صفحه 103 از 149 نخستنخست ... 3 53 93 99 100 101 102 103 104 105 106 107 113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

خیلی ممنون مصطفی جان.
    بله همچین درجه بندی روی فیلتر داره. گفتم شاید فرمولی با ایزو یا میزان شاتر خاصی چیزی داشته باشه توی فضای باز که خوب فکر میکنم باید به همین درجه ها اگتفا کردش :)

پس این اثر X طبیعی هستش. خیلی ممنون بابت پاسخ سریع و کاملت

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود

در مورد اثر X در فیلترهای متغیر باید خدمتتون عرض کنم به کرات در این تاپیک در این خصوص صحبت شده و اینکه فیلترهای Vnd بدلیل استفاده از فیلتر پلاریزه و خاصیت پلاریزاسیون دچار در انتهای تیرگی دچار این مشکل می شوند.
    البته برخی دوستان اعلام کردند مثلا در B+W و فلان مدل این اثر بصورت قابل توجهی کنترل شده ولی تاکنون تصویری از طریق دوستان برای اثبات این ادعا روی تاپیک قرار نگرفته.

فیلترهای VND یا Varo ND در روی رینگشان دارای درجه بندی نمایش میزان تاریکی و یا افزایش علظت ND هستند!
    این لینک هم VND های هویاست! که دارای این قابلیت هست
    این درجه بندی در فیلتر خریداری شده توسط شما وجود داره؟
    msh2200 تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ebadipour نمایش پست ها
    خیلی ممنون مصطفی جان.
    بله همچین درجه بندی روی فیلتر داره. گفتم شاید فرمولی با ایزو یا میزان شاتر خاصی چیزی داشته باشه توی فضای باز که خوب فکر میکنم باید به همین درجه ها اگتفا کردش :)

پس این اثر X طبیعی هستش. خیلی ممنون بابت پاسخ سریع و کاملت
    فيلتر را از روي لنز باز كنيد، دوربين را در مد تقدم اپرچر (ديافراگم) بگذاريد، اپرچر و ايزو را روي يك مقدار مشخص تنظيم كنيد (مثلاً f/5.6 و ايزو 200)، دوربين را به سمت مكان با نور نسبتاً زياد بگيريد و دكمه شاتر را نيمه فشار دهيد و سرعت شاتر را به خاطر بسپاريد (مثلاً دوربين سرعت شاتر را 1/100 ثانيه تعيين مي كند). حالا فيلتر را روي لنز بسته روي ND400 تنظيم كنيد و دوربين را دقيقاً رو به سمت مكان قبلي بگيريد و با همان تنظيمات قبلي، باز هم دكمه شاتر را تا نيمه فشار دهيد و سرعت شاتر را به خاطر بسپاريد. اگر سرعت شاتر با فيلتر 400 برابر سرعت شاتر بدون فيلتر بود (مثلاً بدون فيلتر 1/100 ثانيه و با فيلتر 4 ثانيه) فيلتر شما ND400 است.
    msh2200، yaghoobi، obsidiyan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ebadipour نمایش پست ها
    خیلی ممنون مصطفی جان.
    درود
    بله فرمول خاص هست ولی در شرایطی که شما دقیقا بدانید از چه درجه ND استفاده می کنید!
    توضیحات تکمیلی را جناب چگینی فرمودند! بنظرم نگاهی هم به این لینک و جدول موجود در آن داشته باشید.
    ارادتمند
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

