صفحه 143 از 149 نخستنخست ... 43 93 133 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,421 تا 1,430 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    شما برای محافظت از المان جلوی لنز فیلتر می خواهید یا برای اشعه UV?
    قیمت فیلترهای محافظ مقرون به صرفه تر از UV هست و در برندهایی مثل Marumi, nisi هم در ایران بدلیل وجود نمایندگی قابل تهیه است.
    ارادتمند
    حالا نظر خودتون رو میخواستم که برای این لنز چه فیلتر UV ی مناسب هستش که هم محافظ باشه هم برای اشعه UV ...ممنون.

كاربر همراه Hamid.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1261

سلام

دوستانی که تجربه ی استفاده از فیلترهای ND صرفا برای عکاسی از طبیعت رو دارن ممنون میشم راهنمایی کنن..

بین این دو فیلتر B+W 77mm MRC 110M Solid Neutral Density 3.0 Filter (10 Stop)

و

Tiffen 77mm Variable Neutral Density Filter

کدوم یکی رو مناسب تر میدونین؟ فیلتر تیفین متغیر هست و چون قبلا با ND های متغیر کار کردم همیشه با اون هاله آبی رنگ X شکل مواجه میشدم ، کسی کیفیت این ND رو تایید میکنه یا بازهم در استاپ های بالا دچار بروز این حالت میشه؟؟ و در مورد فیلتر B+W (10 Stop) هم اگه نکته ی منفی داره ممنون میشم دوستان یه توضیحی بدن..

https://www.bhphotovideo.com/c/produ...d_Neutral.html

https://www.bhphotovideo.com/c/produ...l_Density.html

سپاس
    حمید رضا مهری
    --------------------

Canon 5D Mark III + Canon 24-70 f4 L + Canon 70-200 f4 IS L + Tamron 85 f1.8

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ali9316 نمایش پست ها
    حالا نظر خودتون رو میخواستم که برای این لنز چه فیلتر UV ی مناسب هستش که هم محافظ باشه هم برای اشعه UV ...ممنون.
    بنده شخصا خیلی تمایلی به استفاده از فیلتر روی لنز ها بخاطر افت کیفیت خروجی ندارم.
    با این حال، در خصوص شما همه چیز به هزینه بستگی داره!
    اگر تا 500 الی 600 هزار تومان هزینه می توانید بکنید بنظر من سری Exus شرکت Marumi و یا فیلترهای Nisi خوب هستند
    مارومی که فکر کنم اکثر UV داره ولی Nisi محافظ هم داره.
    اگر اختلاف قیمت محافظ و فیلتر UV کم باشه منطقی تره که UV بخرید چون فروشش راحت تر خواهد بود.
    در خصوص برند های دیگه هم بدون شک برندهایی مثل هویا یا B+W بسیار خوب هستند ولی زمانی که از اصالت کالا 100% مطمئن باشید و حتی اندکی شک به تقلبی بودن آنها نداشته باشید.
    ارادتمند
    ali9316 تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid.M نمایش پست ها
    سلام

دوستانی که تجربه ی استفاده از فیلترهای ND صرفا برای عکاسی از طبیعت رو دارن ممنون میشم راهنمایی کنن..

بین این دو فیلتر B+W 77mm MRC 110M Solid Neutral Density 3.0 Filter (10 Stop)

و

Tiffen 77mm Variable Neutral Density Filter

کدوم یکی رو مناسب تر میدونین؟ فیلتر تیفین متغیر هست و چون قبلا با ND های متغیر کار کردم همیشه با اون هاله آبی رنگ X شکل مواجه میشدم ، کسی کیفیت این ND رو تایید میکنه یا بازهم در استاپ های بالا دچار بروز این حالت میشه؟؟ و در مورد فیلتر B+W (10 Stop) هم اگه نکته ی منفی داره ممنون میشم دوستان یه توضیحی بدن..

https://www.bhphotovideo.com/c/produ...d_Neutral.html

https://www.bhphotovideo.com/c/produ...l_Density.html

سپاس
    درود
    مقایسه شما بین دو سری فیلتر کاملا متفاوته.
    اگر در تاپیک مطالعه بفرمایید به کرات در خصوص ایجاد اثر X در تاریکترین بخش فیلترهای VND یا ND متغیر بحث شده و این مسئله در گوگل هم قابل مشاهده است. بنابراین اگر قراره از فیتلر در ND1000 استفاده بشه بدون شک باید دور VND را خط بکشید.
    فیلتر VND بعنوان یک فیلتر تکمیلی برای ND1000 بسیار کاربردی هست و نه جایگزین!!
    اما در خصوص برند، TIffen بیشتر با تخصص فیلم برداری محصولاتش رو تولید می کنه و B+W عکاسی، البته این دلیل خوبی برای انتخاب نیست ولی بر اساس تست هایی که از ND1000 ها در نت موجود هست عملکرد B+W از نظر ته رنگ و شارپنس بهتر از ND1000 های Tiffen می باشد.
    نکته مهم بعدی هم این هست که این برند ها در بازار ایران به شدت مبتلا به جنس تقلبی هستند.
    شما اگر قصد خرید VND دارید، از فروشگا های معتبر می توانید برند هویا را تهیه کنید و یا از نمایندگی های فروش Nisi و Marumi خریداری نمایید.
    در خصوص ND1000 هم به همین ترتیب می باشد ولی هویا در این رده افت شارپنس داره و بنظرم انتخاب مطمئن ND1000 های مربعی Nisi هست و یا Cokin
    ارادتمند
    Hamid.M و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    148

سلام. چندروز پیش برای خرید لنز به فروشگاه فوجی فیلم رفتم. و فروشنده فیلترهای خود فوجی EBCرو برای بستن روی لنز پیشنهاد داد.. کسی راجب فیلتر فوجی اطلاعاتی داره؟ ممنون

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamb نمایش پست ها
    سلام. چندروز پیش برای خرید لنز به فروشگاه فوجی فیلم رفتم. و فروشنده فیلترهای خود فوجی EBCرو برای بستن روی لنز پیشنهاد داد.. کسی راجب فیلتر فوجی اطلاعاتی داره؟ ممنون
    درود
    بنده یک مدل UV با رینگ برنجی برای یکی از دوستان خریداری کردم. البته اون یک نسخه اصل بود و بسته بندی و کیف اورجینالش هم کاملا قابل تمایز با برند های متفرقه بود.
    اگر از اصالت کالا اطمینان دارید گزینه خوبی می باشد.
    ارادتمند
    behnamb تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام از کجا خرید کردید؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

درود
    شما برای محافظت از المان جلوی لنز فیلتر می خواهید یا برای اشعه UV?
    قیمت فیلترهای محافظ مقرون به صرفه تر از UV هست و در برندهایی مثل Marumi, nisi هم در ایران بدلیل وجود نمایندگی قابل تهیه است.
    ارادتمند
    سلام لطفا میشه بفرمایید نمایندگی این برند ها کجاست؟

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

درود
    مقایسه شما بین دو سری فیلتر کاملا متفاوته.
    اگر در تاپیک مطالعه بفرمایید به کرات در خصوص ایجاد اثر X در تاریکترین بخش فیلترهای VND یا ND متغیر بحث شده و این مسئله در گوگل هم قابل مشاهده است. بنابراین اگر قراره از فیتلر در ND1000 استفاده بشه بدون شک باید دور VND را خط بکشید.
    فیلتر VND بعنوان یک فیلتر تکمیلی برای ND1000 بسیار کاربردی هست و نه جایگزین!!
    اما در خصوص برند، TIffen بیشتر با تخصص فیلم برداری محصولاتش رو تولید می کنه و B+W عکاسی، البته این دلیل خوبی برای انتخاب نیست ولی بر اساس تست هایی که از ND1000 ها در نت موجود هست عملکرد B+W از نظر ته رنگ و شارپنس بهتر از ND1000 های Tiffen می باشد.
    نکته مهم بعدی هم این هست که این برند ها در بازار ایران به شدت مبتلا به جنس تقلبی هستند.
    شما اگر قصد خرید VND دارید، از فروشگا های معتبر می توانید برند هویا را تهیه کنید و یا از نمایندگی های فروش Nisi و Marumi خریداری نمایید.
    در خصوص ND1000 هم به همین ترتیب می باشد ولی هویا در این رده افت شارپنس داره و بنظرم انتخاب مطمئن ND1000 های مربعی Nisi هست و یا Cokin
    ارادتمند

منم تایید میکنم برند b+w تقلبیش تو بازار فراوونه اصلشم مثل رودن اشتاک گرون ولی اگر دنبال ان دی 1000 هستید منم برند nisi رو پیشنهاد میکنم تا الان که باهاش کار کردم مشکلی ندیدم خیلی هم عالیه
    msh2200 تشکر می‌کند.
    CANON 5D MARK IV / TAMRON 85MM 1.8 SP VC / TAMRON 15-30MM 2.8 SP VC
    GODOX AD600B / NISI ND 1000 150×150 / NISI ND GRAD 0.9 150×70/ LOWEPRO WHISTLER 450
    Kupo C stand 40

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام
    برای لنز nikon 24-70mm G فیلتر 77mm میخوام تهیه کنم.
    1- اینکه لازمه فیلتر uv داشته باشم و همیشه روی لنز باشه برای محافظت؟
    2- فیلتر UV و پلاریزه و ND مناسب با کیفیت خوب که خروجی تحت تاثیر قرار نگیره برای این لنز معرفی کنید لطفا.
    و اینکه خرید فیلتر اینترنتی جواب میده یا باید حضوری خرید کنم؟؟