صفحه 1118 از 1201 نخستنخست ... 118 618 1018 1068 1108 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1128 1168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,171 تا 11,180 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط tommygun نمایش پست ها
    دوربین درحال حاضرم نیکون coolpix s9100 کامپکت که دیگه جواب نیاز هامو نمیده و از طرفی خراب شده و دیگه قابل استفاده نیست
    دانش عکاسی خودم در حد مبتدی رو به پیشرفت هست ولی دور و برم پر از حرفه ای گرفته
    نیازم هم بیشتر عکس هایی از حیوانات هستش که مدام درحال تکون خوردن هستن
    ولی نمیدونم چرا کانن 1300d IS II بدون فوکوس دستیه یکی از دلایلم از کوچ کردن به dlsr همین فوکوس دستیه
    با این شرایط همان d3300 کاملا مناسب است هر چه سریعتر بخرید و لذت ببرید بهار را از دست ندهید
    tommygun تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    درود دوست من با اجترام به سابقه بیشتر شما در انجمن،من کاملا با پیشنهاد شما مخالفم

D3400، از نظر بنده واقعا ارزش خرید نداره به دلایل زیر :

1- عدم وجود Sensor Cleaner (تقریبا تمام دوربین های DSLR دنیا غیر D3400 از این آپشن بهرهمند هستند)
    2- عدم وجود درگاه میکروفون (دوستمون ذکر کردن که فیلمبرداری براشون مهمه، اگه ایشون D3400 رو بخرن عملا با هیچ یک از لنز های AF-S امکان فیلمبرداری نخواهند داشت. اگه بخواهند حرفه ای کار کنند، قطعا به لنز ها با اپرچرهای بازتر برای فیلمبرداری نیاز خواهند داشت.)
    3- برخلاف تبلیغات باتری D3300 و D3400 کاملا برابرهست و علت بالاتر رفتن عمرباتری ضعیف تر بودن فلاش D3400 هست یعنی در صورتی که فلاش استفاده نشود، عمرباتری ها یکسان خواهد بود.
    4- فلاش D3300 قوی تر هست. (اختلاف جزئی نیست، اختلاف خیلی هست! هنگام ثبت عکسی با فلاش در سالن سینما مجبور به افزایش ISO شدیم!)
    5- قیمت D3300 پایین تر هست.
    6- سنسور D3300 در تست های DXO امتیاز بالاتری رو نصیب خودش کرده است.
    7- در رنج D3300 میشه به گزینه هایی مثل D5200 با قیمت کمتر و حتی D5300 با کمی هزینه بیشتر فکر کرد.

D3400 تنها و تنها بلتوث رو دراختیار شما قرار خواهد داد.
    درود
    به لحاظ عملکرد سنسور ، داینامیک رنج و عمق رنگ دوربین حدید نیکون ۳۴۰۰ عملکرد خوبی و بهتری نسبت به نسل گذشته خودش به نمایش گذاشته
    به لحاظ وزن نیز سبک تر از نسل پیشین خودش هست
    هرچند دوربین ۳۳۰۰ هم دوربین ارزشمندیست و اتصال میکروفون میتونه یک مزیت باشه برای این دوریین
    اختلاف قیمت این دو دوربین فکر نمیکنم بیش از ۱۰۰ هزار تومن باشد
    هر دو دوربین دوربسن های خوبی هستند و قطعا از خرید هیچکدوم پشیمون نمیشوند
    در واقع در دوربین جدید بیشتر به ارگونومی و وزن به علت وجودی یک دوربین entry level پرداخته شده

سپاس از شما
    yoosefheidari تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط tommygun نمایش پست ها
    دوربین درحال حاضرم نیکون coolpix s9100 کامپکت که دیگه جواب نیاز هامو نمیده و از طرفی خراب شده و دیگه قابل استفاده نیست
    دانش عکاسی خودم در حد مبتدی رو به پیشرفت هست ولی دور و برم پر از حرفه ای گرفته
    نیازم هم بیشتر عکس هایی از حیوانات هستش که مدام درحال تکون خوردن هستن
    ولی نمیدونم چرا کانن 1300d IS II بدون فوکوس دستیه یکی از دلایلم از کوچ کردن به dlsr همین فوکوس دستیه

