صفحه 103 از 1201 نخستنخست ... 3 53 93 99 100 101 102 103 104 105 106 107 113 153 203 603 1103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    66

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

اگه d90 بگیرم میتونم از لنزهای dx استفاده کنم یا تصورم غلطه؟ یا این جوری هم میشه پرسید که از لنزهای d90 هم میتونم رو فول فریم استفاده کنم یا نه؟ و با عرض پوزش یه لنز مثلا" 200-70 روی d90 ، d300s و d700 چه تفاوتی تو خروجی داره؟

كاربر همراه Kamal آواتار ها
    تشکر کرده
    2002

نقل قول نوشته اصلی توسط artan نمایش پست ها
    من بیشتر به عکاسی پرتره ماکرو و طبیعت علاقه دارم ( به ترتیب) حالا فکر میکنید کدوم انتخاب مناسبتری هست؟
    چون دیروز یکی از دوستان میگفت که اگه فول فریم نمی گیری برو d90 بگیر با لنز خوب . که به گمان من بدنه d90 از نظر استقامت تحمل لنزهای سنگین تر مثل 200-70 رو نداره.
    براي چي تحمل نداشته باشه . 40 دي قديمي من تحمل 80 -200 رو داشت دي 90 كه جاي خودي داره فقط موقع حمل نقل بايد با لنز دوربينو بلند كني نه با دوربين لنزو.
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

من بیشتر به عکاسی پرتره ماکرو و طبیعت علاقه دارم ( به ترتیب) حالا فکر میکنید کدوم انتخاب مناسبتری هست؟
    چون دیروز یکی از دوستان میگفت که اگه فول فریم نمی گیری برو d90 بگیر با لنز خوب . که به گمان من بدنه d90 از نظر استقامت تحمل لنزهای سنگین تر مثل 200-70 رو نداره.
    دوست عزیز ...

گمان شما اشتباه می باشد! وقتی یه لنزی روی یک دوربین وصل بشود, معنیش این است که صلاحیت وصل شدن روی اون دوربین رو دارد, و گر نه وصل نمی شد.

توصیه می کنم بدنه ای مثه D90 و لنزهای عالی بگیرید, که از عکاسیتون لذت کافی رو ببرید. خیلی هم نگران تعویض بدنه نباشید. لنز ها ارزشمند تر از بدنه هستند, می تونید لنزهای عالی که هم به فول فریم می خورند و هم کراپدار رو بگیرید تا اگر زمانی قصد مهاجرت به فول فریم رو داشتید به دردتون بخورند. ولی مطمئن باشید که D90 تا مدت ها نیاز شما رو برطرف خواهد کرد.
    Kamal، raffi، Navid7h و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

اگه d90 بگیرم میتونم از لنزهای dx استفاده کنم یا تصورم غلطه؟ یا این جوری هم میشه پرسید که از لنزهای d90 هم میتونم رو فول فریم استفاده کنم یا نه؟ و با عرض پوزش یه لنز مثلا" 200-70 روی d90 ، d300s و d700 چه تفاوتی تو خروجی داره؟
    در مورد كيفيت خروجي بهتره دوستان ديگر نظر دهند. اما در مورد d700 شما وايد بيشتري داريد
    اما در مورد fx و dx :

FX فرمت دوربينهاي فول فريم است و DX فرمت دوربينهاي كراپ دار
    شما لنزهاي DX را روي فول فريم مي توانيد استفاده كنيد اما حاشيه تصوير سياه خواهد شد.

مقاله هاي زير را بخوانيد

http://www.akkasee.com/articles/7171/
    http://www.akkasee.com/articles/7173/
    http://www.akkasee.com/articles/7176/
    http://www.akkasee.com/articles/7178/
    Kamal تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    66

اگه لنز کیت d90 و نگه دارم میشه لطفا" یه لنز خوب تله وماکرو هم dx و هم fx بهم معرفی کنید.
    راستی چون بدنه d90 سیلینگ قوی نداره مشکلی پیش نمیاد اگه یه جایی که رطوبتش بالاست ازش استفاده کنم؟

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

اگه لنز کیت d90 و نگه دارم میشه لطفا" یه لنز خوب تله وماکرو هم dx و هم fx بهم معرفی کنید.
    راستی چون بدنه d90 سیلینگ قوی نداره مشکلی پیش نمیاد اگه یه جایی که رطوبتش بالاست ازش استفاده کنم؟
    هم dx و هم fx یعنی چی یعنی دوتا لنز یا اینکه لنزی که روی هر دو کراپ قابل استفاده باشه؟ اگر لنز FX باشد طبیعی است که روی DX هم قابل استفاده است.
    برای تله میتونید AFS- 70-300 VR را بگیرید که حدود 570 تومان است و برای ماکرو هم بسته به بودجه از 60 ماکرو با دو ورژن قدیمی و جدید AFSتا AFS 105 macro
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

دوست عزیز من واسه خودم عکاسی میکنم d300s گزینه خوبی هست ولی نمی دونم آیا لنزها و تجهیزاتی که در اینده خواهم خرید به درد فول فریم میخوره یا نه؟ نمی خوام اگه خواستم فول فریم تهیه کنم واسه تعویض تجهیزات
    خیلی ضرر کنم . میخوام حالا که دارم از بیس تجهیزات dslr تهیه میکنم درست شروع کنم

درود

اول اینکه شما میتوانید دوربین کراپدار مثل D300 داشته باشید و لنز هاتون فول فریم باشند که بعدا ها در صورت مهاجرت به قول فریم مشکلی رو که گفتین نداشته باشید. مضافا اینکه این لنز ها مرغوب ترند و کلا لنز های فول فریم رو هم روی فول فریم میشه استفاده کنید هم روی کرپدار ها خیلی هم عالی خواهد بود. اما بر عکس این ماجرا فقط در برند نیکون امکان پیذیر است ( تا آنجا که اطلاع دارم) اما کار جالبی نیست.

با این استفاده هایی که فرمودید خرید یک فول فریم به نفع شماست. اما مطلع باشید که لنز های فول فریم گران هستند ( به غیر از ماکرو لنز های خوب و مطرح فول فریم رو هر کدام بالای 2 میلیون تومان در نظر بگرید.)

ضمنا درسته که D90 بدنه آلیاژی نداره اما مشکلی با لنز های سنگین نداره لنز هایی که خیلی سنگین باشند رو باید با دقت دوربین رو با آنها در دست گرفت. همین چون اگر برای بلند کردن آنها از زمین لنز را نگه ندارید مانت دوربین را خواهد شکست. اگر البته از چنین لنز هایی شما استفاده نخواهید کرد سنگین ترین لنز ممکن 70-200 است که 1.5 کیلو است که دوستان آنرا روی D60 هم استفاده میکنند و مشکلی هم نیست چه رسد به D90

ضمنا خروجی دوربینها تفاوت کمی با هم دارند از نظر کیفیت D300 یا D700 فرقی ندارند ( البته در ایزو های بالا D700 کم نویز تر است ) اما داشتن لنز های خوب باعث میشه که که عکسهاتون کیفیت بهتری داشته باشند. مثلا عکسهای D90 با لنز های خوب یا عالی خیلی بهتر از عکسهای D700 با لنز های ارزان است.

در خروجی که عکس باشد عمده ترین تاثیر کیفی رو لنز دارداختلاف بین ارزنترین بدنه با گرانترین بدنه اندک تفاوتی خواهد بود

موفق باشید

پی نوشت : البته دوستان ظاهرا جواب های کامل رو داده اند

انوش
    Viper تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    66

منون از همه دوستان که با حوصله جوابمو دادین خیلی بزرگوارید
    به نظرتون با توجه به سیلینگ و بدنه آلیاژی ایا تفاوت قیمت d90 وd300s
    البته چون d300 فکر نکنم بتونم دیگه نو پیدا کنم قابل توجیه هست یا نه؟ با فرض داشتن امکانات مالی و اگه هست چه لنزی رو واسه شروع پیشنهاد می کنید که هم نیاز پرتره و هم طبیعت رو واسه من رفع کنه؟

كاربر جديد pejman57 آواتار ها
    تشکر کرده
    5

راستش منم زمانی که می خواستم دوربین بخرم حال شما رو داشتم اولش تصمیم داشتم d5000 بخرم ولی نهایتا d90 خریدم.هرچند از نظر مالی بهم فشار اومد ولی الان کاملا از خریدم راضی هستم
    d90 مطمئنا نیاز شما رو برطرف میکنه
    الان هم واقعا از عکاسی با d90 لذت میبرم.ولی قصد دارم لنزمو ارتقا بدم
    موفق باشید
    Nikon D90+Nikkor 18-105

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

منون از همه دوستان که با حوصله جوابمو دادین خیلی بزرگوارید
    به نظرتون با توجه به سیلینگ و بدنه آلیاژی ایا تفاوت قیمت d90 وd300s
    البته چون d300 فکر نکنم بتونم دیگه نو پیدا کنم قابل توجیه هست یا نه؟ با فرض داشتن امکانات مالی و اگه هست چه لنزی رو واسه شروع پیشنهاد می کنید که هم نیاز پرتره و هم طبیعت رو واسه من رفع کنه؟

درود

با توجه به اینکه تازه دارید شروع میکنید زیاد با نیازهاتون در آینده آشنا نیستین اما حداقل بودجتون رو اگر میفرمودین خیلی بهتر بود. اما اگه میخواهید ارزون تمام بشود و کامل D90 رو فعلا با لنز کیتش تهیه کنید و شروع کنید و کم کم با آشنا شدن با عکاسی و دوربین و نیازهاتون شروع به تهیه لنز کنید. این بهترین راه ممکن است.

انوش