صفحه 17 از 20 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 199
Like Tree244تشکر

موضوع: فتوشاپ - پرسش و پاسخ - سطح پیشرفته

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

سلام
    بعد از نصب ACR چطور میتوتم لیست فایلها (عکسها) با فرمت RAW را در فتوشاپ مشاهد کنم؟
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    سلام
    بعد از نصب ACR چطور میتوتم لیست فایلها (عکسها) با فرمت RAW را در فتوشاپ مشاهد کنم؟
    سلام
    احسان متوجه سوالت نشدم، ACR یک پلاگین هست که بعد از نصب اون، شما هر فایل RAW را که در محیط فتوشاپ باز کنید، اتومات تحت این پلاگین باز میشود که میتوانید ویرایش های مورد نظر، و همچنین تبدیل و انتقال آن به برنامه اصلی را انجام دهید.(بخاطر همین میگن مبدل RAW)
    این پلاگین مانند مثلا بریج برای نمایش عکس ها استفاده نمیشود.
    ارادتمند
    ata_m3 و ehsan1 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    سلام
    احسان متوجه سوالت نشدم، ACR یک پلاگین هست که بعد از نصب اون، شما هر فایل RAW را که در محیط فتوشاپ باز کنید، اتومات تحت این پلاگین باز میشود که میتوانید ویرایش های مورد نظر، و همچنین تبدیل و انتقال آن به برنامه اصلی را انجام دهید.(بخاطر همین میگن مبدل RAW)
    این پلاگین مانند مثلا بریج برای نمایش عکس ها استفاده نمیشود.
    ارادتمند
    درود مهدی جان
    تو آموزشش نوشته بعد از نصب ACR از بریج فایلهای RAW قابل مشاهد است ولی یک صفحه سیاه نیشون میشده
    بخوام تمام فایل های RAW را در یک دایرکتوری مشاهده و عکس دلخواهمو فراخوانی کنم چطور باید اینکارو انجام بدم؟

Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

تشکر کرده
    3466

احسان جان شما اگر بریج را نصب کرده باشید بدون هیچ مشکلی فایل های RAW را نشان میدهد و هیچ ارتباطی به ACR ندارد.(اصولا ACR خودش هنگام نصب فتوشاپ نصب میشود)
    در فولدری که مثلا تعداد مشترک فایل های JPG و RAW داشته باشم، تنها کاری که میکنم اینه که در بریج Sort by رو روی "Size" یا "Type" میگذارم، همه RAW ها میاد بالا.
    دوستان دیگر شاید بهتر متوجه مشکل شما شده و بتونن راهنمائی کنن.
    ارادت

تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    احسان جان شما اگر بریج را نصب کرده باشید بدون هیچ مشکلی فایل های RAW را نشان میدهد و هیچ ارتباطی به ACR ندارد.(اصولا ACR خودش هنگام نصب فتوشاپ نصب میشود)
    در فولدری که مثلا تعداد مشترک فایل های JPG و RAW داشته باشم، تنها کاری که میکنم اینه که در بریج Sort by رو روی "Size" یا "Type" میگذارم، همه RAW ها میاد بالا.
    دوستان دیگر شاید بهتر متوجه مشکل شما شده و بتونن راهنمائی کنن.
    ارادت
    پس باید بریج هم بصورت جداگانه نصب کنم؟
    ACR یک پلاگینه جداگانه نبود؟ من جدا دانلود و نصب کردم
    با نصب بریج مشکل حل میشه؟لینک دانلود اگر دارید ممنون میشم محبت کنید...نسخه فتوشاپ بنده 2014 هستش
    ممنون

تشکر کرده
    3466

پس باید بریج هم بصورت جداگانه نصب کنم؟
    ACR یک پلاگینه جداگانه نبود؟ من جدا دانلود و نصب کردم
    با نصب بریج مشکل حل میشه؟لینک دانلود اگر دارید ممنون میشم محبت کنید...نسخه فتوشاپ بنده 2014 هستش
    ممنون
    شما احتمالا ACRرا آپدیت کردین، چون نسخه های اخیر فتوشاپ همه این پلاگین را دارند.
    از لینک ذیل برای دانلود و نصب میتوانید استفاده کنید. به نسخه 32 و 64 بیتی هم دقت کنید:
    Adobe Bridge CC 6.1.0.116 x86/x64 مدیریت عکس - دانلود رایگان نرم افزار
    Alias_239 و ehsan1 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1182

درود دوستان
    دو سوال
    چطور می توانم عکسهای متشکل از چند شات را روی هم قرار دهم ، مثلا عکس های HDR و موارد اضافه را حذف و خروجی مناسبی بگیرم؟
    همینطور
    چطور می توانم برای ویرایش یک عکس تک شات بخشی از عکس را شارپ یا غنایی رنکی بیتشری ایجاد کنم و برای بخشی کمتر؟
    مثلا عکس یک منظره را فرض کنید میخواهم زمین را شارپ و غنای رنگی را افزایش دهم و نمیخواهم این اتفاق برای آسمان یا بخش دیگر از تصویر اعمال شود
    ممنون

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

درود دوستان
    دو سوال
    چطور می توانم عکسهای متشکل از چند شات را روی هم قرار دهم ، مثلا عکس های HDR و موارد اضافه را حذف و خروجی مناسبی بگیرم؟
    همینطور
    چطور می توانم برای ویرایش یک عکس تک شات بخشی از عکس را شارپ یا غنایی رنکی بیتشری ایجاد کنم و برای بخشی کمتر؟
    مثلا عکس یک منظره را فرض کنید میخواهم زمین را شارپ و غنای رنگی را افزایش دهم و نمیخواهم این اتفاق برای آسمان یا بخش دیگر از تصویر اعمال شود
    ممنون
    1. با استفاده از نرم افزارهای نظیر photomatix pro یا بعضی پلاگین های hdr و البته اگر اشتباه نکنم image>>adjustment>>HDR toning توی خود فوتوشاپ.
    2. با استفاده از mask و ابزارهای selection و ... .

تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    1. با استفاده از نرم افزارهای نظیر photomatix pro یا بعضی پلاگین های hdr و البته اگر اشتباه نکنم image>>adjustment>>HDR toning توی خود فوتوشاپ.
    ممنون
    منظورم این نبود که یک عکس را hdr کنم. عکسی که متشکل از 3 یا چند شات است مثلا برای غروب یا طلوع خورشید یک ثبت با 3 شات انجام دادم چطور این 3 شات را تبدیل به یک شات کنم؟همچنین فقط با فتوشاپ

[=QUOTE]
    2. با استفاده از mask و ابزارهای selection و ... .[/QUOTE]

با منظور ازین رویش نبود از طریق لایه ها که چطور لایه را ویرایش و موارد اضافی را حذف کنم بطوری تخریبی صورت نگیرد
    ممنون
    ویرایش توسط ehsan1 : Tuesday 7 July 2015 در ساعت 19:34

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

اگر منظورتون این بوده که چند شات رو برای HDR ترکیب کنید، در منوی فایل (زیر قسمت Automate فکر کنم (الان به کامپیوتر دسترسی ندارم)) گزینه Merge to HDR Pro رو بزنید، و اگه میخواید چند شات رو فقط روی هم بچینید و دستی بخش های از هر کدم رو در عکس نهایی قرار بدید (مثلا آسمان از یه شات، پس زمینه از یکی و پیش زمینه از یکی) یا از stacking باید استفاده کنید و یا خودتون لایه ها رو در یک فال قرار داده و انتخاب کنید و بعد از منوی Edit گزینه Auto align رو بزنید تا اونا رو روی هم تنظیم کنه و بعد با انتخاب و ماسک کردن لایه ها به نتیجه مورد نظر برسید.
    برای بخش دوم سوال هم اگه با فایل خام در ACR کار می‌کنید، ابزار های ویرایش موضعی (نظیر adjustment brush) دارید که این کار رو می‌کنن و این غیر تخریبی ترین روش ممکن‌ه. ولی برای کار های دقیق تر و ظرافت بیشتر در جزییات تصویر، همون طور که دوستمون گفتند، باید برید سراغ همون لایه های تنظیمی (Adjustment layerها) در فوتوشاپ و برای چیز هایی مثل فیلتر ها هم لایه کپی از لایه اصلی بسازید و بعد فیلتر رو روی اون اعمال کنید و در نهایت با استفاده از ماسک قسمت های مورد نظر رو از هر لایه جدا کرده و نمایش بدید… این روش هم البته غیر تخریبی محسوب می‌شه؛ ولی اگه بخواید کمی بیشتر به سمت غیر تخریبی برید، باید لایه عکس رو به smart object تبدیل کنید و فیلتر ها رو روی اون اعمال کنید که مزیت این روش اینه که میشه فیلتر رو بعدا هم اصلاح کرد و نیاز به حذف لایه و ساخت مجدد اون نیست.
    پ.ن: حتماً می‌دونید که مهمترین بخش در این روند، روش درست انتخاب‌ه… یعنی اینکه بتونید تصمیم بگیرید که ناحیه مورد نظرتون رو با چه روش و ابزاری انتخاب و چطور انتخابتون رو اصلاح کنید که با بیشترین سرعت و دقت ممکن به نتیجه برسید.
    amir.komeily، ehsan1 و Jalal Parsa تشکر می‌کنند.

صفحه 17 از 20 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 آخرینآخرین