چند لحظه صبر کنید...فوکوس دستی؟ (با لحن دکتر هلاکویی)
    فوکوس دستی کاربرد زیادی در عکاسی معمول ندارد و معمولا عکسها را خرابتر می کند! سیستم اتوفوکوس دوربینها آن قدرها خوب شده است که فقط در برخی کارهای خاص مثل عکاسی از آسمان شب یا عکاسی ماکرو یا عکاسی روی سه پایه از فوکوس دستی استفاده می شود. این چند مورد هم با افزایش قابلیتهای اتوفوکوس دوربینها در حالت live view و استفاده از سیستم contrast detect بسیار کمتر شده است.

بعضی وقتها واقعا متوجه نمی شوم چرا افرادی که تازه dslr می خرد به این فکر هست که همیشه از مود M استفاده کند و یا همیشه از فوکوس دستی استفاده کند. چه منبعی این توصیه را به کاربران می کند؟!

عکاسی چیزی فراتر از موارد ساده ای همچون نورسنجی یا فوکوس هست! در 90 درصد موارد دوربینها این کارها را با دقت بسیار بالاتری از ما انجام می دهند. پس بهتر است برای بالاتر بردن آمار عکسهای خوبمان و همچنین تمرکز بیشتر روی مسائل مهمتر همچون "نور"، از کلنجار رفتن با M و MF فاصله بگیریم.
    M.Nouri، Moty، yoosefheidari و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

سلام دوستان یکی از اساتید عکاسی یه مطلب جالی گفتن که به نظرم جاش هست اینجا بیان بشه شاید کمکی برای خیلی از دوستان باشه
    با توجه به اینکه خیلی از دوستان از عکاسی روزمره می خان استفاده کنن همون گوشی موبایل خیلی بیشتر هم نیازهاشون رو براورده می کنه
    اینو یادتون نره تعداد افرادی که دوربین dslr با لنز 1 تومنی خرده اند و ماه هاست که دارن خاک می خوره بسیار زیاد هست
    پس نیاز سنجی خیلی مهمه که ایا با وسیله به نام موبایل که کیفیت برای بسیاری از افراد بسنده می کنه نمی تونه جوابگوی عکاسی باشه یا نه بعد برید سمت هزینه کردن
    Moty تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    درود
    به نظرم بدنه 3400 رو تهیه بفرمایید به همراه لنز 18 55 AFp
    اگر ابعاد برای شما مهمه دوربین های میرورلس رو هم ببینید مخصوصا T20 فوجی با لنز 16 50 یا 18 55 که این روزها فکر میکنم به خاطر جشنواره اف خورده
    متاسفانه مساله قیمت برای من مهمه و فکر کنم قیمت دوربین فوجی بالای 3/5 میلیون باشه که بیشتر از 2 برابر نیکون هست.
    تو دوربین های میرورلس زیر 2 میلیون و حتی 2/5 فکر نمیکنم دوربینی بتونه با d3400 رقابت کنه وگرنه حتما میرورلس میخریدم.

اما با توجه به اهمیت فیلمبرداری دوربین واسه من ایا انتخاب d3300 با لنز afp جدید معقولتر نیست؟نسبت به 3400 از لحاظ کیفیتی چیزی رو از دست میدم؟

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط yoosefheidari نمایش پست ها
    متاسفانه مساله قیمت برای من مهمه و فکر کنم قیمت دوربین فوجی بالای 3/5 میلیون باشه که بیشتر از 2 برابر نیکون هست.
    تو دوربین های میرورلس زیر 2 میلیون و حتی 2/5 فکر نمیکنم دوربینی بتونه با d3400 رقابت کنه وگرنه حتما میرورلس میخریدم.

اما با توجه به اهمیت فیلمبرداری دوربین واسه من ایا انتخاب d3300 با لنز afp جدید معقولتر نیست؟نسبت به 3400 از لحاظ کیفیتی چیزی رو از دست میدم؟
    درود
    اگر فیلمبرداری رو حرفه ای قصد دارید دنبال کنید بین این دو دوربین ۳۳۰۰ به لحاظ فقط خروجی میکروفون گرچزینه بهتریست وگرنه به لحاظ کیفیتی بعید میدانم تفاوتی باشد
    نه قطعا تفاوت انقدر محسوس نیست که تصور میکنید
    ولی اگر فیلمبرداری براتون جدیست به سراع دوربین های دیگری بروید از برند کنون پاناسونیک و...
    ولی در حد روزمره و .... فرقی بین این دو دوربین نیست
    اینکه در اینده ایا قصد خرید لنز یا تجهیزات اضافه مثل میکروفون و ... را دارید فکر کنم تاثیر گذار در انتخابتون باشند
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    158

درود
    پیشنهاد میکنم مشخصات میرورلس کنون m3 رو هم چک کنید، قیمتش به بودجه که در نظر دارید میخوره
    ورودی میکروفون هم داره البته اگر از لنز کیتش مثل 55-18و 45-15 برای فیلمبرداری استفاده کنید مشکل صدای فوکوس لنز هم نخواهید داشت.
    وزن کم، کوچک، Wifi، نقاط فوکوس بیشتر، تاچ اسکرین که باز هم در فوکوس کمک میکنه برتری هاش نسبت به d3400 هست
    ویرایش توسط havokh : Saturday 25 March 2017 در ساعت 21:44

كاربر جديد
    تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط havokh نمایش پست ها
    درود
    پیشنهاد میکنم مشخصات میرورلس کنون m3 رو هم چک کنید، قیمتش به بودجه که در نظر دارید میخوره
    ورودی میکروفون هم داره البته اگر از لنز کیتش مثل 55-18و 45-15 برای فیلمبرداری استفاده کنید مشکل صدای فوکوس لنز هم نخواهید داشت.
    وزن کم، کوچک، Wifi، نقاط فوکوس بیشتر، تاچ اسکرین که باز هم در فوکوس کمک میکنه برتری هاش نسبت به d3400 هست
    اگه بخوام بودجمو ببرم بالا که حداقل باید یه فیلمبرداری 60fps داشته باشم دیگه.(اون کنونه نداره)
    حالا زیر دو میلیون و نیم میرورلسی با این مشخصات پیدا میشه که هم aps-c باشه و هم 60fps رو داشته باشه
    وگرنه فک کنم همون 1.5 بدم نیکون که کیفیتو داشته باشم و فیلمبرداری 60 رو هم داشته باشم بهتره
    ویرایش توسط yoosefheidari : Saturday 25 March 2017 در ساعت 22:43

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    158

اگه بخوام بودجمو ببرم بالا که حداقل باید یه فیلمبرداری 60fps داشته باشم دیگه.(اون کنونه نداره)
    حالا زیر دو میلیون و نیم میرورلسی با این مشخصات پیدا میشه که هم aps-c باشه و هم 60fps رو داشته باشه
    وگرنه فک کنم همون 1.5 بدم نیکون که کیفیتو داشته باشم و فیلمبرداری 60 رو هم داشته باشم بهتره

بعد m10 کنون بهتر نیست؟هم 60 fps هست و هم aps-c و هم ارزون تر!!
    درمورد فریم ریت دوستانی که در زمینه ویدئو بیشتر فعال هستن بهتر میتونن راهنمایی کنن تا جایی که میدونم برای خروجی کار روی dvd یا بلوری 30 فریم کفایت میکنه اگر فیلمبرداری اینقدر براتون اولویت داره موردی که الان بیشتر اهمیت داره رزولوشن 4k هست نسبت به فریم ریت 60 در اینصورت میتونید به دوربینهای بریج سوپرزوم که 4k هم پشتیبانی میکنن فکر کنید.

درمورد m10 هم مواردی مثل کیفیت پایین بدنه، نبود هات شو و ارگونومی بد، بنظرم پایین ترین امتیازو در بین میرورلسهای کنون داره اگر بازهم مساله قیمت هست در بخش خرید فروش فروم m3 کارکرده درحدو به قیمت m10 گذاشتن که گزینه ی بهتری هست.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام
    من قصد خرید دوربین کامپکت داشتم. که با تحقیق داخل اینترنت متوجه کیفیت نه چندان بالای آنها در رنج قیمت مد نظرم که زیر 2 تومن هست شدم. به نظرتون برای عکاسی خانوادگی و روزمره در رنج زیر 2 تومن چی بگیرم.