صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 84
Like Tree172تشکر

موضوع: انتخاب بين كانن و نيكون براي يك آماتور

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

پیش فرض پاسخ: انتخاب بين كانن و نيكون براي يك آماتور

ممنون از همگی... چند تا مشکل منم حل شد...
    ولی این حل نشد: چرا 50D مناسبتر از 40D نیست؟ (برای نوردهی بلند مدت و ...)
    اصلان نورقاسمی

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها
    ممنون از همگی... چند تا مشکل منم حل شد...
    ولی این حل نشد: چرا 50D مناسبتر از 40D نیست؟ (برای نوردهی بلند مدت و ...)
    به خاطر دانسیته کمتر (تعداد کمتر سنسور در واحد سطح) در دوربین 40دی نسبت سیگنال به نویز کمی بالاتر به نظر میرسد.
    البته این مسئله را نمیشود به تمام دوربینها تعمیم داد و بی توجه به نوع دوربینها حکم کرد که دانسیته بالاتر به معنای نویز بیشتر است.
    Kaveh Ghobadi و rezafh تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    به خاطر دانسیته کمتر (تعداد کمتر سنسور در واحد سطح) در دوربین 40دی نسبت سیگنال به نویز کمی بالاتر به نظر میرسد.
    البته این مسئله را نمیشود به تمام دوربینها تعمیم داد و بی توجه به نوع دوربینها حکم کرد که دانسیته بالاتر به معنای نویز بیشتر است.
    خب درسته... ولی این اختلاف دانسیته زیاد به معنی کوچکتر شدن اندازه پیسکل نیست... فقط gapless شدن هست! :confused:
    اصلان نورقاسمی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها
    خب درسته... ولی این اختلاف دانسیته زیاد به معنی کوچکتر شدن اندازه پیسکل نیست... فقط gapless شدن هست! :confused:
    یکی از دلایل این است که On-Chip Lens در این دوربین در مقایسه با کانن40دی کوچکتر شده و نور کمتری را جذب می کند.که این عامل باعث خواهد شد که مقدار نور کمتری را در مقایسه با دوربین های دیگر کانن دریافت کند.On-Chip Lens ها هرچقدر کروی تر باشند نور بیشتری را به سمت فتودیود انتقال می دهند.

همین طور ساختار Cmos های کانن در مقایسه با Cmos های مثلا سونی متفاوت هستند.

Cmos های کانن در یک زمان مشخص ( مثلا X ) و با نوری به شدت مشخص ( مثلا Y ) تعداد کمتری فوتون را دریافت می کنند.

در تصویر بالا سمت چپ Cmos های کانن است.
    Persian، Amir Tavakoli، matthew و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

کاملا درست و منطقی هست... ولی من اونو نگفتم، منظورم این بود که در 50d اندازه هر فوتودیود و میکرولنزش تقریبا با 40d برابره، فقط به خاطر نبود گپ، تونسته به این دنسیتی برسه... لطفا منو با دلیل روشن کنین...
    غیر از اون، پردازنده DIGIC4 داره که اصولا باید بهتر عمل کنه... (البته اینهم هست که تو سری EOS xxxD ها هر چه digic بالاتر رفته، اکثرا کیفیت عکس کمتر شده! (منبع: review دوربین 450d تو dpreview) )
    اصلان نورقاسمی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من برای خرید بین دوربین D90 نیکون و 50 D کنون دو دل هستم می خواستم اگه ممکنه کمکم کنید...مرسی

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط mary akase نمایش پست ها
    من برای خرید بین دوربین D90 نیکون و 50 D کنون دو دل هستم می خواستم اگه ممکنه کمکم کنید...مرسی

انتخاب بین 50D و D90

کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=8544&highlight=d90+50d
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا Shadow1 آواتار ها
    تشکر کرده
    141

Thumbs up لایو ویو بودن یا نبودن

نقل قول نوشته اصلی توسط partow نمایش پست ها
    به نظر من داشتن یا نداشتن لایو ویو گزینه خوبی برای انتخاب نوع برند و دوربین نیست فقط به چشم یک امکان به اون نگاه کنید . من اون رو از توی منو غیر فعال کردم (واقعا نیاز چندانی به اون نیست) .
    .
    من هم زمانی که این kiss x3 رو می خریدم همین فکر رو می کردم ولی الان که با کار برد هاش آشنا تر شدم تازه فهمیدم که چه موجود بدرد بخوریه (مخصوصا برای کاربرد های آماتوری)
    1- شما بدون اینکه از رابطه بین سرعت شاتر -ایزو - f - اطلاع دقیق داشته باشید می تونید در مود های حرفه ای و M با توجه به نور لایو ویو ببینید که عکس شما چه خروجی خواهد داشت(البته به غیر از حالات خاص مثل فلاش و همین طور افزایش شدید نور هم در زمان قبل از عکس دیده نمیشه ولی معلوم میشه که عکس قرار روشن تر از معمول بیفته)
    2- هیستوگرام رو قبل از عکس برداری نشان می دهد
    3- که کمی حرفه ای تر است برای فکوس کردن فوق دقیق (که خوراک مایکرو و پرتره-برای من- می باشد) به این صورت است که با زوم دیجیتال روعکس 5 برابر و با زوم بیشتر تا 10 برابر رو نشون می دهد و در این حالت شما دقیقا نقطه مورد نظرتان را با فکوس دستی یا اتو بدست می آورید
    مسلما کاربرد های حرفه ای تری (مثلا در ترکیب بندی) و ... دارد که باید از اساتید با تجربه پرسید

پ ن : این امکانات در Kiss X3 بود مطمین نیستم که در 1000D هم باشد
    ویرایش توسط Shadow1 : Wednesday 3 November 2010 در ساعت 01:12 دلیل: پ ن
    Canon EOS Kiss X3 - EF-S 18-55mm IS Kit
    5Ds r - 16-35 F4 - samyang 8mm F3.5

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

دوستان بنده بعد از مدت ها تحقیق و شش ماهی تجربه جدی برای یادگیری عکاسی هنوز جواب این سوال و نمی تونم پیدا کنم که در شرایط نور برابر و فرض بفرمایید لنزهای 1.8 85 م م یا 70-200 2.8 در هر دو برند نیکون و کنون در آتلیه و فضای باز مخصوصا
    بادی های فول فریم مثل 5D mrk III , 6D از کنون در کنار D750 نیکون کدام یک خروجی شارپ تری میده ؟ یعنی تفکیک بافت مو و پلک چشم ها و تفکیک رنگ بهتری داره در خروجیش ؟

به قول یکی از صاحبان تجربه عکاسی در تبریز بافت مو رو مثلا حس می کنی نه اینکه قبول کنی که بافت مو رو نشون میده ؟

لطفا در این مورد کمی عزیزان از اطلاعات خوبشون در اختیار بنده حقیر هم بزاره - از حالا خیلی ممنونم

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    دوستان بنده بعد از مدت ها تحقیق و شش ماهی تجربه جدی برای یادگیری عکاسی هنوز جواب این سوال و نمی تونم پیدا کنم که در شرایط نور برابر و فرض بفرمایید لنزهای 1.8 85 م م یا 70-200 2.8 در هر دو برند نیکون و کنون در آتلیه و فضای باز مخصوصا
    بادی های فول فریم مثل 5D mrk III , 6D از کنون در کنار D750 نیکون کدام یک خروجی شارپ تری میده ؟ یعنی تفکیک بافت مو و پلک چشم ها و تفکیک رنگ بهتری داره در خروجیش ؟

به قول یکی از صاحبان تجربه عکاسی در تبریز بافت مو رو مثلا حس می کنی نه اینکه قبول کنی که بافت مو رو نشون میده ؟

لطفا در این مورد کمی عزیزان از اطلاعات خوبشون در اختیار بنده حقیر هم بزاره - از حالا خیلی ممنونم
    فکر نمی کنم تفاوت فاحشی با هم داشته باشند. هر دو برند لنزهای مناسبی برای شرایط آتلیه دارند که توسط افراد حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند. اهمیت تجهیزات و تکنیک نور پردازی تو کیفیت کار خیلی بیشتر است. حتی با بدنه های کراپ هم کارهای خیلی خوبی انجام می شود.
    M.Nouri و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین