صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20
Like Tree34تشکر

موضوع: FinePix F200EXR

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

پیش فرض پاسخ: FinePix F200EXR

والا رو توصیفاتی که تو ریویو ها نوشته میشه نمیشه حساب کرد چون یه چیز کمی نیست که قابل اندازه گیری باشه ولی نمونه عکسها مشخصه .

در مورد ایزوی بالای 1600 باید بگم بسیاری از کامپکت ها از ایزو 400 و 800 به بالا قابل استفاده نیستند. دوربین هایی مثل g11 هم فکر میکنم حد اکثر تا ایزو 3200 نتیجه مناسبی بده.

بعد از توصیف شما از این دوربین به شخصه نمونه عکسهای این دوربین رو با نمونه عکسهای a1100 و sx120 مقایسه کردم. A1100 که اصلا جالب نبود و حرفی واسه گفتن نداشت. SX120 با توجه به اینکه رزولوشنش 2 مگاپیکسل کمتر هست و این به معنای چگالی پیکسل پائین تر و در نتیجه نویز کمتره ، شرایط بهتری داشت ولی باز هم شخصا فکر می کنم F200 در حالت 12 مگاپیکسلش هم بهتر از SX120 هست ، من چند تا برش از عکس های با کراپ 100 درصد این دو دوربین رو اینجا میذارم ببینید.

ایزو 100 :

فوجی f200

کنون SX120

همونطور که می بینید در ایزوی 100 نتایج کاملا به نفع F200 هست چه به لحاظ نویز و چه به لحاظ رنگ و چه به لحاظ شارپنس، در نمونه عکس کنون SX120 حتی در ایزوی 100 هم نویز قابل تشخیص هست.

ایزوی 800:

فوجی :

کنون :

به نظر میاد در ایزو 800 به لحاظ نویز کنون شرایط بدی رو نداره ولی همونطور که میبینید تصویر احتمالا به علت نویز ریداکشن زیاد بسیار سافت هست. به شخصه که فکر میکنم تصاویر فوجی قابل استفاده تره و جدای از بهتر بودن رنگ ، شارپ و واضح تره.

ایزوی 1600:

فوجی:

کنون :

همونطور که می بینید باز هم برتری وضوح و شارپنس در فوجی کاملا واضحه هر چند شاید به نظر بیاد نویز بیشتری داره ولی تصویر فوجی قابل استفاده تر از کنون هست. و یه چیز دیگه اینکه وقتی تصاویر واقعی رو در ابعاد کامل مشاهده می کنید به نظر میاد که فوجی کم نویز تره شاید علتش رزولوشن بالاتر فوجی باشه که باعث میشه در ابعاد یکسان نویز تصویر فوجی کوچکتر باشه.
    -shahram تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

delaghl عزیزم

ممنون از توضیحاتت.نمی دونم شما عکس هایی را تویه پست قبلم گذاشتم را دیدید یا خیر.بنظرتون این همون کیفیته؟بعبارتی آیا فکر میکنید این دوربین مشکل فنی داره یا خیر؟
    اگر دقت کرده باشید من تویه این پست
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...00&postcount=5
    نمونه ی خودم را با A40 گذاشتم.درسته که ایزوی این دو عکس یکسان نیست ولی علت قیاس دو عکس از مد اتوماتیک این دودوربین است.

البته باید بگم در مورد ایزوی 1600 با توجه به این عکس ها صد در صد باهات موافقم.عکس نمونه ی فوجی قابل استفاده تره فقط اشکال اینه که خود عکس در این ایزو قابل استفاده نیست.
    از توجه ت ممنونم و امیدوارم به این دوتا سوال جواب بدی
    ۱-آیا با توجه به نمونه ی عکس حدس می زنی دوربین سالمه؟
    2-اگه سوال اول مثبته در مقایسه با عکس A40 بنظرت عکس اف 200 ضعیف نیست؟
    hooshmand shokoohi تشکر می‌کند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

در مقايسه مذكور بنظر ميرسه نمونه عكسهاي كانن فوكوس درستي ندارند

كاربر آشنا hooshmand shokoohi آواتار ها
    تشکر کرده
    88

نقل قول نوشته اصلی توسط -shahram نمایش پست ها
    delaghl عزیزم

البته باید بگم در مورد ایزوی 1600 با توجه به این عکس ها صد در صد باهات موافقم.عکس نمونه ی فوجی قابل استفاده تره فقط اشکال اینه که خود عکس در این ایزو قابل استفاده نیست.
    از توجه ت ممنونم و امیدوارم به این دوتا سوال جواب بدی
    ۱-آیا با توجه به نمونه ی عکس حدس می زنی دوربین سالمه؟
    2-اگه سوال اول مثبته در مقایسه با عکس A40 بنظرت عکس اف 200 ضعیف نیست؟
    سلام دوست من فکر کنم دوربین شما خرابه. من برای شما عکسی میل کردم که با S200EXR گرفته شده کاملاً تصادفی مود اتواتیک با ایزوی 1600 خودتون قضاوت کنید. با توجه به اینکه سنسور دوربین شما و من یکیست پس حتماً دوربین شما خرابست. بنابرین سوال دومتون رو جواب نمیدم.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg zza.jpg‏ (142.4 کیلو بایت, 201 بازدید)
    -shahram تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

نقل قول نوشته اصلی توسط hooshmand shokoohi نمایش پست ها
    سلام دوست من فکر کنم دوربین شما خرابه. من برای شما عکسی میل کردم که با S200EXR گرفته شده کاملاً تصادفی مود اتواتیک با ایزوی 1600 خودتون قضاوت کنید. با توجه به اینکه سنسور دوربین شما و من یکیست پس حتماً دوربین شما خرابست. بنابرین سوال دومتون رو جواب نمیدم.
    ممنون.
    دوست عزیز و گرانقدر عکس نمونه ی شم ا دانلود کردم.ظاهرا بدلیل تغییر سایز کیفیت اولیه را از دست داده در صورت امکان نمونه ی اصلی را در جایی آپلود بفرمایید یا به ایمیل اینجانب بفرستید(قبلا ایمیل زده بودم خدمتتان)البته الان هم دوبار تکرار کردم

با تشکر

ایشالله نتیجشو میگم خدمتتون
    ویرایش توسط -shahram : Monday 15 February 2010 در ساعت 22:34
    hooshmand shokoohi تشکر می‌کند.

كاربر همراه E.Fattahi آواتار ها
    تشکر کرده
    1252

یادمه زمانی که دلار 900 اینا بود این دوربین 330 اینا قیمتش بود.اتفاقی یکی از سایت های اینترنتی میگشتم دیدم با قیمت عجیب 175 تومن واسه فروش گذاشته.نظر اساتید در مورد خریدش به عنوان دوربین دوم و سبک چیه؟؟؟
    bahri-d تشکر می‌کند.
    Samsung Nx2000
    Instagram

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

دو تا از دوستام که دنبال دوربین ارزون میگشتن بهشون اینو پیشنهاد دادم که گرفتن و راضین . البته اینم بگم نسبت به قیمتش خوبه و کیفیتش از دوربینهای 400 500 تومنی کمتره .
    E.Fattahi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1252

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    دو تا از دوستام که دنبال دوربین ارزون میگشتن بهشون اینو پیشنهاد دادم که گرفتن و راضین . البته اینم بگم نسبت به قیمتش خوبه و کیفیتش از دوربینهای 400 500 تومنی کمتره .
    ممنون از پاسختون
    قیمت 175 تومنیش خیلی وسوسه کنندست.با 175 تومن بدترین مدل کانن روهم نمیشه گرفت در حالی که کیفیت این تو ایزوهای پایین عالیه.
    Samsung Nx2000
    Instagram

كاربر آشنا hooshmand shokoohi آواتار ها
    تشکر کرده
    88

من این دوربین رو داشتم دوربین خوبیه احتمالا ایراد داره که این قیمت میده در ضمن پشتیبانی تعمیراتی خوبی نداره.

تشکر کرده
    1252

نقل قول نوشته اصلی توسط hooshmand shokoohi نمایش پست ها
    من این دوربین رو داشتم دوربین خوبیه احتمالا ایراد داره که این قیمت میده در ضمن پشتیبانی تعمیراتی خوبی نداره.
    سلام.مشکلی نداشت.2تا سفارش دادم و به دستمم رسید.خیلی هم عکساش عالیه.تازه یه سایت دیگه دیدم قیمت 160 زده بود.
    گارانتیشم گارانتی رسمیه فوجی هست.
    Samsung Nx2000
    Instagram

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2