صفحه 1 از 9 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 84
Like Tree172تشکر

موضوع: انتخاب بين كانن و نيكون براي يك آماتور

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

پیش فرض انتخاب بين كانن و نيكون براي يك آماتور

با سلام،
    من يك علاقمند آماتور عكاسي هستم، ولي مايلم عكاسي را بعنوان يك هنر در اوقات فراغت بصورت جدي تر ادامه دهم. در حال حاضر دوربين من s3is كانن است. لطفا در مورد انتخاب كانن يا نيكون بعنوان اولين DSLR مرا راهنمايي فرماييد.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    197

پیش فرض پاسخ: انتخاب بين كانن و نيكون براي يك آماتور

نقل قول نوشته اصلی توسط e_razi نمایش پست ها
    با سلام،
    من يك علاقمند آماتور عكاسي هستم، ولي مايلم عكاسي را بعنوان يك هنر در اوقات فراغت بصورت جدي تر ادامه دهم. در حال حاضر دوربين من s3is كانن است. لطفا در مورد انتخاب كانن يا نيكون بعنوان اولين DSLR مرا راهنمايي فرماييد.
    دوست عزیز قبل از هر چیز بودجه ی را که به خرید دوربین و لنز می خواهید اختصاص دهید بگویید تا بتوانیم راحت تر انتخاب کنیم.
    AliModami تشکر می‌کند.
    ارمن هاروطونیان Armen Haroutunian
    Nikon D90 18-105mm vr /Nikon 50mm f1.8/Nikon 85mm f1.8/Nikon sb800/Nikon sb700

كاربر همراه Ali Reza Aslani آواتار ها
    تشکر کرده
    229

نقل قول نوشته اصلی توسط Arm2 نمایش پست ها
    دوست عزیز قبل از هر چیز بودجه ی را که به خرید دوربین و لنز می خواهید اختصاص دهید بگویید تا بتوانیم راحت تر انتخاب کنیم.
    البته بجز بودجه مسایل دیگری از جمله نوع عکاسی هم میتونه در انتخاب برند دخیل باشه.
    علیرضا اصلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

دوست گرامي. در واقع با توجه به بودجه‌ي محدودي كه دارم، يكي از دو مدل كانن 1000D و نيكون D60 را در نظر دارم. البته در آينده كه تسلط بيشتري پيدا كنم و توان مالي كافي داشته باشم، مدلهاي بالاتري تهيه خواهم كرد. مهم اين است كه مارك(brand) آن را از همين الان مشخص كنم تا بعدا از لحاظ لنز دچار مشكل نشوم. در ضمن، بيشتر به عكاسي از طبيعت و نيز عكسهاي ماكرو علاقمندم.
    سوال ديگرم نيز اين است كه با لنز كيت(لنزي كه همراه دوربينهاي مزبور فروخته ميشود) ميشود عكاسي ماكرو انجام داد يا خير؟
    با تشكر

كاربر همراه MAHosseini آواتار ها
    تشکر کرده
    5515

يه نگاه اينجا بندازي بد نيست :

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=8379
    مهدی حسینی 500px

كاربر آشنا heiran آواتار ها
    تشکر کرده
    566

از اونجایی که تو عکاسی ماکرو بحث کاهش شدید عمق میدان وضوح مطرح میشه و بهطبع اون فوکوس صحیح و مطلوب کمی مشکل هست بی شک وجود لایوویو بسیار بهکار خواهد آمد که در 1000D در دسترس هست و البته قضیه عمق میدان وقتی هست که شما از لنز های ماکرو استفاده کنید نه لنز کیت...

در مورد عکاسی ماکرو با لنز کیت هم به آن اندازه (یعنی خوب!!) نه نمیشود!! ولی مثلا تو لنز کیت کنن میتونید تا 25سانتی متر هم به سوژه نزدیک بشید که البته این بیشتر امش "کلوزآپ" هست تا ماکرو اما به حر حال بد نیست دیگر
    درضمن مطمعن باشید برندها آنقدر پیش رفته اند که تفاوتها به چشم نمیآید...

