صفحه 76 از 127 نخستنخست ... 26 66 72 73 74 75 76 77 78 79 80 86 126 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 751 تا 760 , از مجموع 1263
Like Tree1339تشکر

موضوع: فتوشاپ - پرسش و پاسخ - سطح مبتدی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

با استفاده از color range زمینه رو سلکت کنید
    سپس با refin edge انتخاب رو نرم و دقیق تر کنید
    سپس سوژه رو در یک لایه ی جدید قرار بدید
    پس زمینه که در پایین هستش با فیلتر gassan blure نرم کنید
    سایه ها رو از بین ببرید غیر طبیعی میشه
    industrialphoto و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    داود معانی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط industrialphoto نمایش پست ها
    ممنون از لطف و توجه شما راه خوبی رو پیشنهاد دادین ولی متاسفانه تو بعضی عکسها (همین گلدان) بخاطر کنتراست زیاد و چروک های عمیق Radius 250 هم جوابگو نبود

A1.jpg
    البته من زیاد Blur نکردم تا شکل طبیعی پس زمینه زیاد عوض نشود و قظعاً بر روی فایل اصلی نتیجه بهتر خواهد بود.
    davoud maani و industrialphoto تشکر می‌کنند.

كاربر همراه industrialphoto آواتار ها
    تشکر کرده
    130

جناب چگینی فقط از همون روش استفاده کردید ؟
    یعنی برای چروک ها هم ؟؟؟
    مهدی بابائی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط industrialphoto نمایش پست ها
    جناب چگینی فقط از همون روش استفاده کردید ؟
    یعنی برای چروک ها هم ؟؟؟
    بله
    industrialphoto تشکر می‌کند.

كاربر همراه chimeh آواتار ها
    تشکر کرده
    207

دوستان با روش Gussian Blurاین عکس رو ادیت کردم

در نهایت برای تست یک دست بودن بکگراند در LEVEL عکس را over کردم که این شیارها خودش را نشان داد.

طبق تجربه ای که دارم این شیارها در نهایت در چاپ دیده خواهند شد
    اگر ممکن دوستان با تجربه بنده را در خصوص روشی برای جلوگیری از بوجود آمدن این شیارها راهنمایی بفرمایند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط chimeh نمایش پست ها

در نهایت برای تست یک دست بودن بکگراند در LEVEL عکس را over کردم که این شیارها خودش را نشان داد.

اگر ممکن دوستان با تجربه بنده را در خصوص روشی برای جلوگیری از بوجود آمدن این شیارها راهنمایی بفرمایند.

اون شیارهایی که صحبتش را می کنید، ناشی از اعمال روشنایی خارج از توان آن پیکسل هاست. در عکس با نور کمتر دیده نخواهند شد. اگر در آن عکس هم دیده می شود، در میزان و نوع نوردهی و همین طور پردازش عکس تان تجدید نظر کنید.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

تشکر کرده
    207

در عکس با نور کم هم وجود دارند و در واقع من عکس over رو بمنظور سهولت دید دوستان قرار دادم
    امیر عزیز اگر موضوع از نورپردازی باشد باید در عکس اصلی هم با over شدن این شیارها دیده شود که این طور نیست.

نوع پردازش را هم که فرمودید عکس اصلی را در cs5 باز کردم و دستور العمل جناب چگینی رو انجام دادم و چه قبل از ذخیره و چه بعد از آن دیده می شوند.

تشکر کرده
    207

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

ببخشید که یه بحث نسبتا قدیمی رو دوباره مطرح می کنم، ولی به نظرم مفیدـه و از زمانی که پست قبلی رو نوشته بودم، فرصت سر زدن به سایت و ادامه دادن پیدا نکرده بودم...
    نقل قول نوشته اصلی توسط AmirS نمایش پست ها
    اگه منظورتون اینه که میخواید از معادل سیاه و سفید شده یه لایه به عنوان ماسک روی یه لایه دیگه استفاده کنید، باید این کار رو بکنید:
    اول کلید command(CTRL ) رو نگه دارید و روی تصویر انگشتی (thumbnail) لایه ای که میخواید ازش ماسک بسازید کلیک کنید. بعد در حالی که لایه مقصد فعال‌ه، کلید ساخت ماسک رو بزنید.
    پ.ن: اگه منظورتون این بود که لایه بالایی فقط جایی که لایه پایینی دیده میشه، دیده بشه (یعنی لایه پایین ماسک لایه بالا بشه) باید کلید option رو نگه دارید و روی خط بین دو لایه کلیک کنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط AlirezaAkhlaghi نمایش پست ها
    متشکرم ولی این راه هم فقط قسمت های شفاف و غیر شفاف رو از هم تشخیص میده و ماسک میکنه. یعنی نمیشه از یک عکس به عنوان ماسک برای یک لایه استفاده کرد چون همش غیر شفافه.

با سرچی که در اینترنت کردم به بهترین جواب رسیدم:
    اول یه ماسک سفید برای لایه مورد نظر میسازید. سپس کلید آلت رو نگه میدارید و روی تصویر انگشتی ماسک کلید میکنید ---> چشم همه لایه ها برداشته میشه و شما فقط اون ماسک رو به صورت یک صفحه سفید میبینید. حالا میتونید به صورت عادی هر کاری روی ماسک انجام بدید، عکس کپی پیست کنید، ادیتش کنید، فیلتر روش بذارید، از adjustment استفاده کنید و...

البته سوالم رو بد مطرح کرده بودم. میخواستم عکسی که به عنوان ماسک استفاده میکنم رو اول تو یک لایه جداگانه قرار بدم و با یک حرکت سریع تبدیلش کنم به ماسک که خب ظاهرا نمیشه.
    به جاش عکس مورد نظر رو کپی میکنم و با روشی که نوشتم روی ماسک پیست میکنم.
    من هنوز هم مطمئن نیستم که منظور رو درست فهمیده باشم، ولی برای اینکه معادل سیاه و سفید شده یه لایه رو به عنوان ماسک یه لایه دیگه انتخاب کنید،یه چیزی مثل این تصویر:
    5305100_460s copy.jpg
    باید اول اون لایه ای که میخواید ازش ماسک بسازید رو پیدا کنید و در حالی که کلید option رو نگه داشتید، روی آیکان چشم کنار اون کلیک کنید (این کار باعث میشه که بقیه لایه ها خاموش بشن و فقط اون لایه دیده بشه)، بعد به پنل کانال های رنگی (channels) میرید و در حالی که کلید command رو نگه داشتید، روی thumbnailی که اونجاست کلیک می‌کنید... ( اینطوری محتوای کانال طوری انتخاب میشه که قسمت های سفید انتخاب کامل و قسمت های مشکی عدم انتخاب کامل بشن و قسمت های خاکستری هم به همون نسبت (با شفافیت کمتر) انتخاب بشن...
    بعد دوباره به پنل لایه ها برمی‌گردید و دوباره روی چشم کنار لایه option+click رو میزنید تا بقیه لایه ها هم دیده بشن و بعد برای لایه مورد نظرتون ماسک میسازید...
    پ.ن: طبیعتا بسته به اینکه از کدوم فضای رنگی (RGB، Lab و...) استفاده کنید، موقع انتخاب فقط یه کانال رنگی رو انتخاب کنید یا روی thumbnail اول که همه کانال ها رو داره command+click کنید؛ و اینکه موقع ساخت لایه ماسک، کلید option رو نگه داشته باشید یا نه، ماسکی که می سازید یه مقدار متفاوت میشه...
    پ.پ.ن: بسته به نیاز حتی میتونید چند جور انتخاب از کانال های مختلف و حتی انتخاب های دستی و... رو ذخیره کنید و با الگوریتم های ترکیب انتخابی که فوتوشاپ داره اونا رو ترکیب کنید و ماسکهایی بسازید که شاید چند سال طول بکشه تا با قلم و داخل لایه ماسک اونا رو به اون دقت بسازید...

تشکر کرده
    207

نقل قول نوشته اصلی توسط chimeh نمایش پست ها

لینک فایل اصلی عکس رو هم قرار دادم.
    لطفا برای یک دست شدن بکگراند با هر روشی که دوستان بهتر می دونند منو راهنمایی کنید
    IMG_2969 (2).JPG - 4shared.com - photo sharing - download image - amir chimeh

صفحه 76 از 127 نخستنخست ... 26 66 72 73 74 75 76 77 78 79 80 86 126 ... آخرینآخرین