صفحه 1002 از 1201 نخستنخست ... 2 502 902 952 992 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1012 1052 1102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,011 تا 10,020 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط I.Givili نمایش پست ها
    ..... !

پیشنهاد فرشید جان منطقی و به صرفه است منم با نظر ایشون موافق هستم .
    پیشاپیش هم مبارکتون باشه
    یه کم فکر کنی میبینی که این حرف درسته داداش من الان حتی بدون اینه ها هم دارن میرن سمت سنسور فول فریم . وقتی نگاه شما نگاه حرفه ای باشه به بدون شک عکس حرفه ای هم توقع داری اونوقته که فول هم راضی نمیکنه شما رو میری سمت مدیوم فرمت مثل هاسلبلاد یا phase one

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    یه کم فکر کنی میبینی که این حرف درسته داداش من الان حتی بدون اینه ها هم دارن میرن سمت سنسور فول فریم . وقتی نگاه شما نگاه حرفه ای باشه به بدون شک عکس حرفه ای هم توقع داری اونوقته که فول هم راضی نمیکنه شما رو میری سمت مدیوم فرمت مثل هاسلبلاد یا phase one
    شما بر فرض بگیرید فول فریم ها بهترین و کراپ ها در حد دوربین موبایل ، کدام فول فریم و لنزش 4 تومان است ؟ دست دوم d750 + 24-120 هم حدود 5 تومن در می آید ...
    Alii. Fath تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshid.Y نمایش پست ها
    شما بر فرض بگیرید فول فریم ها بهترین و کراپ ها در حد دوربین موبایل ، کدام فول فریم و لنزش 4 تومان است ؟ دست دوم d750 + 24-120 هم حدود 5 تومن در می آید ...
    دوست عزیز ما فرمودن که میخوان برن دنبال یادگیری عکاسی خب شما که علاقه به یادگیری داری مطمعن باش وقتی یاد گرفتی به خودت میگی کاش یه بادی و لنز فول فریم داشتم که عکس های بهتری ثبت میکردم پس مین الان 7200 نگیر یه بار هزینه کن و 7 تومن یه 750 با لنز بگیر و خلاص

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

دوست عزیز ما فرمودن که میخوان برن دنبال یادگیری عکاسی خب شما که علاقه به یادگیری داری مطمعن باش وقتی یاد گرفتی به خودت میگی کاش یه بادی و لنز فول فریم داشتم که عکس های بهتری ثبت میکردم پس مین الان 7200 نگیر یه بار هزینه کن و 7 تومن یه 750 با لنز بگیر و خلاص
    دوست عزیز چنین چیزی نیست که اگر شما فول فریم داشتی عکسهای بهتری ثبت میکردی.ابزار یه داستانه و تکنیک یه داستان دیگه.از عمده برتریهای فول فریم نسبت به کراپ عمق میدان کمتر و رفتار نویزی بهتر و ثبت دیتیل بیشتره.شما از کجا میدونید که همه به این پارامتر ها احتیاج دارن؟مثلا کسی که عمده عکاسیش منظره و طبیعته چه نیازی به ثبت دیتیل و عمق میدان کم داره؟حکم کلی نمیشه داد.سعی کنید هزینه کردتون با نیازتون متناسب باشه.اینجوری به همه مسایل نگاه کنیم که باید بریم عوض سواری همه تریلی بخریم.خود بنده از هر 1000 عکسی که میگیرم حتی ده تاش توش شرایط نوری ضعیف نیست.بگذریم.
    در حال حاضر اگر در برند نیکون قصد خرید دارید گزینه های 5500 و 7200 گزینه های بسیار خوبی هستند.لنز هم اگر فعلا یکعدد همه کاره بخواهید تهیه کنید تا نیازهاتون دستتون بیاد 140-18 و یا 105-18.به اعتقاد حقیر 140-18 اندکی توسری خور تر و محکم تره.105-18 اندکی شارپتر.
    M.Nouri، obsidiyan، ata_m3 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    دوست عزیز چنین چیزی نیست که اگر شما فول فریم داشتی عکسهای بهتری ثبت میکردی.ابزار یه داستانه و تکنیک یه داستان دیگه.از عمده برتریهای فول فریم نسبت به کراپ عمق میدان کمتر و رفتار نویزی بهتر و ثبت دیتیل بیشتره.شما از کجا میدونید که همه به این پارامتر ها احتیاج دارن؟مثلا کسی که عمده عکاسیش منظره و طبیعته چه نیازی به ثبت دیتیل و عمق میدان کم داره؟حکم کلی نمیشه داد.سعی کنید هزینه کردتون با نیازتون متناسب باشه.اینجوری به همه مسایل نگاه کنیم که باید بریم عوض سواری همه تریلی بخریم.خود بنده از هر 1000 عکسی که میگیرم حتی ده تاش توش شرایط نوری ضعیف نیست.بگذریم.
    در حال حاضر اگر در برند نیکون قصد خرید دارید گزینه های 5500 و 7200 گزینه های بسیار خوبی هستند.لنز هم اگر فعلا یکعدد همه کاره بخواهید تهیه کنید تا نیازهاتون دستتون بیاد 140-18 و یا 105-18.به اعتقاد حقیر 140-18 اندکی توسری خور تر و محکم تره.105-18 اندکی شارپتر.
    کسی که دنبال عکس با جزئیات بالا نیست دوربین نخره همون موبایل کارشو راه میندازه. وقتی نگاه حرفه ای نداری عزیز من به جای دوربین موبایل بخر

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

کاربر گرامی جناب کاتو، لطفا اطلاعات غلط ارایه ندهید.
    پیشنهاد برای خرید فول فریم ، با ذکر توضیحات اشکالی ندارد و نظر شماست. و به شخص پرسشگر مربوط می‌شود که توضیحات شما را بپذیرد یا خیر.
    اما بقیه مطالب شما مانند کیفیت عکس آیفون ۶ و برابری با دوربینه‌های کراپدار DSLR از اساس اشتباه است.
    هر چند معلوم نیست ملاک شما از « خوشگل‌تر» بودن یک عکس چیست؟
    ولی هرچه‌باشد اشتباه‌است.
    معیار حرفه‌ای بودن هم فقط فول فریم داشتن نیست. بسیاری از کاربران حرفه‌ای در اینجا از دوربین کراپدار استفاده می‌کنند.
    gomnam23، Marefat، M.Nouri و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام
    به تازگی میخوام عکاسی رو شروع کنم برای خرید دوربین D3300 رو انتخاب کردم با توجه به بودجه که نهایتا 1.5 میلیون هست.
    با توجه به مطالبی که خوندم متوجه شدم حدود یک تومن هم برای لنز 18-135 باید در نظر بگیرم.که میکنه بعبارتی 2.5 تقریبا
    حالا دوربین 5500 با لنز 18-140 قیمتش حدودش 2.600 هست
    کدوم به صرفه تر هست؟اصلا این مقایسه درسته؟
    البته اگه بخوام 5500 بگیرم باید چند وقت دیگه صبر کنم تا کسری بودجه رفع بشه!!

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed330 نمایش پست ها
    سلام
    به تازگی میخوام عکاسی رو شروع کنم برای خرید دوربین D3300 رو انتخاب کردم با توجه به بودجه که نهایتا 1.5 میلیون هست.
    با توجه به مطالبی که خوندم متوجه شدم حدود یک تومن هم برای لنز 18-135 باید در نظر بگیرم.که میکنه بعبارتی 2.5 تقریبا
    حالا دوربین 5500 با لنز 18-140 قیمتش حدودش 2.600 هست
    کدوم به صرفه تر هست؟اصلا این مقایسه درسته؟
    البته اگه بخوام 5500 بگیرم باید چند وقت دیگه صبر کنم تا کسری بودجه رفع بشه!!
    تا جایی که بنده میدونم لنز 135-18 در رده دی ایکس نیکون نداریم.میتونید به 5200 و 5300 هم فکر کنید.در مجموع زیاد رده 3xxx توصیه نمیشه.بدلیل سیلینگ ضعیف و امکانات حداقلی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

هرچقدر هم فکر کنید به هیچ وجه این حرف درست نیست! با آیفون 8 یا 20 هم که در آینده بیایند مادامی که سنسور کوچک و لنز با کادر خروجی پایین داشته باشید : 1- هیچ کنترلی بر عمق میدان ندارید (مگر به صورت نرم افزاری و مجازی) 2- به هیچ وجه در شرایط ضعیف نوری عکسی که قابل مقایسه با پایین ترین رده DSLR ها باشد نخواهید داشت. بحث شارپنس و دیتیل و غیره بماند

من حدود 20 سال یا بیشتره که عکاسی میکنم (از 8-10 سالگی) و حداقل 10 ساله که اصول عکاسی را میدانم و یا لااقل تصور میکنم که میدانم با این حال بعید میدانم مادامی که تمکین و توجیه کافی از نظر مالی نداشته باشم و یا دوربین ها و خصوصا لنزهای فولفریم آنقدر ارزان شوند که به وسع مالی ام برسند و در ضمن از سویی دیگر نتوانم نیازهای عکاسی ام را با کراپدارها تامین نمایم، به سمت فول فریم خیز بردارم. مطمئنا افراد زیادی توی این فروم و خارج از این فروم مثل من هستند که حالا من رو ازشون فاکتور بگیرید بقیه عکاسان خوب و قابلی هستند.
    هیچ فولفریمی کسی را حرفه ای نمیکند و هیچ کراپداری کسی را آماتور نگه نمیدارد. تفاوت عکاس خوب و عکاس بد را نگاه و زبان عکسهایشان بیان میکند نه مخلوط پلاستیک و آهن و شیشه ای که در دست دارند و نامش را دوربین و لنز گذاشته اند.

با وجود تذکر به جای کوروش عزیز این پست آف تاپیک خالص است اما چون احساس کردم لازم است دوستمان توجهشان به آنچه بیان میکنند بیشتر جلب شود لازم دیدم پست جدید بزنم
    Mehrdad-PL، gomnam23، akbar-agha و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    تا جایی که بنده میدونم لنز 135-18 در رده دی ایکس نیکون نداریم.میتونید به 5200 و 5300 هم فکر کنید.در مجموع زیاد رده 3xxx توصیه نمیشه.بدلیل سیلینگ ضعیف و امکانات حداقلی
    ممنون
    اگه 5300 رو بخرم باز هم به لنز جداگانه نیاز دارم.درسته؟؟ اینجوری هزینه ام میره بالای 2.500
    با 2.500 میشه مدل5500 رو با لنز 140-18 تهیه کنم.این بهتر نیست؟