در ضمن اگر بودجه تان بیشتر شد به جای تعویض بدنهحتما به فکر تعویض لنز باشید چون این لنزها هستند که نمیتوانند تمام توان یک دوربین رو آشکار کنند (منظورمهمین لنزهای کیت هست)

موفق باشید
    e_razi و iman sabbaghian تشکر می‌کنند.
    محمدحسین قاسمی

علم-فلسفه-هنر و مذهب عالیترین مظاهر نیاز و آرمان بشر برای کشف نظم و ترتیب و هماهنگی در جهان هستند

كاربر آشنا Navid Sadat آواتار ها
    تشکر کرده
    670

با سلام ، بنده هم چند وقتی است به درد شما دچارم (S3 دارم و در صدد خرید SLR هستم) . چند هفته پیش هم در مورد همین 2 دوربین مد نظر شما تحقیق و تفحص می کردم و به چند ویژگی در این دو دوربین رسیدم که بد نیست بدانید:

1- 1000D لامپ کمکی فوکوس ندارد و D60 دارد که وجود این موهبت برای فوکوس خصوصا در تاریکی میشه گفت از نان شب واجب تر است . (البته دوستان Canon دار ، به این امر اعتقادی ندارند) . دوربینهای کنون به جای لامپ فوکوس از فلاش استفاده می کنند .

2-سنسور 1000D، از نوع CMOS و D60 از نوع CCD است که کارایی اولی تا حدودی بهتر از دومی است .

3-در مورد خرید لنزهای بعدی ، بد نیست بدانید که در رده لنزهای ارزان قیمت تر ، نیکون لنزهای بیشتری در اختیار شما می گذارد تا کنون .

اما همه اینها به کنار ، تا دوربین را در دستتان نگیرید ، نمی فهمید کدامیک واقعا دوربین مورد علاقه شماست . بهرحال هرکدام را بخرید حتما عکسهای زیبایی با آن خواهید گرفت (صرفنظر از برند دوربین) .
    e_razi تشکر می‌کند.
    نوید سادات
    :::flickr:::

كاربر همراه partow آواتار ها
    تشکر کرده
    3722

نقل قول نوشته اصلی توسط e_razi نمایش پست ها
    سوال ديگرم نيز اين است كه با لنز كيت(لنزي كه همراه دوربينهاي مزبور فروخته ميشود) ميشود عكاسي ماكرو انجام داد يا خير؟
    با تشكر
    چون 1000D تازه خریدم جواب شما دوست عزیز رو میدم .ماکروی لنز کیت 1000D از اونچه که فکر میکردم به مراتب بهتر بود البته مثل دوربین های کامپکت Slr like نمیشه به سوژه نزدیک شد اما سرعت و دقت فکوس نسبت به اونها خیلی خیلی بهتره کلا من رو مدتی مشغول خواهد کرد ضمنا 18-55 IS رنج واید خوبی رو به شما میده که میتونین استفاده کنین.

-
    1000D لامپ کمکی فوکوس ندارد و D60 دارد که وجود این موهبت برای فوکوس خصوصا در تاریکی میشه گفت از نان شب واجب تر است
    حداقل برای من اینجوری نبوده فکوس دستی هم بسیار لذت بخش و کارامد هست.

از اونجایی که تو عکاسی ماکرو بحث کاهش شدید عمق میدان وضوح مطرح میشه و بهطبع اون فوکوس صحیح و مطلوب کمی مشکل هست بی شک وجود لایوویو بسیار بهکار خواهد آمد که در 1000D در دسترس هست و البته قضیه عمق میدان وقتی هست که شما از لنز های ماکرو استفاده کنید نه لنز کیت...
    به نظر من داشتن یا نداشتن لایو ویو گزینه خوبی برای انتخاب نوع برند و دوربین نیست فقط به چشم یک امکان به اون نگاه کنید . من اون رو از توی منو غیر فعال کردم (واقعا نیاز چندانی به اون نیست) .

قضیه عمق میدان در ماکرو و در لنز کیت هم مساله بسیار مهمیه در واقع خیلی بیشتر از دوربین های کامپکت و لایک .
    Aida_Nikon تشکر می‌کند.
    مهدی پرتو
    Canon 50D / 18-55 / 55-250

كاربر جديد alighazvini آواتار ها
    تشکر کرده
    33

به نظر من به‌راحتی نمی‌شود در مورد این‌که برای ورود به دنیای DSLR نیکون را انتخاب کنیم یا کانن، نظر داد. خیلی چیزها در این تصمیم‌گیری دخیل است که سلیقه و حس کاربر نسبت به برند هم می‌تواند یکی از آنها باشد. البته هر چه خرید با مطالعه و اطلاعات بیشتر انجام شود، نقش این فاکتور کم‌رنگ‌تر خواهد شد.

من پارسال، برای خرید اولین DSLRام، ابتدا می‌خواستم کانن 400D را بخرم؛ چون تبلیغات آن در مجله‌های خارجی خیلی جذبم کرده بود و از نیکون هیچ تبلیغی ندیده بودم. راجع به کانن اطلاعاتی گرفتم و بعد رفتم بازار. اما قیمت آن بالاتر از چیزی بود که من می‌توانستم برای خرید اختصاص بدهم. ضمنا آن موقع هیچ اطلاعاتی هم راجع به فاصله کانونی لنزها و اثرات آن، و نیز دیافراگم و خیلی چیزهای دیگر نداشتم. (حتی وقتی یک فروشنده گفت که کانن 400D لنر 55-18 دارد؛ گفتم یعنی چند برابر زوم دارد و این 18 و 55 یعنی چی؟!)

اما در سایتی خوانده بودم که برای عکاسی جدی، بهتر است یک Entry-level DSLR بخرید تا یک Point and Shoot؛ و من که تا قبل از آن فقط سونی را دوربین دیجیتال‌ساز حسابی می‌دانستم!!! برای خرید یک DSLR مصمم شدم. کانن 400D به دلیل گفته‌شده، از لیست من خارج شد. باز هم داشتم به اجبار به یک سونی فکر می‌کردم که یک‌هو پشت ویترین مغازه‌ای، نیکون D40 با آن جعبه‌اش (که روی جعبه به جای عکس رنگی از دوربین، یک جور Line Art است و بیشتر به رسم‌های فنی و صنعتی شبیه است) نظرم را جلب کرد. یک‌جورهایی "حس" کردم این دوربین می‌تواند من را وارد دنیای DSLR و دیافراگم و سرعت شاتر و... کند و احتمالا باید قیمتش هم مناسب باشد. (یاد فیلم "راز" افتادید؟ درست فکر کردید!)
    قیمت را پرسیدم، دیدم همان‌طور است که فکر می‌کردم؛ و بعد در سایت‌های مختلف (و از جمله ایمجینگ ریسورسز که یک سایت واقعا عالی است) در مورد آن تحقیق کردم و دیدم که خیلی از آن تعریف شده و مشخصات و امکاناتش برای من هم مناسب است. به هر حال، بعد از بررسی‌های زیاد، به این نتیجه رسیدم که آن را بخرم؛ و خریدم.

با همه اینها، تا مدت‌ها هنوز زیر بار فشار تبلیغات جذاب کانن 400D در مجلات بودم! اما کم‌کم، و بعدها که 400D را دست دیگران هم دیدم و سنجیدم و با نیکون D40 مقایسه کردم، از زیر بار فشار آن تبلیغات بیرون آمدم و به این نتیجه رسیدم که من واقعا نیکون را ترجیح می‌دهم.

به هر حال، کانن از لحاظ تبلیغاتی و اثرگذاری بر روی قشر عام، به نظر من موفق‌تر از نیکون عمل کرده است. مثلا همیشه در مجلاتی مثل National Geographic و New Scientist تبلیغات کانن هست؛ ولی حتی یک بار هم تبلیغی از نیکون را در این مجلات ندیده‌ام.

در کل، به سایت‌ها مراجعه کنید؛ نقدها را بخوانید و نمونه عکس‌ها را ببینید. به بازار بروید و پرس‌وجو کنید. مهم‌تر از همه، اگر می‌توانید، سعی کنید هر دو دوربین را از نزدیک ببینید و امتحانشان کنید. این شکلی، مطمئنم بهترین تصمیم را خواهید گرفت. چون می‌دانید دلایل تصمیمتان چه بوده، و از توانایی‌ها و محدودیت‌های دوربین‌تان کاملا آگاه خواهید بود. با مطالعه و با طمانینه تصمیم بگیرید. حتی اگر این فرایند باعث شود دو هفته دیرتر دوربین‌تان را بخرید، کاملا ارزش‌ خواهد داشت.

پ.ن.:
    آقای دیوید دی. بوش یکی از طرفداران پر و پا قرص نیکون است. او کتاب‌های راهنمای مختلفی برای دوربین‌ها (و البته برندهای غیر از نیکون هم) نوشته. من کتاب راهنمای نیکون D40 او را خریدم و کمک بسیار بزرگی برای من بود. در سایت او، می‌توانید بیشتر دریابید که چرا نیکون Great [معرکه، کولاک!] است.
    Aida_Nikon تشکر می‌کند.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط alighazvini نمایش پست ها
    به نظر من به‌راحتی نمی‌شود در مورد این‌که برای ورود به دنیای DSLR نیکون را انتخاب کنیم یا کانن، نظر داد. خیلی چیزها در این تصمیم‌گیری دخیل است که سلیقه و حس کاربر نسبت به برند هم می‌تواند یکی از آنها باشد. البته هر چه خرید با مطالعه و اطلاعات بیشتر انجام شود، نقش این فاکتور کم‌رنگ‌تر خواهد شد.

