صفحه 151 از 1201 نخستنخست ... 51 101 141 147 148 149 150 151 152 153 154 155 161 201 251 651 1151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,501 تا 1,510 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

مقایسه دوربینهای SLR Like و SLR
    *
    برای انتخاب درست از میان یکی از این دو رده دوربین که هرکدام قابلیتها و جذابیتهای خودشان
    را دارا میباشند در نوشته زیر مقایسه ای میان قابلیتهای هر رده و برتری های هرکدام انجام داده ام
    که البته این مقایسه براساس تجربیات خودم هست و نه برگرفته از هیچ سایت اینترنتی.
    امیدوارم مفید واقع شود.
    ----------------------------
    برتری های رده SLR Like
    1- اندازه کوچک تر و وزن کمتر
    2- قابلیتهای بیشتر در مقایسه با SLR هم قیمتشان
    3- تمامی مدلهای این رده مجهز به قابلیت فیلمبرداری با کیفیت بالا میباشند
    4- این رده معمولا دارای محدوده زوم بالایی هستند که برای معادلسازی آن در SLR باید مبلغ زیادی هزینه کرد
    5- در تمامی مدلهای این رده امکان عکاسی با صفحه نمایش وجود دارد
    6- و در نهایت محدوده قیمت این دوربینها از دویست هزار تومان شروع شده و نهایتا به پانصدهزار تومان میرسد
    که میتوان گفت قیمت ارزانترین دوربین SLR حدودا با قیمت بهترین دوربین لایک برابر است.
    ----------------------------
    برتری های رده SLR
    1- کیفیت عکاسی این رده به طرز محسوسی و در همه شرایط بهتر از رده لایک است که بخشی از این برتری
    به اندازه سنسور بزرگتر این رده برمیگردد و بخشی از آن مربوط به کیفیت لنزها در این رده است
    2- امکان عکسبرداری به صورت خام (البته این قابلیت در اکثر دوربینهای لایک هم موجود است)
    3- امکان افزایش کارایی دوربین از هر لحاظ با طیف وسیع لوازم جانبی
    4- بدنه های مرغوبتر و مقاوم تر که برای عکاسی در شرایط خاص مناسبتر است
    5- افت کیفیت در ایزوهای بالا بسیار کمتر از سری لایک است
    ---------------------------
    در نهایت باید این نکته رو ذکر کنم که شاید بعضی از برتری های هر رده از این دوربینها برای بعضی عکاسان جالب
    و یا لازم نباشد ولی نباید از ذکر آن خودداری کرد.
    قطعا قابلیتهای دیگری هم در هر رده وجود داره که دوستان عزیز و اساتید بنده میتونن به این موارد اضافه کنند.
    milad_iut، victor، green day و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Back for Good

كاربر آشنا Mrmoeini آواتار ها
    تشکر کرده
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidmir2000 نمایش پست ها
    مقایسه دوربینهای SLR Like و SLR
    *
    -
    برتری های رده SLR Like

6- و در نهایت محدوده قیمت این دوربینها از دویست هزار تومان شروع شده و نهایتا به پانصدهزار تومان میرسد
    که میتوان گفت قیمت ارزانترین دوربین SLR حدودا با قیمت بهترین دوربین لایک برابر است.
    با عرض پوزش بخاطر کامل شدن دسته بندی زیبای شما، کاسیو یه مدل slr لایک داره که حدودا دو برابر سقف قیمت شماست.
    vahidmir2000 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

پیش فرض کدام بهتر است؟ بهترین slr like یا ساده ترین SLR

سلام به همه
    من خودم یک تجربه شخصی دارم گفتم شاید برای دیگران هم مفید باشه(البته شاید):
    حدود دو سال پیش من و دوستم پول جمع می کردیم برای خرید 50D .بعد از مدتی رفیق ما رفتو یک 90 Dخرید به من هم پیشنهاد کرد که یک D90 بخرم، ما هم رفتیم با یک آشنا (خارج از فروم )مشورت کردیم خلاصه نمی دونم طرف از ما خوشش نیومد یا از نیکون، که گفت چون تو اولین دوربینی هست که می خوای بخری پس از یک SLR Like شروع کن من هم نمی دونم بخاطر حرف ایشان بود یا چیزه دیگه رفتیم و یکSLR Like خریدیم بقیه پول هم دادیم پرینتر و یک مقداری هم خرج کامپیوتر و هپولی ،هپول!!!
    آقا چشمتون روز بد نبینه اولین باری که عکسها را توی کامپیوتر دیدم ،از ناراحتی نمی تونستم روی صندلی بشینم.کیفیت خیلی افتضاح!! پولهم پَر.
    البته کسی که عکسهای دوربینهایSLR را دیده باشه دیگه SLR Like راضیش نمی کنه.
    من فکر می کنم برای کسی که به عکاسی علاقه داره (من خودم هم اول زیاد علاقه مند نبودم) بهتره از یکSLR هرچند ساده شروع کنه .برای یک تازه کار لنز چند میلیونی یا فلاشهای چند صد تومانی ارزش چندانی نداره ولی به مرور زمان ارزششون براش ملموس می شه و آن وقت می تونه هزینه کنه ولی این در یک SLR Like خیلی محدوده و امکانات چندانی نداره. درواقع SLR Like یک همه کاره و هیچ کارست.
    در آخر باز هم این خود شخص هست که باید تصمیم بگیره .چون کسانی را دیدم که از یک کامپکت لذت می برند وکسانی هم هستند با تجهیزات چند میلیونی ناراضیند.خلاصه نروید چند میلیون خرج کنید و از خریدتان ناراضی شوید بعد به ما ناسزا بگید .
    پایدار باشید
    amin_bmu، vahidmir2000، farzadb2 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad-d نمایش پست ها
    سلام به همه
    من خودم یک تجربه شخصی دارم گفتم شاید برای دیگران هم مفید باشه(البته شاید):
    حدود دو سال پیش من و دوستم پول جمع می کردیم برای خرید 50D .بعد از مدتی رفیق ما رفتو یک 90 Dخرید به من هم پیشنهاد کرد که یک D90 بخرم، ما هم رفتیم با یک آشنا (خارج از فروم )مشورت کردیم خلاصه نمی دونم طرف از ما خوشش نیومد یا از نیکون، که گفت چون تو اولین دوربینی هست که می خوای بخری پس از یک SLR Like شروع کن من هم نمی دونم بخاطر حرف ایشان بود یا چیزه دیگه رفتیم و یکSLR Like خریدیم بقیه پول هم دادیم پرینتر و یک مقداری هم خرج کامپیوتر و هپولی ،هپول!!!
    آقا چشمتون روز بد نبینه اولین باری که عکسها را توی کامپیوتر دیدم ،از ناراحتی نمی تونستم روی صندلی بشینم.کیفیت خیلی افتضاح!! پولهم پَر.
    البته کسی که عکسهای دوربینهایSLR را دیده باشه دیگه SLR Like راضیش نمی کنه.
    من فکر می کنم برای کسی که به عکاسی علاقه داره (من خودم هم اول زیاد علاقه مند نبودم) بهتره از یکSLR هرچند ساده شروع کنه .برای یک تازه کار لنز چند میلیونی یا فلاشهای چند صد تومانی ارزش چندانی نداره ولی به مرور زمان ارزششون براش ملموس می شه و آن وقت می تونه هزینه کنه ولی این در یک SLR Like خیلی محدوده و امکانات چندانی نداره. درواقع SLR Like یک همه کاره و هیچ کارست.
    در آخر باز هم این خود شخص هست که باید تصمیم بگیره .چون کسانی را دیدم که از یک کامپکت لذت می برند وکسانی هم هستند با تجهیزات چند میلیونی ناراضیند.خلاصه نروید چند میلیون خرج کنید و از خریدتان ناراضی شوید بعد به ما ناسزا بگید .
    پایدار باشید

اين تجربه اي كه دوستم تعريف كردند كم مونده بود كه من هم تجربه كنم كه شكر خدا از سرم گذشت
    من بارها تكرار كردم اگر دنبال عكس و عكاسي هستيد به هيچ عنوان دنبال اس ال آر لايك نريد
    حالا شايد دوستان بگن كه مگه با كامپك نميشه عكس گرفت يا كادر بست چرا ميشه اما آس آل آر با هرچي كه داره بايد كنار بياييد
    آس ال آر گرون هست اما ارزشش رو داره
    از دوستان خواهش ميكنم تجربه ديگران رو تجربه نكنند

تشکر کرده
    424

نقل قول نوشته اصلی توسط mrm1 نمایش پست ها
    با عرض پوزش بخاطر کامل شدن دسته بندی زیبای شما، کاسیو یه مدل slr لایک داره که حدودا دو برابر سقف قیمت شماست.
    مرسی دوست عزیز اتفاقا منم این مدلو دیدم و فکر کنم یکی از دلایل قیمت بالاش عکاسی بسیار سریع این دوربین باشه. ولی خب باید قبول کرد که این مدل یک استثناس و من فکر نمیکنم مدلهای با این قیمت از انگشتان یک دست هم بیشتر باشن... بازم ممنون از اینکه مطلب منو خوندی و دقیق بودی
    Mrmoeini و green day تشکر می‌کنند.
    Back for Good

تشکر کرده
    424

نقل قول نوشته اصلی توسط saed_violin نمایش پست ها
    اين تجربه اي كه دوستم تعريف كردند كم مونده بود كه من هم تجربه كنم كه شكر خدا از سرم گذشت
    من بارها تكرار كردم اگر دنبال عكس و عكاسي هستيد به هيچ عنوان دنبال اس ال آر لايك نريد
    حالا شايد دوستان بگن كه مگه با كامپك نميشه عكس گرفت يا كادر بست چرا ميشه اما آس آل آر با هرچي كه داره بايد كنار بياييد
    آس ال آر گرون هست اما ارزشش رو داره
    از دوستان خواهش ميكنم تجربه ديگران رو تجربه نكنند
    البته اصلا نمیخوام حرفمو تحمیل کنم و قانون تعیین کنم و از این حرفا ولی منم هم به عنوان یک عکاس و هم به عنوان کسی که این تاپیک رو باز کرده نظرمو میگم و اون اینه که منم عقیده دارم اس ال آر بهتره چرا که به عقیده من جذابترین و مهمترین ویژگی یک دوربین کیفیت عکسشه که دوربینهای اس ال آر در این مورد به طرز واضحی بهتر از لایکها عمل میکنن. به فرض اینکه دوستی بره و ساده ترین اس ال آر رو بخره و حتی تا 2-3 سال هم فقط با لنز کیت خود دوربین عکاسی کنه میشه اینطوری گفت که دوربینی داره که مثلا زوم سه برابر داره ولی از لحاظ تنظیمات و امکانات و از همه مهمتر کیفیت عکسش بی نظیره. حالا شما فرض کنید یک لایک میخرید که زوم 30 برابر داره و کلی جذابیتهای دیگه. همون روز اول با دیدن عکسهایی که گرفتین میشه گفت تا حدودی تو ذوقتون میخوره. مخصوصا اگه قبلش عکسهای دوربینهای اس ال آر رو دیده باشین و ذهنیتی از کیفیت عکس های اون رده تو ذهنتون باشه.
    بازم خواهش میکنم دوستان و اساتید نظراتشونو بگن
    farzadb2 و green day تشکر می‌کنند.
    Back for Good

كاربر آشنا Mrmoeini آواتار ها
    تشکر کرده
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidmir2000 نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز اتفاقا منم این مدلو دیدم و فکر کنم یکی از دلایل قیمت بالاش عکاسی بسیار سریع این دوربین باشه. ولی خب باید قبول کرد که این مدل یک استثناس و من فکر نمیکنم مدلهای با این قیمت از انگشتان یک دست هم بیشتر باشن... بازم ممنون از اینکه مطلب منو خوندی و دقیق بودی

کاملا حق با شماست. سرعت عکاسی این مدل حیرت انگیزه و به کار همه نمیاد.

كاربر همراه vahidmoghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    145

پیش فرض Canon EOS 60D یا Canon EOS 7D ؟

سلام دوستان؟ حال همگی خوبه ؟

من در حال حاضر یه 450D دارم و قصد دارم دوربینم رو عوض کنم. من با دوربین عکاسی خبری، طبیعت، ورزشی و ... انجام میدم یعنی تقریبا همه جور عکس میگیریم دیگه.

بین 60D و 7D کدومش رو بخرم؟ و چرا؟ دوستانی که یکی از این دو دوربین رو دارن چه ایرادهایی توشون دیدن تا حالا؟

حالا غیر از این دو دوربین تا سقف 2 تومن برای بادی چه پیشنهادی تو Canon یا Nikon دارید ؟

خیلی ممنون

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

سلام
    به نظر من انتخاب بین این دو می تونه خیلی راحت با توجه به نیاز و بودجه مشخص بشه ، یعنی اگر برای شما بدنه فلزی از بدنه پلاستیک(البته این کلمه خیلی ها رو به اشتباه میندازه ، این پلاستیک مطمئنا از اونایی نیست که تو ... استفاده میشه) مهمتره ، تعداد نقطه های فوکوس 19 در مقابل 9 مهم تره ، پوشش 100 درصد ویزور مهم تره ، سرعت بیشتر عکاسی پیاپی و داشتن دو عدد DIGIC 4 مهم تره و قیمت بیشتر داشتن براتون مهم نیست ، 7D انتخاب اوله . کیفیت عکس های دو دوربین بر طبق ریویو ها تقریبا یکسانه ، تنها مزیت های 60D ارزانتر بودن ، LCD گردان و سبکتر بودنه.
    فکر نمی کنم دیگه جای بحثی برای شما بمونه این نیاز های شماست که تعیین کننده می شه.
    Mehdi Rojaie، siavash_f و vahidmoghadam تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام
    من هم به این دو مورد خیلی فکر کردم برای خرید. مشکل مثل همیشه نقدینگیه !!
    بنظر من اگه مشکل مالی برای خرید لنز ندارین 7D انتخاب بهتری چون بعد از یک مقداری پرس و جو کردن به این نتیجه رسیدم 60D با لنز خوب از 7D با لنز ضعیف کیفیت بهتری میده