سلام دوستان
    امیدوارم تو تاپیک مناسبی مطرح کرده باشم
    ازونجا که فعلا امکان هزینه برای لنز رو ندارم و به شدت هم علاقه به ماکرو گرافی دارم تصمیم گرفتم با هزینه کم فیلتر کلوز آپ بگیرم لنز من 55-200 نیکونه که البته از نظر دهانه با 18-55 یکسانه و میتونیم از فیلتر به صورت مشترک هم استفاده کنم
    بعد از کمی تحقیق و مطالعه تو سایت متوجه شدم که به اکثر فیلترها نمیشه اعتماد کرد
    من تو این سایت این فیلتر مارومی رو دیدم قیمتش با هویا و هاما تفاوتی نداره تا چه حد میشه از به این فیلتر اعتماد کرد ؟ با توجه به اینکه من هر فیلتری با این دهانه دیدم همین رنج قیمت رو داشته
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امیدوارم تو تاپیک مناسبی مطرح کرده باشم
    ازونجا که فعلا امکان هزینه برای لنز رو ندارم و به شدت هم علاقه به ماکرو گرافی دارم تصمیم گرفتم با هزینه کم فیلتر کلوز آپ بگیرم لنز من 55-200 نیکونه که البته از نظر دهانه با 18-55 یکسانه و میتونیم از فیلتر به صورت مشترک هم استفاده کنم
    بعد از کمی تحقیق و مطالعه تو سایت متوجه شدم که به اکثر فیلترها نمیشه اعتماد کرد
    من تو این سایت این فیلتر مارومی رو دیدم قیمتش با هویا و هاما تفاوتی نداره تا چه حد میشه از به این فیلتر اعتماد کرد ؟ با توجه به اینکه من هر فیلتری با این دهانه دیدم همین رنج قیمت رو داشته
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    اگر 18-55 دارید بنظرم از رینگ معکوس استفاده کنید، دردسرش بیشتره ولی در عوض خروجی بسیار با کیفیت تری دارید. فیلترهای کلوزآپ اندکی باعث افت شارپنس می شوند.
    obsidiyan و خزان تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

سلام دوستان

از کجا می تونم تبدیل دهانه فیلتر با قیمت مناسب خریداری کنم؟ من تبدیل ۶۷ به ۵۸ میخوام. ممنون می‌شم راهنمایی کنید.

تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzin7s نمایش پست ها
    سلام دوستان

از کجا می تونم تبدیل دهانه فیلتر با قیمت مناسب خریداری کنم؟ من تبدیل ۶۷ به ۵۸ میخوام. ممنون می‌شم راهنمایی کنید.
    برای شما آدرس یک فروشگاه رو پیغام خصوصی کردم.
    Farzin7s تشکر می‌کند.
    اینستاگرام

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    اگر 18-55 دارید بنظرم از رینگ معکوس استفاده کنید، دردسرش بیشتره ولی در عوض خروجی بسیار با کیفیت تری دارید. فیلترهای کلوزآپ اندکی باعث افت شارپنس می شوند.
    ممنونم امین جان بابت راهنمایی
    من از نظر امکانات و هزینه به شدت محدودیت دارم برای استفاده از رینگ معکوس باید سه پایه داشته باشم که ندارم و البت تقریبن محدود به فضای داخلی هستم اما با فیلتر میتونم بیرون هم عکاسی کنم و رو دست بدون سه پایه
    البته امیدوارم بتونم یه سیگما 105 و یه سه پایه مناسب تهیه کنم برنامه خرید دارم اما بودجه نه
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    ممنونم امین جان بابت راهنمایی
    من از نظر امکانات و هزینه به شدت محدودیت دارم برای استفاده از رینگ معکوس باید سه پایه داشته باشم که ندارم و البت تقریبن محدود به فضای داخلی هستم اما با فیلتر میتونم بیرون هم عکاسی کنم و رو دست بدون سه پایه
    البته امیدوارم بتونم یه سیگما 105 و یه سه پایه مناسب تهیه کنم برنامه خرید دارم اما بودجه نه
    خواهش می کنم.
    اتفاقا شما در رینگ معکوس بدلیل عمق میدان بسیار کم بسختی میتونید از سه پایه استفاده کنید. با عکاسی با دست بهتر جواب خواهید گرفت. و همچنین با رینگ معکوس به بزرگنمایی بیشتری خواهید رسید.

پ ن :
    انگار در زمینه سیگما "آرزوی مشترک" داریم....
    msh2200 و خزان تشکر می‌کنند.
    اینستاگرام

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    خواهش می کنم.
    اتفاقا شما در رینگ معکوس بدلیل عمق میدان بسیار کم بسختی میتونید از سه پایه استفاده کنید. با عکاسی با دست بهتر جواب خواهید گرفت.
    به دلیل فاصله فوکوس و عمق میدان بسیار کم و بزرگنمائی زیاد، لنز معکوس عموماً بر روی سه پایه و با استفاده از ریل فوکوس و روش فوکوس استکینگ استفاده می شود. عکاسی به روی دست و در طبیعت با لنز معکوس بسیار دشوار است.
    در خصوص سه پایه برای کار ماکرو، حتماً سه پایه سیک و ارزان قیمت Velbon EX-Macro را در نظر داشته باشید. قیمت این سه پایه تقریباً 90 هزار تومان است.
    msh2200، yaghoobi، davoud maani و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.