صفحه 1005 از 1201 نخستنخست ... 5 505 905 955 995 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1015 1055 1105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,041 تا 10,050 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط haleh67 نمایش پست ها
    با عرض پوزش از دوستان ،ببخشید چون جوابی برای سوالم داده نشد، دوباره مطرحش میکنم(بازم معذرت میخام برای سوال تکراری)
    با سلام خدمت دوستان گرامی
    من دانشجوی رشته طراحی شهری هستم.در زمینه عکاسی و خرید دوربین هم بسیاار آماتور هستم. ولی خیلی دوست دارم عکاسی رو یاد بگیرم و دنبال کنم. ویژگی های که واسم مهمه زوم بالا و کیفیت خوب در عکاسی در شب هستش. با توجه به اینکه رشته ما نسبتا با معمای متفاوت هستش و عکاسی های داخلی تقریبا نداریم و بیشتر در محیط های بیرونی و همچنین بصورت landscapeهستش.بودجه که در نظر دارم، 2 الی 2.5 هستش(دوربین+لنز+تجهیزات اندک). بین 600دی،650 و 700دی مرددم (بخاطر قیمت بالای 60دی ازاون منصرف شدم) و همچنین خرید لنز آیا 18-135 مناسب هستش؟
    خوشحال میشم بتونم از راهنمایی های دوستان گرانقدر بهره مند بشم...
    چون برای معماری میخواید اول از همه لنز 10-18 کنون بعد از اون چون زوم بالا رو هم نیاز دارید 55-250 و برای محدوده میانی هم 18-55 پول باقی مانده هم 1200D

اگر بتونید دست دوم این موارد رو پیدا کنید که احتمالا زیاد هم هست می تونید دوربین در سطح سه رقمی کنون مثل 550D تا 650D و کیف ، سه پایه رو هم تهیه کنید.
    مهدی

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط senaps نمایش پست ها
    با سلام....
    من خیلی وقته با موبایل و سیبرشات عکس میگیرم و علاقه دارم که در تنظیمات کمی دستم باز تر باشه!! ولی کادر بندیم همچنان هیچ! تعریفی نداره...
    به هر صورت، من به 600 دی علاقه داشتم، اما ظاهرا الان 750دی دوربین مناسب هست....

حالا، به نظرتون با قیمت 2 ملیون و خورده‌ای یه 750 دی و دو لنز 18-55 و 55-250 از دی‌جی کالا بردارم...
    یا 600 دی با قیمت تقریبا 1500 و همین لنزها و ترایپاد! و مموری و کیف و فیلتر....
    یا 1200 دیه 1100 دیه چیه؟ با لنز ها و تجهیزات بیشتر!! دنبال عکاسی حرفه‌ای نیستم!!‌شاید گاهی شب عکس بگیرم، (عکاسی شب ۶۰۰ دی کاملا نیاز من رو ارضا میکنه و بیشتر هم هست!!)....
    عکاسیم بیشتر در حد ماهی دو ماه یه بار چند شات از طبیعت هستش و بس...
    دنبال چاپ عکس هم نیستم!!!

به نظرتون ۱۱۰۰ یا ۱۲۰۰ دی(واقعا نمی‌دونم کدومه!) میتونه گزینه‌ٔ مناسبی برای من باشه که بتونم لنز‌های بیشتری تهیه بکنم؟؟؟ یا اینکه 600 دی اگر پیدا کردم بگیرم با دوسه تا لنز و تجهیزات و اینا؟؟؟
    نمی دونم چرا ولی حس میکنم برای کار شما دوربین های سری G و یا اگر عجله ندارید DL نیکون کفایت میکنه.

این که هر یکی دو ماه یک بار چند شاتی میزنید و دنبال چاپ هم نیستید و اینکه احتمالا منظورتون از عکاسی شب، عکاسی عمومی در شب هست دلایل گفتنم بود ،چون خیلی از دوستان با خرید DSLR به دلیل حجم و وزن بالا و اینکه نمیتونن از حداکثر توانایی دوربین استفاده کنن و در مورادی حس میکنن دوربین کامپکتشون عکسهای زیباتری داشته بعد از مدتی از عکاسی زده میشن و یا حتی دوربین رو میفروشن.

اما اگر منظورتون عکاسی حرفه ای از آسمان شب و ویرایش های بعد از آن هست بحث فرق میکند و نیاز به دوربین های DSLR کم نویز و لنز های دیافراگم باز و واید دارید که هزینش افزایش پیدا میکنه.
    M.Nouri، obsidiyan، akbar-agha و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    949

نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها
    نمی دونم چرا ولی حس میکنم برای کار شما دوربین های سری G و یا اگر عجله ندارید DL نیکون کفایت میکنه.

این که هر یکی دو ماه یک بار چند شاتی میزنید و دنبال چاپ هم نیستید و اینکه احتمالا منظورتون از عکاسی شب، عکاسی عمومی در شب هست دلایل گفتنم بود ،چون خیلی از دوستان با خرید DSLR به دلیل حجم و وزن بالا و اینکه نمیتونن از حداکثر توانایی دوربین استفاده کنن و در مورادی حس میکنن دوربین کامپکتشون عکسهای زیباتری داشته بعد از مدتی از عکاسی زده میشن و یا حتی دوربین رو میفروشن.

اما اگر منظورتون عکاسی حرفه ای از آسمان شب و ویرایش های بعد از آن هست بحث فرق میکند و نیاز به دوربین های DSLR کم نویز و لنز های دیافراگم باز و واید دارید که هزینش افزایش پیدا میکنه.
    عکاسی شب منظور عکس‌گرفتن از اسمان نیست!
    همین چند روز پیش اهواز بودیم و مناظر در شب واقعا زیبا بود، میخواستم عکس بگیرم از پل‌ها و طبیعت و ساختمون های زیبا، ولی فک کنم میتونید تصور کنید که یه سیبرشات قدیمی روی دست چطوری عکس میگیره! :)
    البته به عکس گرفتن و نور دادن و بازی با نور و اینها هم خیلی علاقه دارم در شب! :)
    یا دو روز قبلش، توی موزه شوش بودم و عکس میگرفتم از اثاری که توی موزه بود، ولی کل عکس ها فقط به خاطر نداشتن یه فیلتر و یه سری تنظیمات، شیشه معلومه و تنظیمات دوربین اجازه کار بیشتر بهم نداد...

دنبال عکاسی در این حد هستم تقریبا، ولی چند بار دوربین های dslr لایک رو تست کردم و متاسفانه جوابگو نبودن :( حالا شاید دوربین مناسبی در این مدلها باشه که خوشحال میشم با هزینه کمتر! به اون نتایج برسم!!
    ویرایش توسط senaps : Monday 4 April 2016 در ساعت 10:49

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

عکاسی شب منظور عکس‌گرفتن از اسمان نیست!
    همین چند روز پیش اهواز بودیم و مناظر در شب واقعا زیبا بود، میخواستم عکس بگیرم از پل‌ها و طبیعت و ساختمون های زیبا، ولی فک کنم میتونید تصور کنید که یه سیبرشات قدیمی روی دست چطوری عکس میگیره! :)
    یا دو روز قبلش، توی موزه شوش بودم و عکس میگرفتم از اثاری که توی موزه بود، ولی کل عکس ها فقط به خاطر نداشتن یه فیلتر و یه سری تنظیمات، شیشه معلومه و تنظیمات دوربین اجازه کار بیشتر بهم نداد...

دنبال عکاسی در این حد هستم تقریبا، ولی چند بار دوربین های dslr لایک رو تست کردم و متاسفانه جوابگو نبودن :( حالا شاید دوربین مناسبی در این مدلها باشه که خوشحال میشم با هزینه کمتر! به اون نتایج برسم!!
    سلام
    چقدر بودجه در نظر گرفته ايد؟
    ارادت
    senaps تشکر می‌کند.

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

گزینه های میرورلس مانند سونی a6000 و کانن eos M3 و فوجی A1 مناسب کاربری شما هستند
    senaps تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    949

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    چقدر بودجه در نظر گرفته ايد؟
    ارادت
    بودجه مسئلهٔ بخصوصی نیست، تا ۲۵۰۰ یا حتی ۳ میتونم هزینه کنم، ولی مسئله اینه که بعدش دیگه نمیتونم هیچ هزینه‌ای بکنم!! :)
    و میدونم که لنز از خود دوربین مهم تره!! به همین خاطر گزینه‌ای مثل 600دی رو میزه برام یا حتی ۱۲۰۰دی با لنز و تجهیزات...

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

بودجه مسئلهٔ بخصوصی نیست، تا ۲۵۰۰ یا حتی ۳ میتونم هزینه کنم، ولی مسئله اینه که بعدش دیگه نمیتونم هیچ هزینه‌ای بکنم!! :)
    و میدونم که لنز از خود دوربین مهم تره!! به همین خاطر گزینه‌ای مثل 600دی رو میزه برام یا حتی ۱۲۰۰دی با لنز و تجهیزات...
    به نظرم خريد كيت 5 تكه Canon EOS-M به قيمت حدود 1.5-1.6 ميليون تومان كه شامل بدنه، لنز f/2 22mm ، لنز 18-55 ، تبديل EF به EF-m و فلاش است گزينه اقتصادي و مناسبي است. براي سه پايه، كيف، كارت مموري و فيلتر پلاريزه هم بايد مبالغي هزينه كنيد.
    ارادت
    senaps و naghli تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1410

سلام به دوستان و اساتید گرامی
    من بدنه و لنز و لوازم جانبی رو انتخاب کردم و ممنون میشم اگه نظرتون رو بگید اگر در انتخاب اشتباه کردم
    این ست رو بیشتر برای عکاسی ورزشی انتخاب کردم که زانر اصلی منظره هست و بعدا لنز واید خریداری میشه
    Screenshot (172).jpg
    ممنون

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

نقل قول نوشته اصلی توسط arefjoon نمایش پست ها
    سلام به دوستان و اساتید گرامی
    من بدنه و لنز و لوازم جانبی رو انتخاب کردم و ممنون میشم اگه نظرتون رو بگید اگر در انتخاب اشتباه کردم
    این ست رو بیشتر برای عکاسی ورزشی انتخاب کردم که زانر اصلی منظره هست و بعدا لنز واید خریداری میشه
    Screenshot (172).jpg
    ممنون
    سلام
    ست مورد نظر شما آنچنان برای عکاسی اسپورت مناسب نیست
    دوربینی که انتخاب کردید یک فول فریم که از لحاظ سرعتی متوسط هست
    و لنزی که انتخاب کردید لنز کندی برای عکاسی ورزشی و حیات وحش است.
    توصیه میکنم لنز 600-150 تامرون
    یا 600-150 سیگما سری C که حدودا هم قیمت هستند را تهیه بفرمایدد
    nicebluesky، obsidiyan، siosha و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    541

سلام دوستان
    چندتا سوال دارم
    - به نظر شما دوربین D5300 نیکون بهمراه لنز کیت ۱۸-۵۵ برای شروع عکاسی با dslr خوبه یا توی همین رنج قیمت پیشنهاد دیگه ای دارین ؟
    البته فکر میکنم D7000 هم خوب باشه ولی خیلی قدیمیه و امکانات کمتری داره. کنون های توی رنج D5300 هم معمولا قیمتشون خیلی بالاتره.

- آیا در شروع عکاسی که بیشتر هم در حال آموزش هستم به یه لنز ۱۸-۱۰۵ یا بالاتر و یا مثلا یه لنز پرایم ۵۰ میلیمتری نیاز جدی پیدا میکنم ؟ چون به نظر خودم لنز ۱۸-۵۵ رنج وسیعی از کاربرد ها رو پوشش میده.

با تشکر