صفحه 140 از 149 نخستنخست ... 40 90 130 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,391 تا 1,400 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

درود

برای لنز Tokina AT-X 14-20mm f/2 PRO DX که به تازگی خریداری شده است(در جایگزینی با دو لنز توکینا 11-16 و همچنین 11-20 که قبلا خریداری شده بود و نتایج آن دو بویژه در بازه های11-14 میلیمتری بهیچ وجه مطلوب نبود -که البته احتمال دارد بدلیل مطلوب نبودن کیفیت کپی(نمونه) لنزهای خریداری شده توسط اینجانب بوده باشد) یک مجموعه فیلتر که در چند پست پیشین اشاره کرده بودم،با دهنه 82 میلیمتری تهیه شده است:

Hoya 82mm NXT Circular Polarizer Filter
    Hoya 82mm Neutral Density (NDX8) 0.9 Filter
    Hoya 82mm UV Haze NXT HMC Filter

با عنایت به اینکه دوستان می گویند فیلتر پولاریزه در دهانه واید ایجاد اشباع شدگی رنگی بصورت منطقه ای می کند و برای فیلترهای نوترال دانسیته(و احتمالا پولاریزه) نیز فیلتر های مربعی برای گرفتن نتیجه بهتر (و احتمالا برای رفع ویگنت) پیشنهاد می شود،آیا خرید مجوعه فوق اشتباه است و باید برای حصول نتیجه بهتر،با دو دسته فوق تعویض گردند؟

علت اصلی سوال فوق آنکه با دارا بودن این ابعاد فیلتر و استفاده از رینگ step up می توان از آن برای دهنه های لنزهای دیگر موجودی بنده سود جست(که طبیعتا قطر کوچک تری دارند).

بدرود تا درودی دیگربار
    amjad2 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

سلام

امروز رفتم جمهوری و ناصرخسرو یک سری قیمت کردم.
    هولدر نیسی و کوکین در ساز 10*10 رو 250 تومن قیمت میدادن و فیلتر nd1000 رو هم 650 تومن میگفتن.(مارکها تفاوت قیمت نداشتن)
    لنز هم نیکون 50mm f1.8G رو 750 و توکینا 11-20 رو 2300 قیمت گرفتم.
    فیلتر مربعی فقط یک نفر داشت و لنز 11-20 رو هم فقط یک نفر داشت.

من هنوز اقدام به خرید نکردم ولی دوستمون که میگن لنزهای توکینای ایشون در فوکال پایین کیفیت خوبی نداشتن , میشه یک توضیح بدین تا ببینیم چه مشکلی داشته؟
    یخورده در خرید منو دو دل کردین.

برای خرید سه پایه هم کمی قیمت کردم. سه پایه های مانفرتو 055 و 190xpro4 با هد 3w رو حدود 1020 تا 1070 قیمت میدادن. مانفرتو مدل 290xtra با هد 3w (غیر هیدرولیک) رو هم 570 قیمت دادن. یک سری سه پایه مارک BEIKE هم بود که حدود 250 تا 370 قیمت دادن.

قیمتها رو درج کردم تا کسانی که خیلی وقته بازار نرفتن یه حدودی دستشون باشه.
    kimiagar تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

1-دوستان برای تهیه فیلترهای ND به نظرتون فقط یک فیلتر nd1000 کفایت میکنه یا آدم باید 2-3 تا فیلتر با درجات مختلف داشته باشه؟
    2-با توجه به اینکه فیلترهای پلاریزه معمولا دایره ای هستن , این فیلترها چطور در هولدرهای مربعی جا میگیرن؟
    3-من اگر نخوام برای سه پایه زیاد هزینه کنم آیا همین سه سایه های ارزون قیمت برای استفاده مشکل ایجاد میکنه؟

با تشکر

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط amjad2 نمایش پست ها
    سلام

امروز رفتم جمهوری و ناصرخسرو یک سری قیمت کردم.
    هولدر نیسی و کوکین در ساز 10*10 رو 250 تومن قیمت میدادن و فیلتر nd1000 رو هم 650 تومن میگفتن.(مارکها تفاوت قیمت نداشتن)
    درود
    تا جایی که بنده یادم هست قیمت هولدر Nisi بالاتره ولی هولدر کوکین و یا متفرقه ممکنه این قیمت باشه.
    ولی فیلتر همین حدود قیمت هست
    لنز هم نیکون 50mm f1.8G رو 750 و توکینا 11-20 رو 2300 قیمت گرفتم.
    فیلتر مربعی فقط یک نفر داشت و لنز 11-20 رو هم فقط یک نفر داشت.

من هنوز اقدام به خرید نکردم ولی دوستمون که میگن لنزهای توکینای ایشون در فوکال پایین کیفیت خوبی نداشتن , میشه یک توضیح بدین تا ببینیم چه مشکلی داشته؟
    یخورده در خرید منو دو دل کردین.

برای خرید سه پایه هم کمی قیمت کردم. سه پایه های مانفرتو 055 و 190xpro4 با هد 3w رو حدود 1020 تا 1070 قیمت میدادن. مانفرتو مدل 290xtra با هد 3w (غیر هیدرولیک) رو هم 570 قیمت دادن. یک سری سه پایه مارک BEIKE هم بود که حدود 250 تا 370 قیمت دادن.

قیمتها رو درج کردم تا کسانی که خیلی وقته بازار نرفتن یه حدودی دستشون باشه.
    در خصوص لنز و سه پایه در تاپیک مربوطه به خودش سوال بفرمایید.
    برای هولدر و فیلتر هم اگر هر دو قرار شد Nisi باشه در PV در خدمتتون هستم.

1-دوستان برای تهیه فیلترهای ND به نظرتون فقط یک فیلتر nd1000 کفایت میکنه یا آدم باید 2-3 تا فیلتر با درجات مختلف داشته باشه؟
    اگر دقیقا بدونید چه غلظتی نیاز دارید نه! یکی کافیه. ولی اگر نمی دانید یا باید از سری Vnd در کنار یک ND غلظت بالا مثل 1000 استفاده کنید و یا همه موارد را تهیه کنید.
    2-با توجه به اینکه فیلترهای پلاریزه معمولا دایره ای هستن , این فیلترها چطور در هولدرهای مربعی جا میگیرن؟
    فیلترهای پلاریزه cokin بصورت دایره ای هستند و در یک قاب مخصوص طراحی شده اند که به راحتی در داخل هولدر مربوط بهشون قرار می گیرند.
    3-من اگر نخوام برای سه پایه زیاد هزینه کنم آیا همین سه سایه های ارزون قیمت برای استفاده مشکل ایجاد میکنه؟
    این مورد هم در تاپیک سه پایه بفرمایید در خدمتم.
    ارادتمند
    amjad2 تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiyar2002 نمایش پست ها
    درود

برای لنز Tokina AT-X 14-20mm f/2 PRO DX که به تازگی خریداری شده است(در جایگزینی با دو لنز توکینا 11-16 و همچنین 11-20 که قبلا خریداری شده بود و نتایج آن دو بویژه در بازه های11-14 میلیمتری بهیچ وجه مطلوب نبود -که البته احتمال دارد بدلیل مطلوب نبودن کیفیت کپی(نمونه) لنزهای خریداری شده توسط اینجانب بوده باشد) یک مجموعه فیلتر که در چند پست پیشین اشاره کرده بودم،با دهنه 82 میلیمتری تهیه شده است:

Hoya 82mm NXT Circular Polarizer Filter
    Hoya 82mm Neutral Density (NDX8) 0.9 Filter
    Hoya 82mm UV Haze NXT HMC Filter

با عنایت به اینکه دوستان می گویند فیلتر پولاریزه در دهانه واید ایجاد اشباع شدگی رنگی بصورت منطقه ای می کند و برای فیلترهای نوترال دانسیته(و احتمالا پولاریزه) نیز فیلتر های مربعی برای گرفتن نتیجه بهتر (و احتمالا برای رفع ویگنت) پیشنهاد می شود،آیا خرید مجوعه فوق اشتباه است و باید برای حصول نتیجه بهتر،با دو دسته فوق تعویض گردند؟

درود و عرض ادب
    جناب اسفندیار عزیز
    اینکه این فیلترها اشتباه خریداری شده یا نه بنظر بنده جوابش خودتون باید بدید.
    بررسی بفرمایید آیا نتیجه خروجی تصویر فیلترها باب میل شما هست یا نه؟
    اگر امکان تست دارید فیلترهای مربعی را هم تست کنید.
    اما از نظر فنی، خوب شکی نیست که فیلترهای مربعی بدلیل ماهیت و ساختاری که دارند توجه بیشتری به خودشون جلب می کنند.
    یکی از بزرگترین مشکلاتی که در استفاده از فیلترهای ND با غلظت بالا وجود داره گیج شدن سیستم فوکوس دوربین هست که این مشکل در فیلترهای مربعی خیلی سریع تر از فیلترهای رینگی قابل برطرف کردن می باشد.
    البته در رده UV کلا بحث متفاوته و تنها نوع فیلتر همان رینگی هست. اما پلاریزه، شرکت Nisi بصورت مربعی تولید می نماید. کوکین هم بصورت گرد ولی قابل اتصال در هولدر فیلتر مربعی
    بنابراین بنظر شخصی بنده این خود شما هستید که بیاد بررسی کنید تا چه اندازه فیلترهای مذکور مشکلات و نیازهای شما را برطرف می کنند؟!

علت اصلی سوال فوق آنکه با دارا بودن این ابعاد فیلتر و استفاده از رینگ step up می توان از آن برای دهنه های لنزهای دیگر موجودی بنده سود جست(که طبیعتا قطر کوچک تری دارند).
    اصولا فیلترهای مربعی علاوه بر کیفیت بدلیل قابلیت استفاده بر روی چندیدن لنز مورد توجه بیشتری قرار دارند.
    شما به راحتی می توانید برای وایدتری و بزرگترین دهانه لنز موجود خود یک هولدر تهیه کنید. شرکت Nisi حتی برای لنزهای دارای المان کروی مثل تامرون 30-15 و لنزهای معروف سوپر واید کنون و نیکون هولدر اختصاصی تولید کرده است که مستقیم بر روی بدنه لنز نصب می شود و با کمک رینگ تبدیل می توان آنها را بر روی سایر لنزها نیز نصب نمود.
    در مجموع اگر قرار باشه نظر شخصی خودم رو عرض کنم، بنده ترجیحم بر فیلترهای مربعی (البته در صورت وجود امکان هزینه) بیشتر از رینگی است که دلایل زیر را دارد.
    1- قابلیت تمیز کردن ساده تر
    2- کم حجم شدم
    3- کاهش هزینه خرید فیلتر و رینگ برای دیگر لنزها
    4- حذف رینگ های تبدیل دهانه لنز ها
    5- امکان تهیه رنج وسیعی از فیلترهای ND,Gnd , پلاریزه دو رنگ، ستاره زن، دیفیوزر و .... برای یک بار و استفاده بر روی تمام لنزها بدون نیاز به حمل رینگ های حجیم.
    6- قابلیت نصب و جداسازی بسیار سریع بر روی لنز
    7- کیفیت بهتر اپتیکی
    8- امکان استفاده از چندیدن فیلتر همزمان با هم و بدون ایجاد ویگنت در تصویر
    مهمترین عیوب این فیلترها هم موارد زیر می باشند
    1- آسیب پذیری در برابر ضربه و خط و خش و اثر انگشت
    2- گران قیمت بودن
    در پایان هم باتوجه به شرایط و ارتباطات خوبی که داریدو اگر براتون امکانپذیر هست،پیشنهاد می کنم در صورت امکان یک بار از فیلترهای مربعی برای تست استفاده کنید. نتیجه خروجی را با فیلترهای شخصی خودتان و فیلتر مربعی و بدون فیلتر بررسی بفرمایید و سپس با خیال آسوده خرید بفرمایید.
    ارادتمند
    esfandiyar2002، amir.komeily و amjad2 تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

این دو مورد با هم چه تفاوتی دارن؟
    https://www.pixel.ir/nd-neutral-dens...r-gnd8-09.html
    و
    https://www.pixel.ir/nd-neutral-dens...r-gnd8-09.html

یکیشون NANO IR SOFT هست و یکیشون NANO IR HARD هست. من فرقی بین اینها متوجه نشدم.

آیا خرید چنین پکهایی به صرفه هست و فیلترهایی که در این پکها هستن با فیلترهای تکی از نظر کیفیت تفائتی دارن؟
    https://www.pixel.ir/filter-accessor...er-kit-v5.html

https://www.pixel.ir/filter-accessor...inner-kit.html

با سپاس

تشکر کرده
    4653

این دو مورد با هم چه تفاوتی دارن؟
    ....
    و
    ....
    یکیشون NANO IR SOFT هست و یکیشون NANO IR HARD هست. من فرقی بین اینها متوجه نشدم.
    درود
    تفاوت در مقدار کم شدن غلظت تیرگی در سطح فیلتر می باشد.
    به تصویر دقت کنید واضح است
    nd-grades.jpg

آیا خرید چنین پکهایی به صرفه هست و فیلترهایی که در این پکها هستن با فیلترهای تکی از نظر کیفیت تفائتی دارن؟
    ....

....
    با سپاس
    ترکیب پک ها معمولا حالت خرید تشویقی دارند و به نفع مشتری است البته به شرطی که تمام موارد پک برای شما کاربردی باشد.
    سری اول ترکیب رینگ اتصال، هولدر و فیلتر پلاریزه است که قیمت مجموع این سری در دو قلم هولدر و فیلتر رقمی نزدیک به 800 هزار تومان می باشد. (هولدر حدود 500 و فیلتر هم حدود 300)
    در ست دوم نیز به همین شکل است و قیمت دو فیلتر مربعی حدود 1 میلیون و هولدر هم حدود 500 و قطعا مخلفات جانبی بیشتر از 300 هزینه خرید مجزا خواهد داشت که در نتیجه اگر مقدار هزینه کمتر نشود بیشتر نخواهد شد. برای این منظور هم می توانید یک کنترل در سایت ها انجام دهید. اگر نیاز باشه در پیام خصوصی بفرمایید لیست قیمت هم براتون ارسال کنم.
    ارادتمند.
    amjad2 تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

یک مقدار عکسهایی که با فیلتر نیسی گرفته شده بود رو دیدم و با مقایسه سایر فیلترها از رنگ و کیفیتش خوشم اومد اما با خواندن قسمت آخر این ریویو نسبت به فیلتر نیسی خیلی دودل شدم. میگه که خیلی روی فیلترها خط و خش میوفته!!

Photographic Filters. NiSi, Cokin & LEE review & comparison

تشکر کرده
    4653

یک مقدار عکسهایی که با فیلتر نیسی گرفته شده بود رو دیدم و با مقایسه سایر فیلترها از رنگ و کیفیتش خوشم اومد اما با خواندن قسمت آخر این ریویو نسبت به فیلتر نیسی خیلی دودل شدم. میگه که خیلی روی فیلترها خط و خش میوفته!!

Photographic Filters. NiSi, Cokin & LEE review & comparison
    این تست فیلترهای سری قدیمی تر Nisi هست فکر کنم.
    سری جدید فیلترهای این شرکت اگر اشتباه نکرده باشم لایه نشانی ضد خش و آب گریز دارند.
    برای قطعی شدن موضوع یپشنهاد می کنم با شماره ای که خدمتتون ارسال کردم تماس داشته باشید.
    ارادتمند
    amjad2 تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

سلام

با کمک و راهنمایی دوستان به خصوص آقا مصطفی عزیز , بنده یک فیلتر مربعی نیسی همراه با فولدر v5 تهیه کردم.
    دیروز برای تست در حیاط اقدام به عکاسی کردم و از خرید فیلتر خیل راضی هستم.
    فیلتری که تهیه کردم ND1000 هست و بعد از اینکه در فتوشاپ دو تصویر بدون فیلتر و با فیلتر رو با هم مقایسه میکنم میشه گفت اصلا تغییر محسوسی بین اونها دیده نمیشه.
    از نظر شارپنس که میشه گفت اصلا هیچ تغییری ایجاد نشده و از نظر تغییر رنگ خیلی خیلی جزیی تغییر میکنه.

فیلتر رو روی دو لنز نیکون 18-140 و توکینا 11-20 امتحان کردم و در هر دو همینطور بود.
    msh2200 تشکر می‌کند.