من پارسال، برای خرید اولین DSLRام، ابتدا می‌خواستم کانن 400D را بخرم؛ چون تبلیغات آن در مجله‌های خارجی خیلی جذبم کرده بود و از نیکون هیچ تبلیغی ندیده بودم. راجع به کانن اطلاعاتی گرفتم و بعد رفتم بازار. اما قیمت آن بالاتر از چیزی بود که من می‌توانستم برای خرید اختصاص بدهم. ضمنا آن موقع هیچ اطلاعاتی هم راجع به فاصله کانونی لنزها و اثرات آن، و نیز دیافراگم و خیلی چیزهای دیگر نداشتم. (حتی وقتی یک فروشنده گفت که کانن 400D لنر 55-18 دارد؛ گفتم یعنی چند برابر زوم دارد و این 18 و 55 یعنی چی؟!)

اما در سایتی خوانده بودم که برای عکاسی جدی، بهتر است یک Entry-level DSLR بخرید تا یک Point and Shoot؛ و من که تا قبل از آن فقط سونی را دوربین دیجیتال‌ساز حسابی می‌دانستم!!! برای خرید یک DSLR مصمم شدم. کانن 400D به دلیل گفته‌شده، از لیست من خارج شد. باز هم داشتم به اجبار به یک سونی فکر می‌کردم که یک‌هو پشت ویترین مغازه‌ای، نیکون D40 با آن جعبه‌اش (که روی جعبه به جای عکس رنگی از دوربین، یک جور Line Art است و بیشتر به رسم‌های فنی و صنعتی شبیه است) نظرم را جلب کرد. یک‌جورهایی "حس" کردم این دوربین می‌تواند من را وارد دنیای DSLR و دیافراگم و سرعت شاتر و... کند و احتمالا باید قیمتش هم مناسب باشد. (یاد فیلم "راز" افتادید؟ درست فکر کردید!)
    قیمت را پرسیدم، دیدم همان‌طور است که فکر می‌کردم؛ و بعد در سایت‌های مختلف (و از جمله ایمجینگ ریسورسز که یک سایت واقعا عالی است) در مورد آن تحقیق کردم و دیدم که خیلی از آن تعریف شده و مشخصات و امکاناتش برای من هم مناسب است. به هر حال، بعد از بررسی‌های زیاد، به این نتیجه رسیدم که آن را بخرم؛ و خریدم.

با همه اینها، تا مدت‌ها هنوز زیر بار فشار تبلیغات جذاب کانن 400D در مجلات بودم! اما کم‌کم، و بعدها که 400D را دست دیگران هم دیدم و سنجیدم و با نیکون D40 مقایسه کردم، از زیر بار فشار آن تبلیغات بیرون آمدم و به این نتیجه رسیدم که من واقعا نیکون را ترجیح می‌دهم.

به هر حال، کانن از لحاظ تبلیغاتی و اثرگذاری بر روی قشر عام، به نظر من موفق‌تر از نیکون عمل کرده است. مثلا همیشه در مجلاتی مثل National Geographic و New Scientist تبلیغات کانن هست؛ ولی حتی یک بار هم تبلیغی از نیکون را در این مجلات ندیده‌ام.

در کل، به سایت‌ها مراجعه کنید؛ نقدها را بخوانید و نمونه عکس‌ها را ببینید. به بازار بروید و پرس‌وجو کنید. مهم‌تر از همه، اگر می‌توانید، سعی کنید هر دو دوربین را از نزدیک ببینید و امتحانشان کنید. این شکلی، مطمئنم بهترین تصمیم را خواهید گرفت. چون می‌دانید دلایل تصمیمتان چه بوده، و از توانایی‌ها و محدودیت‌های دوربین‌تان کاملا آگاه خواهید بود. با مطالعه و با طمانینه تصمیم بگیرید. حتی اگر این فرایند باعث شود دو هفته دیرتر دوربین‌تان را بخرید، کاملا ارزش‌ خواهد داشت.

پ.ن.:
    آقای دیوید دی. بوش یکی از طرفداران پر و پا قرص نیکون است. او کتاب‌های راهنمای مختلفی برای دوربین‌ها (و البته برندهای غیر از نیکون هم) نوشته. من کتاب راهنمای نیکون D40 او را خریدم و کمک بسیار بزرگی برای من بود. در سایت او، می‌توانید بیشتر دریابید که چرا نیکون Great [معرکه، کولاک!] است.
    سلام
    اول اینکه ورود جناب عالی رو به فروم عکاسی خوش آمد میگم .
    دوم اینکه اینطور نظر دادن (اون هم اینجا ) اصلا جایز نیست
    اینکه شما فقط تبلیغات کانن رو دیدید ، بنظر من مشکل شماست . چرا اینو میگم ؟
    جون ما توی این فروم همه چیز ، همه برندها و همه ی عوامل رو بدون در نظر گرفتن برند و طرفداری و جانبداری از هیچ چیز و هیچ کسی بررسی میکنیم .
    انتخاب شما 100% نمیشه گفت که صحیح هست . شما چشم بسته 40دی رو انتخاب کردید و فکر کردید که جز اون SLR دیگه ای توی بازار نیست !!! درحالی که در بازار بوده فقط توی اون مجلات ی که شما مطالعه فرمودید تبلیغاتش نبوده .
    انتخاب شما هم به شرط قیمت به سمت دی40 کشیده شده و بقول خودتون نمیدنستید که دی40 با 400دی چه فرقی داشت !
    اینکه در آن زمان تبلیغات کانن مردم رو به طرف خودش جلب میکرد کار اشتباهی نیست فقط اشکال کار اینجاست که نیکون این کار رو نکرده که این هم به خودش مربوطه !!!
    اصلا اینها به کنار ، شما فکر میکنید بغیر از این دو برند ، برند دیگری نیست که SLR تولید کند ؟
    اگر اون زمان شما یک DSLR المپیوس میگرفتید چطور ؟ پنتاکس ؟ سونی ؟ ...
    اینطور که شما میفرمایید انگار کانن آشغال دست جماعت می داده !!!
    یعنی شما میفرماید چون نیکون تبلیغ نمیکند ما بریم نیکون بگیریم ؟ یعنی نیکون خوب هست ؟
    در مورد آقای دیوید هم چه عرض کنم
    شما اگر قبل از خرید دوربین کمی توی سایت جناب کن راکول مطالعه میکردید و حتی پول یک فول فریم رو بعلاوه ی یک یا چند لنز L داشتید بازهم D40 + 18-55 + SB600 رو تهیه میکردید ....
    پس حرفهای یک جانبه رو زیاد ملاک قرار ندید
    پی نوشت : (اصلا هیچ قصد دیگری بجز انتقال دانسته هام نداشتم پس لطفا به هیچ وجه از این حرفهام ناراحت نشید و اصلا به دل نگیرید )

---------
    چرا دید عمومی بر این هست که لنزهای کانن گران هست ؟
    کانن کیفیت رو گران میفروشد ، نیکون هم همینطور ، سونی هم همینطور و حتی سیگما هم همینطور
    یعنی شما به اندازه پولی که میدهید لنزتون با کیفیت تر هست .
    لنزهای معمولی کانن و ... گران نیستند
    مثلا همین لنز 18-55 رو که روی دو دوربین مورد بحث به عنوان کیت ارایه میشه در نظر بگیرید .
    با قیمتهایی تقریبا مساوی (اطلاع دقیقی ندارم) در حالی که لنز کانن کیفیتی بیشتر دارد .
    و ...

---------

حالا اگر میخواهید بدانید کانن بهتر است یا نیکون اینجا رو بخونید : (حتما بخوانید)
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=7733

در مورد ماکرو هم دوستان اگر علاقه مند هستند میتونن از تکنیک لنز معکوس استفاده کنند تا به حالت سوپر ماکرو هم برسند : (حتما بخوانید)
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=2387

D60 و 1000D تفاوتهایی دارند که در این تاپیک بطور مفصل در موردش بحث شده :
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=8379

اما در آخر باید بگم که اینها فقط وسیله اند . شما باید از اونها استفاده کنید و اگر درست استفاده کنید تفاوت آنچنانی باهم ندارند که شما رو پشیمون کنند .

موفق باشید
    majidsaadat، Vahid5500 و Aida_Nikon تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

صفحه 1 از 9 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین