و مشتری های فراوانی دارد ( از جمله خودم ! )

والله در مورد دوم عرض کردم نیازمند منبع معتبر هستم اما هنوز پیدا نکرده ام.اما خیلی جاها بحث اش شده است.اما مدرک رسمی وجود ندارد.

شاید اگر DXOmark یک تست از دوربین های قدیمی نیز انجام دهد این موضوع اثبات شود.
    AslanAslan و SHOT تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    197

جناب کاوه خان عزیز تشکر فراوان از پاسخ شما.
    Kaveh Ghobadi و SHOT تشکر می‌کنند.
    ارمن هاروطونیان Armen Haroutunian
    Nikon D90 18-105mm vr /Nikon 50mm f1.8/Nikon 85mm f1.8/Nikon sb800/Nikon sb700

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    می ماند یک دکلانشور ( یا همان ریموت ) که اگر قدری وقت بگذاری و سلیقه می توانی خود بسازی ( نقشه و سایر موارد در همین فروم وجود دارد ) اگر نه که باید از بیرون تهیه کنی ( قیمت جدید ندارم اما حدود 40 تومان بود )

سه پایه های ارزان و خوب زیاد است SLIK 400 حدود 60 تومان است

لنز واید هم اگر فعلا نمی خواهی هزینه کنی 18-55 لرزه گیر دار خوب است.اگر نه باز هم همان لنز 18-55 بدون لرزه گیر هم بد نیست.

اگر می توانی بیشتر هزینه کنی 17-70 سیگما ( نو یا دست دوم )حدود 250 تا 350 و 17-85 کانن هم لنز خوبی است ( البته گران است )

اگر واید واقعی بخواهید 10-20 سیگما که حدود 500 است.

خلاصه بودجه را باید مبنا قرار داد.
    کاوه خان دکلانشور دیگه چرا؟ خوب دوربین دیجیتال که سلف تایمر داره دیگه.
    SHOT تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط haddadiani نمایش پست ها
    کاوه خان دکلانشور دیگه چرا؟ خوب دوربین دیجیتال که سلف تایمر داره دیگه.
    والله سلف تایمر اصولا ربطی به دکلانشور ندارد.

دکلانشور در زمانی که از سرعت B استفاده می کنید به کار می آید به وسیله دکلانشور می توانید بیش از 30 ثانیه ( که دوربین ها اکثرا دارند ) نوردهی کنید.مثلا اگر بخواهید 1 ساعت! و یا 20 دقیقه و یا.... نوردهی کنید دوربین باید در حالت B و یا همان BULB قرار بگیرد و بعد شاتر را بوسیله دکلانشور بچکانید و در انتهای زمان مورد نظر هم باز هم دکمه را فشار داده و نوردهی را پایان دهید.برای این کار به دکلانشور نیازمند هستید.
    haddadiani، SHOT و FarshadPix تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر آشنا nojum4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3

بهترین دوربین دنیا در حال حاضر Canon EOS 1Ds Mark III Digital Camera است که برای عکاسی نجومی نیز بهترین است . میزان نویز پایین، کیفیت بالا (21 مگاپیکسل)، موتور پردازش قوی، صفحه نمایش بزرگ،سیستم Live View و .... از مزایای این دوربین برای عکاسی نجومی است .

SHOT تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط nojum4 نمایش پست ها
    بهترین دوربین دنیا در حال حاضر Canon EOS 1Ds Mark III Digital Camera است که برای عکاسی نجومی نیز بهترین است . میزان نویز پایین، کیفیت بالا (21 مگاپیکسل)، موتور پردازش قوی، صفحه نمایش بزرگ،سیستم Live View و .... از مزایای این دوربین برای عکاسی نجومی است .

دوست عزیز البته باید قیمت این دوربین را هم مد نظر داشت!

فکر نکنم 7.5 میلیون تومان قیمت کمی باشد.در ثانی با این قیمت خروجی این دوربین با دوربینی مثل 40دی کانن آنقدر ها متفاوت نیست ( البته رزلوشن بیشتر بد نیست اما نه به این قیمت ) وقتی با این پول بتوان 8 عدد 40 دی خرید به نظرم قدری غیر منطقی است!
    partow، BERLANO و SHOT تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر جديد SHOT آواتار ها
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    والله سلف تایمر اصولا ربطی به دکلانشور ندارد.
    .... نوردهی کنید دوربین باید در حالت B و یا همان BULB قرار بگیرد و بعد شاتر را بوسیله دکلانشور بچکانید و در انتهای زمان مورد نظر هم باز هم دکمه را فشار داده و نوردهی را پایان دهید.برای این کار به دکلانشور نیازمند هستید.
    1-رنج قیمتی دکلانشورا از چه قیمتی شروع میشه؟
    2-ایا ریموت هم همین کارو میکنه
    3-من 450d کانون دارم این دوربین برای عکاسی اسمون خوب هست؟
    jali تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 25 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین