صفحه 1147 از 1201 نخستنخست ... 147 647 1047 1097 1137 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1157 1197 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,461 تا 11,470 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Avatco نمایش پست ها
    ممنونم از شما
    خوب پس با این اوضاع میریم سمت انتخاب بین D750 و D7500 ( فعلا بحث داشتن لنز هم فراموش کنیم )
    حالا انتخاب شما چیه ؟
    از نظر خودم D7500 دوربین خیلی خوبیه ( سنسور با کیفیت مدل D500 و امکانات بروز و مناسب ) ، البته هنوز وارد بازار ایران نشده ولی تا 1 ماه آینده حتما موجود خواهد شد
    از طرفی هم D750 یه فول فریم با کیفیت و مناسب اما قدیمی !
    من بین انتخاب این 2 تا موندم .... D7500 جدیده و امکانات خوبی داره + از D500 هم سنسورش رو به ارث برده و سنسور نور سنجی و فوکوس خیلی خوبی داره
    و از یک سمت هم D750 یه فول فریمیه که ماله 2 سال و نیم پیش و دیگه تا حدی هم قدیمی شده

واقعا موندم کدوم رو انتخاب کنم
    خودم تا امروز کراپ داشتم D5500 ، D7100 مشکل خاصی هم نداشتم و راضی بودم با D810 هم تو اتلیه عکاسی صنعتی میکنم و خیلی خیلی عالیه
    حالا بین انتخاب یه کراپ جدید و بروز شده و یک فول فریم قدیمی و مناسب موندم
    ببخشید من فقط چیزی که به ذهنم رسید رو محض راهنمایی عرض کردم ولی نمیتونم دوربین یالنزی رو به فردغریبه ای با پیشفرضهای ناملموس پیشنهاد بدم. و به نظر شماهم راهنمایی بگیرید ولی اینکه ازدوستان به خصوص درفضای مجازی بخواهیددوربینی رومشخصا توصیه کنند وشماهم طبق همان نظر خرید کنید ممکن هست به خطا بیانجامد. معمولا هرکسی باتوجه به پیشفرضهای شخصی توصیه ای میکند ولی این شما هستید که میدانید شکل عکاسی تان وبودجه تان چه چیزی لازم دارد. من فکر میکنم اینجا مسئله ساده است:
    شما همینکه ببینید به یک سنسور بزرگ نیاز دارید یا یک سنسور کوچک موضوع ختم میشود.

که ان هم بسیار به نوع عکاسی تان بر میگردد؟ وژانر مورد نظرتان؟ وانتظاراتتان از مثلا نوع بوکه وکیفیت وکمیت عکس و...؟
    safira تشکر می‌کند.

كاربر جديد safira آواتار ها
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    با توجه به لنزهای شما خرید D750 توصیه می‌شود. در مورد برخی دوربین‌ها مانند D750 سال ساخت چندان مهم نیست. چون هنوز این دوربین یکی از بهترین دوربین‌های این رده محسوب می‌شود.
    ممنون از راهنماییتون
    پس نظر شما اینه که برم سمت فول فریم و D750 بگیرم
    فقط یه سوال ؟
    آیا من که تا الان با D5500 ، D7100 و D7200 کار کردم و راضی بودم برم سمت فول فریم تفاوت چشم گیری رو در کیفیت عکس های سنسور فول فریم میبینم ؟
    برای من کیفیت عکس مهمه ( خارج از بحث لنز ) میخوام حدودی بدونم خروجی عکس از بادی های فول فریم چقدر با کیفیت تر از کراپ ها هستند ؟

ببحشید زیاد سوال میکنم
    چون واقعا گیج شدم تو این زمینه و انتخاب بادی مناسب

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نيكون d3300 وايرلس نداره ايا تجهيزات جانبي براي وايرلس كردن اون وجود داره اسمش چيه حدود قيمتش چنده؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط artclub نمایش پست ها
    نيكون d3300 وايرلس نداره ايا تجهيزات جانبي براي وايرلس كردن اون وجود داره اسمش چيه حدود قيمتش چنده؟
    برای استفاده از امکانات وایرلس و انتقال تصاویر باید اداپتور وایرلس جداگانه بخرید و به بادی وصل کنید جدیدا همه دوربین ها وایفای داخلی دارند. تو این رده به D3400هم میتونید فکر کنید اگر وایفای براتون مهمه
    artclub تشکر می‌کند.

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط artclub نمایش پست ها
    دوست من خرید کیت وایرلس برای d3300 صرف اقتصادی نداره قیمتش بالاست، پول کیت وایرلس و d3300 روی هم، میشه قیمت خرید d5300 ، پس اگر وایرلس میخواهید، d5300 خریداری کنید، لازم به ذکره که d5300 سیستم فوکس بهتری هم داره و داینامیک رنجش هم بالاتره، صفحه چرخان هم که دراختیار شما میذاره.

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.amin نمایش پست ها
    برای استفاده از امکانات وایرلس و انتقال تصاویر باید اداپتور وایرلس جداگانه بخرید و به بادی وصل کنید جدیدا همه دوربین ها وایفای داخلی دارند. تو این رده به D3400هم میتونید فکر کنید اگر وایفای براتون مهمه
    دوست عزیز چرا راهنمایی غلط میکنید، d3400 دارای وایرلس نمی باشد، دارای بلوتوث می باشد، و مجدد برای وایرلس نیاز به کیت هست
    خارج از این قضیه این دوربین فلشش ضعیفه، میکروفون نمیخوره، sensor cleaner نداره(فقط این بادی تو دنیا هست که سنسور کلینر نداره!) ، ISO ضعیف تری داره و تا وقتی d3300 تو بازاره، ارزش خریدبا d3300 هست، هم ارزان تر هم بهتر
    d5600 و d3400 دو آپدیت نا امید کننده بودند
    hobor971، کوروش و artclub تشکر می‌کنند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

ممنون از راهنماییتون
    پس نظر شما اینه که برم سمت فول فریم و D750 بگیرم
    فقط یه سوال ؟
    آیا من که تا الان با D5500 ، D7100 و D7200 کار کردم و راضی بودم برم سمت فول فریم تفاوت چشم گیری رو در کیفیت عکس های سنسور فول فریم میبینم ؟
    برای من کیفیت عکس مهمه ( خارج از بحث لنز ) میخوام حدودی بدونم خروجی عکس از بادی های فول فریم چقدر با کیفیت تر از کراپ ها هستند ؟

ببحشید زیاد سوال میکنم
    چون واقعا گیج شدم تو این زمینه و انتخاب بادی مناسب
    سلتم مهمترین سوال این است که اگر شما ۷۲۰۰ دارید چه کاری را برای شما انجام نمیدهد که مایل به تعویض هستید جواب این سوال جواب دوربین بعدی شماست
    کیفیت عکس که میفرمایید مهم است توصیف کلی است واقعا چه نیازی دارید؟ بوکه بهتر ؟نویز کمتر؟
    hobor971 و safira تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوست من خرید کیت وایرلس برای d3300 صرف اقتصادی نداره قیمتش بالاست، پول کیت وایرلس و d3300 روی هم، میشه قیمت خرید d5300 ، پس اگر وایرلس میخواهید، d5300 خریداری کنید، لازم به ذکره که d5300 سیستم فوکس بهتری هم داره و داینامیک رنجش هم بالاتره، صفحه چرخان هم که دراختیار شما میذاره.

دوست عزیز چرا راهنمایی غلط میکنید، d3400 دارای وایرلس نمی باشد، دارای بلوتوث می باشد، و مجدد برای وایرلس نیاز به کیت هست
    خارج از این قضیه این دوربین فلشش ضعیفه، میکروفون نمیخوره، sensor cleaner نداره(فقط این بادی تو دنیا هست که سنسور کلینر نداره!) ، ISO ضعیف تری داره و تا وقتی d3300 تو بازاره، ارزش خریدبا d3300 هست، هم ارزان تر هم بهتر
    d5600 و d3400 دو آپدیت نا امید کننده بودند
    بله درسته من با snapbridge اشتباه گرفتم تنها تفاوت d3400 و d5600 با نسل قبلیشون فقط همین snapbridge که میگن کارامد نیست. دلیل نمیشه بگی d3300 بهتره.نقطه ضعفاشون یکین. نیکون که نمیاد بدتر کنه محصول جدیدش رو، حداقل تغییرش نمیده!! در کل برای دوستمون همونطور که گفتی d5300 و بنظرمن d5500 خیلی سرتر از d3300
    artclub تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام. دوستان در این فروم کلی از پست هارو خوندم ولیبازم نیاز به هم فکری و راهنمایی شما دارم.
    من الان دوربین نیکون کولپیکس پی 510 دارم ولی به فکر ارتقا و خرید dslr رو دارم و البته الان و طی حدود 2 سال می تونم دوربین کراپ تهیه کنم ولی بعدش مطمئنن به سمت و سوی فول فریم میرم .
    در این بین مطالب زیادی در مورد لنزها و بادی ها خوندم و دوربین نیکون D5300 رو تقریبا انتخاب کردم و البته d5500 صفحه نمایش لمسی داره و 550هزار تومن گرون تره و فکر نمی کنم الان تو این وضعیت که بیشتر درگیر لنز با کیفیت تری هستم لمسی بودنش برام خیلی مهم و یا کاربردی باشه!
    تا جایی که تو وبسایت ها و تحلیل های یوتیوب دیدم تقریبا همه لنز های کیت رو رد می کنن به خاطر کیفیت نه چندان خوب . در وبسایت dxomark هم چک کردم چندتا لنز رو پیشنهاد داد که بالای 3 میلیون تمون قیمتشون بود و در حال حاضر نمی تونم تهیه کنم و ما بین این موضوعات موندم که آیا لنز fx بگیرم که بعد 2-3 بتونم برای فول فریم هم استفاده کنم؟ ولی چه لنزی ؟
    به عنوان مثال برای شروع و اینکه یه مدتی بتونم باهاش کار کنم کدوم یک از لنزهای زیر بیشتر مفیده

سوال اول :
    Nikon AF-S VR Zoom-Nikkor 24-120mm f/4G ED که لنز fx هستش 2.300.000 هم قیمتش و رنج زوم خوبی داره ولی برای عکاسی داخلی که به خاطر رشته ام که معماریه برام لازمه میشه 24*1.5=36 با این حساب برای عکاسی تو فضای داخلی جوابگو نیست؟ چه میشه کرد ؟

سوال دوم :
    لنز های زوم مثل 55-200 یا 18-200 یا 18-140 هم هستن ولی من بعدا روی فول فریم نمی تونم استفاده کنم و اینکه کیفیتشون برای شارپنیس عکس چقدر خوبه یا بد ؟ اینا قیمتشون از 500 تا 1200 هستن .

سوال سوم :
    یا اینکه یه لنز پرایم خوب بگیرم و بعد از چند وقت که شرایطم مساعدتر شد یه لنز واید-زوم خوب بگیرم , مثلا الان اگه لنز Nikon AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G رو بگیرم چقدر عکاسی با دوربینم با این لنز می تونه مفید باشه؟ بطب فکر کنم خیلی محدودم کنه فرضا اگه 8-9 ماه فقط همین رو داشته باشم؟! یا 35م.م نیکور

سوال چهارم :
    تو وبسایت dxomark یه سری P-Mpix معرفی شدن که نشون میده شارپنس عکس با ترکیب لنز و دوربین انتخاب شده چطوره, این اعدا واقعا چقدر ملموس هستن ؟ یا این حساب برای نیکون d5300 به جز لنز های پرایم بقیه لنزها حدود 10 p-mpix میده!

لطفا در مورد ترکیب لنز و دوربین و اینکه این اعداد سوال 4 چقدر با چشم دیده میشه و احساس ؟

كاربر جديد safira آواتار ها
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط enybody نمایش پست ها
    سلتم مهمترین سوال این است که اگر شما ۷۲۰۰ دارید چه کاری را برای شما انجام نمیدهد که مایل به تعویض هستید جواب این سوال جواب دوربین بعدی شماست
    کیفیت عکس که میفرمایید مهم است توصیف کلی است واقعا چه نیازی دارید؟ بوکه بهتر ؟نویز کمتر؟

کیفیت تصویر و شارپنس بالا برام مهمه !
    و اینکه من دوست دارم در شب از مناظر و تهران عکاسی کنم حس میکنم فول فریم بهتر عمل میکنه تو این شرایط !
    حالا نمیدونم درست میگم یا اینکه تفاوت زیادی با ارتقا به فول فریم حس نمیشه ؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

کیفیت تصویر و شارپنس بالا برام مهمه !
    و اینکه من دوست دارم در شب از مناظر و تهران عکاسی کنم حس میکنم فول فریم بهتر عمل میکنه تو این شرایط !
    حالا نمیدونم درست میگم یا اینکه تفاوت زیادی با ارتقا به فول فریم حس نمیشه ؟
    چرا حس میشه
    safira تشکر می‌کند.