صفحه 4 از 32 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 320
Like Tree579تشکر

موضوع: كدام لنز Walk Around براي دوربين هاي نيكون ؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

پیش فرض پاسخ: كدام لنز Walk Around براي دوربين هاي نيكون ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    دوتا 85-24 دیافراگم متفاوتی دارند یکی AFS 24-85 3.5- 4.5 است دیگری 4 2.8 است که قدیمی تر است. 70-35 به عنوان تک لنز ازار دهنده است.
    نیکون لنزهای walk around ارزان خوبی دارد.
    lسلام

از اینکه وقت گذشتین ممنونم.

البته من منظورم همون لنز با دیفراگم ۲.۸-۴ هست. همون هم دو مدل داره که عرض کردم. af-S و af if. بعد چیز دیگی‌ که واسم مهمه اینه که میخوام در شرایط نور کم استفاده کنم و در نتیجه دیفراگم باز لازم دارم. و نکتهٔ آخر هم اینه که ترجیحم یه لنز فول فرم هست. با این تفاسیر چه پیشنهادی دارید؟

شاد باشید!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    lسلام

از اینکه وقت گذشتین ممنونم.

البته من منظورم همون لنز با دیفراگم ۲.۸-۴ هست. همون هم دو مدل داره که عرض کردم. af-S و af if. بعد چیز دیگی‌ که واسم مهمه اینه که میخوام در شرایط نور کم استفاده کنم و در نتیجه دیفراگم باز لازم دارم. و نکتهٔ آخر هم اینه که ترجیحم یه لنز فول فرم هست. با این تفاسیر چه پیشنهادی دارید؟

شاد باشید!
    با توجه به فرمت FX شما لنزی انتخاب کنین که از 24 میلیمتر شروع میشه. که در آینده هم در داخل منزل در حالت واید میتونین عکسهای دسته جمعی بگیرین.
    من هم جایی ندیدم که 24-85 با دیاف 2.8-4 در دو مدل باشه.
    در سایت pbase.com هم فقط دو مدل با دو دیاف متفاوت هست.

کد:
    http://www.pbase.com/cameras/nikon
    کد:
    http://www.pbase.com/cameras/nikon/24-85_35g_afs
    http://www.pbase.com/cameras/nikon/24-85_28d

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamarena نمایش پست ها
    با توجه به فرمت FX شما لنزی انتخاب کنین که از 24 میلیمتر شروع میشه. که در آینده هم در داخل منزل در حالت واید میتونین عکسهای دسته جمعی بگیرین.
    من هم جایی ندیدم که 24-85 با دیاف 2.8-4 در دو مدل باشه.
    در سایت pbase.com هم فقط دو مدل با دو دیاف متفاوت هست.

ممنونم از کمکتون.
    اشتباه از من بود. عذر می خوام.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

پیش فرض بخرم یا صبر کنم؟

با عرض سلام به دوستان عزیز.

من یه مدتیه که سر یه دو راهی‌ گیر کردم و روزی ۲۰ بار نظرم عوض می‌شه. واقعا از این وضعیت خسته شدم و گفتم که بیام اینجا نظر دیگران رو هم بپرسم.

من یه دوربین D۸۰ دارم. یه مدت که دنبال جایگزین برای لنز ۱۸-۵۵مم نیکون می‌گردم. چون علاقهٔ زیادی به عکاسی‌ در شب دارم بهتر دیدم که صبر کنم که قیمت D700 پین بیاد (احتمالا بعد از معرفی‌ یک دوربین جدید در این کلاس) تا برای کارهای منظره و عکاسی در شب و عکاسی‌ در محیط بسته، از D700 استفاده کنم. و خوب در این صورت یه لنز walk around خوب هم لازمم خواهد بود که مسلما ۲۴-۷۰ نیکون گزینهٔ خوبیه.

و اما مشکله من: نمیدونم همین الان این لنز رو تهیه کنم یا صبر کنم. الان می‌تونم این لنز رو با ۱،۷۰۰ تومن بگیرم. اما نمیدونم اگر که صبر کنم و مثلا ۲ سال دیگه بخوام این لنز رو همراه D700 بگیرم بهتره یا نه، همین الان دل رو به دریا بزنم و همهٔ پس اندزم رو بدم واو همین فردا ۲۴-۷۰ رو بگیرم.

از یک طرف میبینم که من با همین وسائل و لنز‌های ابتدایی هم اگه بیشتر تلاش کنم می‌تونم بهتر عکس بگیرم، و از طرف دیگه به نظرم میرسه که قیمتهای لوازم عکاسی‌ خصوصا لنز‌های حرفه‌ای پایین که نمیاد هیچ، در حال افزایش هم هست.

در واقع نکتهٔ مهمی‌ که ذهنم رو مشغول کرده اینه: آیا برای یک آماتور که فقط برای دلش عکاسی می‌کنه عاقلانه هست که لنز ۲۴-۷۰ نیکون رو بگیره؟ اصلا میتون از این لنز استفاده کنه؟

ممنون از توجهتون.

كاربر آشنا 2ch.blogfa آواتار ها
    تشکر کرده
    138

پیش فرض پاسخ: بخرم یا صبر کنم؟

صبر کنم که قیمت D700 پین بیاد (احتمالا بعد از معرفی‌ یک دوربین جدید در این کلاس) تا برای کارهای منظره و عکاسی در شب و عکاسی‌ در محیط بسته، از D700 استفاده کنم. و خوب در این صورت یه لنز walk around خوب هم لازمم خواهد بود که مسلما ۲۴-۷۰ نیکون گزینهٔ خوبیه.

از یک طرف میبینم که من با همین وسائل و لنز‌های ابتدایی هم اگه بیشتر تلاش کنم می‌تونم بهتر عکس بگیرم،

در واقع نکتهٔ مهمی‌ که ذهنم رو مشغول کرده اینه: آیا برای یک آماتور که فقط برای دلش عکاسی می‌کنه عاقلانه هست که لنز ۲۴-۷۰ نیکون رو بگیره؟ اصلا میتون از این لنز استفاده کنه؟

ممنون از توجهتون.
    دوست من تا قیمت دی700 پائین بیاد برنامه 20 ساله دوم دولت هم گذشته ! در ثانی دی80 مگر چه کمبودی دارد ؟؟

عکاسی تلاش یک عکاس است برای ثبت یک لحظه خاص بوسیله دوربین

دوست عزیز لنز 24-70 یک لنز بسیار تخصصی است و قیمت بسیار بالای این لنز مربوط به بازه خاص پرتره آن و هم چنین دیافراگم باز و بوکه زیبای آن و ... است که ظاهرا هیچکدام از این موارد به درد شما نمی خورد !! لنزهای walkaround لنزهایئ هستند با بازه زیاد مانند 18-200 که اتفاقا بهترین ورژن آن در برند نیکون با قیمت حدود 700 هزار (بالا و پائین ) موجود است که بهترین انتخاب برای منظور شماست .
    farhad44، Navid7h و jebrahim تشکر می‌کنند.
    gear : look & feel
    MY DSLR GEAR : NIKON D90kit 18-105 VR + NIkkor85mmF/1.8

كاربر آشنا picolo آواتار ها
    تشکر کرده
    861

با عرض سلام به دوستان عزیز.

من یه مدتیه که سر یه دو راهی‌ گیر کردم و روزی ۲۰ بار نظرم عوض می‌شه. واقعا از این وضعیت خسته شدم و گفتم که بیام اینجا نظر دیگران رو هم بپرسم.

من یه دوربین D۸۰ دارم. یه مدت که دنبال جایگزین برای لنز ۱۸-۵۵مم نیکون می‌گردم. چون علاقهٔ زیادی به عکاسی‌ در شب دارم بهتر دیدم که صبر کنم که قیمت D700 پین بیاد (احتمالا بعد از معرفی‌ یک دوربین جدید در این کلاس) تا برای کارهای منظره و عکاسی در شب و عکاسی‌ در محیط بسته، از D700 استفاده کنم. و خوب در این صورت یه لنز walk around خوب هم لازمم خواهد بود که مسلما ۲۴-۷۰ نیکون گزینهٔ خوبیه.

و اما مشکله من: نمیدونم همین الان این لنز رو تهیه کنم یا صبر کنم. الان می‌تونم این لنز رو با ۱،۷۰۰ تومن بگیرم. اما نمیدونم اگر که صبر کنم و مثلا ۲ سال دیگه بخوام این لنز رو همراه D700 بگیرم بهتره یا نه، همین الان دل رو به دریا بزنم و همهٔ پس اندزم رو بدم واو همین فردا ۲۴-۷۰ رو بگیرم.

از یک طرف میبینم که من با همین وسائل و لنز‌های ابتدایی هم اگه بیشتر تلاش کنم می‌تونم بهتر عکس بگیرم، و از طرف دیگه به نظرم میرسه که قیمتهای لوازم عکاسی‌ خصوصا لنز‌های حرفه‌ای پایین که نمیاد هیچ، در حال افزایش هم هست.

ممنون از توجهتون.
    خیلی ها حرکت از dx به fx رو یه حرکت به سمت حرفه‌ای‌تر شدن و کیفیت بالاتر می‌دونند. اما من فکر می‌کنم با توجه به افزایش کیفیت سنسور در تراکم بالا، دوربین‌های dx بخاطر قیمت کمترشون بازار گسترده‌تری پیدا خواهند کرد. جهت‌گیری نیکون به سمت تولید لنزهای متنوع‌تر برای دوربین‌های dx هم به همین دلیل می‌تونه باشه.
    بنابرین اگه تصمیم نداشتی که در آینده دوربین fx بگیری، یک گزینه‌ی قابل توجه لنز 35mm f/1.8 نیکونه. الان حدود 200 دلاره و وقتی به بازار ایران بیاد انتخاب مناسبی برای عکاسی در نور کمه.
    jebrahim تشکر می‌کند.

پی‌کولو

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام، شما باید کمی بیشتر توضیح بدین در مورد اینکه کاربرد شما از این لنز چی هست بیشتر؟ مثلا فقط walk around بودن مهمه یا اینکه پرتره میگیرین؟
    24-70 بهترین لنز هست و با خرید این لنز هیچ وقت نیازی به لنز دیگری در این رنج تا 10 سال آینده نخواهی داشت.
    در مورد خرید لنز هم بگم لنز مورد نظر رو انتخاب کنین و بخرین منتظر D700 نباشید با همین D80 و 24-70 میشه بهترین عکسها رو گرفت.
    به نظر من nikon به زودی دوربین جدید خودش رو در رده D300 ارائه میده برای خرید دوربین باید کمی صبر کنین ولی لنز فرقی نمیکنه چون لنز قدیمی نمیشه (ولی لنز DX نخرین، چون ممکنه بعدا یک دوربین FX بخرین).
    منم بعد از مدتها به همین نتیجه رسیدم که یا آدم نخره یا اگه میخره بهترین رو بخره
    ولی اینم بگم که فکر نکنین لنز 24-70 میتونه کیفیتی برابر لنز 85mm در پرتره داشته باشه ولی خوب تفاوت اونقدرا هم نیست.
    اگه روی کیفیت عکس خیلی وسواس هستین لنزهای فیکس رو انتخاب کنین مثل 50mm، 85mm و ...اگر هم walk around میخواهین که 24-70 همه کاره هست و در همه موارد هم بهترین نتیجه رو میده.
    ترسم نرسي به كعبه اي اعرابي
    كاين ره كه تو مي روي به تركستان است

بنده با نظر آقاي بني اسدي در اين مورد كاملا موافقم.
    فرهاد حسيني

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

سلام، شما باید کمی بیشتر توضیح بدین در مورد اینکه کاربرد شما از این لنز چی هست بیشتر؟ مثلا فقط walk around بودن مهمه یا اینکه پرتره میگیرین؟
    24-70 بهترین لنز هست و با خرید این لنز هیچ وقت نیازی به لنز دیگری در این رنج تا 10 سال آینده نخواهی داشت.
    در مورد خرید لنز هم بگم لنز مورد نظر رو انتخاب کنین و بخرین منتظر D700 نباشید با همین D80 و 24-70 میشه بهترین عکسها رو گرفت.
    به نظر من nikon به زودی دوربین جدید خودش رو در رده D300 ارائه میده برای خرید دوربین باید کمی صبر کنین ولی لنز فرقی نمیکنه چون لنز قدیمی نمیشه (ولی لنز DX نخرین، چون ممکنه بعدا یک دوربین FX بخرین).
    منم بعد از مدتها به همین نتیجه رسیدم که یا آدم نخره یا اگه میخره بهترین رو بخره
    ولی اینم بگم که فکر نکنین لنز 24-70 میتونه کیفیتی برابر لنز 85mm در پرتره داشته باشه ولی خوب تفاوت اونقدرا هم نیست.
    اگه روی کیفیت عکس خیلی وسواس هستین لنزهای فیکس رو انتخاب کنین مثل 50mm، 85mm و ...اگر هم walk around میخواهین که 24-70 همه کاره هست و در همه موارد هم بهترین نتیجه رو میده.
    1- با قیمت 24-70 چه لنز‌های ارزشمندی دیگری می‌توان برای دوربین فعلی ایشان تهیه نمود؟ لنز میدرنج با فاصله کانونی واید خوب و تله مناسب؟لنز ماکرو؟ لنز واید، لنز تله؟ تعداد عکسهایی که می شود با ترکیب دوربین فعلی و این لنزها تهیه کرد، چگونه است؟

2- مقایسه کیفیت 24-70 و لنز 85 چگونه و بر اساس چه معیارهایی است؟ آیا هر لنز فیکسی از هر لنز غیر فیکسی، بهتر است؟ کاربردها چه می‌شود؟ آیا اگر ایشان به این کیفیت مورد اشاره نیاز داشته باشند، صحیح است که بروند یک یا چند لنز فیکس تهیه کنند؟ تکلیف کادرهایی که از دست خواهند داد، چه می‌شود؟

3- واقعا لازم است که به همه پستها پاسخ داد؟
    Amir Mohebi، Persian، Mashhadi Vahid و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    1- با قیمت 24-70 چه لنز‌های ارزشمندی دیگری می‌توان برای دوربین فعلی ایشان تهیه نمود؟ لنز میدرنج با فاصله کانونی واید خوب و تله مناسب؟لنز ماکرو؟ لنز واید، لنز تله؟ تعداد عکسهایی که می شود با ترکیب دوربین فعلی و این لنزها تهیه کرد، چگونه است؟
    2- مقایسه کیفیت 24-70 و لنز 85 چگونه و بر اساس چه معیارهایی است؟ آیا هر لنز فیکسی از هر لنز غیر فیکسی، بهتر است؟ کاربردها چه می‌شود؟ آیا اگر ایشان به این کیفیت مورد اشاره نیاز داشته باشند، صحیح است که بروند یک یا چند لنز فیکس تهیه کنند؟ تکلیف کادرهایی که از دست خواهند داد، چه می‌شود؟
    3- واقعا لازم است که به همه پستها پاسخ داد؟
    لنز 24-85 f/2.8-4 برای walk around (این لنز macro هم دارد) و لنز 85mm f/1.4 برای پرتره.
    قیمت لنز 24-85 حدود 600 تومان و 85 حدود 1.100 تومان هست.

این نظر من هست که لنزهای 24-85 با 85 فیکس بهتر از 24-70 خواهد بود.
    البته بازم میگم که کاربردهای من ممکنه با کاربردهای "jebrahim" تفاوت داشته باشه.
    در ضمن 24-70 وزن 900 گرمی داره که فکر میکنم برای walk around بودن زیاد باشه.
    jebrahim تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    542

Sigma 24-70mm f/2.8 EX DG HSM هم لنز خوبیه به نظرم سایز کوچک و قیمت مناسب در مقابل با همتای نیکونش و البته کیفیت قابل قبولش از مشخصات بارز این لنز ارزان هست برای پرتره هم ایده آل به نظر میرسه.
    کد:
    http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1236/cat/31
    behnamarena و jebrahim تشکر می‌کنند.
    محمد سعدی

صفحه 4 از 32 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین