صفحه 12 از 32 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 320
Like Tree579تشکر

موضوع: كدام لنز Walk Around براي دوربين هاي نيكون ؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط 007bond نمایش پست ها
    دوستان نمونه هایی از عکس های 105-18 رو در شب رو دارید؟ قیمت 85-16 رو میبینه ادم ناامید میشه یکم.
    درود

دوست عزیز در حال حاظر من نمونه ای از عکسهای 18-105 را ندارم که در شب باشد ،
    اما نمونه عکسهای آنرا زیاد دیده ام هم با D90 هم با d7000 و فرق خاصی با لنز های دیگر از لحاظ شب یا روز ندارد !

اساسا چه اهمیتی میتواند داشته باشد اینکه شما عکس در شب این لنز را ببینید؟!

اگر منظورتان دیدن کیفیت و خروجی در نور کم است یا ایزو های بالاست ، که این فقط به بدنه و در حقیقت به سنسور دوربین بستگی دارد.

شاید اگر قرار بود بجای 16-85 و مقایسه اش با 18-105 ، لنزی دیگر را که دیاف بازی داشته باشد را مقایسه کنید ،
    باز هم فرقی نداشت اما از نظر باز تر بودن دیافراگم و داشتن نور بیشتر ، بسته به نوع لنز نهایتا یکی دو استاپ میشد نور بیشتری داشت
    و در نتیجه یکی دواستاپ ایزوی پایین تر ، که باز هم اختلاف حاصله، تحت تاثیر وضعیت نویزی و دینامیک رنج دوربین در ایزو های بالاتر بود نه لنز.

موفق باشید

انوش
    007bond، M. Beyrami، Saeed Barikani و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

فکر نمی کنم صرفا با دیدن نمونه عکس های شب یک لنز بتوانید به نتیجه گیری برسید.

به خصوص اینکه ممکن است این عکس در هر شرایطی نوری در هر شرایط فنی و تکنیکی و با هر ابزار و لوازمی عکاسی شده باشد.

یقینا و مطلقا عرض می کنم که به هیچ وجه امکان ندارد با دیدن نمونه عکس از یک لنز ( حتی در بهترین و استاندارد ترین شرایط ) به نتیجه گیری برای خرید و یا نخریدن یک لنز رسید.

این موضوع آنقدر پیچیدگی دارد که با دیدن دو یا چند عکس نتوان مقایسه کرد.
    007bond، Pelikan، Anoosh-Em و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط rshamy3 نمایش پست ها
    با تشکر
    با بودجه 300تومن بهترین گزینه همون 18-105 هستش؟من فکر میکنم تله اش کم باشه برای پرتره
    ضمنا فکر میکنم با خرید این 18-105 فرق زیادی با 18-55 از لحاظ تله بودن حس نکنم
    میشه بپرسم چرا 55-200 با 18-55 کیفیتش چرا پایینتره؟ و از چه لحاظ پایینتره؟آخه رو کاغذ فرق خاصی ندارن
    پیشنهاد دیگه ای ندارید برای من؟
    من ترکیب دوربین و لنزهای فوق رو داشتم(D3100+18-55+55-200)
    دردسر تعویض لنز خیلی زیاده و مشکلاتی رو به همراه میاره
    لنز 200-55 لنز ارزشندیه اما 55-18 لنز خیلی معمولی است و کیفیت عکسهاش زیاد جالب نیست
    105-18 هم لنز ارزشمندیه و شما رو تعویض لنز بی نیاز میکنه ، و هم اینکه کیفیت تصویرش در همه فواصل کانونیش تقریباً قابل قبوله
    من حتا مقایسه های زیادی بین 105-18 و 85-16 انجام دادم و در کل به این نتیجه رسیدم که بهبود کیفیت تصویر در 85-16 ارزش پراخت دو برابر قیمت 105-18 رو نداره (البته جدایی از کیفیت ساخت و بشرطی که در شرایط استاندارد عکاسی میکنید)
    در کل 105-18 لنز کار راه انداز و خوبیه و قیمت مناسبی داره در مقایسه با 200-18 هم کیفیت تصویرش بالاتره (با استناد به مقایسه سایتهای معتبر مثل DXOmark)
    در مورد پرتره نگاری هم فاصله کانونی اش کم نیست چون D3100 سنسور کراپ شده با ضریب 1.5 داره...نه...به هیچوجه کم نیست!
    موفق باشید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

پیش فرض sigma 17-70 یا Nikon 18-105

سلام
    ببخشید من نمی دونستم این سوال رو کجا بپرسم
    من می خوام یه دوربین D3100 نیکون بخرم
    ولی نمی خوام لنز 18-55 همراهش رو به دلیل کیفیت به نسبت پایین بردارم
    با تحقیقاتی که کردم بین دو تا لنز 17-70 از سیگما ورژن جدید و 18-105 از نیکون گیر کرده ام
    حالا دوستان لطف می کنید اگه یه مقایسه ای بین این دو انجام بدید و یه چیز دیگه هم اینکه من اون رنج 70 تا 105 زیاد برام مهم نیست (نه اینکه اصلا مهم نباشه ها) و کیفیتش برام مهم تره مثلا شارپ بودن و لرزشگیر و ....
    ممنون

كاربر همراه farhad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    872

به طور یقین 105-18 !!!
    حیف است این لنز با این قیمت را رها کنید و به دنبال گزینه دیگری در این رنج قیمت باشید.
    اگر لرزه گیر برایتان مهم نباشد حتی 70-18 نیکون هم کیفیتی بالا دارد و فکر کنم دست دوم این لنز با قیمت معقولی (حدود 180 -250 دیده ام)پیدا شود.
    radioheadz، Rouzbeh Ehsani، M.Moghadam و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد کرمی
    Nikon D610 -Nikon 12-24 F/4 & Nikon 24-120 F/4 N & Nikon AF-s 300 f/4 & AF Nikon 80-200 f/2.8 D speedlight 600 & TC14

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط designer.edit نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید من نمی دونستم این سوال رو کجا بپرسم
    من می خوام یه دوربین D3100 نیکون بخرم
    ولی نمی خوام لنز 18-55 همراهش رو به دلیل کیفیت به نسبت پایین بردارم
    با تحقیقاتی که کردم بین دو تا لنز 17-70 از سیگما ورژن جدید و 18-105 از نیکون گیر کرده ام
    حالا دوستان لطف می کنید اگه یه مقایسه ای بین این دو انجام بدید و یه چیز دیگه هم اینکه من اون رنج 70 تا 105 زیاد برام مهم نیست (نه اینکه اصلا مهم نباشه ها) و کیفیتش برام مهم تره مثلا شارپ بودن و لرزشگیر و ....
    ممنون
    اصولا لنز 17-70 سیگما بنا به شواهد و گفته ها و تجربه ها، چندان جایگاهی در برند نیکون نداره...وقتی 18-105 خوب و ارزان وجود داره ( و قبل از اون 18-70 ) دیگه فکر 17-70 رو نکنید....تنها عاملی که باعث شده من خودم چند بار به سمتش برم بحث ماکرو بوده که اون رو هم بخاطر بحثهای کیفی که همیشه برای برند سیگما مطرح بوده بیخیال شدم...

ضمنا بازه 70 تا 105 رو دست کم نگیرید...یه چندتا پرتره که بگیرید متوجه خواهید شد که چقدر کاربردیه.
    radioheadz، farhad_k، data و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

ممنونم
    پس اینکه توی سایت های انگلیسی امتیاز بالایی به این لنز سیگما داده اند
    آیا دلیل خاصی دارد؟؟؟

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

نقل قول نوشته اصلی توسط designer.edit نمایش پست ها
    ممنونم
    پس اینکه توی سایت های انگلیسی امتیاز بالایی به این لنز سیگما داده اند
    آیا دلیل خاصی دارد؟؟؟
    خیر این لنز سیگما خصوصیات خوبی دارد، اما اینکه دوستان به شما پیشنهاد 18-105 کرده اند چند دلیل دارد:
    به طور خلاصه کیفیت خط تولید سیگما چندان تعریفی ندارد، یک چیزی تو مایه های لپ لپ خریدن است بستگی به شانس دارد اگر خوش شانس باشید لنز خوب و بی ایراد گیره شما می آید اگر بد شانس......
    در ضمن نباید فراموش کنید که لنز 18-105 دارای رنج بیشتریست که بسیار به کارتان خواهد آمد و در ضمن لنز نیکون در صورتی که قصد فروش داشته باشید (یا اینکه تصمیم داشته باشید برای ارتقا لنز بهتر تهیه کنید)به راحتی فروش خواهد رفت ولی در مورد سیگما مشتری اول و اخر در بیشتر موارد خود شما هستید.
    Rouzbeh Ehsani و ahmad.abaee تشکر می‌کنند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر همراه behzad_paran آواتار ها
    تشکر کرده
    319

با سلام.
    اگر محدودیت بودجه ندارید حتما 85-16 .من بعد از کلی تحقیق از بچه های همین سایت گرفتم اصلا هم پشیمون نیستم.الان هم دنبال یک لنز تله مناسب میگردم.
    با تشکر از دوستان .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    917

سلام دوستان
    امروز یک 70-35 F2.8 AF-D دیدم که نسبتا تمیز بود. لنز البته قدیمی است ولی در زمان خودش لنز مطرحی بود. رویوهایی که خوندم همه از شارپنس بسیار خوب اون گفتن و البته از ضعف بزرگ اون که flare در مقابل نورهای نزدیک به محور هست. حالا به نظر شما با قیمتی حدود 500 تومان خرید این لنز توجیهی داره.

صفحه 12 از 32 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین