صفحه 5 از 149 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

پیش فرض پاسخ: Kaya PF4

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d نمایش پست ها
    فکر میکنم که این فیلتر برای دوربینهای عکاسی عمل نکند. و برای دوربینهای فیلمبرداری جواب خواهد داد که دارای مد SuperNightShot یا فیلمبرداری مادون قرمز درشب باشند.
    لوازم استفاده شده براي هر گروه از عكسها توي لينكي كه آقاي قبادي فرستاده اند نوشته شده . دو سري اول با دوربين فيلمبرداري و قسمت آخر با دوربين عكاسي ديجيتال كداك مدل دي سي 120 گرفته شده است .

آقاي قبادي لينك بسيار جالبي فرستاديد .اگر كسي جواب شما را نداده به اين معني نيست كه مطلب شما مورد توجه قرار نگرفته بلكه احتمالاً دوستان اطلاعات زيادي در اين باره نداشته اند .
    Canon 350D + EF-S 18-55 mm Lens Kit + Sigma 17-70 mm
    ‌‌‌‌‌‌‌‌Pentax P30 + Pentax 28-80 mm‌‌‌‌‌

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooriya_Online نمایش پست ها
    خوب در عکاسی هم میشه این فیلتر رو با فیلتر مادون قرمز و یا نگاتیو مادون قرمز استفاده کرد اگر کاربردش فقط در موارد مادون قرمز باشه.
    ابتدا یک چیز رو بگم که صحبتهام در مقام حدس و گمان بود اما
    نمیدونم لازمه بگم یا نه ولی از اونجایی که این دوربینهای فیلمبرداری بصورت اکتیو ( یا فعال ) هستند یعنی امواج مادون قرمز را اول پخش و بعد بازتاب آن را دریافت میکنند عمل میکنه. مادون قرمز Supernightshot درست مانند نور مرئی فلاش میماند در دوربینهای عکاسی. اما در دوربینهای عکاسی چنین پخش کننده امواج مادون قرمز وجود ندارد.

توی همون لینک هم طرز کارش رو گفته.
    http://www.kaya-optics.com/products/how_it_works.shtml
    آریو مینوسپهر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوست محترم . اگه به همان لینک بالا مراجعه کنی همه چیز را خواهی دید . البته رفتی و دیدی . فقط دنبال جای تهیش میگردی نه ؟:) در هر حال به شما عرض کنم که ان کارهائی را که گفته به شرطی میتوانی انجام دهید که فیلتر اینفرا رد را از جلوی CCD و یا Cmos دوربین عکاسیت را برداری تا اجازه ورود نور اینفرا رد را به سنسور دوربینت را بدهد . در سیستمهای فیلم برداری نیز باید برای این کار از دوربینهای قدیمی تر سونی که نایتشات دستی دارند استفاده کنی . قیمت تهیه فیلتر هم حدود 40 هزار تومان است .

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

پیش فرض پاسخ: فيلتر با چه ماركي؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arborhani نمایش پست ها
    25000 تومان كيفيتش بد نيست ولي نمي دانم فيلتر Uv تان سايزش و ماركش شايد خوب وشايد متوسط و شايد هم بد چيزي نباشه!
    حالا اگه جناب فروشنده یک تکه شیشه معمولی بهمون فروخت 40000 اون باید خوب باشه؟
    فکر کنم باید از هر چیزی اول تست گرفت نه اینکه بگیم چون گرونتره پس حتما خوبه.
    Canon 5D-7D| Canon 10-22 |50 f:1.8|100-400|180 f:3.5 L Macro
    Sigma 17-70|70-300|

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

مارک marumi رو از دوستان کسی میشناسه؟؟
    uv هاش به درد بخور هست؟؟
    سام مقدم

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

دوستان کسی تا حالا فیلتر مادون قرمز Ir نگرفته؟ تمام تهران را گشتم برای یک فیلتر آی آر و یک ریموت دی 70
    `هیچکدام پیدا نمیشه.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    دوستان کسی تا حالا فیلتر مادون قرمز Ir نگرفته؟ تمام تهران را گشتم برای یک فیلتر آی آر و یک ریموت دی 70
    `هیچکدام پیدا نمیشه.
    علی رضا جان اگر یافتی ما رو هم بی نصیب نکن ، بنده هم دنبال فیلتر IR هستم...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Hwt
    Hwt آنلاین نیست
    كاربر همراه Hwt آواتار ها
    تشکر کرده
    115

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    `هیچکدام پیدا نمیشه.
    تو ايران كه نيست . يكي از دوستان ما از اونور سفارش دادن براش بيارن . فيلتر جالبيه اما كاربردش يه مقدار محدود ميزنه :دي
    .....

كاربر همراه expose آواتار ها
    تشکر کرده
    294

سلام به همه.
    برای انتخواب فیلتر مناسب حتما به مارک اون دقت کنید. فیلترهای زیادی در بازار وجوددارد(مخصوصا خدمت آقاجلال ) که چیزی جز شیشه معمولی نیست! فیلترهای با مارکهای ناشناخته مثل KENKO ( البته من خودم به ناچار 2 تا از اونهارو خریدم) و ... تماما ساخت چین و بدون کیفیت هستند.
    البته انتخاب فیلتر خود بحثی مفصل دارد ولی به کلام خلاصه ابتدا میبایست کاربردی که از فیلتر انتظار داریم را مد نظر قرار دهیم. مثلا :
    Star Filters : این فیلتر نور های مانند لامپ و شمع را بصورت ستاره ای ثبت میکند. با توجه به اینکه هدف از استفاده این فلتر ایجاد جلوه ویژه در عکس میباشد، پس کیفیت در ابتیک زیاد مهم نیست لزا میتوان از انواع ارزان آن نیز استفاده کرد.
    در ضمن این نوع از فیلتر ها فقط در موارد خاص استفاده میشود، پس زیاد پول دادن منطقی به نظر نمیرسه.
    Polar Filters: از گروه فیلتر های General میباشد. کاربرد این فیلتر جهت کاهش نورهای ناخواسته که در اثر انعکاس نور محیطی بر روی اجساج ساطع میشود بکار میرود. این فیلتر نورهای انعکاسی را حذف و در نتیجه تصویری واضح تر با ثبت جزئیات بیشتر را ایجاد میکند ( مثل همان کاری را که عینکهای دودی برا ی چشم ما انجام میدهد ). همچنین با بهره گیری از این فیلتر میتوان با انتخاب سرعت شاتر پائین تر و دیاف کوچکتر ( F بزرگتر ) اجسام و سوژه های متحرک و خارج از نقطه فکوس را به حالت بلور ( مات، فلو ) ثبت کرد. خوب از این توضیحات متوجه میشویم که این در انتخاب این فیلتر میبایست کمی وسواس بخرج دهیم، چون بر روی عکس اثر اپتیکی بسزایی دارد. خوب چه مارکی / چه مدلی و با چه قیمتی :
    نوع این نوع فیلتر میبایست حتما ( تاکید میکنم حتما)‌ Circular باشد، چون فقط این مدل است که میتوان در حالت Auto-focus از آن استفاده کرد. (‌ در مدل های ساده اتوفکوس دوربین جواب نمی دهد ( بخوانید کار نمی کند)). واما مارک که بزرگترین مشکل در کشور عزیزمان ایران است. من مارک HOYA را بیشتر از بقیه برندها پیشنهاد میکنم ولی اگر یافت نشد میتوانید TAMRON بخرید که این مارک هم از مارکهای بسیار خوب است. و اما از قیمت Hoya البته اصل = 48.000 تومان و Tamron اصل 25.000 تومان حدودا میباشند.
    Filter ND= از گروه فیلترهای ویژه، این فیلتر تقریبا همان کاری را میکند که P.L CIRCULAR انجام میدهد ولی با یک تفاوت عمده : این فلتر نور محیط را کم میکن و نه رفلکس های نور را . پس اولا این فیلتر برای استفاده در محیط Outdoor میباشد و ثانیا در محیط های پورنور مثل کنار ساحل ( لب دریا ) و یا در برف و ارتفاعات قابل استفاده است.
    از مزایای کاربد این نوع فیلتر میتوان به نکات زیر اشاره کرد :
    1- قابلیت استفاده از سرعت شاتر پائین برای ثبت حرکت اجسام متحرک مثل : اتومبیل ، آب ( آبشار)،‌ ابرها و ...
    2- قابلیت استفاده از ISO های بالا در روز و نور زیاد (‌ کاربرد در ورزش و مسابقات اتومبیل رانی و...)
    3- کاستن عمق میدان جهت استفاده از دیافراگم واید تر جهت جدا سازی سوژه از Background
    این نوع فیلتر با توجه به میزان تیره گی دارای شماره های 2x - 4x - 8x میباشد.
    برای خرید این نوع فیلتر هم بهترین مارکش را بخرید چون اثر اپتیکی بسزائی بر روی عکس دارد
    قیمت Hoya = 35000 تومان و ناچارا Kenko 20.000 تومان ( ولی Kenko هم بد نیست من خودم استفاده میکنم )
    4- و اما UV Filter = خوب کاربرد این فیلتر رو فکر کنم همه میدونن پس توضیح نمیدم ولی مارهای قابا اطمینان به ترتیب: HOYA - SIGMA- TAmron- Hama میباشند، لازم به ذکر است که از خرید دیگر مارکها جدا خودداری کنید. درضمن این نوع فیلتر حتما میبایست Multi Coating باشد وگرنه اثر نامطلوبی بر روی عکس میگذارد.
    و کلام آخر و بقول معروف "فوت کوزه گری "
    اولا تا احتیاج ضروری به فیلتر ندارین، فیلتر نخرین. ( بجز UV البته که 100٪ لازمه )
    دوم : اول راجع به فیلتر ها خوب بخوانید و بعد اقدام به خرید کنید. چرا ؟ چون Photoshop اکثر این فیلتر ها را دارد و در واقع شما احتیاج به فیلتر جدا ندارید

و آخر و از همه مهمتر ::: به قطر رینگ فیلتر توجه کنید ( هرچه نازکتر باشد مرغوب تر است ) چون اگر قطر رینگ قطور باشد در اطراف عکس حاشیه تاریک ایجاد میکند ( خیلی ساده گفتم تا همه متوجه شن )
    ویرایش توسط expose : Friday 27 July 2007 در ساعت 04:30
    حسام، Heydari، Babak Borhani و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پویان احمدی اصل

!My Gears
    فوتوبلاگ

كاربر همراه expose آواتار ها
    تشکر کرده
    294

در مورد آقا جلال هم عرض شود که :
    بنده ایشان را حدود 15-16 سالی هست که میشناسم. جنش خیلی خرابه ( تو بازار بهش میگن جلال قالتاق )
    بگزریم ولی اینوهم بگم که تنها فروشگاه تو ایران است که همه نوع فیلتر رو داره ( چه خوب و چه بد ) یعنی اگر وسواس به خرج بدین و پا پیچش بشین میتوننین ازش جنس خوب بخرید.
    هنگام خرید چونه اونهم از نوع خفن رو فراموش نکنید:::big grin::: چون من همیشه ازش تا 40٪ تخفیف میگیرم.
    ولی نه تو جنسهای اصلش. اگر تخفیف نداد بدونین جنش اصله.

امید وارم فیلتر ی که میخواهید بتوانید تهیه کنید.
    موفق باشید.
    abbasnabizadeh، Afshin.Prt و Logitech تشکر می‌کنند.
    پویان احمدی اصل

!My Gears
    فوتوبلاگ

صفحه 5 از 149 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 105 ... آخرینآخرین