صفحه 1153 از 1201 نخستنخست ... 153 653 1053 1103 1143 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1163 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,521 تا 11,530 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    اول که اگه 55-200 رو برای گرفتن بوکه روی فوکال بالا انتخاب کردید به نظرم انتخاب خوبی نبوده و اگه امکان بازگشت هست اینکارو بکنید،
    روی فوکال 200 شما باید خیلی از سوژه دور شوید که 50mm به شما بوکه بیشتری با فاصله کمتر خواهد داد
    دلیل خریدم (میشه گفت نه انتخابم) درصدی گرفتن بوکه بود و حقیقتش بیشتر دلیلم این بود که یه لنز زوم بخرم و و داشته باشم و استفاده کنم و با حالات و چگونگی کار با لنز زوم هم اشنا بشم.اما بازم عرض میکنم گرفتن بوکه بیشتر نسبت به 1855 در اپرچر یکسان هم یکی از دلایل بود.

اما اگر استفاده ی زوم میخواهید بکنید خوب هست، هرچند شخصا ماکس 300 رو دوست دارم و 200 به نظرم یه جوریه!
    دقیقا همین حس رو دارم ! اما از اون جهت که مدتیه هی دس دس میکنم برا خرید لنز و هی مطالعه میکنم دربارش تا به حساب انتخاب بهتری داشته باشم ! یه جورایی حوصله ام سر رفت و گفتم بابا بزار حالا اینو بخرم ببینم اصن تعویض لنز چه مزه ای داره !! تا بعد . والا !

لنز 50 با اینکه روی کراپ میشه 75، باز هم به نظر من "پرتره" نیست! البته خیلی میشه باهاش پرتره های خوبی ثبت کرد و من خودم دارم اینکارو میکنم، اما به شدت نیاز به 105 رو حس میکنم که هرموقع این نیاز تقویت میشه یه نگاه به قیمتش میندازم و دیگه نیاز بهش رو حس نمیکنم!
    از فرمول مذکور بنده هم معمولا بهره میبرم !

اما خوبی لنز 50 اینه که خیلی کارا میشه باهاش کرد! از عکس های قدی و خانوادگی گرفته تا خیابونی و سوژه های خاص و غیره و غیره اما فوکال بالاتر دیگه صرفاً پرتره میشن
    50 رو خیلی دوست دارم اما اینجا نسبت به بقیه لنز ها قیمت خیلی عجیبی داره ؛ واقعا دلیلش رو نمیدونم .

درمورد فول فریم، تفاوت بسیار کم، بسیار جزئی، خصوصا برای شما. تاثیر ضرب 1.5 اونقدر زیاد نیست، یعنی اگه شما به جای تغییر بدنه، 50mm f1.4 رو بگیری، بوکه ای که میگیری از 50mm f1.8 روی فول فریم بیشتره. و البته اینو هم بدون که اینجوری نیست هرچی اپرچر بیاد پایین و چه بهتر برا پرتره، فول فریم چون عمق میدان رو خیلی تنگ میکنه باعث میشه مثلا دماغ سوژه شما شفاف بشه چشمش تار بشه و بالعکس و مجبور به بستن اپرچر بشید که توی کراپ عمق گشاد! خیلی کمک میکنه
    خارج ازینکه بعد از کوچ به فول فریم خیلی از لنز هارو مجبور میشید در قیمت بالاتر هزینه بکنید نمونه اش لنز کیت که 280 تومن کراپ کجا یک و نیم میلیون فول فریم کجا
    اگر تفاوت در این حده که کلا منتفیه.اگر با همین کراپ و 50 و 1.4 بوکه ای بهتر از فول فریم بگیرم که اصلا برای بنده منطقی نیست خرید فول فریم.اون مورد قرمز هم نکته ظریفیه که دقیقا باید بهش توجه بشه چون واقغا میتونه ازاردهنده بشه.

با احترام

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط XoMa نمایش پست ها
    دلیل خریدم (میشه گفت نه انتخابم) درصدی گرفتن بوکه بود و حقیقتش بیشتر دلیلم این بود که یه لنز زوم بخرم و و داشته باشم و استفاده کنم و با حالات و چگونگی کار با لنز زوم هم اشنا بشم.اما بازم عرض میکنم گرفتن بوکه بیشتر نسبت به 1855 در اپرچر یکسان هم یکی از دلایل بود.

دقیقا همین حس رو دارم ! اما از اون جهت که مدتیه هی دس دس میکنم برا خرید لنز و هی مطالعه میکنم دربارش تا به حساب انتخاب بهتری داشته باشم ! یه جورایی حوصله ام سر رفت و گفتم بابا بزار حالا اینو بخرم ببینم اصن تعویض لنز چه مزه ای داره !! تا بعد . والا !

50 رو خیلی دوست دارم اما اینجا نسبت به بقیه لنز ها قیمت خیلی عجیبی داره ؛ واقعا دلیلش رو نمیدونم .

اگر تفاوت در این حده که کلا منتفیه.اگر با همین کراپ و 50 و 1.4 بوکه ای بهتر از فول فریم بگیرم که اصلا برای بنده منطقی نیست خرید فول فریم.اون مورد قرمز هم نکته ظریفیه که دقیقا باید بهش توجه بشه چون واقغا میتونه ازاردهنده بشه.

با احترام
    سلام فكر نميكنم خريد f1.4 براي شما منطقي باشه، مگر اينكه نياز به دو استاپ بيشتر نوردهي داشته باشيد نه فقط بوكه ي بهتر اگه بوكه ي بهتر ميخوايد 85mm گزينه ي خوبيه برا پرتره ولي مثل 50 versatile نيست
    ضمنا تفاوت فول فريم و كراپ سنسور اصلا جزئي نيست فقط نياز به كاربري شما نميشه
    براي بررسي كامل f1.4 vs f1.8 50mm به اين لينك مراجعه كنيد https://m.youtube.com/watch?v=BF781_yKEjQ

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.amin نمایش پست ها
    ضمنا تفاوت فول فريم و كراپ سنسور اصلا جزئي نيست فقط نياز به كاربري شما نميشه
    https://www.youtube.com/watch?v=PHYidejT3KY

negligible negligible negligible negligible negligible negligible negligible negligible negligible negligible negligible

خواهش میکنم دوباره بحث شارپتر بودن و شاخ بودن خدا بودن فول فریم راه نندازین و تازه کار هارو منحرف نکنید که اصلا اینجا جاش نیست
    msh2200، amir.komeily و XoMa تشکر می‌کنند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

با احترام
    درود
    بخشید بنده از وسط های بحث وارد شدم و مجبور شدم کل مطالب شما و پیام دوستان رو مطالعه کنم. ترجیح دادم از این پیام شما شروع کنم
    سلام دوستان .

بنده در حال حاضر d5100 نیکون رو دارم و به چند دلیل که مهمترینش فقدان موتور فوکوس داخلی هست قصد دارم اونو با d7100 تعویض کنم. قیمت لنز های دارای موتور فوکوس خیلی بالا هست و این برای بنده که به حالات مختلف عکاسی علاقه مندم و طبیعتا برای هر حالت هم لنزی مورد نیاز هست ! مشکل ساز شده.البته سیستم فوکوس قوی تر نقاط فوکوس خیلی بیشتر ؛ کیفیت بالاتر سنسور هم از جمله دلایل این تصمیم هستن.

سوالم اینه نظرتون درباره انتخابم چیه ؟ یه مقدار بالاتر هم میتونم هزینه کنم اما خیلی نه !
    اگر برای لنز بودجه جدا در نظر نگرفتید بله همین خوبه. اما اگر لنز را از این مقوله جدا ببینیم بنظرم D7200 هم ارزش فکر کردن داره
    دوستان در مورد دلایلش صحبت کردند ولی من یک مورد را که اشاره نشده اضافه می کنم. معمولا استقامت این رده بدنه نسبت به بقیه بالاتره و از طرفی فروشش هم راحت تر و هم کم ضرر تر خواهد بود.
    هم رده دوربین 7100 نیکون ؛ در برند کنون کدوم سری هست ؟ که موتور داخلی داشته باشه برای فوکوس و بقیه مشخصاتش یکسان باشه؟
    در کنون شما باید به بادی مثل 70D و 80D و اخیرا هم یک سری جدید به نام 77D فکر کنید.
    کنون داستان موتور فوکوس داخلی و خارجی نداره و همشون یک فرم هستند.
    فقط نوع سیستم فوکوس متفاوته که البته در نیکون هم هست مثل USM یا STM و ...
    با توجه به مقوله تعویض لنز ؛ قیمت لنز های سازگار با کدوم برند معمولا بهتر و همچنین در دسترس تره ؟

ممنون
    با احترام
    خوب این یک اصل کلیه
    همانطور که دوستان اشاره کردند برایند قیمت لنزها در هر دو برند یکی خواهد شد. اینکه لنزهای قدیمی به اصطلاح موتور داخلی یا خارجی در نیکون قابل تهیه است که ممکنه ارزانتر باشند در کنون نیست ولی در ایران در برخی لنزهای شرکت های Third Party مثل سیگما، توکینا و تامرون شاهد تفاوت قیمت 100 الی 200 هزار تومانی بین مانت های نیکون و کنون هستیم که البته در ایران هست و در بازار جهانی اینظور نیست.

البته که درسته و لازم به عرضه که بنده با کیت لنز 1855 خود دوربین تونستم به نتایج قابل قبولی برای این سطح از امکانات برسم و ضمن شنیدن افرین و دمت گرم های دوستان ؛ حداقل خودم راضی باشم!!!
    درباره لنز هم دیروز یه لنز 55-200 خریدم ؛ منتظرم پست بیارتش که هنوز نیوورده !!
    در این که ضعف ابزار با پشتکار قابل جبران هست شکی نیست ولی تفاوت زمانی ملموس خواهد شد که شما خودتون تجهیزات برتر را با لوازم فعلی مقایسه کنید.
    من نمی گم شما لنز فیکس بخر و ...
    کاربری شما بنظرم طوری نیست که لنز فیکس براتون کارایی مطلق داشته باشه و بعنوان یک لنز مکمل باید بهش فکر کنید.
    از طرفی لنز 200-55 که تهیه کردید بعنوان یک لنز کاربردی موقتی برای شما خوبه ولی وضعیت یکی از دوستان صمیمی خودم را برای بنده شبیه سازی کرده
    ایشان یک بادی D7000 خرید و هرچقدر به او اصرار به خرید لنز مناسب تر داشتم به دلیل هزینه قبول نکرد تا نهایت همان کاری که گفتم را در اثر تجربه انجام داد و نتیجه نهایی خیلی متفاوت شد.
    اگر بنا باشه یک فرمول کلی را برای شما بدم و به اصطلاح نسخه بپیچم، پیشنهادم خرید یک بادی از سری 7000 نیکون مثل همان d7100 هست به همراه یک لنز 200-18 VRII و فروش کلیه لوازم و در آینده تهیه یک لنز 35 یا 50 فیکس. این ترکیب نظرم برای شما بسیار ایده آل و مناسب خواهد بود و تمام نیازهای شما را برطرف می کنه.
    تفاوت کیفیت ساخت و خروجی تصویر 200-55 و 200-18 بسیار زیاده و تا زمانی که از نزدیک باهاشون کار نکنید قابل پذیرش برای شما نخواهد بود.
    ارادتمند
    ویرایش توسط msh2200 : Saturday 1 July 2017 در ساعت 09:16
    amir.komeily، XoMa، harrypotter2020 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

7200 نیکون بدنه خیلی خوبی هست و کلیه نیازها را پوشش می دهد . اما اگر سقف هزینه شما 3.5 است ، بهتره یک بدنه ارزانتر مثل رده 3 یا رده 5 خریداری کنید و بقیه پول رو صرف لنز کنید .
    Aier تشکر می‌کند.

كاربر جديد rejina آواتار ها
    تشکر کرده
    0

اینجا که بدردم نخورد. حیف وقتم که اینجا هدر رفت (بدرود)

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط rejina نمایش پست ها
    سوال شمارو Warden در پست #11513 پاسخ داد و پاسخش کامل و درست بود و نظر باقی هم همین هست به همین دلیل از پستشون تشکر کردم
    انتظار دارید یکی یکی صحبت دوستمون رو تکرار کنیم؟

عجب رفتار هایی آدم میبینه گاهی اوقات

باشه تکرار میکنم دوست عزیز، از نیکون شما باید سمت سری 7 برید، d7100 از نظر من کافی هست (بهتره تفاوت قیمت برای لنز هزینه بشه) و یا اگه میخواید بیشتر پول خرج کنید d7200 در کنون هم بنده تخصص ندارم
    msh2200، hobor971، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط rejina نمایش پست ها
    دقیقا یک پست قبل تر جوابتون را دادم . قبلا هم دوستان پاسخ دادند .
    Aier تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    درود بر شما

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    در این که ضعف ابزار با پشتکار قابل جبران هست شکی نیست ولی تفاوت زمانی ملموس خواهد شد که شما خودتون تجهیزات برتر را با لوازم فعلی مقایسه کنید.
    من نمی گم شما لنز فیکس بخر و ...
    کاربری شما بنظرم طوری نیست که لنز فیکس براتون کارایی مطلق داشته باشه و بعنوان یک لنز مکمل باید بهش فکر کنید.
    از طرفی لنز 200-55 که تهیه کردید بعنوان یک لنز کاربردی موقتی برای شما خوبه ولی وضعیت یکی از دوستان صمیمی خودم را برای بنده شبیه سازی کرده
    ایشان یک بادی D7000 خرید و هرچقدر به او اصرار به خرید لنز مناسب تر داشتم به دلیل هزینه قبول نکرد تا نهایت همان کاری که گفتم را در اثر تجربه انجام داد و نتیجه نهایی خیلی متفاوت شد.
    اگر بنا باشه یک فرمول کلی را برای شما بدم و به اصطلاح نسخه بپیچم، پیشنهادم خرید یک بادی از سری 7000 نیکون مثل همان d7100 هست به همراه یک لنز 200-18 VRII و فروش کلیه لوازم و در آینده تهیه یک لنز 35 یا 50 فیکس. این ترکیب نظرم برای شما بسیار ایده آل و مناسب خواهد بود و تمام نیازهای شما را برطرف می کنه.
    تفاوت کیفیت ساخت و خروجی تصویر 200-55 و 200-18 بسیار زیاده و تا زمانی که از نزدیک باهاشون کار نکنید قابل پذیرش برای شما نخواهد بود.
    ارادتمند
    با صحبت هایی که شد از تغییر بادی منصرف شدم چون با همین 5100 و خریدن لنز های بهتر ؛ به گفته مجموع دوستان نتایج کاملا قابل قبول حواهند بود . به نظرم برای خرید و یا تغویض هر چیزی باید دلایل مستند و توجیه "اصل نیاز" وجود داشته باشه .

با توجه به این که هر دو لنز 200-18 و 200-55 ؛ لنز زوم هستند ؛ اگر بنا بر فرمایش حضرتعالی گزینه اول کیفیتی فراتر از دوست خود را داراست ؛ به صورت جدی به تهیه اون فکر میکنم .

فقط یه چیزی برام جالبه با این که 200-18 محدوده فوکال بزرگتری داره و طبیعتا ساخت اون پیچیده تر میشه و یه جورایی قانونا باید به خاطر به دست اوردن محدوده بزرگتر ؛ مقداری از کیفیت رو در مقابل رقیب فوکال کوچک تر! خودش از دست بده ؛ اما خروجی با کیفیت تری داره !

نسخه ای که پیچیدین به نظر خودمم عالیه و همین موارد مد نظرم هست . خصوصا 50-1.8 .

ممنون از اینکه وقت و دانسته هاتون رو به اشتراک میگذارید.

پ.ن
    دوستان درباره لنزها یه سری سوالاتی دارم که اگر ادرس تاپیک مربوط رو مرحمت بفرمایید ؛ ممنون میشم .

با احترام
    hobor971، harrypotter2020 و Vahid5500 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    26

https://www.youtube.com/watch?v=PHYidejT3KY

negligible negligible negligible negligible negligible negligible negligible negligible negligible negligible negligible

خواهش میکنم دوباره بحث شارپتر بودن و شاخ بودن خدا بودن فول فریم راه نندازین و تازه کار هارو منحرف نکنید که اصلا اینجا جاش نیست
    دوباره؟
    منظور از تفاوت كه فقط شارپنس نيس اينجا ب قول خودت جاش نيست دوستان گمراه ميشن