صفحه 1123 از 1201 نخستنخست ... 123 623 1023 1073 1113 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1133 1173 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,221 تا 11,230 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    خواهش می کنم
    اگر سری g2 پیدا بشه بخاطر قابلیت اتصال به Dock بهتره! اما همان نسل اول در تست ها تفاوت بسیار ناچیزی با لنز تایپ 2 کنون همتای خودش داره! البته از نظر خروجی
    از نظر ساخت هم دوستانی که داشتند به اتفاق تاییدش کردند. این مسئله ویدیوها هم دقیقا همین هست و درسته.
    لنز 70-24 تامرون را هم که بنده شخصا استفاده کردم و بسیار لنز خوش ساخت و با کیفیتی برای فول فریمه.
    اما اگر قصدتون خرید بدنه کراپ باشه می شود به لنزهای دیگه فکر کرد.

.
    .
    .

این دو بخش پست هاتون را با هم جواب می دم.
    ببینید وسواسی نباید باشه!
    شما بدنه 70D را تجربه کردید و Wifi هم داشته، نمایشگر لمسی هم در اختیار شما بوده، دلیل فروشتون اگر مسائل شخصی بوده که هیچ، اما اگر صرفا برای ارتقاع به فول فریم بوده بنظرم خیلی عجله کردید.
    بعنوان پیشنهاد شخصی، بنده شخصا بدلیل ماهیت پیگیری عکاسی ای که دارم و اینکه درامدی از این راه برای بنده وجود نداره ترجیح می دم بجای هزینه بالا برای بدنه، لنزهای با ارزش تهیه کنم.
    سرعت تغییر فناوری و تکنولوژی لنزها به سرعت بدنه نیست! بنابراین ماندگاری لنز برای شما بیشتره،
    پیشنهاد شخصی ای که قبلا داشتم برای ترکیب فول فریم با لنزهای 200-70 و 70-24 بود که خاطرتون هست.
    اگر قرار باشه با شرایط شما و باتوجه به توضیحاتی که فرمودید شخصا خرید کنم، لیست زیر را پیشنهاد می دم
    1- Canon EOS 80D و یا Nikon D7200
    2- Tamron 70-200 F/2.8 + Sigma 18-35 F/1.8 و یا بجای لنز سیگما، 55-17 دیافراگم F/2.8 (متناسب با بدنه)
    3- فلاش اسپیدلایت که بنده فقط مدل کنونی را خاطرم هست و نظرم روی 580EX هست که افت قیمتش را هم کرده
    4- سه پایه (بنرو، Sirui اگر گیر بیاد، مانفرتو)
    اینکه بین نیکون و کنون کدام، باور کنید تفاوت چندان زیاد نیست، این شما هستید که باید بدنه را دست بگیرید ببینید از کار کردن با کدام یک لذت بیشتری می برید؟
    ولی طبق قاعده کلی، اگر فیلم برداری هم در نظر دارید، کنون بهتره اما اگر عکاسی باشه نیکون توسط دوستان پیشنهاد می شود. اما در واقعیت، تفاوت بدنه ها به قدری نزدیک به هم هست که نقاط ضعف قوت هم را پوشش می دهند.
    در حوزه فول فریم، دست شما در برندی مثل نیکون بازتره ولی باز هم انتخاب بر اساس سلیقه باید انجام شود.
    قراره شما با بدنه کار کنید نه من که کنون کار کردم یا دوستی که نیکون کار کرده! شاید شما اصلا بدنه های سونی و یا المپیوس را بپسندید! این دلیل بر انتخاب غلط شما نیست!
    بنابراین وسواس را کنار بگذارید! اول تکلیف فول فریم یا کراپ را مشخص کنید! یکی از ملاک های خوب این کار سطح مورد نظر برای چاپ تصویر خواهد بود! تا چه ابعادی تصویر قرار است چاپ شود؟
    بنده تصویر بدنه 8 مگاپیکسلی قدیمی Canon EOS 30D را تا 40x60 چاپ کردم و افتی در خروجی ندیدم!
    حالا که دیگه سنسورها به تراکم بالای 16 رسیده اند و وضعیت به مراتب بهتر شده!!
    بنابراین اگر در همین ابعاد و یا اصطلاحا غیر تبلیغاتی قراره کار کنید، بنظرم کراپ کاملا پاسخگوی شماست
    بعد از انتخاب قطع سنسور، برای انتخاب برند می توانید اقدام کنید!
    شاید دوستان بگویند این دو جابجا توضیح داده شده! ولی بنظرم این روش بهتر خواهد بود چون شما بدون در نظر گرفتن محصولات برند انتخاب صحیح خواهید کرد.
    بعد از مشخص شدن برند نوبت بدنه است (برای انتخاب برند و بدنه، 50 درصد انتخاب را بر اساس سلیقه شخصی و یا اینکه از دست گرفت کدام لذت می برید قرار دهید و 50 درصد نکات فنی؛ پر واضح است که اگر در سلیقه شخصی بدنه ای امتیاز کمتر بیاورد در بخش فنی علی رغم هم امتیاز بودن به راحتی کنار گذاشته می شود)
    و در نهایت لنزها و در مرحله آخر لوازم جانبی
    ارادتمند
    تشكر ويژه به خاطر راهنمايى ،
    دوستمون در پايين فرمودند يه كراپ با 100-50 سيگما و شما ميفرماييد يه كراپ با 70-200 تامرون ، حالا كدام پيشنهاد رو اجرا كنم ؟!

ميخوام بوكه زيبايى داشته باشه ....

فلش رو نميدونم از كدام مدل تهيه كنم ؟! چه برندى چه نوعى !!؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa11 نمایش پست ها
    تشكر ويژه به خاطر راهنمايى ،
    دوستمون در پايين فرمودند يه كراپ با 100-50 سيگما و شما ميفرماييد يه كراپ با 70-200 تامرون ، حالا كدام پيشنهاد رو اجرا كنم ؟!

ميخوام بوكه زيبايى داشته باشه ....
    تفاوت زیادی بین بوکه لنز 100-50 سیگما و 200-70 بنظر بنده وجود نداره
    ولی بدلیل اینکه 200-70 لنزی هست که بر روی فول فریم بسته می شه و فوکال بلندتری داره مقرون به صرفه و دارای دید آینده نگری بهتری نسبت به 100-50 هست
    100-50 برای زمانی مناسبه که هدف شما صرفا بادی کراپ باشه.
    اگر دید آینده نگری برای بدنه فول فریم در کار باشه، بنظرم بهتره دنبالش نروید!
    فلش رو نميدونم از كدام مدل تهيه كنم ؟! چه برندى چه نوعى !!؟
    فلاش رو شخصا یپشنهاد می کنم از برند خود دوربین تهیه کنید.
    حالا اگر کنون خواستید بخرید speedlite 580 بنظرم مناسبه
    برندهای دیگه مثل فوتیکس و ... هم هستند که با توجه به برند قابل تهیه اند و قیمتشون مناسب تره
    در خصوص برند نیکون و مدل فلاشها بنده سر رشته ای ندارم.
    ارادتمند
    amir.komeily، S8M5M و Mostafa11 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

تفاوت زیادی بین بوکه لنز 100-50 سیگما و 200-70 بنظر بنده وجود نداره
    ولی بدلیل اینکه 200-70 لنزی هست که بر روی فول فریم بسته می شه و فوکال بلندتری داره مقرون به صرفه و دارای دید آینده نگری بهتری نسبت به 100-50 هست
    اگر دید آینده نگری برای بدنه فول فریم در کار باشه، بنظرم بهتره دنبالش نروید!

فلاش رو شخصا یپشنهاد می کنم از برند خود دوربین تهیه کنید.
    حالا اگر کنون خواستید بخرید speedlite 580 بنظرم مناسبه
    برندهای دیگه مثل فوتیکس و ... هم هستند که با توجه به برند قابل تهیه اند و قیمتشون مناسب تره
    در خصوص برند نیکون و مدل فلاشها بنده سر رشته ای ندارم.
    ارادتمند
    خوب 70-200 تامرون g2 رو نميدونيد از كجا ميشه تهيه كرد ؟!
    اين لنز 70-200 قديم هم سايت ديجي كالا ١ تومان اختلاف قيمت داره با همه سايت ها ى فروش دوربين يه چك بكنيد
    https://www.digikala.com/Product/DKP.../tab-comments/

كاربر جديد
    تشکر کرده
    52

با سلام خدمت اساتید بزرگوار . عرض کنم خدمتتون که بعد از تقریبا 2 سال !!! مطالعه و تحقیق در مورد انتخاب دوربین دیجیتال هنوز هم به نتیجه ای نرسیدم .
    زیاد با عکاسی غریبه نیستم و یه دورانی با دوربینهای آنالوگ و عکاسی سیاه و سفید و ظهور در تاریکخانه کار کردم . هدفم از خرید دوربین ، عکاسی خانوادگی در محیط منزل و بیرون و گهگاهی طبیعت و به طور کلی عکاسی آماتور به طور نیمه جدی و صرف هزینه اندک برای لنز و سه پایه در آینده . هر دوربینی هم داشته باشم بسیار علاقه مندم که تمام تنظیمات و حالت های غیر اتومات عکاسی و ریزه کاریهاش رو در بیارم و بلد باشم. البته از سهولت و تکمیل بودن حالت اتومات هم غافل نیستم .
    در تحقیقاتم ابتدا از کامپکتها شروع کردم ( به دلیل سهولت حمل و نقلشون) بعد رسیدم به کامپکتهای پیشرفته ( به خاطر کیفیت تصویرشون) . بعد کیفیت تصویر اینها هم منو راضی نکرد و از DSLR های سطح پایین شروع کردم ولی امکاناتشون راضیم نکرد تا اینکه رسیدم به 70 دی کنون و اخیرا 80 دی و حتی تا 6دی هم بالا رفتم ولی دیدم ارزش نداره برای عکاسی آماتوری اینهمه هزینه کرد فقط به این دلیل که 2-3 استاپ نورگیری زیادتری داره. همین شد که توقعاتم رو پایین آوردم .
    .
    حدود بودجه برای لنز اولیه و بادی نهایتا 4 تومن در نظر گرفتم . لنزهای مورد علاقه ام هم 10-18 و 18-55 یا نمونه بلند ترش 18-135 و پرایم 50 اس تی ام هستش . و یا نمونه های نیکونی در صورت خرید بادی نیکونی.
    الان هم کاملا گیج هستم و گزینه های مختلفی رو جلوم دارم . از 3400 دی خوش قیمت نیکون گرفته تا 80 دی کنن با اون اتوفوکوس بینظیرش.
    تا حد امکان قصد دارم هزینه کمتری بکنم و 3300 یا 3400 نیکون بگیرم ولی میترسم بعدا بخاطر کم بودن دکمه ها و تنظیمات در دسترسش و همینطور اتوفوکوس ضعیفش پشیمون بشم و از عکاسی باهاش لذت نبرم.
    و اینکه در صورت خرید هر دوربینی شاید تا چندین سال نتونم عوضش کنم . دوربینی میخوام که رفیق چندساله بشه برام.
    میبخشید که سرتون رو به درد آوردم . از شما اساتید گرامی خواهشمندم که من رو راهنمایی بفرمایید.
    یه سوال دیگه اینکه در مسافرت و طبیعت گردی همراه بردن dslr ها چقدر اذیت میکنه ؟ نسبت به کامپکتها

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط S8M5M نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید بزرگوار . عرض کنم خدمتتون که بعد از تقریبا 2 سال !!! مطالعه و تحقیق در مورد انتخاب دوربین دیجیتال هنوز هم به نتیجه ای نرسیدم .
    زیاد با عکاسی غریبه نیستم و یه دورانی با دوربینهای آنالوگ و عکاسی سیاه و سفید و ظهور در تاریکخانه کار کردم . هدفم از خرید دوربین ، عکاسی خانوادگی در محیط منزل و بیرون و گهگاهی طبیعت و به طور کلی عکاسی آماتور به طور نیمه جدی و صرف هزینه اندک برای لنز و سه پایه در آینده . هر دوربینی هم داشته باشم بسیار علاقه مندم که تمام تنظیمات و حالت های غیر اتومات عکاسی و ریزه کاریهاش رو در بیارم و بلد باشم. البته از سهولت و تکمیل بودن حالت اتومات هم غافل نیستم .
    در تحقیقاتم ابتدا از کامپکتها شروع کردم ( به دلیل سهولت حمل و نقلشون) بعد رسیدم به کامپکتهای پیشرفته ( به خاطر کیفیت تصویرشون) . بعد کیفیت تصویر اینها هم منو راضی نکرد و از DSLR های سطح پایین شروع کردم ولی امکاناتشون راضیم نکرد تا اینکه رسیدم به 70 دی کنون و اخیرا 80 دی و حتی تا 6دی هم بالا رفتم ولی دیدم ارزش نداره برای عکاسی آماتوری اینهمه هزینه کرد فقط به این دلیل که 2-3 استاپ نورگیری زیادتری داره. همین شد که توقعاتم رو پایین آوردم .
    .
    حدود بودجه برای لنز اولیه و بادی نهایتا 4 تومن در نظر گرفتم . لنزهای مورد علاقه ام هم 10-18 و 18-55 یا نمونه بلند ترش 18-135 و پرایم 50 اس تی ام هستش . و یا نمونه های نیکونی در صورت خرید بادی نیکونی.
    الان هم کاملا گیج هستم و گزینه های مختلفی رو جلوم دارم . از 3400 دی خوش قیمت نیکون گرفته تا 80 دی کنن با اون اتوفوکوس بینظیرش.
    تا حد امکان قصد دارم هزینه کمتری بکنم و 3300 یا 3400 نیکون بگیرم ولی میترسم بعدا بخاطر کم بودن دکمه ها و تنظیمات در دسترسش و همینطور اتوفوکوس ضعیفش پشیمون بشم و از عکاسی باهاش لذت نبرم.
    و اینکه در صورت خرید هر دوربینی شاید تا چندین سال نتونم عوضش کنم . دوربینی میخوام که رفیق چندساله بشه برام.
    میبخشید که سرتون رو به درد آوردم . از شما اساتید گرامی خواهشمندم که من رو راهنمایی بفرمایید.
    یه سوال دیگه اینکه در مسافرت و طبیعت گردی همراه بردن dslr ها چقدر اذیت میکنه ؟ نسبت به کامپکتها
    سلام شبتون به خیر
    عمر مفید عکاسی هر شخص نهایتا ۴۰ سال است بعد شما دو سال در حال تصمیم گیری هستید؟
    ضعیفترین دوربینهای عکاسی dslr فعلی از بهترین دوربینهای ۱۰ سال قبل امکانات و قدرت بیشتری دارند شک را کنار بگذارید و بخرید
    اگر بودجه شما حدود ۴ ملیون است با توجه به لنزهایی که نام بردید بادی گران قیمت نمیتوانید بخرید
    بنده از کنون سر رشته چندانی ندارم دوربین دی ۳۳۰۰ یا دی ۵۳۰۰ نیکون هر کار آماتوری تا نیمه حرفه ای را انجام میدهند و باقی پول را نگه دارید تا لنز های حرفه ای تر مورد نیاز را تهیه کنید
    هزینه هایی مثل کیف و رم و مخصوصا اسپید لایت و سه پایه را هم در نظر داشته باشید
    در مورد مسافرت بردن دوربین سنگین قطعا راحت نیست ولی دوربینی مثل ۵۳۰۰ با لنز ۱۸-۱۴۰ به خوبی جوابگو است و خیلی هم سنگین نیست
    amir.komeily و S8M5M تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

...دوربینی میخوام که رفیق چندساله بشه برام...
    با احترام به راهنمایی کامل enybody عزیز
    من بخوام رفیق چند ساله داشته باشم، از سری d7xxx برمیدارم.
    Nima Sadigh، enybody، S8M5M و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

ارادتمند
    درود
    چرا همه درمورد این لنز این مورد رو عرض میکنن؟
    توی این یک ماهی که مشغول به کار در آتلیه هستم و با فول فریم ها سروکار دارم، توی تنظیمات D610 گزینه ای دیدم که دوربین رو از یک دوربین FX به DX تبدیل میکرد! حالا نمیدونم تا چه حد ارزش داره و اصلا سخت افزاری هست یا صرفا کراپ عکسه. اما هرچه که باشه خطای vignetting رو برطرف میکنه.
    به نظر من این لنز چه روی فول فریم چه روی کراپ باید عالی باشه،درمورد شارپنس و مشخصاتش که هیچ نمیگم و سایت های معتبر زیادی لنز رو بررسی کردن(تاریک شدن گوشه ها روی فول فریم اصلا فکر کنم به درد ما هم بخوره! چون عمدا اینکارو برای تاریک شدن گوشه های پرده انجام میدیم)
    حداقل به نظرم برای ما آتلیه کارا خیلی لنز به درد بخوری باشه! و همینطور روی فول فریم فکر کنم لنز خیابونی خیلی خوبی هم باشه!
    چرا که لنز های کیت شارپنس کافی ندارن و لنز های پرایم دست و بال مارو برای کادربندی میبندن و خلاصه مسئله شده برامون...
    تقریبا لنز 50، 85 و 105 رو در قالب یک لنز ارائه میده، البته من هیچوقت تستش نکردم، ندیدمش از خطا های فوکسش و ناسازگاری هاش خبر ندارم، اما اینجور که آمارش نشون میده باید لنز خیلی به درد بخوری باشه!
    اگه تجربه ای دارید و نکته ای هست که تقریبا به هیچکس این لنز پیشنهاد نمیشه خوشحال میشم با بنده در جریان بذارین

فکر میکنم ترکیب 18-35 سیگما، که اپرچر 1.8 داره
    با همین 50-100 که مجدد اپرچر 1.8 داره
    با لنز 70-300 AFP جدید نیکون
    بهترین ترکیب عکاسی که بنده همیشه آرزوش رو داشتم هست!
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

.
    اول از همه با نظر دوستمون موافقم که هر چه سریعتر نسبت به شروع عکاسی به صورت جدی اقدام کنید. با اینکه در این مسئله چیزی به اسم اشتباه وجود ندارد و ضرر و زیان در آن بسیار ناچیز است، بعضی وقتها اشتباه کردن هم جزیی از مسیر هست و کلی از یادگیری در اشتباهات به دست می آید.

با توجه به توضیحی کاملی که از خودتون و نیازهایتان دادید من پیشنهادم بدنه های سری مشابه d7100 یا d7200 و یا در کنون 70d و 80d هست. در این بدنه ها برای کنترل تنظیمات همچون ایزو، سرعت شاتر و دیافراگم دکمه ها و wheel(چرخانک!) های جدا وجود دارد که کار را در بسیاری از موارد راحتتر می کند. بسیاری از دوستان از جمله خود بنده با خرید بدنه های سری پایینتر به سرعت به سمت بدنه های با قابلیتهای بیشتر آمده ایم.
    در مورد انتخاب بین نیکون و کنون، من صد درصد کنون را به شما توصیه می کنم؛ چون خود شما اول اسم کنون و لنزهایش را آوردید. همین گرایش حتی اگر در ناخودآگاهتان است را در پیش گیرید و وقت خود را با اختلافهای جزیی بین نیکون و کنون تلف نکنید. پیشاپیش 70d یا 80d مبارکتان باشد.
    در مورد مسافرت و طبیعت گردی خوب برای من حمل و نقل dslr در روزهای اول اذیت کننده نبود و با علاقه فراوان آن را حمل می کردم. ولی بعدا در بسیاری مواقع که عکاسی جدی نبود و صرفا هدف ثبت خاطرات بود از گوشی خود استفاده می کردم. با گذشت زمان کم کم تعادلی بین استفاده از دوربین بزرگ و دوربین کوچکترمان ایجاد می شود.
    در حال حاضر اختلاف بین کامپکتها و دوربینهای موبایل ها بسیار کم شده است و به نظر من خرید دوربین کامپکت آن هم با سنسور زیر 1 اینچ کاملا اشتباه است. البته بعضی وقتها عکاسی با سنسورهای با سایز زیر دوربینهای کراپ را هم به صرفه نمی بینم.
    یادمان نرود که تعویض لنز قابلیت مهمی هست. مثلا لنز 10-18 در هیچ دوربین کامپکت و در هیچ برند dslr دیگری مشابه ندارد.
    amir.komeily و S8M5M تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه E.Fattahi آواتار ها
    تشکر کرده
    1252

با سلام و احترام
    بنده در حال حاضر یک عدد دوربین نیکون دی 5100 دارم که از عکاش راضیم ولی اندازه و حمل و نقلش خیلی سخته.
    میخواستم بدونم دوربین کامپکت حرفه ای که کیفیت و امکاناتش در حد DSLR باشه چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟
    Samsung Nx2000
    Instagram

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط E.Fattahi نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    بنده در حال حاضر یک عدد دوربین نیکون دی 5100 دارم که از عکاش راضیم ولی اندازه و حمل و نقلش خیلی سخته.
    میخواستم بدونم دوربین کامپکت حرفه ای که کیفیت و امکاناتش در حد DSLR باشه چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟
    درود
    شما بهتره برید سراغ میرورلس ها که از نظر اندازه سنسور و خیلی از امکانات و خروجی در همون حد هستند
    مثل a3 و a10 فوجی
    M3 و m10 کنون
    msh2200 و E.Fattahi تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography