صفحه 16 از 20 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 193
Like Tree468تشکر

موضوع: Nikon AF-S Nikkor 35mm f/1.8G DX

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط majidw980 نمایش پست ها
    درود
    اين لنزو خريدم علتشم دريچه ي دياف بازش بود چون تو محيط خونه نور كمه اغلب ١٨-٥٥ كم مياره و بايد ايزو رو خيلي ببري بالا عكاس حرفه اي نيستم صرفا عكسايي كه ميگيرم پرتره خانوادگي هست تو اين چند روز هنوز نتوستم عكس شارپ خوبي با بدنه ٥٥٠٠ بگيرم ازش تو دياف ١.٨ عكسها ماتن از اون بدتر سرعت فكوس پايينش نسبت به ١٨-٥٥ afp هست و البته سرو صداي زيادش كاملا صداي فكوس شنيده ميشه همون قيژ قيژ كه دوستمون بهشون اشاره كردن ولي تو لنز كيتم اصلا صدايي نداري تو لايو ويوو كم سرعت كمش دردسر سازه مخصوصا موقع فيلمبرداري دليل انتخابم براي اين لنز قيمت مناسبش در كنار فاصله كانوني مناسبش نسبت به لنزهاي پرايم همرده ي خودش + دياف بازش و همچنين ديستورشن و ويگنت زياد لنز كيتم ١٨-٥٥ بود ولي از مزيتاش نسبت به ١٨-٥٥ عمق ميدان كمش هست كه تو خونه خيلي كمك ميكنه چون شراسط هميشه محيا نيست و عمق ميدان كم لنز كمكم ميكنه لحظات شيرين بچرو از دست ندم
    دوستاني كه حرفه اي تر هستند و از اين لنز استفاده ميكنن راهنمايي بفرمايند بهترين تنظيمات دوربين براي اين لنز چي هست كه هم شارپ باشه عكسام هم تو ايزوهاي بالا نويز سنسور جزئياتو از بين نبره
    با تشكر
    دوست عزیز مسلمه که در دیاف 1.8 و با توجه به عمق میدان بسیار کم نمیتونید عکس شارپی بگیرید.چنانچه بدنبال شارپی هستید بهتره چند تست با دیافهای 5.6 و 8 و 11 بگیرید.در خصوص فوکوس در لایو ویو هم لازم به ذکره که معمولا با سرعت کمتری صورت میگیره و اختصاص به فقط این لنز نداره.مورد آخر اینه واقعا 55-18 شما دیستوریشن داره؟
    majidw980 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    دوست عزیز مسلمه که در دیاف 1.8 و با توجه به عمق میدان بسیار کم نمیتونید عکس شارپی بگیرید.چنانچه بدنبال شارپی هستید بهتره چند تست با دیافهای 5.6 و 8 و 11 بگیرید.در خصوص فوکوس در لایو ویو هم لازم به ذکره که معمولا با سرعت کمتری صورت میگیره و اختصاص به فقط این لنز نداره.مورد آخر اینه واقعا 55-18 شما دیستوریشن داره؟
    درود
    تو ديافراگمهاي يكسان باز هم ١٨-٥٥ شارپتر هست بخصوص كه لرزه گيرم داره ميشه با سرعت شاتر پايينتر عكس گرفت و ايزورو بالا نبرد (الان دقيقا داشتم جفت لنزارو با ي سوژه ي ثابت و ديافهاي مختلفي تست ميكردم تو تنظيمات دقيقا يكسان ١٨-٥٥ كاملا شارپتر هست ولي عكس ويگنت بيشتر عوجاج و بهم خوردگي خطوط بيشتري داره و تاريكترم هست نسبتا)
    در مورد سوال اخرتون منظورم از ديستورشن گرد كردن عكس هست و خطوط صافو به گرد تبديل ميكنه حالا شايد اصطلاح ديگه اي داره ولي مشكلي كه با اون دارم اينه كه نورگيري كمي داره رو فاصله كانوني ١٨ ميليمتر به بازترين حالت دريچه دياف ميرسه كه مشكلات خودشو بوجود مياره و باعث بهمخوردگي عكس ميشه
    خلاصه كه هرچي با تنظيمات بيشتر سروكله ميزنم بيشتر گنگ ميشه ديافو ميبندم نورگيري كم ميشه ايزورو ميبرم بالا نويز زياد از شارپ بودن عكسم جلوگيري ميكنه فلاش استفاده ميكنم مشكلات بعدي خودشو بوجود مياره
    ي سوالي كه شديدا ذهنكو درگير خودش كرده عايا در كامپكتهاي سوپر زوم هم اين مشكلات وجود داره يا كلا اينقدر مشكلات ديگه اي دارن اينا به چشم نمياد اخه شما ي سنسور قوي داشته باشي و تمام قدرت اون محصور به محدوديتهاي بيش از حد لنز باشه يكمي ناراحت كنندس واقعا

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

درود
    تو ديافراگمهاي يكسان باز هم ١٨-٥٥ شارپتر هست بخصوص كه لرزه گيرم داره ميشه با سرعت شاتر پايينتر عكس گرفت و ايزورو بالا نبرد (الان دقيقا داشتم جفت لنزارو با ي سوژه ي ثابت و ديافهاي مختلفي تست ميكردم تو تنظيمات دقيقا يكسان ١٨-٥٥ كاملا شارپتر هست ولي عكس ويگنت بيشتر عوجاج و بهم خوردگي خطوط بيشتري داره و تاريكترم هست نسبتا)
    در مورد سوال اخرتون منظورم از ديستورشن گرد كردن عكس هست و خطوط صافو به گرد تبديل ميكنه حالا شايد اصطلاح ديگه اي داره ولي مشكلي كه با اون دارم اينه كه نورگيري كمي داره رو فاصله كانوني ١٨ ميليمتر به بازترين حالت دريچه دياف ميرسه كه مشكلات خودشو بوجود مياره و باعث بهمخوردگي عكس ميشه
    خلاصه كه هرچي با تنظيمات بيشتر سروكله ميزنم بيشتر گنگ ميشه ديافو ميبندم نورگيري كم ميشه ايزورو ميبرم بالا نويز زياد از شارپ بودن عكسم جلوگيري ميكنه فلاش استفاده ميكنم مشكلات بعدي خودشو بوجود مياره
    ي سوالي كه شديدا ذهنكو درگير خودش كرده عايا در كامپكتهاي سوپر زوم هم اين مشكلات وجود داره يا كلا اينقدر مشكلات ديگه اي دارن اينا به چشم نمياد اخه شما ي سنسور قوي داشته باشي و تمام قدرت اون محصور به محدوديتهاي بيش از حد لنز باشه يكمي ناراحت كنندس واقعا
    لنز شما لنز بدی نیست.لنز فوق العاده شارپی هم نیست.کسانی که این فوکال رو تهیه میکنن بیشتر نگاهشون به عکاسی خیابانی هست که در اون شارپی در درجه چندم اهمیته.شما بهتر میبود 50 روزنه 1.8 سری جی می خریدید.این لنز محدودیتی در کاربری قابل تعریفش نداره.شما یکم در خریدش عجله فرمودید.
    majidw980 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    لنز شما لنز بدی نیست.لنز فوق العاده شارپی هم نیست.کسانی که این فوکال رو تهیه میکنن بیشتر نگاهشون به عکاسی خیابانی هست که در اون شارپی در درجه چندم اهمیته.شما بهتر میبود 50 روزنه 1.8 سری جی می خریدید.این لنز محدودیتی در کاربری قابل تعریفش نداره.شما یکم در خریدش عجله فرمودید.
    والا خيلي خوندم در مورد اين دو لنز مشكل لنز ٥٠ هم كادر بسته اش هست كه تو خونه با وجود فضاي كم نميشه بخوبي ازش استفاده كرد حتي چند روز با همين لنز ١٨-٥٥ داشتم رو فاصله ي كانوني ٥٠ و ٣٥ ميليمتر تمرين ميكردم كه خوب با توجه به فضاي بسته ي خونه ٥٠ يكم دستو پا گير هست كه رو دوربين من ميشه ٧٢ اگه اشتباه نكنم لنز ٣٥ رو احتمالا با ٣ پايه بهتر بتونم باهاش كار كنم و ميشه سرعت شاتر رو تا١/٢٥ مثل همون ١٨-٥٥ بيارمش پايين منتهي براي سوژهاي ثابت بهتر ميشه استفادش كرد
    بازم ممنون از كمك و راهنماييتون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

والا خيلي خوندم در مورد اين دو لنز مشكل لنز ٥٠ هم كادر بسته اش هست كه تو خونه با وجود فضاي كم نميشه بخوبي ازش استفاده كرد حتي چند روز با همين لنز ١٨-٥٥ داشتم رو فاصله ي كانوني ٥٠ و ٣٥ ميليمتر تمرين ميكردم كه خوب با توجه به فضاي بسته ي خونه ٥٠ يكم دستو پا گير هست كه رو دوربين من ميشه ٧٢ اگه اشتباه نكنم لنز ٣٥ رو احتمالا با ٣ پايه بهتر بتونم باهاش كار كنم و ميشه سرعت شاتر رو تا١/٢٥ مثل همون ١٨-٥٥ بيارمش پايين منتهي براي سوژهاي ثابت بهتر ميشه استفادش كرد
    بازم ممنون از كمك و راهنماييتون
    35 برای داخل منزل خیلی خوب و شارپی است عدم وجود لرزشگیر علت اول و خطای فکوس علت اصلی عدم شارپی عکس شماست برای عکس خوب باید به این مشکلات فائق بیایید
    بله کار کردن با این دوربینها مشکل تر از کامپکت های پیشرفته است بدلیل کوچکی سنسور عمق میدان بیشتر فکوس راحت تری هم دارند
    همه ی کسانی که از موبایل وارد این دوربین ها میشوند به مشکل تاری عکس ها برخورد می کنند و دل زده میشوند
    کامپکت ها تنظیم شدن برای کاربری آسان ولی وقتی عکاسی بلد باشید کامپکت ها مشکل ساز و محدود کننده میشوند
    در نهایت بله برای اینکه عکس خوبی داشته باشید بدون آموزش عکاسی به لنز بهتری نیاز دارید مثلا 24-70 2.8 VR یا هم خانواده های ارزانتر آن

در نهایت افزایش نور یا سه پایه تنها راهکار ارزان شما است
    ویرایش توسط siosha : Thursday 26 May 2016 در ساعت 14:38
    majidw980 تشکر می‌کند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

درود
    من این لنز رو دارم. از 18-55 شارپتره. در دیافهای باز حتی از 50mm هم شارپتره.
    شما یا مشکل فوکوس دارید که بخاطر دیاف بسته 18-55 خودش رو تا حالا نشون نداده یا سرعت شاتر نامناسبی انتخاب می کنید.
    در تنظیمات auto iso حداقل سرعت شاتر رو 50/1 انتخاب کنید و در مود A چند بار امتحان کنید ببینید وضعیت بهتر نمیشه.
    این لنز به نسبت قیمتش واقعا عالیه.
    yaghoobi و majidw980 تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

مشکل اصلی دوستمون کمبود نور هست، اصلا خرید لنز دیاف باز برای جبران نور ورودی کار اشتباهی ست. بهرحال برای افزایش عمق میدان باید دیافراگم رو بست، حالا چه 18-55 چه 35مم. فرقی نمیکنه.
    نور یکی از پارامترهای بسیار مهم در شارپنس هم که معمولاً به دست فراموشی سپرده میشه.
    خروجی تست شده توسط خودم با ترکیب 18-140 بهمراه فلاش اس بی 700 به مراتب از 50مم بدون نور اضافه بهتر و راضی کننده تر است.
    majidw980 و mehran2190 تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    مشکل اصلی دوستمون کمبود نور هست، اصلا خرید لنز دیاف باز برای جبران نور ورودی کار اشتباهی ست. بهرحال برای افزایش عمق میدان باید دیافراگم رو بست، حالا چه 18-55 چه 35مم. فرقی نمیکنه.
    نور یکی از پارامترهای بسیار مهم در شارپنس هم که معمولاً به دست فراموشی سپرده میشه.
    خروجی تست شده توسط خودم با ترکیب 18-140 بهمراه فلاش اس بی 700 به مراتب از 50مم بدون نور اضافه بهتر و راضی کننده تر است.
    درود
    بله متاسقانه مسئله اي كه شديدا تو كيفيت خروجي عكسهاي بنده تاثير گذار هست نور كم محيط خونه براي عكاسي هست البته تو ديافهاي باز مشكل انچنان بزرگي نيست فقط كمي شارپنس از دست ميدي ولي اگه بخواي هم
    شارپنس و هم جزئيات خوبي در كنار هم تو عكس داشته باشي اونموقع بايد تجهيزات نور پردازي مناسبي هم داشته باشي يا حداقل از دوربين بهتر با سنسور قويتري استفاده كني كه براي كاربري مثل من مقدور نيست :|
    مرسي از همه دوستان بابت كمكها و راهنمايياشون تمام مواردي كه گفتند دقيقا درست ميباشد مشكل اول فكوس هست و مشكل بعد لرزش دوربين هست و بدتر از اون نور كم محيط خونه حسابي دستو پا گير هست
    موفق باشيد

كاربر آشنا alichoopa آواتار ها
    تشکر کرده
    594

درود
    دوست عزیز یادمه توی dp خونده بودم این لنز با 5500 مشکل فوکوس داره شاید بخاطره این مسئله باشه
    majidw980 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    35 برای داخل منزل خیلی خوب و شارپی است عدم وجود لرزشگیر علت اول و خطای فکوس علت اصلی عدم شارپی عکس شماست برای عکس خوب باید به این مشکلات فائق بیایید
    بله کار کردن با این دوربینها مشکل تر از کامپکت های پیشرفته است بدلیل کوچکی سنسور عمق میدان بیشتر فکوس راحت تری هم دارند
    همه ی کسانی که از موبایل وارد این دوربین ها میشوند به مشکل تاری عکس ها برخورد می کنند و دل زده میشوند
    کامپکت ها تنظیم شدن برای کاربری آسان ولی وقتی عکاسی بلد باشید کامپکت ها مشکل ساز و محدود کننده میشوند
    در نهایت بله برای اینکه عکس خوبی داشته باشید بدون آموزش عکاسی به لنز بهتری نیاز دارید مثلا 24-70 2.8 VR یا هم خانواده های ارزانتر آن

در نهایت افزایش نور یا سه پایه تنها راهکار ارزان شما است
    درود
    بله ی مسئله ای که اینجا وجود داره دقیقا کوچ کردن از اسمارت فون به dslr هست!
    بنده با اس ۶ با توجه به تنظیمات خیلی خوبی که داره و مشابه همین دی اس ال آرها هست با کم کردن سرعت شاتر و فکوس دستی و تنظیمات کامل دستی حتی وایت بالانس ک تو ۵۵۰۰ وجود نداره عکسای خیلی زیبایی میگرفتم مشکل اونجا بود که سوژه همیشه ثابت نیست که با پایین اوردن شاتر و تثبیت دوربین رو ۳پایه بشه نورگیری کم سنسورو جبرانش کرد و از اونجایی که با چنتا سوپرزوم کار کردم چنگی بدلم نزدن و حتی در مواقعی از اس ۶ خودم عکسای بدتری ظبط میکردن همچنین با g1 کنون هم کار کردم و همردهاش تو بازار در حال حاضر میشه g3x که با توجه به قیمت نامعقولش تصمیم گرفتم ی dslr بگیرم البته میدونستم عمق میدان کمی دارند و من خودم عاشق اینم که اصلا عمق میدان کم باشه منتهی خوب یکسری مسائلی هست که واقعا نمیشه پیش بینی کرد ولی خوب رفته رفته عادت میکنم هم با فتوشاپ هم تنظیمات دوربین و تجهیزاتم در آینده با خرید ی فلش اکسترنال مناسب و چنتا لنز پرایم دیگه من جمله ۵۰ و ۸۵ میلیمتر برای محیطهای خارج از منزل کامل میکنم و نهایت لذت رو از عکاسی میبرم اصولا ادم سمجی هستم تا یاد نگیرم و لذت کافیو نبرم بیخیال نمیشم
    موفق باشید

صفحه 16 از 20 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 آخرینآخرین